Versuchsgeschoß

Rakietowa i lufowa oraz amunicja

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
maziek
Posty: 9186
Rejestracja: 9 września 2006, 22:46

Re: Versuchsgeschoß

#31 Post autor: maziek » 15 kwietnia 2011, 23:02

No proszę, cóż to znaczy czasem urodzić się kilka lat wcześniej :) . "Kopeć" - masz na myśli ostre, fantastyczne dymienie po odcięciu powietrza płonącemu celuloidowi :) ? Z moich czasów w grę wchodziły tylko piłeczki, co swoją droga także było wielkim wyrzeczeniem (bo piłeczek oczywiście nie szło kupić "normalnie" w sklepie). Odkryłem, że podobne właściwości miały (pewnie celuloidowe) okienka w namiocie rodziców ;) .
ukłony...

Phouty
Posty: 5468
Rejestracja: 25 sierpnia 2008, 05:05
Lokalizacja: Terytorium Pod Obcą Okupacją

Re: Versuchsgeschoß

#32 Post autor: Phouty » 15 kwietnia 2011, 23:11

Ach.....i ten fantastyczny i niepowtarzalny zapach.......szczególnie na klatce schodowej pod drzwiami sąsiada, który zabrał nam piłkę (i co z tego, że mu niechcący wybijaliśmy szyby w jego oknach statystycznie raz na 2 tygodnie...przecież graliśmy na boisku...mógł se kraty w oknach zainstalować)....właśnie ja ten smrodek czuję....czyli gdzieś tam w mózgu te "informacje" dobrze się zakorzeniły! :lol: :twisted: Nic dziwnego.....tyle treningu..refleks (prawie) warunkowy. :twisted:
No good deed goes unpunished.
Μολων λαβε
"Przykro mi ale demokracja daje tylko złudzenie udziału we władzy." [bartos061]

Awatar użytkownika
maziek
Posty: 9186
Rejestracja: 9 września 2006, 22:46

Re: Versuchsgeschoß

#33 Post autor: maziek » 15 kwietnia 2011, 23:15

Ta, "plexa" ładnie pachniała, też poczułem, kiedy pisałem ;) .
ukłony...

ss100
Posty: 1890
Rejestracja: 7 marca 2006, 19:06

Re: Versuchsgeschoß

#34 Post autor: ss100 » 16 kwietnia 2011, 00:00

Jeszcze można trafić ,,materiał,, w starych tabliczkach informacyjnych z autobusów (ogórków itp) typu ,,miejsce dla inwalidy,, i innych informacyjnych z tamtych lat, choć nie wszystkie były z ,,masy dymnej,, jak to się wtedy nazywało na podwórku.

Awatar użytkownika
Apolinary Koniecpolski
Posty: 2180
Rejestracja: 19 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Smolanka

Re: Versuchsgeschoß

#35 Post autor: Apolinary Koniecpolski » 16 kwietnia 2011, 01:51

Etui(same "okienka" bez ramek rzecz jasna) na bilety miesięczne/dekadowe ew. większe od legitymacji szkolnych, nadawały się też niektóre "jednorazowe" linijki/kątomierze z "handlu nieuspołecznionego", piłeczki(pocięte/porwane) w zasadzie tylko na świece dymne(chyba ze trzy się mieściły w zapałczanym pudełku) ;)
Nie chcę mieć racji, w zupełności wystarczy że Was poróżnię lub choć rozdrażnię.
W sprawie prawdy proszę zgłaszać się do walizy Obrazek

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

Re: Versuchsgeschoß

#36 Post autor: dexter 1990 » 17 kwietnia 2011, 12:10

dziś to stare mapniki z demobilu. Ze współczesnych wyrobów niestety nic takiego nie zostało (przepisy).

Awatar użytkownika
maziek
Posty: 9186
Rejestracja: 9 września 2006, 22:46

Re: Versuchsgeschoß

#37 Post autor: maziek » 13 maja 2011, 19:50

ukłony...

Phouty
Posty: 5468
Rejestracja: 25 sierpnia 2008, 05:05
Lokalizacja: Terytorium Pod Obcą Okupacją

Re: Versuchsgeschoß

#38 Post autor: Phouty » 13 maja 2011, 20:01

To też był niemiecki wynalazek?
No good deed goes unpunished.
Μολων λαβε
"Przykro mi ale demokracja daje tylko złudzenie udziału we władzy." [bartos061]

Awatar użytkownika
maziek
Posty: 9186
Rejestracja: 9 września 2006, 22:46

Re: Versuchsgeschoß

#39 Post autor: maziek » 13 maja 2011, 20:06

Tak by wynikało:
http://pl.wikipedia.org/wiki/28_cm_Kanone_5_(Eisenbahn).

W ogóle zacząłem od tego, ciekawe obrazki. Szczególnie burza w atmo jest niesamowita, biorąc pod uwagę, że prawdopodobnie nikt nic na Ziemli nie zauważył ;) :
http://technologie.gazeta.pl/internet/1 ... i,,ga.html

A potem zerkłem na to: http://pl.wikipedia.org/wiki/M65_Atomic_Annie - i tak poszło...
ukłony...

