Remington, Różnice między firmami. (Pytanie)

Broń czarnoprochowa

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Xarn
Posty: 96
Rejestracja: 1 listopada 2009, 23:56
Lokalizacja: ok. Bielska-Białej
Kontakt:

Remington, Różnice między firmami. (Pytanie)

#1 Post autor: Xarn » 14 maja 2011, 13:15

Witam!
Mam parę pytań, dot. Remingtona 1858.

Czemu Remington 1858 Pedersoli kosztuje 2,400zł?
Oraz dlaczego model Stainless steel od hege-uberti jest aż tak drogi w porównaniu do innego Remika wykonanego z takiej samej stali aczkolwiek przez piettę? (Różnica w cenie to prawie 800zł)

(Od razu zaznaczam, że przeczytałem cały wątek o tym czarnoprochowcu na tym forum, aczkolwiek nie znalazłem jakichś super konkretów na ten temat)

Czy jest AŻ taka wielka przepaść jakościowa pomiędzy nimi?

(Specjalnie nie podaję linków, gdyż nie wiem czy wolno to praktykować na tym forum :) )

Noszę się z zamiarem kupna tego CP'a, a z reguły wychodzę z założenia, że lepiej dopłacić i kupić coś lepszego, aniżeli zaoszczędzić "stówkę" i sobie wyrywać włosy z głowy.
(Oczywiście też, nie noszę się z zamiarem kupna tych Remingtonów po 5.000zł oraz wzwyż, gdyż te zabawki to już są raczej dla zawodowców!) ;)


Pozdrawiam serdecznie!

Awatar użytkownika
Razorblade1967
Posty: 2409
Rejestracja: 2 sierpnia 2008, 21:32

Re: Remington, Różnice między firmami. (Pytanie)

#2 Post autor: Razorblade1967 » 14 maja 2011, 18:04

Xarn pisze:Czemu Remington 1858 Pedersoli kosztuje 2,400zł?
Oraz dlaczego model Stainless steel od hege-uberti jest aż tak drogi w porównaniu do innego Remika wykonanego z takiej samej stali aczkolwiek przez piettę? (Różnica w cenie to prawie 800zł)
Ceny broni to nie tylko obiektywna jakość - to także "polityka cenowa" firmy produkującej i dystrybutorów czy sklepów. Jak zresztą w każdym towarze, który nabywasz w sklepie. Często występują różnice w cenach sprzedaży tego samego artykułu w różnych sklepach - w sumie nic dziwnego, bo tak jest z wieloma produktami.

W przypadku porównania Uberti vs Pietta to akurat nie miałem do czynienia z rewolwerem typu Remington 1858, ale miałem jakiś czas Colta Navy 1851 z Pietty, po czym sprzedałem go i zakupiłem Colta Navy 1851 z Uberti, który mam do dzisiaj. Jakość rewolweru Uberti osobiście oceniam wyżej niż tego z Pietty. Lepsze i w sumie też ładniejsze wykończenie i chyba też nieco lepsze materiały.

Co jednak nie oznacza, że rewolwer z Pietty do niczego się nie nadawał. Zmianę zrobiłem głównie dlatego, że oprócz tego Navy z Pietty miałem już wtedy dwa rewolwery Uberti (Walker i Dragoon) i sposób wykonania broni Uberti bardziej przypadł mi do gustu. Jednak moją Piettę kupił kolega z klubu i zresztą też z tego Forum i strzela z niej z powodzeniem do dzisiaj. Z tego co wiem za wyjątkiem jednej ze śrubek (akurat takiej, którą łatwo wymienić - od płaskiej sprężyny spustu) nic mu się zanadto nie wyrobiło, a broń dalej strzela celnie i bezproblemowo.

Jeśli chcesz znać moje subiektywne zdanie - to osobiści wolę dopłacić "stówkę" lub dwie i mieć ten sam model z Uberti zamiast z Pietty. Ale z drugiej strony pewnie znajdziesz zatwardziałych fanów Pietty.

