Replika rewolweru colt navy

Broń czarnoprochowa

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
ra_sti
Posty: 18
Rejestracja: 30 września 2011, 18:34
Lokalizacja: Warszawa

Replika rewolweru colt navy

#1 Post autor: ra_sti » 16 kwietnia 2012, 17:50

Witam mam takowe pytanko , znalazłem dziś na allegro colta , oto link do aukcji < http://allegro.pl/replika-rewolweru-col ... 86887.html > myślałem o kupieniu go wyczyszczeniu i postawieniu na półce


na pytania o stan i pochodzenie dostałem taką oto odpowiedź :

Została znaleziona przez mojego ojca w ścianie drewnianego domu
Wszystkie informacje na temat broni
Czyli ze jest z 1924 roku i była strzelana pochadza od rzeczoznawcy
W moim posiadaniu jest jakieś 5 lat
Cały ten okres przelezal w łóżku
Bębenek sie kręci
Da sie odciagnac kurek
Nie mam zadengo papieru ani pudełka

czy w 1924 robili już repliki czarnoprochowców ??? według mnie to kit co wy o tym sądzicie jak na te lata to całkiem nieźle się trzyma

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

Re: Replika rewolweru colt navy

#2 Post autor: dexter 1990 » 16 kwietnia 2012, 20:52

Poproś o ładne zdjęcia bić.

PejakA
Posty: 4
Rejestracja: 16 lutego 2012, 20:47

Re: Replika rewolweru colt navy

#3 Post autor: PejakA » 17 kwietnia 2012, 08:02

Tak jak proponuje kolega powyżej . Ostre i dokładne zdjęcia w wysokiej rozdzielczości wszelkich bić i punc może coś wyjaśnić . Na razie można stwierdzić że to kaliber .44 , reszta to wielka niewiadoma .
Najlepiej było by zobaczyć w realu , korespondencyjnie można się rozczarować .

Xarn
Posty: 96
Rejestracja: 1 listopada 2009, 23:56
Lokalizacja: ok. Bielska-Białej
Kontakt:

Re: Replika rewolweru colt navy

#4 Post autor: Xarn » 17 kwietnia 2012, 08:56

Wg. mnie nie warto.

Po co kupować coś co ma tylko "wyglądać" - a co ani nie wygląda, ani nie strzela?
To lepiej już kupić replikę denixa za 200zł - o wiele ładniej wygląda i tańsza. :)


Pozdrawiam!

kogut
Posty: 27
Rejestracja: 16 lutego 2012, 21:21

Re: Replika rewolweru colt navy

#5 Post autor: kogut » 17 kwietnia 2012, 12:15

W 1924 r. były dostępne rewolwery Remingtona z zapasów armii Stanów Zjednoczonych. Oryginalne rewolwery doskonałej jakości, z lufami z gwintem progresywnym, jakiego żadnemu dzisiejszemu kopiście (wytwórcy "replik") nie chce się kopiować.
To, że w 1924 r. komuś w celach komercyjnych chciałoby się produkować repliki broni odprzodowej jest niedorzeczne. W tym czasie taka broń wyszła z fazy przestarzałości w fazę żenującego rzęcha. Kto przy zdrowych zmysłach by to robił, kto kupował? Na farmach w Stanach rdzewiały gdzieś po kątach tysiące odprzodówek w tym czasie!

Zapotrzebowanie na broń z Dzikiego Zachodu ruszyło lawinowo w wyniku rozpowszechnienia telewizji i emitowanych w niej westernów; produkowano ich masę, jeszcze od lat czterdziestych, początkowo na zapotrzebowanie kina, gdzie leciały w popołudniowych seansach. W tym czasie ciągle dostępna była masa oryginalnych rewolwerów odprzodowych. Pojawił się jednak rynek na repliki dla Hollywood i rzesze widzów chcących strzelać z tego co zobaczyli na ekranie (oj, jak ja marzyłem by choćby dotknąć Winchestera 73, którego widziałem w filmie emitowanym w naszej TV w roku 1973!).

Ten egzemplarz z allegro to możnaby od biedy pozbawić osydy - niektórzy lubią nadawać antycznego sznytu swej broni. Jeśli to stara produkcja z lepszej stali (staliwa) to być może warto przywrócić do życia przy pomocy nowych części od SaguaroMike'a chociażby. Ale cena?

PS. Mój Navy leży w szufladzie drugi rok z powodu pękniętej sprężynki, której nie chce mi się dla gniota sprowadzać.

