Skuteczność broni czarnoprochowej

Broń czarnoprochowa

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Razorblade1967
Posty: 2409
Rejestracja: 2 sierpnia 2008, 21:32

Re: Skuteczność broni czarnoprochowej

#91 Post autor: Razorblade1967 » 16 marca 2011, 06:36

To mi wygląda na jakiś produkt Ardesy. Przemawia za tym kształt kurka i kabłąka spustu oraz kilku innych elementów broni. Osada przypomina to co jest oferowane w karabinkach .45 z lufą gwintowaną o nazwie Panther (taki popularny Deerhunter osadzony w "nowoczesnym" łożu). Jednak aktualnie w ofercie Ardesy nie ma takiej strzelby w kalibrze 16, jest tylko w kalibrze 12 i w drewnianym łożu (o nieco innym kształcie zresztą) - http://www.ardesa.com/

Ciekawi mnie natomiast dlaczego sprzedający napisał "produkcja: nieznana" Przecież na lufie powinna być wybita nazwa producenta. Ponieważ brakuje stempla, na lufie nie widzę muszki (w produktach Ardesy te elementy są, choć stempel to zwykle plastikowa "dekoracja") to podejrzewam, że jest to jakaś przeróbka i lufa nie jest oryginalna. Zresztą na zdjęciu z boku ze zbliżeniem zamka wyraźnie widać jakby lufa trochę "nie pasowała" do tego wszystkiego.

Mogę się oczywiście mylić bo też jakimś tam znawcą broni CP nie jestem (ot czasem lubię sobie postrzelać dla zabawy), ale jak bardzo jesteś zainteresowany to bym się tego sprzedającego dokładnie wypytał co i jak - bo dla mnie ten sprzęt wygląda "podejrzanie".

Normalnie gładkolufowa "szesnastka" odprzodowa to do 30g śrutu i do 5g prochu (wg.Nowaka), ale w przypadku lufy niewiadomego pochodzenia (skoro nieznany to rozumiem, że lufa nie ma żadnych cech) ... byłbym ostrożny.

W ogóle byłbym ostrożny w zakupach broni na jakimś Allegro, produkty Ardesy są tanie i dostępne u nas w normalnych sklepach chyba bez większego problemu.

rumcajs1984
Posty: 231
Rejestracja: 11 września 2010, 01:11

Re: Skuteczność broni czarnoprochowej

#92 Post autor: rumcajs1984 » 16 marca 2011, 10:58

Na allegro czasem opłaca się kupić, dużo zależy od tego kto sprzedaje.Akurat w tym przypadku to sprzedaje to pewna dość znana firma.Po prostu gość mieszka w Niemczech i skupuje różne graty w Niemczech itp, a trochę tego tam mają, bardziej na wystawę niż do strzelania.Tanio kupuje i czasem tanio sprzedaje jak nie ma chętnych na dany egzemplarz.
Po za tym zgodnie z prawem to produkt można zwrócić w przeciągu chyba 14 dni bez podawania przyczyny, jedynie koszt przesyłki się ponosi.Więc zawsze to mniejsze ryzyko.Więc właśnie od takich zawodowych handlarzy bardziej opłaci się kupić, niż od indywidualnego posiadacza broni, bo mało kto chce się pozbywać dobrego egzemplarza broni.A zawodowi handlarze to z tego żyją i czasem nawet bardzo dobre egzemplarze sprzedają po niskich cenach, mimo że ostatnio to jakoś te ceny na allegro są dość wysokie, pewnie ta strzelba przekroczy 1000 zł.
Natomiast nie rozumiem niektórych ludzi,otóż kupują oni na Allegro czasem naprawdę złom w złym stanie za duże pieniądze.Czasem w lufie takie wżery że nie ma szans z niej strzelić a ludzie to kupują.Nie wiem do czego im się to przyda.Ani tego na ścianie bardzo nie da się powiesić bo wżery takie że szok, ani z tego postrzelać.Ale widać że złom też ma swoją wartość :wink:

Awatar użytkownika
Razorblade1967
Posty: 2409
Rejestracja: 2 sierpnia 2008, 21:32