Żadnego rewolweru Pedersoli nie miałem to się nie wypowiem - ale ogólnie firma ma dobre notowania jeśli chodzi o jakość.
Xarn pisze:Specjalnie nie podaję linków, gdyż nie wiem czy wolno to praktykować na tym forum
Nie sądzę, aby Administracja miała coś przeciwko podawaniu linków do sklepów sprzedających model broni, o którym tutaj w danym momencie dyskutujemy. Przy innych dyskusjach tego typu nie było problemu. Właśnie różnica w cenie może wynikać też z różnic pomiędzy cenami u danego dystrybutora.

Xarn
Posty: 96
Rejestracja: 1 listopada 2009, 23:56
Lokalizacja: ok. Bielska-Białej
Kontakt:

Re: Remington, Różnice między firmami. (Pytanie)

#3 Post autor: Xarn » 15 maja 2011, 01:27

Rozumiem, dziękuje za wyczerpującą odpowiedź Panie Razor :)
Obstawiam, że raczej nikt mi nie odpowie na to pytanie ale zaryzykuję,

Ile "opłaca" się dać za Remingtona 1858 Stainless New army od Hege-uberti?
Ceny się wahają od 2100-2400zł z tego co widzę.
Sądzicie, że broń ta jest warta tej ceny, czy odwrotnie?
W dużej mierze zapłacę tylko za "firmę"?

Dzięki z góry za opinie :)

Awatar użytkownika
Razorblade1967
Posty: 2409
Rejestracja: 2 sierpnia 2008, 21:32

Re: Remington, Różnice między firmami. (Pytanie)

#4 Post autor: Razorblade1967 » 15 maja 2011, 12:24

Xarn pisze:...Panie Razor :)
Za "moich czasów" mówiono, że "Panowie to wyginęli na wojnie" (a "ochotnicy w Wietnamie") :lol: :lol: :lol:
Xarn pisze:Obstawiam, że raczej nikt mi nie odpowie na to pytanie ale zaryzykuję,

Ile "opłaca" się dać za Remingtona 1858 Stainless New army od Hege-uberti?
Ceny się wahają od 2100-2400zł z tego co widzę.
Sądzicie, że broń ta jest warta tej ceny, czy odwrotnie?
W dużej mierze zapłacę tylko za "firmę"?
Co to znaczy ile opłaca się dać? Jak chcesz mieć taki rewolwer to sam musisz ocenić czy warto.

Widziałem Remingtona 1858 w dwóch sklepach i cena wahała się pomiędzy 1800-1850zł za broń tego typu z firmy Uberti. Wnioskuję, że to normalna cena za ten model w wykończeniu czarnej oksydy, bo w podobnej cenie zdaje się ma to właśnie Hege.

Czy warto dopłacić 200-400zł za model ze stali nierdzewnej? No cóż znowu zaznaczę, że nie miałem do czynienia z Remingtonem, ale ogólnie broń ze stali nierdzewnej ma swoje zalety. Kupiłem swego czasu Winchestera 92 produkcji Rossi właśnie w stali nierdzewnej płacąc za niego prawie 100€ więcej niż kosztował model oksydowany - mówiąc szczerze nie żałuję. Lepiej i łatwiej się to czyści. Czy warto za wygodę zapłacić te paręset złotych więcej - to musisz już zdecydować sam, podobnie jak to czy podoba Ci się rewolwer oksydowany na czarno czy "srebrny", bo o gustach się nie dyskutuje.

Xarn
Posty: 96
Rejestracja: 1 listopada 2009, 23:56
Lokalizacja: ok. Bielska-Białej
Kontakt:

Re: Remington, Różnice między firmami. (Pytanie)

#5 Post autor: Xarn » 16 maja 2011, 20:08

Skoro można zamieszczać linki na forum - a co tam, skorzystam!

Niech mi ktoś powie czym jeszcze mogą się różnić te modele remingtonów?
Oprócz tego, że wersja Target posiada bardziej precyzyjne przyrządy celownicze?