Uriasz
Posty: 1482
Rejestracja: 29 grudnia 2008, 17:15
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Replika rewolweru colt navy

#6 Post autor: Uriasz » 17 kwietnia 2012, 13:25

Moim zdaniem współczesny Navy w wersji - home made old finish :lol: .... mosiężne szkielety robili tylko Konfederaci i oryginały z takowym są dość rzadkie.
Za te 350 można spokojnie brać, nawet jeśli współczesna replika, bo jak sie uda pukawkę uratować to mamy z czego strzelać , a jeśli nie, to mamy ładna ozdobę na ścianę
Xarn ..Ty kiedyś widziałeś z bliska to denixowe dziadostwo ze znalu ? :shock: ..... z trudem powstrzymywałem odruch wymiotny i nie wziąłbym tego nawet za darmo. :evil:

Xarn
Posty: 96
Rejestracja: 1 listopada 2009, 23:56
Lokalizacja: ok. Bielska-Białej
Kontakt:

Re: Replika rewolweru colt navy

#7 Post autor: Xarn » 17 kwietnia 2012, 13:53

Kolego Uriasz - to, że ze znalu to wiem ale, że aż takie łajno jak mówisz to nie wiedziałem :D
Nigdy nie miałem w rękach i zapewne mieć nie będę, jak już coś kupuje to żeby z tego strzelać :D


A do kolegi autora tematu - kurczę, trzeba było wcześniej dać znać i kupić ode mnie!
Fajnego navy .44 nówkę sprzedałem zerknij sam: (Aukcja się skończyła, więc chyba linka mogę podać? :D)

http://allegro.pl/colt-navy-44-1851-gra ... 94607.html

Poszedł jak z bicza strzelił!

Pozdrawiam serdecznie!

Awatar użytkownika
xXcarlossXx
Posty: 120
Rejestracja: 6 kwietnia 2010, 18:52

Re: Replika rewolweru colt navy

#8 Post autor: xXcarlossXx » 17 kwietnia 2012, 14:13

hm , do strzelania to on sie raczej nie nada, ewentualnie do nauki ,oczywiscie po ogromnej ilosci pracy ... takze tylko scianka dla ozdoby :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Uriasz
Posty: 1482
Rejestracja: 29 grudnia 2008, 17:15
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Replika rewolweru colt navy

#9 Post autor: Uriasz » 17 kwietnia 2012, 14:33

Się nie dziwie ze poszedl od reki bo stan zacny i cena tez.
Carlos ten złom jest do uratowania .....powiem wiecej sam bym tego zloma nabył i ratowal bo tak sie złozyło że potrzebuje rewolweru do hałasowania ( rekonstrukcja w klimatach I wojny) od którego celności nie wymagam żadnej (byle odpalał kapiszony)

Awatar użytkownika
xXcarlossXx
Posty: 120
Rejestracja: 6 kwietnia 2010, 18:52

Re: Replika rewolweru colt navy

#10 Post autor: xXcarlossXx » 17 kwietnia 2012, 15:52

kto powiedzial ze za taka kase poszedl :] ? zapytalem w mailu o cene to powiedzial ze jest dwoch chetnych co daje 350 za niego i musialbym ich przebic .. wiec sobie odpuscilem , dwa dragoony narazie wystarcza:)

ra_sti
Posty: 18
Rejestracja: 30 września 2011, 18:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Replika rewolweru colt navy

#11 Post autor: ra_sti » 17 kwietnia 2012, 15:56

Pisałem do właściciela broni i ma wygórowaną cenę 700zł i po jakimś czasie zszedł na 600zł więc pasik skoro mozna kupić za 800 -900 taki w idealnym stanie nie używany bądź mało używany i w dodatku sprawny , a ten wymaga sporo pracy i wkładu finansowego za pierwszego colta dałem 870zł z osprzętem < prochownicą, kulami 2 paczki, kapiszonami 2 paczki ,kluczem do kominków, szczotkami, z wyciorem http://allegro.pl/rewolwer-colt-navy-44 ... 54316.html a ten miał iść na półkę ale widzę że nie warto
Ostatnio zmieniony 17 kwietnia 2012, 16:06 przez ra_sti, łącznie zmieniany 4 razy.

Uriasz
Posty: 1482
Rejestracja: 29 grudnia 2008, 17:15
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Replika rewolweru colt navy

#12 Post autor: Uriasz » 17 kwietnia 2012, 16:01

Gość was ładuje aż miło, gnat wisi za 350 i chetnych nie ma a to co on sobie winszuje poza alegro i ilu ma rzekomo oferentów, to daj mu Boże :lol: ...... pomijając taki drobiazg ze dał tego gnata w chusteczkowej kategorii i faktycznie nie dostanie wiecej niz te 350 ( o ile w ogóle dostane).

ra_sti
Posty: 18
Rejestracja: 30 września 2011, 18:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Replika rewolweru colt navy

#13 Post autor: ra_sti » 24 kwietnia 2012, 17:53

Poprosiłem o zdjęcia numerów broni z pod lufy tego navy i okazało sie że takowych nie ma , o czym to może świadczyć ?? marna kopia , oryginał czy ktoś cos kombinował ?? zdzierał numery jak tak to poco ?? może kradziona ??

Uriasz
Posty: 1482
Rejestracja: 29 grudnia 2008, 17:15
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Replika rewolweru colt navy

#14 Post autor: Uriasz » 24 kwietnia 2012, 18:35

Bardzo stara produkcja, gdzieś czytałem/słyszałem ze początkowo w ogóle tego nie numerowali ( ja mam navika 1973 rok produkcji i ma już numer broni), a na marginesie ma toto jakieś inne bicia poza tym stemplem na lufie ?

ra_sti
Posty: 18
Rejestracja: 30 września 2011, 18:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Replika rewolweru colt navy

#15 Post autor: ra_sti » 24 kwietnia 2012, 19:20

Z tego co dostałem to tylko na lufie ma bicia i oczywiście jakieś na bębenku

ODPOWIEDZ