Re: Skuteczność broni czarnoprochowej

#93 Post autor: Razorblade1967 » 16 marca 2011, 17:07

rumcajs1984 pisze:Na allegro czasem opłaca się kupić, dużo zależy od tego kto sprzedaje.Akurat w tym przypadku to sprzedaje to pewna dość znana firma.Po prostu gość mieszka w Niemczech i skupuje różne graty w Niemczech itp, a trochę tego tam mają, bardziej na wystawę niż do strzelania.Tanio kupuje i czasem tanio sprzedaje jak nie ma chętnych na dany egzemplarz.
Nie wiem, nie wnikam co to za "firma", ale w przypadku takiej sprzedaży informacja "producent - nieznany" dobitnie wskazuje, że coś jest nie tak. Moim zdaniem lufa jest nieoryginalna albo to jakiś składak itd. (szczegóły w moim poprzednim poście) - moim zdaniem to co widać na fotkach i to w informacjach tej "aukcji" powinno wzbudzić przynajmniej ostrożność ewentualnego kupującego.

Osoba, która zapytała na forum "co sądzimy" (czyli jaskin) najwyraźniej się na broni nie zna i trudno takiej osobie polecić zakup "nie wiadomo czego" (no bo sam sprzedający niby nie wie co to jest) i "nie wiadomo gdzie" czyli gdzieś na jakiejś internetowej "aukcji".

A możliwość zwrotu po zakupie niebezpośrednim, bez podania przyczyn to o ile się nie mylę wg naszego prawa to 10 dni. Tyle, że problem może polegać na tym, że osoba kupująca taka jak nasz forumowy Kolega Jaskin wizualnie może nie być w stanie tego sprawdzić, a zanim sprawdzi sprzęt w praktyce może minąć te 10dni. Dlatego takim osobom nie polecam zakupów byle gdzie, a tylko w normalnych sklepach - może parę groszy drożej, ale dla takich osób bezpieczniej. Ktoś kto potrafi rozpoznać bubla w parę chwil po wzięciu do ręki może sobie ryzykować zakupy w takich miejscach (a potem bawić się w zwroty), ale początkującym nie polecam. Nie wspominając, że zakup ma dotyczyć broni, a nie modnego sweterka - coś co pochodzi nie wiadomo skąd (cały czas moje wątpliwości budzi "producent-nieznany") może być niebezpieczne dla użytkownika. Ostrożność jest jak najbardziej wskazana.

Dlatego dzielę się moimi wątpliwościami co do tego wskazanego produktu (jak też miejsca zakupu) - a potencjalny zainteresowany zrobi co uważa, w końcu jest dorosły - bo aby nabyć coś takiego trzeba być. Ale to nie moje pieniądze czyli "nie mój cyrk i nie moje małpy" - wyraziłem swoje zdanie, zainteresowany zrobi co mu się podoba.

jaskin
Posty: 47
Rejestracja: 2 lutego 2011, 22:35

Re: Skuteczność broni czarnoprochowej

#94 Post autor: jaskin » 16 marca 2011, 20:46

http://ardesa.com/en/detalles_rifles.ph ... 1&wbrand=2. a ile taka nowa

Awatar użytkownika
Razorblade1967
Posty: 2409
Rejestracja: 2 sierpnia 2008, 21:32

Re: Skuteczność broni czarnoprochowej

#95 Post autor: Razorblade1967 » 16 marca 2011, 22:11

Jaskin popraw link, bo nie działa, a jednocześnie zniknęło Tobie to co najistotniejsze i nie potrafię się domyśleć o jaki karabin Ardesy chodzi? Jak masz jakiś problem z linkowaniem to wpisz po prostu nazwę broni.

Tu masz przykładowy sklep - jest trochę sprzętu Ardesy: http://bron1.pl/?load=formularz&od=501&do=600

jaskin
Posty: 47
Rejestracja: 2 lutego 2011, 22:35

Re: Skuteczność broni czarnoprochowej

#96 Post autor: jaskin » 17 marca 2011, 20:47


jaskin
Posty: 47
Rejestracja: 2 lutego 2011, 22:35

Re: Skuteczność broni czarnoprochowej

#97 Post autor: jaskin » 17 marca 2011, 20:49

Hiszpańska firma Ardesa –model Fowler

Awatar użytkownika
Razorblade1967
Posty: 2409
Rejestracja: 2 sierpnia 2008, 21:32