No i że jest nieco droższa niż bramka numer 1? :D

http://waffen-hege.de/shop/?id=7&prodID=35


http://waffen-hege.de/shop/index.php?id=7&prodID=247&

Dziękuje za odpowiedź z góry (Zapewne znowu Panu Razorow'i :D)

Awatar użytkownika
Razorblade1967
Posty: 2409
Rejestracja: 2 sierpnia 2008, 21:32

Re: Remington, Różnice między firmami. (Pytanie)

#6 Post autor: Razorblade1967 » 16 maja 2011, 21:58

Xarn pisze:Niech mi ktoś powie czym jeszcze mogą się różnić te modele remingtonów?
Oprócz tego, że wersja Target posiada bardziej precyzyjne przyrządy celownicze?
Jak nadmieniłem, nie eksploatowałem, żadnego Remingtona (jeszcze - bo choć akurat nie jest priorytetem na mojej liście zakupów broni to pewnie kiedyś się pojawi), ale podejrzewam, że taka odmiana "wyczynowa" oprócz precyzyjnych przyrządów celowniczych, może mieć po prostu nieco większą dokładność wykonania i może mechanizm pracuje z nieco mniejszymi oporami.

Xarn
Posty: 96
Rejestracja: 1 listopada 2009, 23:56
Lokalizacja: ok. Bielska-Białej
Kontakt:

Re: Remington, Różnice między firmami. (Pytanie)

#7 Post autor: Xarn » 16 maja 2011, 22:35

Dziękuje Razorblade za odpowiedź!
Normalnie żeś złoty człowiek jest! :D

Może jeszcze skorzystam z pomocy bądź opiszę co zostało zakupione :)


Pozdrawiam serdecznie i dzięki jeszcze raz!

Xarn
Posty: 96
Rejestracja: 1 listopada 2009, 23:56
Lokalizacja: ok. Bielska-Białej
Kontakt:

Re: Remington, Różnice między firmami. (Pytanie)

#8 Post autor: Xarn » 27 maja 2011, 10:05

Witam ponownie!
Przepraszam, że zamieszczam drugi post - Niestety nie mogę edytować poprzedniego :(

Remington już przyszedł, naprawdę świetna broń - Jestem strasznie zadowolony z zakupu :)
Mam jednak pytanie o kaburę - Czy "zamontowanie" kabury na pasie polega na tym, że to kabura ma jakiś swój "dzynks" i możną ją zamontować na każdym pasku? Czy to pasek musi być też jakiś specjalny? :)

Planuję kupić kaburę do Remingtona 1858 ze sklepu czarnoprochowce.pl :)


Pozdrawiam serdecznie!

Awatar użytkownika
the_piotrex
Posty: 181
Rejestracja: 17 stycznia 2010, 19:19
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Remington, Różnice między firmami. (Pytanie)

#9 Post autor: the_piotrex » 27 maja 2011, 14:18

Ja uzywam kabure od Sig Sauera P226 - lata, owszem... Ale akurat taką miałem pod ręką. A kabura powinna pasować do wszystkich pasków.

Xarn
Posty: 96
Rejestracja: 1 listopada 2009, 23:56
Lokalizacja: ok. Bielska-Białej
Kontakt:

Re: Remington, Różnice między firmami. (Pytanie)

#10 Post autor: Xarn » 27 maja 2011, 14:43

OK, ale mi chodzi jak się "montuje" kaburę do pasa?
Proszę mi napisać na chłopski rozum :D

Nigdy nie byłem dobry w sferze ubrań, naprawdę NIGDY :D

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi :)

Awatar użytkownika
the_piotrex
Posty: 181
Rejestracja: 17 stycznia 2010, 19:19
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Remington, Różnice między firmami. (Pytanie)

#11 Post autor: the_piotrex » 27 maja 2011, 14:54

Na chłopski rozum kabury tak jak pokrowce do komórek, mają szlufki albo klamry.

ODPOWIEDZ