Colt Sidehammer a Palmetto

Broń czarnoprochowa

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
casull454
Posty: 301
Rejestracja: 22 października 2010, 12:39

Colt Sidehammer a Palmetto

#1 Post autor: casull454 » 20 lutego 2011, 19:50

Obrazek
Obrazek

Mam pytanie odnośnie tej konstrukcji oraz producentów jej replik ponieważ jest to konstrukcja troszkę nietypowa i ogólnie ciekawa
bo to pierwsza konstrukcja Colta z zamkniętym szkieletem (na której z resztą oparto dość udany i ładny karabinek Colt Rooth), oraz posiada nietypowy dla rewolwerów kurek zewnętrzny.
Konstrukcja bardzo mi się podoba i zamierzam ją niedługo dokupić jako istotnie uzupełnienie konstrukcji Colta.

Moje pytania brzmią:

1.Na ile popularna była to konstrukcja i w jakich ilościach została wyprodukowana?

2.Jakiej jakości są repliki Palmetto bo ogólna opinia jest niska, oraz czy ta marka jeszcze istnieje bo coś jej mało na rynku?

3.Czy ktokolwiek oprócz Palmetta produkuje Sidehammery i gdzie ich szukać?

4.Co sądzicie o tej konstrukcji?

Liczę szczególnie na Ciebie Razorblade1967 bo ty jesteś ekspert od konstrukcji Colta.
Ostatnio zmieniony 20 lutego 2011, 21:25 przez casull454, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
rybak
Posty: 150
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 21:55

Re: [b]Colt Sidehammer a Palmetto[/b]

#2 Post autor: rybak » 20 lutego 2011, 20:40

Kurcze,też mi się podoba.Czy w nowej ustawie to można go nabyć bez papierka?Zastanawiam się nad kupnem jakiegoś malucha.Napiszcie coś więcej o nim,a czym więcej tym lepiej :mrgreen:

Awatar użytkownika
the_piotrex
Posty: 181
Rejestracja: 17 stycznia 2010, 19:19
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Colt Sidehammer a Palmetto

#3 Post autor: the_piotrex » 20 lutego 2011, 21:44

Z tego co sie orientuje to tak (1853 rok jak pamietam).

Awatar użytkownika
rybak
Posty: 150
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 21:55

Re: Colt Sidehammer a Palmetto

#4 Post autor: rybak » 20 lutego 2011, 21:49

Mnie wujek Google podpowiada że rok 1855r i kaliber .31. Więc bez papierka(chyba) bo z obecnej ustawy to jak na razie nic nie wiadomo i sam już nic nie wiem,bo jakieś poważne błędy tam są.Ale chodzi mi o długość lufy,naważka prochu,cena i firma z której można go nabyć.No i czy w ogóle będzie w sprzedaży.

Awatar użytkownika
casull454
Posty: 301
Rejestracja: 22 października 2010, 12:39

Re: Colt Sidehammer a Palmetto

#5 Post autor: casull454 » 20 lutego 2011, 22:39

Ceny były podobne jak z Baby Dragoonem (też od Palmetto) tyle że z Sidehammerami spotkałem się tylko 2 razy i to dość dawno.
Raz ze 4 lata temu w Czechach przypadkiem w jakimś małym sklepie i może ze 2 lata temu w "moim" sklepie DAVE w Pradze ale nawet go nie oglądałem bo w tedy jeszcze nie było mowy o nowej ustawie a nie bardzo wiedziałem co to za broń.

Teraz w ofertach sklepów go nie widzę, w DAVE nawet nie bardzo kojarzą że mieli (znaczy mało popularny) a Palmetto chyba nie ma strony internetowej bo za cholerę nie znalazłem.
Z resztą nie wiem czy jeszcze istnieją bo ichnich Baby Dragoonów też na rynku nie widać.

Tak czy inaczej z jakością to się raczej nie przykładali, choć podobno tak jak z Piettą- można było wybrać dość dobrze spasowany egzemplarz.

Wiem tyle co z Googla- temu pytam czy ktoś miał bliższy kontakt.

Awatar użytkownika
Razorblade1967
Posty: 2409
Rejestracja: 2 sierpnia 2008, 21:32

Re: Colt Sidehammer a Palmetto

#6 Post autor: Razorblade1967 » 20 lutego 2011, 22:47

rybak pisze:Więc bez papierka(chyba) bo z obecnej ustawy to jak na razie nic nie wiadomo i sam już nic nie wiem,bo jakieś poważne błędy tam są.
Tak na szybko bo mam trochę roboty - co do ustawy to wydaje mi się, że poszła do szybkiej poprawki (pewnie chodzi o niezgodność pomiędzy art. 11, a 13, a może jeszcze o inne buble w nowelizacji). Jest coś przewidziane na 22.02br. - http://orka.sejm.gov.pl/PlanyKom.nsf/Ko ... tegory=ASW

Nie sądzę aby grzebali coś przy zmianie dotyczącej CP, ale zobaczymy.

Co do samego rewolweru to nie wiem kto robi repliki, trzeba poszukać.

Awatar użytkownika
casull454
Posty: 301
Rejestracja: 22 października 2010, 12:39

Re: Colt Sidehammer a Palmetto

#7 Post autor: casull454 » 22 lutego 2011, 15:05

Co możecie powiedzieć o jakości wyrobów Palmetta w ogóle??
Ogólna opinia jest raczej nieciekawa choć trafiają się podobno niezłe egzemplarze. :?

ODPOWIEDZ