Muszkiet lontowy

Broń czarnoprochowa

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
qwarc
Posty: 31
Rejestracja: 27 sierpnia 2005, 20:02

Muszkiet lontowy

#1 Post autor: qwarc » 23 września 2005, 20:37

Mam już strzelające repliki, a teraz zachciało mi się czegoś mniej skomplikowanego, co mógłbym wykonać sam i z dumą powiesić na ścianie (o ile sensownie wyjdzie :wink: ) i nie do użytku na strzelnicy, a tylko do prezentacji na ścianie. Ma to być replika nie strzelająca, ale ładnie wyglądająca.
Oczywiście broń ta pierwsza broń palna, z zapłonem przytykowym, to jeszcze nie to. Spodobał mi się muszkiet lontowy, bo ma swoją urodę (przynajmniej na mój gust) i taka "ścianowa" replika nie powina być trudna do wykonania, a chciałbym, żeby wszystko funkcjonowało jak w oryginale.

Mam jednakże z jeden problem. Nikt mi muzealnego egzemplarze nie da pomierzyć, nie znalazłem żadnych materiałów, z których sensownie możnaby wymiary pościągać - i tu jest pies pogrzebany.
Czy ma ktoś z was dostęp do jakiejś repliki, czy może znalazł gdzieś informacje jakich szukam (rysunki z wymiarami)?
__Q.__

Awatar użytkownika
Perdurabo
Posty: 132
Rejestracja: 3 grudnia 2004, 20:24
Kontakt:

#2 Post autor: Perdurabo » 24 września 2005, 22:39

kwarc a z kąd jesteś? Najlepiej poszukaj ekipy odtwarzającej XVII wiek chłopaki są zwykle nieźle obłożone muszkietami lontowymi i skałkowymi pistolcami z zamkiem kołowym itp...

Awatar użytkownika
qwarc
Posty: 31
Rejestracja: 27 sierpnia 2005, 20:02

#3 Post autor: qwarc » 24 września 2005, 23:10

Myślałem o tym. Jutro właśnie będzie jakaś impreza na zamku w Będzinie. Wybieram się. Działa tam Bractwo Rycerskie, może kogoś uda mi się przydybać.
__Q.__

ODPOWIEDZ