Re: Skuteczność broni czarnoprochowej

#98 Post autor: Razorblade1967 » 17 marca 2011, 21:22

jaskin pisze:Hiszpańska firma Ardesa –model Fowler
Zerknij tutaj: http://waffen-hege.de/shop/index.php?id=7&prodID=596

Cena netto: 1,776.69 zł
Cena brutto: 2,114.27 zł

rumcajs1984
Posty: 231
Rejestracja: 11 września 2010, 01:11

Re: Skuteczność broni czarnoprochowej

#99 Post autor: rumcajs1984 » 17 marca 2011, 21:25

jaskin pisze:http://allegro.pl/fowler-strzelba-czarn ... 11192.html


Po pierwsze to link się nie wgrywa.A po drugie to o co ci chodzi?Pisałeś że i tak nie masz kasy.A "Razorblade1967" napisał ci co i jak.Więc nie rozumiem o co ci chodzi z tym wklejaniem linków.Każdy zakup używanej broni to pewne ryzyko.Najpewniej to kupić nówkę.Ale skoro nie masz kasy na nową to sobie na razie daruj strzelectwo, bo to drogie hobby.To tak jak z samochodem, jeśli nie masz kasy na auto to nie kupuj na siłę, bo później i tak nie będziesz miał kasy na paliwo.Takie niestety życie.Jeden strzał z strzelby to koszt ok, 1-1,50zł.A do tego dolicz, dojazd i opłatę na strzelnicę,tarcze rzutki itp.Więc zacznij o broni myśleć dopiero jak będziesz miał kasę.

jaskin
Posty: 47
Rejestracja: 2 lutego 2011, 22:35

Re: Skuteczność broni czarnoprochowej

#100 Post autor: jaskin » 17 marca 2011, 22:01

właśnie dlatego chce się dowiedzieć ile kosztuje nowa, żeby wiedzieć ile mam nazbierać

Awatar użytkownika
Razorblade1967
Posty: 2409
Rejestracja: 2 sierpnia 2008, 21:32

Re: Skuteczność broni czarnoprochowej

#101 Post autor: Razorblade1967 » 17 marca 2011, 22:38

jaskin pisze:właśnie dlatego chce się dowiedzieć ile kosztuje nowa, żeby wiedzieć ile mam nazbierać
Strzelba o wagomiarze 12 to wydatek rzędu 2000-2200zł za jednolufową i 2800-3200 za dubeltówkę. Przynajmniej takie ceny widziałem w necie. Za 2800zł kolega kupił w zeszłym roku bardzo dobrą dubeltówkę Pedersoli, teraz widzę cena w tym sklepie nieco podskoczyła - http://www.kaliber.com.pl/strzelba-czar ... 10821.html

jaskin
Posty: 47
Rejestracja: 2 lutego 2011, 22:35

Re: Skuteczność broni czarnoprochowej

#102 Post autor: jaskin » 29 marca 2011, 17:32

Razorblade jeśli mógłbyś się wypytać byłbym ci bardzo wdzięczny:)

Awatar użytkownika
Razorblade1967
Posty: 2409
Rejestracja: 2 sierpnia 2008, 21:32

Re: Skuteczność broni czarnoprochowej

#103 Post autor: Razorblade1967 » 31 marca 2011, 06:59

jaskin pisze:Razorblade jeśli mógłbyś się wypytać byłbym ci bardzo wdzięczny:)
Nie bardzo rozumiem o co i kogo mam "się wypytać". Jeśli nawiązujesz do jakiejś wcześniejszej mojej wypowiedzi (lub kogoś innego) to może ją zacytuj - bo kompletnie nie rozumiem o co chodzi?!

jaskin
Posty: 47
Rejestracja: 2 lutego 2011, 22:35

Re: Skuteczność broni czarnoprochowej

#104 Post autor: jaskin » 1 kwietnia 2011, 23:01

To i tak już nie aktualne, ale co sądzicie o jakimś pistolecie na początek, bo to chyba wyszłoby troche taniej

asasello
Posty: 4380
Rejestracja: 9 sierpnia 2004, 09:59
Kontakt:

Re: Skuteczność broni czarnoprochowej

#105 Post autor: asasello » 1 kwietnia 2011, 23:03

Sądzim(y) że to niegłupi pomysł.
Niechaj problemy naszych problemów będą naszymi radościami.

ODPOWIEDZ