Beryl reaktywacja

Broń współczesna

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Phouty
Posty: 5468
Rejestracja: 25 sierpnia 2008, 05:05
Lokalizacja: Terytorium Pod Obcą Okupacją

Re: Beryl reaktywacja

#136 Post autor: Phouty » 25 lipca 2012, 02:44

Pudło w obu przypadkach!

Najtańsze jakie znalazłem:

http://www.turkishwalnut.net/carbine.html

Ci to nawet cen nie podają i mają nawet jedną sztukę "rifle blank" w magazynie!

http://www.yurttasgunstockblanks.com/welcome.html

Ale zaopatrzenie w materiał na kolby do szotgunów jest oszałamiające. Aż całe sześć sztuk!
(Tak je na wariata wyceniam po jakieś 10 do 15 kawałków za sztukę).

http://www.yurttasgunstockblanks.com/welcome.html

I tak dalej, i tak dalej....

http://www.luxusgunstock.com/

U nich to jest cały przemysł!
Nie tak dawno czytałem, że taki "blank" poszedł ostatnio na aukcji w Londynie za 200 000 funtów! Ale do jakiegoś taniego badziewia za pół miliona królowych, przecież nie włoży się plastykowej kolby!

A my nie są gorsze, i też mieliśmy luksusowe nakładki z drewna świerkowego, wierzby płaczącej, czy też innej topoli, która przystrajała drogę na naszych "sławnych" Kałachach! :lol:

Na poważnie:
To był mały dowód na to, jak te "słynne sprawy" są znane w świecie.
A o tureckim drzewie na kolby to się słyszało od kilku setek lat.
Nawet te zakłady Sarsilmaz, które wcześniej linkowałem, istnieją i nieprzerwanie mają olbrzymią produkcję od 1850 roku!
Ilu Polaków o nich kiedykolwiek słyszało?

No i autentycznie to by było na tyle w dziedzinie "famous Polish firearms" zalewających Hamerykę.
No good deed goes unpunished.
Μολων λαβε
"Przykro mi ale demokracja daje tylko złudzenie udziału we władzy." [bartos061]

fn fal
Posty: 633
Rejestracja: 16 września 2008, 17:53

Re: Beryl reaktywacja

#137 Post autor: fn fal » 25 lipca 2012, 08:17

Akurat myśliwska broń Turecka jest w Polsce dobrze znana ,a bronią firmy Sarsilmaz handluje kilka sklepów . Tureccy producenci w tej dziedzinie zaczynają deptać po piętach najbardziej zacnym producentom broni myśliwskiej ,albowiem jakość tureckich strzelb ciągle rośnie i za niską turecką cenę można nabyć przyzwoicie wykonaną broń właśnie w tak bardzo pożądanym orzechu tureckim . Żaden tani IŻ czy TOZ tego nam nie zaoferuje stąd coraz więcej myśliwych w naszym kraju woli wyroby tureckie.

ch4os
Posty: 88
Rejestracja: 31 sierpnia 2011, 10:41
Lokalizacja: Łomża/Gdańsk

Re: Beryl reaktywacja

#138 Post autor: ch4os » 25 lipca 2012, 14:33

zwar pisze:Strzelam... lufy do broni myśliwskiej?
E.. lufy to chyba nie, bo co drugi producent teraz sie chwali lufami "Lothar-Walther", chyba ze to wlasnie te sa z Turcji ;-) Moze osady?

fn fal
Posty: 633
Rejestracja: 16 września 2008, 17:53

Re: Beryl reaktywacja

#139 Post autor: fn fal » 25 lipca 2012, 16:49

Tylko i wyłącznie osady i kolby .No i MKEK dostarcza innym producentom komory zamkowe MP-5 (szwajcarom) no i pewnie jeszcze częściami do G-3 handluje .

Phouty
Posty: 5468
Rejestracja: 25 sierpnia 2008, 05:05
Lokalizacja: Terytorium Pod Obcą Okupacją

Re: Beryl reaktywacja

#140 Post autor: Phouty » 25 lipca 2012, 19:47

Jest to bardzo dobry punkt do dyskusji pomiędzy Montralą a mną.
Otóż pomimo faktu, że z wyrobami tureckimi jestem obeznany od co najmniej 10-15 lat, ponieważ oni tu też oferują całą gamę broni krótkiej w dodatku do ich autentycznie dobrych bocków, to nie miałem pojęcia, iż ich broń myśliwska jest bardzo popularna w Polsce.
Czyli w konkluzji można wyciągnąć wniosek, iż w dzisiejszym, przeładowanym informacjami świcie, nawet człowiek interesujący się tematem, nie jest po prostu wiedzieć wszystkiego.
A dla przeciętnego Amerykanina, to mimo wszystko jest najlepsze to, co jest amerykańskie i to z powodów znacznie bardziej skomplikowanych niż te, które sią wymienia w dyskusjach. Rynek broni jest przesycony w każdej dziedzinie. Więc ażeby zapracować sobie na miano "famous", to autentycznie trzeba się mocno wybijać z tłumu.
Dlatego też wracając do sedna dyskusji, nie możemy mówić o "słynnych polskich wyrobach", ponieważ jest to wręcz niezauważalne w skali rynku USA, a także światowego. Przysłowiowa kropla w morzu!

Nie sposób się skoncentrować na głosie jednej osoby śpiewającej w tłumie tysięcy innych śpiewających osób. Szczególnie wtedy, gdy każdy śpiewa na "własną nutę", co jest bardzo charakterystyczne dla rynku broni ręcznej i akcesoriów.

Chodzi po prostu o zachowanie umiaru w naszych sądach, ponieważ niezaprzeczalnym faktem jest, iż polski przemysł broni ręcznej próbuje wchodzić na rynki światowe, ale jest to jeszcze raczkowanie. Poczekajmy aż to raczkowanie przerodzi się w złoty medal, dajmy na to w sprincie i dopiery wtedy będziemy mogli mówić o "słynnych polskich karabinach".
No chyba, że zaczniemy przyznawać złote medale w konkurencji raczkowania......chociaż tutaj też były by małe szanse nawet na załapanie się do pierwszej dziesiątki, a może nawet i pierwszej setki.
No good deed goes unpunished.
Μολων λαβε
"Przykro mi ale demokracja daje tylko złudzenie udziału we władzy." [bartos061]

Kudlaty
Posty: 42
Rejestracja: 20 października 2011, 16:23

Re: Beryl reaktywacja

#141 Post autor: Kudlaty » 27 lipca 2012, 14:31

Phouty, możesz coś więcej napisać o wyrobach SARMILMAZ, szczególnie o broni krótkiej ? Może w nowym wątku żeby tego nie zaśmiecać.

Phouty
Posty: 5468
Rejestracja: 25 sierpnia 2008, 05:05
Lokalizacja: Terytorium Pod Obcą Okupacją

Re: Beryl reaktywacja

#142 Post autor: Phouty » 27 lipca 2012, 20:41

Kudlaty pisze:Phouty, możesz coś więcej napisać o wyrobach SARMILMAZ, szczególnie o broni krótkiej ? Może w nowym wątku żeby tego nie zaśmiecać.
Dobry pomysł! Otworzę nowy wątek.
No good deed goes unpunished.
Μολων λαβε
"Przykro mi ale demokracja daje tylko złudzenie udziału we władzy." [bartos061]

ODPOWIEDZ