AKMS a strzelectwo dynamiczne

Broń współczesna

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
adam.b
Posty: 152
Rejestracja: 19 marca 2011, 11:45

AKMS a strzelectwo dynamiczne

#1 Post autor: adam.b » 1 maja 2011, 13:17

Cześć,
mam okazję tanio nabyć AKMSa semi-auto (znajomy pozbywa się by kupić sobie coś na 5,56mm).
Chciałbym go wykorzystywać do strzelania dynamicznego. Ponieważ dopiero zaczynam swoją przygodę
z tą dyscypliną nie wiem czy AKMS się do tego nadaje. Wiem, że ideałem nie jest ale pytanie jest takie:
czy na początek wystarczy czy w ogóle nie ma się co pchać w tą konstrukcję przy dynamicznym?

P.S. co takie pustki? wszyscy na pochodzie?;)

Awatar użytkownika
Old Cadet
Posty: 939
Rejestracja: 24 marca 2006, 09:57
Lokalizacja: Mazowsze

Re: AKMS a strzelectwo dynamiczne

#2 Post autor: Old Cadet » 1 maja 2011, 14:48

Nie jest to ideał na zawody dynamiczne, ale jak początek może być. Popróbujesz, nauczysz się podstaw, a jak będzie Ci sie podobało i jak będziesz widział w sobie potencjał to postarasz sie o cos lepszego.
Niewątpliwa zaleta to koszt, w porównaniu np. z czymś z rodziny M16 wychodzi dużo taniej i broń i amunicja.

adam.b
Posty: 152
Rejestracja: 19 marca 2011, 11:45

Re: AKMS a strzelectwo dynamiczne

#3 Post autor: adam.b » 1 maja 2011, 15:34

No właśnie też tak myślałem. Na początek cokolwiek byle tanio i się nadawało. Koszt AKMS'a to 1/6 ceny czegoś
fajnego na 5,56mm. Amunicja też tańsza.
Strzelałeś dynamicznie z AKMS'a lub czegoś innego z rodziny AK?
Da się w miarę szybko i celnie strzelać przy tym podrzucie?

Awatar użytkownika
Old Cadet
Posty: 939
Rejestracja: 24 marca 2006, 09:57
Lokalizacja: Mazowsze

Re: AKMS a strzelectwo dynamiczne

#4 Post autor: Old Cadet » 1 maja 2011, 20:53

Mam od wielu lat karabin Radom Hunter i strzelałem z niego dynamicznie.
Na drugie pytanie trudno odpowiedzieć jednoznacznie, bo oceny są względne. Ale moim zdaniem się da.
Ostatnio zmieniony 1 maja 2011, 21:31 przez Old Cadet, łącznie zmieniany 1 raz.

silent78
Posty: 169
Rejestracja: 10 kwietnia 2007, 23:04
Lokalizacja: polska

Re: AKMS a strzelectwo dynamiczne

#5 Post autor: silent78 » 1 maja 2011, 21:08

Ja co prawda w strzelaniu dynamicznym to jestem kompletny laik ale akuratnie używanie "cywilnego " AKMS-a bedzie chyba najgorszym z mozliwych wyborów z broni z typoszeregu AK na polskim rynku .Nie chodzi mi tu wcale ani o lufe ani o kaliber ani tym bardziej o to że akm i akms to konstrukcje na stalowej wytłoczce a nie jak AK i AKS na frezowanej komorze . Poprostu AKMS ma kompletnie inne mocowanie kolby niz to ma miejsce w AKM-ie lub Tantalu a takze wspomnianym tu hunterze z lufa 500mm długosci bo chyba o tym klonie AKM-a nowa była powyżej .
W karabinku AKMS raz że nie zmienisz sobie kolby na drewnianą lub sklejkowa jak w AKM ale nie załozysz też składanej na bok z tantala lub jakiejkolwiek komercyjnej dostosowanej do tego ogona kolby, poza tym stopka kolby do AKMS-a sama sie lubi odblokowac z "pozycji bojowej" bo nie ma żadnego zatrzasku ustalającego stopke kolby wzgledem ramion taki zatrzask ma za to kolba do AKS ale pewnie jest ona nieco krótsza .
Mocowania kolby żaden rusznikarz ci chyba nie wymieni bo otwory pod nity sa chyba w innych miejscach i jest ich inna ilość w ogonie kolby do AKM to tylko 2 nity w AKMS-ie zdaję sie 3 nity
co do tych szczegółow technicznych to najlepiej poszukaj sobie wątku vis-a na temat budowy KBKAKMS i tam wszystko pieknie widac na zdjeciach.
nawet link sie znalazł
http://strzelecka.net/viewtopic.php?t=354
A tak w ogóle jaki producent tego karabinka R.Tobys czy Works 11 z Katowic?

