Jaka to Bron ?

Broń czarnoprochowa

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
ModyBazyl
Posty: 3
Rejestracja: 10 marca 2011, 22:04

Jaka to Bron ?

#1 Post autor: ModyBazyl » 10 marca 2011, 22:22

Otoz tak mialem taka krotka historie bylem na wakacjach u babci i chodzilem z kuzynem po lesie , chodzac po okopach znalazlem ta bron (zdjecie nizej ) zabralem ja do siebie i lezala w widocznym miejscu przez jakis okres czasu , po pewnym czasie zawital do mnie do domu policjant ktory stwierdzil ze ta bron jest z przed 1800r lecz nie powiedzial mi jaki to model itp ;] . Wiec mogli byscie mi powiedziec
1.Jaki to model ?
2. Czy jest cos warty ? A jezeli tak to okolo jaka suma ?

2 zdjecia robione z telefonu komorkowego :
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

asasello
Posty: 4388
Rejestracja: 9 sierpnia 2004, 09:59
Kontakt:

Re: Jaka to Bron ?

#2 Post autor: asasello » 10 marca 2011, 22:27

To jakiś rodzaj Buldoga.Warty jest kłopotów- policjant się mylił.
Niechaj problemy naszych problemów będą naszymi radościami.

Awatar użytkownika
rybak
Posty: 150
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 21:55

Re: Jaka to Bron ?

#3 Post autor: rybak » 10 marca 2011, 22:42

Moim zdaniem jest na papier(nie jest na rozdzielne ładowanie).Tu masz taki sam,tylko w lepszym stanie:
http://aukro.cz/historicky-revolver-i1495194449.html
Miałeś szczęście z tym psem , bo by mógł ci niezłych kłopotów narobić.Nie chwal się nim za bardzo , bo w takim reżimowym kraju jak Polska , to spore kłopoty możesz mieć.Teoretycznie to nawet do 8 lat paki.
A co do wartości to oczywiście jest wart.Jednak nie za dużo , po wstępnym wyczyszczeniu to jakieś 50zł do strzelania raczej się nie nadaje , bo za bardzo zniszczony(za duże ryzyko).Po za tym raczej nikt go z kolekcjonerów broni nie kupi , chyba że ma papier.

Phouty
Posty: 5468
Rejestracja: 25 sierpnia 2008, 05:05
Lokalizacja: Terytorium Pod Obcą Okupacją

Re: Jaka to Bron ?

#4 Post autor: Phouty » 10 marca 2011, 22:46

Zgadzam się z asasello. Jest to jakiś wariant Bulldoga. Robiono różnego rodzaju kopie/warianty zarówno w Ameryce, jak i w Europie (na kontynencie). Były wręcz dziesiątki różniących się produktów o podobnym wyglądzie zwanych "bulldogami", wlaśnie od imienia oryginalnej brytyjskiej konstrukcji. Sama nazwa pochodzi od skojarzenia z rasą psa, ponieważ ten typ rewolweru miał bardzo krótką lufę, nadającą się do noszenia go w kieszeni.
Ta broń nie jest sprzed 1800 roku, więc policjant był w błędzie.
http://en.wikipedia.org/wiki/British_Bulldog_revolver
Wiki po angielsku, ale co jest ważne, że to był rewolwer z okresu ostatnich 20 lat XIX wieku, czyli okolic lat 1880-tych.
Odnieś to na policję, ażeby uniknąć przykrości, poza tym, to nie wydaje mi się, ażeby on zbyt długo leżał w ziemi, sądząc po stosunkowo dobrym stanie, przynajmniej widocznym na tym zdjęciu.

EDIT
Ostrożnie z tym, co co kolega rybak napisał:
Raczej nie radziłbym czyścić, a natychmiast odnieść na policję.
1. Jak sam rybak napisał, próba "czyszczenia", może kosztować kilka lat, a nawet "wyczyszczony", to on i tak jest mało warty....
2. Nie widać tego na zdjęciu, ale w komorach mogą cały czas być naboje. Teoretycznie, nawet gdy tam są, to powinny być "zneutralizowane" zębem czasu.....chociaż nigdy nic nie wiadomo. Jakakolwiek próba "czyszczenia" może się więc skończyć tragicznie.
Każdą broń i to zawsze, należy traktować jako naładowaną i gotową do strzału!
Jest to najbardziej podstawowa zasada bezpieczeństwa w czasie obchodzenia się z jakąkolwiek bronią.

