Poszukuję Rewolwera CP...

Broń czarnoprochowa

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
mercator1990
Posty: 82
Rejestracja: 28 lutego 2011, 20:29
Lokalizacja: Kraków-Małopolskie

Poszukuję Rewolwera CP...

#1 Post autor: mercator1990 » 1 marca 2011, 21:42

Zdecydowałem se na kupno Broni CP, mam do wydania około 1500zł polećcie mi jakiś dobry i solidny model w tej cenie,gdzie można nabyć czarny proch?Bo z tego co pamiętam na Militari są tylko ołowiane kule a czarnego prochu chyba nie było,choć mogę się mylić.Czy za 1500zł kupię dość solidny rewolwer czarnoprochowy??cena obejmuję zakup wraz z prochem oraz kulami ołowianymi :wink:

Awatar użytkownika
Apolinary Koniecpolski
Posty: 2180
Rejestracja: 19 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Smolanka

Re: Poszukuję Rewolwera CP...

#2 Post autor: Apolinary Koniecpolski » 1 marca 2011, 21:53

KochAAAny mój, zdredaguj cożeś napisał, następnie troszku poczytaj forum, a jeżeli będziesz miał jeszcze jakieś wątpliwości* - zadaj pytanie (ważne - zachowaj podaną kolejność!).

Serdecznie pozdrawiam.



*rzecz jasna żadnych być już nie powinno - to o ile czytanie ze zrozumieniem nie stanowi dla Ciebie problemu.
Nie chcę mieć racji, w zupełności wystarczy że Was poróżnię lub choć rozdrażnię.
W sprawie prawdy proszę zgłaszać się do walizy Obrazek

Awatar użytkownika
mercator1990
Posty: 82
Rejestracja: 28 lutego 2011, 20:29
Lokalizacja: Kraków-Małopolskie

Re: Poszukuję Rewolwera CP...

#3 Post autor: mercator1990 » 1 marca 2011, 21:56

Dobrze postaram się poszukać podobnych tematów na temat broni CP a ten uznaję za zamknięty,przepraszam ale jestem nowym użytkownikiem tego forum 8)

Awatar użytkownika
rybak
Posty: 150
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 21:55

Re: Poszukuję Rewolwera CP...

#4 Post autor: rybak » 1 marca 2011, 22:04

mercator1990-Na razie poczekaj,aż się ustawa unormuje i napłyną nowe modele,będziesz miał większy wybór.

Awatar użytkownika
Apolinary Koniecpolski
Posty: 2180
Rejestracja: 19 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Smolanka

Re: Poszukuję Rewolwera CP...

#5 Post autor: Apolinary Koniecpolski » 1 marca 2011, 22:08

Na dniach biorę urlop - postaram się poratować odnośnikami do stosownych tematów.
Inna sprawa że sporo informacji może być (odrobinę) nieaktualnych - patrz ostatnie zmiany w przepisach.

Tak na szybko: sklepy(za nielicznymi wyjątkami) zostały zastraszone przez policję i proch czarny do niedawna oferowały wyłącznie na pozwolenie(te bardzo wystraszone też chciały pozwoleń w wypadku kapiszonów).
To tyle jeżeli idzie o zakup "zestawu".


ps. patrzę że rybak mnie uprzedził - na dodatek zamiast swoim zwyczajem siać defetyzm i dezinformację dobrze Tobie doradził ;)
Nie chcę mieć racji, w zupełności wystarczy że Was poróżnię lub choć rozdrażnię.
W sprawie prawdy proszę zgłaszać się do walizy Obrazek

Awatar użytkownika
Razorblade1967
Posty: 2409
Rejestracja: 2 sierpnia 2008, 21:32

Re: Poszukuję Rewolwera CP...

#6 Post autor: Razorblade1967 » 1 marca 2011, 22:24

mercator1990 pisze:Zdecydowałem se na kupno Broni CP, mam do wydania około 1500zł polećcie mi jakiś dobry i solidny model w tej cenie[...]Czy za 1500zł kupię dość solidny rewolwer czarnoprochowy??
Jeśli chodzi o polskie sklepy to 1500zł nie starczy na Walkera czy Dragoona, ale za tą cenę kupisz dobry i solidny rewolwer Colt Navy z firmy Uberti.

http://www.kaliber.com.pl/bron-rewolwer ... 3_140.html
http://bron1.pl/?load=bron&id=1579

W pierwszym sklepie kupowałem cztery rewolwery, a w drugim sporo akcesoriów - oba mogę polecić z czystym sumieniem, ten pierwszy na pewno. Nie było, żadnych problemów. Kaliber jest zdaje się przedstawicielem Uberti i w razie czego sprowadzi (ma?) części. Jak koledze pękła sprężyna dźwigni obrotu bębna to przesłali mu za jakieś grosze w ciągu 2 tygodni część zapasową.

- Cena paczki kul .36 do Navy - 200szt. 80zł, droższe są kule Pedersoli ok. 75zł za 100szt. Ale za 200zł kupisz kulolejkę Pedersoli w tym kalibrze na 1 kulę i 1 pocisk. Jak masz dostęp do ołowiu wyjdzie taniej.

- Cena paczki przybitek filcowych w tym kalibrze 200szt. - też ok. 80zł, ale taniej wychodzi kupować w sklepie myśliwskim filce do czyszczenia broni w kalibrze 9,3mm (popularne) bo wychodzi 12-15zł za 100szt., a i tak możesz przeciąć na dwie części i masz 200szt. Zresztą te filce oryginalne też możesz ciąć na pół i mieć 400szt. z paczki.

- Pudełko kapiszonów to 18-30zł za 100szt.

- Jeśli chodzi o proch to ceny i dostępność jest różna. Musiałbyś podać z jakiego jesteś miasta to może ktoś podpowie gdzie najbliżej sprzedają bez pozwolenia. Ja spotkałem się ze 130zł za 0,5kg szwajcara i sprzedawali w sklepie bez pozwolenia. Ale osobiście kupuję tańszy czeski z tym, że mam pozwolenie na broń to nie mam problemu.

Rada odnośnie poczekania trochę do wejścia w życie nowelizacji ustawy o broni i amunicji jest słuszna - pojawi się większy wybór broni, może ruszy się trochę popyt i zbyt, to i ceny mogą lekko spaść. Z drugiej strony to też zależy od stosunku wartości Euro do Złotówki - jeśli Euro pójdzie w górę, lub Złoty w dół to ceny wzrosną.

ODPOWIEDZ