adam.b
Posty: 152
Rejestracja: 19 marca 2011, 11:45

Re: AKMS a strzelectwo dynamiczne

#6 Post autor: adam.b » 1 maja 2011, 21:19

Old Cadet pisze:Mam od wielu lat Huntera i strzelałem z niego dynamicznie.
Na drugie pytanie trudno odpowiedzieć jednoznacznie, bo oceny są względne. Ale moim zdaniem się da.
Ok dzięki.

adam.b
Posty: 152
Rejestracja: 19 marca 2011, 11:45

Re: AKMS a strzelectwo dynamiczne

#7 Post autor: adam.b » 1 maja 2011, 21:29

silent78 pisze:Ja co prawda w strzelaniu dynamicznym to jestem kompletny laik ale akuratnie używanie "cywilnego " AKMS-a bedzie chyba najgorszym z mozliwych wyborów z broni z typoszeregu AK na polskim rynku .
[...]
A tak w ogóle jaki producent tego karabinka R.Tobys czy Works 11 z Katowic?
Też bym wolał coś z kolbą stałą ale tak jak pisałem - mam możliwość nabycia AKMS'a za naprawdę niewielkie pieniądze.
Co do producenta - nie wiem, mogę się dowiedzieć.
Z drugiej strony tutaj: http://www.szable.pl jest AKM za 1600pln więc może nie warto łakomić się na byle co?

Awatar użytkownika
jac-t
Posty: 2133
Rejestracja: 23 kwietnia 2005, 16:59
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: AKMS a strzelectwo dynamiczne

#8 Post autor: jac-t » 1 maja 2011, 22:15

adam.b - masz taki guzik w swoim poście jak "zmień"
"Nie dający spokoju problem jest jak piękna kobieta. Jeżeli nie wiesz jak go rozwiązać, to należy się z nim przespać." - moje
"Dalekosiężne plany mają to do siebie, że są jak króliki - często się walą." - moje

Volver
Posty: 8
Rejestracja: 26 listopada 2010, 11:35

Re: AKMS a strzelectwo dynamiczne

#9 Post autor: Volver » 2 maja 2011, 09:52

Witam, akurat to kolega Silent78 krytykując kbk AKMS chyba nigdy nie strzelał z tej broni, a może nawet nie był na zawodach, co jednak nie przeszkadza w zabieraniu głosu w dyskusji? Bo skąd takie bzdury o braku możliwości założenia kolby do niego? Można założyć kolbę CAA/ TDI z regulowaną długością (6 pozycji) i policzkiem, można założyć kolimator na rurę gazową, można w klasie Open dołożyć powiększony zwalniacz magazynka, a można i kompensator, jaki produkuje jeden ze strzelców IPSC, który powoduje, że ta narowista broń pracuje jak bajka... Oj, teoretycy... Ze swojego AKMS biję strzelców z AR15 i Berylem, a za każdy strzał płacę grosze, dosłownie... To doskonała broń, posiadające wszelkie cechy karabinu do strzelania dynamicznego, wystarczy popatrzeć i posłuchać użytkowników i wziąć udział w zawodach z pożyczonego, najblizsze u mnie w Krakowie 29 maja. Koszt niewielki, tania amunicja, części zapasowe po kilka złotych, legenda i swoisty urok... dla mnie to ideał karabinu o militarnych korzeniach. Mam egzemplarz robiony dla mnie przez Tobysa, cudo z fantastycznym spustem! POLECAM! Silent=milczenie i niech tak pozostanie...

asasello
Posty: 4380
Rejestracja: 9 sierpnia 2004, 09:59
Kontakt:

Re: AKMS a strzelectwo dynamiczne

#10 Post autor: asasello » 2 maja 2011, 10:19

Miało być tanio.
Niechaj problemy naszych problemów będą naszymi radościami.