Inaczej większość strzelców by już dawno temu wygineła.... :twisted:
Ostatnio zmieniony 10 marca 2011, 23:00 przez Phouty, łącznie zmieniany 2 razy.
No good deed goes unpunished.
Μολων λαβε
"Przykro mi ale demokracja daje tylko złudzenie udziału we władzy." [bartos061]

Awatar użytkownika
rybak
Posty: 150
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 21:55

Re: Jaka to Bron ?

#5 Post autor: rybak » 10 marca 2011, 22:54

Ciekawe jaki ten model ma kaliber?
A co do Policji , to obawiam się że trafi on stamtąd do huty.Wątpię żeby Policja go oddała do jakiegoś muzeum :cry: Aż się serce kraje.W Czechach można takie coś posiadać a w Polsce już nie.

Phouty-Oczywiście że jak chce to oddać na psy , to absolutnie nie powinien tego czyścić a tym bardziej się tym bawić , bo jeszcze UBecy mu wcisną że złamał 263 k.k. A sprzedać tego legalnie też nie sprzeda , nawet jak by ktoś miał papier.Bo pewnie jest nierejestrowana i broń niewiadomego pochodzenia , więc według prawa to nawet komuś na papier nie będzie mógł tego sprzedać.To tak jak ludzie na strychach znajdowali broń z II wojny.Były to czasem egzemplarze bardzo dobrze zachowane , zakonserwowane itp , ale chcieli być uczciwi , więc oddali na psy.A psy to dali do huty na przetopienie.Według prawa broń nie mogła trafić do depozytu policyjnego i zostać sprzedana przez rodzinę , tak jak w przypadku śmierci myśliwego.To jest właśnie chore.Jedynie to taka broń może trafić za pośrednictwem psów do muzeum.Ale do tego potrzeba dobrej woli a łatwiej jest ją oddać do huty.
A co zrobi autor to już należy do jego decyzji.Myśmy go poinformowali co i jak.Teraz on musi podjąć decyzję.

Phouty
Posty: 5468
Rejestracja: 25 sierpnia 2008, 05:05
Lokalizacja: Terytorium Pod Obcą Okupacją

Re: Jaka to Bron ?

#6 Post autor: Phouty » 10 marca 2011, 23:36

Rybak....już napisałem, że aby nie kończyć offtopu, to nie trzeba go zaczynać.
Ty zacząłeś ten offtop od nowa, używając języka, którego my tu na strzeleckiej nie używamy i nie chcemy, ażeby ktokolwiek go tutaj używał.
Dostosuj się do poziomu, albo po prostu sobie pisz gdzie indziej.
Miej szacunek dla innych, a wtedy inni będą się do Ciebie odnosili z szacunkiem.
Swoim językiem i "przemycanymi" znaczeniami, po prostu wykorzystujesz to forum, ażeby używać go jako własną tablicę ogłoszeniową dla swoich poglądów, które tutaj na tym forum nikogo nie interesują.

Samo środowisko strzeleckie w Polsce i nie tylko, boryka się z olbrzymią niechęcią hoplofobów i nieprzychylną "obojętnością" niezainteresowanych grup społecznych.

Wystarczy obecność jednej osoby, takiej jak Ty, na podstawie tylko i wyłącznie Twoich wypowiedzi, aby dać wiele materiału propagandowego hoplofobom.

Nie niszcz swoim urągającym dla każdego normalnego człowieka tonem dorobku wielu ludzi, którzy latami pracowali, ażeby to forum osiągnęło taki wysoki poziom.
Jedynie Ty tutaj jesteś jedynym (i to coraz bardziej "obciążającym") wyjątkiem.
Ostatnio zmieniony 11 marca 2011, 00:12 przez Phouty, łącznie zmieniany 1 raz.
No good deed goes unpunished.
Μολων λαβε
"Przykro mi ale demokracja daje tylko złudzenie udziału we władzy." [bartos061]

ModyBazyl
Posty: 3
Rejestracja: 10 marca 2011, 22:04

Re: Jaka to Bron ?

