Sarmackie pukawki

Broń czarnoprochowa

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Perdurabo
Posty: 132
Rejestracja: 3 grudnia 2004, 20:24
Kontakt:

Sarmackie pukawki

#1 Post autor: Perdurabo » 4 grudnia 2004, 21:43

zajmijmy się czymś dawniejszym dokładniej bronią palną od 1575 -koronacja Stefana Batorego do wiktorii Wiedeńskiej 1683. Teren ówczesnej Rzeczypospolitej Obojga Narodów i państwa ościenne.
Zamki jakie wtedy były dostepne to lontowy kołowy i skałkowy najpierw Holenderski a potem także Francuski. Zasady dziańania znamy dzięki tematowi na tym forum. Czego mi potrzeba to fotki orginałów i replik i jeśli istnieją to plany zwłaszcza zamków z tego okresu (dla dbałości niezamierzam łamać prawa 8) )
z góry dziękuje
pozdrawiam
PS wiem wiem ponad 100lat to sporo ale dokładnie ten okres mnie interesuje :] a o palnej wiem tycio

Awatar użytkownika
waliza
Site Admin
Posty: 9663
Rejestracja: 30 marca 2004, 21:28
Lokalizacja: Teneryfa, albo inna wyspa z taka samą flagą
Kontakt:

#2 Post autor: waliza » 5 grudnia 2004, 00:44

pare fajnych pukawek sie znajdzie.Fotki to poszuka.W Toruniu w muzeum nie ma tego za duzo ale moge zrobic.W Warszawie pewnie bedzie wiecej tego sprzetu.Na zamku w Gniewie jest niezla ekipa z replikami takiego sprzetu.Wejdz na strone zamku Gniew i poszukaj.Jak co to dam ci namiar na gosica ktory ma replike muszkietu lontowego robiona na zamowienie.Wyszla go 1500.Repliki skalkowe beda drozsze napewno poniewaz zamek jest skomplikowany i pracochlonny

Awatar użytkownika
Perdurabo
Posty: 132
Rejestracja: 3 grudnia 2004, 20:24
Kontakt:

#3 Post autor: Perdurabo » 5 grudnia 2004, 11:24

waliza pisze:pare fajnych pukawek sie znajdzie.Fotki to poszuka.W Toruniu w muzeum nie ma tego za duzo ale moge zrobic.W Warszawie pewnie bedzie wiecej tego sprzetu.Na zamku w Gniewie jest niezla ekipa z replikami takiego sprzetu.Wejdz na strone zamku Gniew i poszukaj.Jak co to dam ci namiar na gosica ktory ma replike muszkietu lontowego robiona na zamowienie.Wyszla go 1500.Repliki skalkowe beda drozsze napewno poniewaz zamek jest skomplikowany i pracochlonny
Gniewiaków kojarze może w tym roku uda mi się wystąpić na VivatVasa organizowanym przez nich 8) znalazłem gdzieś fotki zamków lontowych (teraz niemoge ich znaleść) ... ale np rozebranego na części kołowca niewidziałem a ten zamek chyba jest jeszcze bardziej skomplikowany niż skałkowy...

ODPOWIEDZ