Sztucer Stasia

Broń czarnoprochowa

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
variag
Posty: 1004
Rejestracja: 31 marca 2004, 08:34

#31 Post autor: variag » 15 sierpnia 2009, 22:16

Dziwne jest że Linde nie miał żadnego rewolweru który Staś mógłby po nim "odziedziczyć".
Strzelam bo lubię!
I strzelał będę do końca życia.
No, chyba że wcześniej umrę...

asasello
Posty: 4380
Rejestracja: 9 sierpnia 2004, 09:59
Kontakt:

#32 Post autor: asasello » 16 sierpnia 2009, 00:18

Tomasz Mędrzak jeszcze żyje.Może by go zapytać.Napewno zapamiętał swoją pierwszą giwere.
http://www.youtube.com/watch?v=5vgWurLtFR0



W latach 90-tych była druga ekranizacja-czy ktoś to oglądał?
Niechaj problemy naszych problemów będą naszymi radościami.

Awatar użytkownika
maziek
Posty: 9186
Rejestracja: 9 września 2006, 22:46

#33 Post autor: maziek » 16 sierpnia 2009, 08:04

Byłem z dziećmi. Chała w dodatku politycznie poprawna a'la konserwa holyłud. Arabowie dobrzy i nie porwali - tak jakoś wyszło... Wyobraź sobie, że nakręcili drugi raz Krzyżaków, generalnie jest śmiesznie a z filmu wynika, że Grunwald to nieporozumienie na tle pasma braterskiej współpracy... ;-) .

Nota bene ponoć (tak słyszałem) obecnie obowiązujące słowa roty to nie "nie bedzie Niemiec pluł nam w twarz" tylko "nie będzie Krzyżak..." ;-) .
ukłony...

Madrian
Posty: 885
Rejestracja: 22 sierpnia 2005, 15:44
Lokalizacja: W-wa

#34 Post autor: Madrian » 17 sierpnia 2009, 00:12

Roderyk pisze:Witam!

Pięknie dziękuję za odzew :D . Sienkiewicz z tego co wiem polował w Afryce więc wiedział o czym pisze. A Staś rozbierał prawdopodobnie naboje do Remingtonów bo miał do nich dużo amunicji a do swojego sztucera pewnie ograniczony zapas. Zresztą w książkach i filmach problemy logistyczne nie istnieją.

Pozdrawiam.
Słabo pamiętam lekturę, ale coś mi się majaczy, że słonia wydostał dopiero po rozbrojeniu "zdobycznej" aminucji i odzyskaniu prochu. "Starych" nabojów ruszać nie chciał.
Najprościej byłoby wkleić opis sztucera z książki i wtedy debatować. :wink:
IŻ38, Hatsan 55, CPS, Crosman 3576.
Kliknij, ja zarobię punkty, a tobie może się spodoba.
http://pl.desert-operations.com/?recruiter=e76b

asasello
Posty: 4380
Rejestracja: 9 sierpnia 2004, 09:59
Kontakt:

#35 Post autor: asasello » 23 sierpnia 2009, 01:34

Phouty na H&H raczej nie wyrobisz ale możesz stuningować kaczuche http://www.eaacorp.com/parts-more-acces ... serts.html
Będzie prawie jak w Afryce subsachryjskiej jeśli założysz 8)
Niechaj problemy naszych problemów będą naszymi radościami.

Awatar użytkownika
marmot1
Posty: 2879
Rejestracja: 27 listopada 2004, 17:54
Lokalizacja: Homeless
Kontakt:

#36 Post autor: marmot1 » 24 sierpnia 2009, 00:40

Delwin pisze:Filmweb podaje, że używano jakiegoś oryginalnego XIX-wiecznego sztucera.

Tak jako ciekawostkę podam, że sztucer używany w filmie (dokładnie ten filmowy egzemplarz) kupił kiedyś znajomy myśliwy, nie pamiętam co to było -bo było to dawno temu jak to trzymałem w łapach ale miał do tego 2 zestawy luf - jeden w jakimś normalnym kalibrze dorabiany współcześnie i drugi zestaw oryginalny w kalibrze "safari" - żeby zarejestrować broń musiał zamawiać amunicję elaborowaną ręczni w Szwajcarii aby przepisowe 3 łuski oddać. :)


Jak ostatnio sprawdzałem broń była w Warszawie.
Walther Mod.9/S&W M&P9/S&W 686/S&W 360SC/SIG P228/Rossi .38SPC/ Beretta 87 Cheetah/CZ-555/CZ ZKK-600/Mauser 98k/Remington 1903A3/Mossberg 590A1/Suhl kal16/ Suhl kal12/ Fortuna Suhl kal 12/Merkel kal12/kbk wz.96 Beryl/Maxim wz.1910/PPSz wz41/PPS wz.43/AKMŁ/Brunszwik P-1837

Chudy
Posty: 1
Rejestracja: 26 sierpnia 2009, 20:26

#37 Post autor: Chudy » 26 sierpnia 2009, 20:32

Pamiętam tekst pod koniec ksiązki ,ze Stas sam wychudł i sczerniał, co było dowodem, że febra się go nie ima, gdyż chorzy na nią nie opalają się na słońcu, ale wyrósł i zmężniał. Ruch i praca fizyczna spotęgowały w nim dzielność i siłę. Muskuły jego rąk stały się jak stalowe. Był to naprawdę zahartowany już podróżnik afrykański. Polując codziennie i strzelając tylko kulami stał się też niezrównanym strzelcem.
To by znaczyło ,ze miał tez mozliwosc strzelania srutem??!albo z arabskiej strzelby albo miał w sztucerze jedna lufe gładką ,albo drugi komplet luf??!

ODPOWIEDZ