#7 Post autor: ModyBazyl » 10 marca 2011, 23:54

Dzieki za tak szybkie odpisanie ^^ jezeli mozna miec tyle problemow o nie dzialajaca zecz to chore !

ale i tak zostawie se pamiatke ^^ ale szkoda ze nie mozna sprzedac .

wiec modka prosze o delete or close xd

Phouty
Posty: 5468
Rejestracja: 25 sierpnia 2008, 05:05
Lokalizacja: Terytorium Pod Obcą Okupacją

Re: Jaka to Bron ?

#8 Post autor: Phouty » 11 marca 2011, 00:24

Możliwe, że chore są te przepisy.
Jednakże, są to obowiązujące przepisy prawne!
Można mieć tylko nadzieję, że na przykład pod naciskiem społecznym, a także pod wpływem lobbingu politycznego na władze ustawodawcze, z czasem te przepisy się zmienią.
Jak na razie niestety, trzeba je po prostu przestrzegać, albo...podlegać karze.
No good deed goes unpunished.
Μολων λαβε
"Przykro mi ale demokracja daje tylko złudzenie udziału we władzy." [bartos061]

Awatar użytkownika
rybak
Posty: 150
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 21:55

Re: Jaka to Bron ?

#9 Post autor: rybak » 11 marca 2011, 00:31

Phouty-Przepraszam , ale nie rozumiem co chciałeś mi powiedzieć.Nie rozumiem co znów złego napisałem? Na innych forach o broni to nazywają ich milicją albo w skrócie CHWDP.Ja ich nazywam psami(mimo że obrażam te piękne zwierzęta)a ostatnio to UBkami , bo mają takie same metody działania.Więc o co ci chodzi?Wybacz ale głodny , sytego nie zrozumie.Ty żyjesz sobie w USA i dobrze ci się prawi o Polsce i Polskiej władzy.Teraz to trudno cię nazwać Polakiem(podobno nawet Polskiego imienia się wyparłeś)a wiec nie znasz naszych realiów.Nie wiem jak działa Policja w USA ,więc się nie wypowiadam.Ale wiem jak działa w Polsce i wiem jacy ludzie tam pracują , wiele z nich poznałem.
A to że wtrącam swoje patriotyczne poglądy to jest chyba normalne , bo jestem POLAKIEM i to mój obowiązek , aby dbać o ten kraj i dążyć do jak najlepszej władzy i prawa dla jego obywateli w każdej minucie mojego życia.Tyle co chciałem powiedzieć , jeśli chcesz nadal robić off top(tym razem ty go zrobiłeś w 100%) to zapraszam na PW.

ModyBazyl-Mówiłem ci żebyś się nie chwalił swoimi decyzjami,w necie również.Pamiętaj że mogą cię namierzyć przez neta i zrobią z ciebie przestępcę.

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

Re: Jaka to Bron ?

#10 Post autor: dexter 1990 » 11 marca 2011, 08:24

Rybak, Phoutyemu i mnie z resztą też chodzi o to abyś opuścił to forum ponieważ nawet nie dostrzegasz gdzie robisz z siebie prostaka, chama i fanatyka. Czy teraz zrozumiałeś?

Awatar użytkownika
xXcarlossXx
Posty: 120
Rejestracja: 6 kwietnia 2010, 18:52

Re: Jaka to Bron ?

#11 Post autor: xXcarlossXx » 11 marca 2011, 10:44

mimo ze bardziej forum czytam i przegladam niz sie udzielam ,podpisuje sie pod dexterem i phoutym ,jakie poglady masz to juz wszyscy wiemy i juz nie musisz innych tym zarazac

Awatar użytkownika
Razorblade1967
Posty: 2409
Rejestracja: 2 sierpnia 2008, 21:32

Re: Jaka to Bron ?

#12 Post autor: Razorblade1967 » 11 marca 2011, 12:01

Przez jakiś czas nie wypowiadałem się w tym dziale, bo po prostu włączyłem prywatną funkcję ignorowania Twojej osoby i Twoich wypowiedzi, a co za tym idzie tematów z Twoim udziałem. Przyłączam się jednak do zdania przedmówców i proponuję abyś po prostu stąd zniknął i poszedł głosić swoje porąbane poglądy na otaczający świat gdzie indziej.