Awatar użytkownika
Apolinary Koniecpolski
Posty: 2180
Rejestracja: 19 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Smolanka

Re: Versuchsgeschoß

#40 Post autor: Apolinary Koniecpolski » 14 maja 2011, 22:03

-->maziek, skombinuj sobie dwa filmiki, tj. "Trinity and Beyond" i "Nukes In Space: The Rainbow Bombs" - prawdziwa uczta dla oczu (ten pierwszy był jednym z powodów dla których skleciłem projektor ;)).
Ostatnio zmieniony 14 maja 2011, 22:04 przez Apolinary Koniecpolski, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie chcę mieć racji, w zupełności wystarczy że Was poróżnię lub choć rozdrażnię.
W sprawie prawdy proszę zgłaszać się do walizy Obrazek

Awatar użytkownika
maziek
Posty: 9186
Rejestracja: 9 września 2006, 22:46

Re: Versuchsgeschoß

#41 Post autor: maziek » 14 maja 2011, 22:03

Dzięki :) .
ukłony...

Phouty
Posty: 5468
Rejestracja: 25 sierpnia 2008, 05:05
Lokalizacja: Terytorium Pod Obcą Okupacją

Re: Versuchsgeschoß

#42 Post autor: Phouty » 14 maja 2011, 22:25

Co za głupie pytanie udało mi się zadać!
Ale dopiero teraz moje ślepe oczy dopatrzyły się, że te wynalazki były opublikowane w jakimś tam tajnym amerykańskim dokumencie pierwszego czerwca 1945 roku.
Tylko Germańcy mogli wtedy myśleć o tego typu cudeńkach.
Już nie wspominając o fakcie, iż skurczybyki mieli wystarczającą ilość mózgów, opanowaną technologię, oraz oczywiście darmową siłę roboczą.
Chociaż darmowa siła robocza, to chyba najmniej się liczyła w tym konkretnym przypadku.....ale mózgi to jednak mieli.
Dziwię się jednak, co się stało z tymi mózgami rasy nadrzędnej?
Patrząc tylko na szybko rozkładającego się na czynniki pierwsze, (czyli k***wa rozpadającego się w oczach na drobny pył, pomimo ciężko obciążonej karty kredytowej, ażeby to pieruństwo utrzymać na równych 4 oponach), mojego luksusowego germańskiego importu, który poza tą wychudzoną gwiazdką w kółku, to niczym już nie przypomina solidnego germańskiego "gniotsa-nie łamiotsa"). :evil:
Czyżby te mózgi wyparowały w przestrzeń międzygwiezdną po tym, jak pierwszy turecki gastarbeiter wylądował na świętej ziemi Heimlandu?

Coś mi tu śmierdzi z tymi mózgami.........
No good deed goes unpunished.
Μολων λαβε
"Przykro mi ale demokracja daje tylko złudzenie udziału we władzy." [bartos061]

klaver

Re: Versuchsgeschoß

#43 Post autor: klaver » 14 maja 2011, 22:50

Phouty pisze:Patrząc tylko na szybko rozkładającego się na czynniki pierwsze, (czyli k***wa rozpadającego się w oczach na drobny pył, pomimo ciężko obciążonej karty kredytowej, ażeby to pieruństwo utrzymać na równych 4 oponach), mojego luksusowego germańskiego importu, który poza tą wychudzoną gwiazdką w kółku, to niczym już nie przypomina solidnego germańskiego "gniotsa-nie łamiotsa"). :evil:
Czyżby te mózgi wyparowały w przestrzeń międzygwiezdną po tym, jak pierwszy turecki gastarbeiter wylądował na świętej ziemi Heimlandu?
To raczej tak miało być, więc nie są tacy głupi. Po prostu Mercedes o mało nie zbankrutował przez model W123. W magazynach zalegały przeogromne ilości części zamiennych, których nikt nie chciał kupić.
Bo po co, jak w tych samochodach nic się nie psuło? :wink:
Wtedy pewnie sobie obiecali, że nigdy już nie popełnią takiego błędu :lol:

Phouty
Posty: 5468
Rejestracja: 25 sierpnia 2008, 05:05
Lokalizacja: Terytorium Pod Obcą Okupacją

Re: Versuchsgeschoß

#44 Post autor: Phouty » 15 maja 2011, 12:53

Ale chyba przegięli pałę w drugą stronę!
Ja jestem ich "dozgonnym" klientem. Jest to mój 6 Merc. Problem jest w tym, że daaaaaawno temu, kupowało się ich model, który był "nowoczesny" przez wiele lat. Obecnie, gdy już człowiek wyjedzie nowo zakupionym wózkiem od dilera, to już ten model jest przestarzały o co najmniej 30 lat. Poza tym, małe duperszmity (pokrętła, "cycki" i " guziki")......co oczywiście nie ma bezpośredniego wpływu na funkcjonalność całego ustrojstwa......ale (przepraszam :oops: ) kurwa.....jak się lampka w bagażniku przepala po 2 miesiącach, to człeka szlag trafia, , bo to nie jest objęte gwarancją, a tej (ooops przepraszam :oops: ) kurewskiej żarówki nie ma jak wymienić, bo do jej wyjęcia trzeba użyć specjalnego przyrządu, który tylko kosztuje $ 1000000,02. Oczywiście diler kasuje za tą lampkę, "tylko" $120.......czyli trzeba się cieszyć, bo to jest "czysty zysk" dla klienta. :evil:
No good deed goes unpunished.
Μολων λαβε
"Przykro mi ale demokracja daje tylko złudzenie udziału we władzy." [bartos061]

asasello
Posty: 4387
Rejestracja: 9 sierpnia 2004, 09:59
Kontakt:

Re: Versuchsgeschoß

#45 Post autor: asasello » 15 maja 2011, 16:20

Pocisk śmieszny ale samoloto-łódź podwodna go przebija.
Niechaj problemy naszych problemów będą naszymi radościami.

ODPOWIEDZ