Czym pocisk trafia w cel ( i dlaczego)?

Rakietowa i lufowa oraz amunicja

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Phouty
Posty: 5468
Rejestracja: 25 sierpnia 2008, 05:05
Lokalizacja: Terytorium Pod Obcą Okupacją

Re: Czym pocisk trafia w cel ( i dlaczego)?

#16 Post autor: Phouty » 5 listopada 2010, 00:03

asasello pisze:
Okruch pisze:Artyleria i żeglarstwo nie idą w parze? Tysiące dusz marynarzy i piratów, na czele z lordem Nelsonem czeka aż zaśniesz :D
To jednak były czasy.
Kiedy okręty były z drewna, a ludzie byli z żelaza.......a dzisiaj? :lol:
Mnie chodziło o teorię żeglowania (n.p. jak u Marchaja) i teorię balistyki.
Dużo żegluję, ale na lecącym pocisku nigdy nie miałem możliwości lecieć. :twisted: Czyli mało doświadczenia w tej dziedzinie :wink: i wyszło na jaw, iż modelowanie jednego (balistyka), na świetnie zrozumianych i "wyczutych" prawach związanych z teorią (i praktyką) żeglowania mało ma sensu, a wręcz prowadzi do błędnych konkluzji.
No, ale to dział artyleryjski a nie żeglarski, chociaż o artylerii okrętowej, zarówno współczesnej, jak i historycznej, to oczywiście będziemy tutaj mieli jeszcze nie jedną szansę porozmawiać.
A tak dla spragnionych widoku.....
http://www.youtube.com/watch?v=nsNlmiLJGIw
No good deed goes unpunished.
Μολων λαβε
"Przykro mi ale demokracja daje tylko złudzenie udziału we władzy." [bartos061]

Roderyk
Posty: 53
Rejestracja: 2 sierpnia 2009, 23:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czym pocisk trafia w cel ( i dlaczego)?

#17 Post autor: Roderyk » 5 listopada 2010, 19:38

Witam!

No to już wiem skąd był tekst o spadaniu pocisku haubicy "dupą".
Czyli jednak aerodynamika i odpowiednio dobrany skok gwintu. Przyjmuję na wiarę bo "praw fizyki pan nie zmienisz".

Pozdrowienia!

P.S. Zawsze myślałem, że odpala się salwę z wszystkich dział, a na tym filmie odpalają po jednym z każdej wierzy. We wspomnieniach z bitwy Jutlandzkiej facet też pisał o salwie czterech pocisków chociaż okręt miał osiem dział artylerii głównej. Myślałem, że to błąd albo dotyczyło tylko I Wojny.
JESTEM LENIWY!
Ale się staram.

ODPOWIEDZ