Zresztą moim zdaniem powinien się tym zająć Moderator, albo Administracja bo to jest Forum Broni Strzeleckiej, a nie forum przeznaczone do głoszenia jakiś bzdurnych fanatycznych ideologii. Ja w każdym razie nie mam zamiaru dalej z Tobą polemizować i wypowiadać się w tematach z Twoim udziałem, bo Twój styl i Twoje wypowiedzi urągają zasadom komunikacji ludzi cywilizowanych. Poczekam aż ktoś zrobi z tym porządek ... myślę, że to chamskie i bezzasadne obrażanie pewnej grupy zawodowej stoi w sprzeczności z choćby niepisanymi zasadami tego Forum.
Ostatnio zmieniony 11 marca 2011, 12:53 przez Razorblade1967, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
casull454
Posty: 301
Rejestracja: 22 października 2010, 12:39

Re: Jaka to Bron ?

#13 Post autor: casull454 » 11 marca 2011, 12:28

No co Wy, panowie? :shock:
Kolega poświęca życie heroicznej walce o dobro narodu i chcąc otworzyć oczy Wam ignorantom na prawdziwą sytuację naszego kraju, wykorzystuje do tego wszelkie sposoby i okazje! 8)
Samotnie walczy z państwem policyjnym czerwonego reżimu panującego w naszym kraju i gnębiącego prawdziwych polaków* za poglądy polityczne i miłość do ojczyzny! :!: :wink: 8)
Jak możecie tego nie dostrzegać!!! :shock: :shock: :wink: 8)

To przez takich jak Wy nasz kraj nie jest światowym mocarstwem i ostoją dobrobytu! :wink: :lol: :lol:
To przez liberalizm i lewactwo takich jak Wy nasz kraj jest zalewany przez hordy Azjatów, Arabów, Murzynów i innych podrzędnych genetycznie i politycznie podejrzanych pasożytów!

* Przecież nawet dziecko wie że prawdziwy Polak to biały Słowianin i oczywiście Katolik!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

PS
-->Phouty: Ty jesteś zdrajca narodu i plugawy uciekinier który (cyt.) "wyparł się nawet swojego polskiego imienia"i nie masz prawa wypowiadać się na temat Polski! :wink: :wink: :lol:

Komu Bóg i Ojczyzna miła: NA BARYKADY!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony 11 marca 2011, 14:52 przez casull454, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
mercator1990
Posty: 82
Rejestracja: 28 lutego 2011, 20:29
Lokalizacja: Kraków-Małopolskie

Re: Jaka to Bron ?

#14 Post autor: mercator1990 » 11 marca 2011, 12:35

Też się z tobą nie zgadzam żeby obrażać jakiekolwiek grupy zawodowe,a zwłaszcza Policję,nie rozumiem czemu uważasz ich za jakiś ubeków i wogólę ,chyba masz jakieś kompleksy kolego,więc apeluję do Administracji tego forum aby zajęła się takimi użytkownikami którzy nie przestrzegają regulaminu i obrażają służby państwowe oraz jakiekolwiek grupy zawodowe,trochę szacunku ukaż,to forum ma naprawdę ,,lajtową,, obsługę ale pewne granice istnieją,więc radziłbym trochę spuścić i zachować szacunek i przede wszystkim zajmij się czytaniem regulaminu zanim napiszesz takie wypociny...

Awatar użytkownika
mercator1990
Posty: 82
Rejestracja: 28 lutego 2011, 20:29
Lokalizacja: Kraków-Małopolskie

Re: Jaka to Bron ?

#15 Post autor: mercator1990 » 11 marca 2011, 12:40

PS
-->Phouty: Ty jesteś zdrajca narodu i plugawy uciekinier który (cyt.) "wyparł się nawet swojego polskiego imienia"i nie masz prawa wypowiadać się na temat Polski!
:wink:

Komu Bóg i ojczyzna miła: NA BARYKADY!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote]

Zastanów się,Phouty jest w USA więc ma prawo posługiwać się amerykańskim imieniem,o Polsce ma prawo wypowiadać się bo ma zapewne podwójne obywatelstwo,chociaż ja na jego miejscu zostałbym przy Zielonej Karcie żeby korzystać z wszystkich praw ,bo obywatelstwa bym nie chciał mieć Amerykańskiego,jestem Polakiem i trzeba dążyć do tego żeby się lepiej żyło w naszym kraju.

ODPOWIEDZ