Volver
Posty: 8
Rejestracja: 26 listopada 2010, 11:35

Re: AKMS a strzelectwo dynamiczne

#11 Post autor: Volver » 2 maja 2011, 10:43

Właśnie jest-mam "surowego" AKMS, bez jakicholwiek dodatków poza wspomnianym kompensatorem w koszcie 10% broni... i wygrywam. Ale widziałem u kolegów i mocno rozbudowane. Osobiście lubię to drewienko...

adam.b
Posty: 152
Rejestracja: 19 marca 2011, 11:45

Re: AKMS a strzelectwo dynamiczne

#12 Post autor: adam.b » 2 maja 2011, 14:35

Volver pisze:Witam, akurat to kolega Silent78 krytykując kbk AKMS chyba nigdy nie strzelał z tej broni, a może nawet nie był na zawodach, co jednak nie przeszkadza w zabieraniu głosu w dyskusji? Bo skąd takie bzdury o braku możliwości założenia kolby do niego? Można założyć kolbę CAA/ TDI z regulowaną długością (6 pozycji) i policzkiem, można założyć kolimator na rurę gazową, można w klasie Open dołożyć powiększony zwalniacz magazynka, a można i kompensator, jaki produkuje jeden ze strzelców IPSC, który powoduje, że ta narowista broń pracuje jak bajka...
[...]
Super! Dzięki za opinie praktyka. Z tego co piszesz to wynika, że minie dużo czasu zanim odczuje niedostatki tej broni (o ile w ogóle to nastąpi).
Czy mógłbyś coś o kompensatorze napisać? Najlepiej jakiś namiar.
Do Krakowa niestety nie mam jak się wybrać w najbliższym czasie, a chętnie bym zobaczył tą broń w akcji.
W każdym razie biorę AKSM - dzięki.

silent78
Posty: 169
Rejestracja: 10 kwietnia 2007, 23:04
Lokalizacja: polska

Re: AKMS a strzelectwo dynamiczne

#13 Post autor: silent78 » 2 maja 2011, 19:52

Volver pisze:Witam, akurat to kolega Silent78 krytykując kbk AKMS chyba nigdy nie strzelał z tej broni, a może nawet nie był na zawodach, co jednak nie przeszkadza w zabieraniu głosu w dyskusji? ! Silent=milczenie i niech tak pozostanie...
kolego Volver jak napisałem w moim poscie w strzelaniu dynamicznym to jestem laik kompletny poprostu podzieliłem się swoimi spostrzezeniami i zauważyłem ze w przypadku chęci zmiany kolby na inna wojskowa czy tez "sportowa" to wybór jest ograniczony własnie poprzez obsadę kolby składanej , a karabinka AKM czy tez AKMS wcale nie krytykuje bo bądz co bądz ale jest to porzadny wyrób na częsciach z Radomia .
Z konstrukcji AK podobnych trochę sobie w życiu postrzelałem ale czy duzo czy mało to w sumie nie wiem w strzelaniu mam zawsze niedosyt :(
Z ciekawości konstrukcyjnych to poprosze cie o link do tej komercyjnej kolby CAA/TDI ciekaw jestem jak sie ja montuje w AKMS-ie
A jesli bedę 29 maja w Krakowie to z chęcia sie pojawie na zawodach chociazby jako widz.

Awatar użytkownika
MarcinWSS
Posty: 410
Rejestracja: 1 lutego 2009, 03:21

Re: AKMS a strzelectwo dynamiczne

#14 Post autor: MarcinWSS » 2 maja 2011, 20:06

Kolego silent78 - jest taka konwersja/kolba do AKMS. Ma ją m.in. kolega Cerber - wraz z kompensatorem i zestawem (tanich) szyn czyyni AKMS zupełnie przyzwoitym "entry level" w karabinowych strzelaniach dynamicznych. Trzpień kolby ma coś w rodzaju "ceownika" montowanego w gnieździe składanej , oryginalnej , kolby.
pzdr
"God gave you a soul. Your parents, a body. Your country, a rifle. Keep all of them clean"

ss100
Posty: 1890
Rejestracja: 7 marca 2006, 19:06

Re: AKMS a strzelectwo dynamiczne

#15 Post autor: ss100 » 2 maja 2011, 21:30

silent78 pisze:A tak w ogóle jaki producent tego karabinka R.Tobys czy Works 11 z Katowic?
Kolega bunkier pisał kiedyś iż karabiny dla Worksa składa Ryszard Tobys - wychodzi że to wszystko jedno

ODPOWIEDZ