Film instruktarzowy dot. strzelania bojowego z broni krótkie

Broń współczesna

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
kibic
Posty: 33
Rejestracja: 22 września 2011, 13:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Film instruktarzowy dot. strzelania bojowego z broni kró

#31 Post autor: kibic » 17 stycznia 2012, 22:10

Niektóre elementy wydają się być rozsądne. Co do fikołków ze środkowej części ... nie wiem, na moje oko kompletnego laika - w praktyce cholernie ryzykowne. Ogólnie film daje szersze spojrzenie na to co się widzi w hamerykańskich filmach akcji, gdzie policjanci poruszając się krokiem zakutego w kajdany celują oburącz w cel odległy o 2 metry, wypinając przy tym tyłek. Wracając do podlinkowanego filmu - chyba ciekawy i wart obejrzenia..

Awatar użytkownika
bartos061
Posty: 2186
Rejestracja: 23 października 2005, 16:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Film instruktarzowy dot. strzelania bojowego z broni kró

#32 Post autor: bartos061 » 17 stycznia 2012, 22:45

Dlatego napisałem
W każdym razie dzięki za filmik, pójdzie do archiwum - może kiedyś się jakiś elemencik wykorzysta
Co do fikołków to chciałbym zobaczyć jak kolo to robi z kamizelka ważącą 27kg :twisted:
Oczywiście ja biorę teraz pod uwagę swój rejon zainteresowań - Policjanci np. tego nie będą rozważali.

Na temat strzelania z dwóch pistoletów naraz to się nie wypowiem :wink: Co kto lubi.

Dodam jeszcze - materiałów nigdy dość :!:
"I GOT MY GLOCK, COCKED, READY TO ROCK"
http://WWW.061.COM.PL

kibic
Posty: 33
Rejestracja: 22 września 2011, 13:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Film instruktarzowy dot. strzelania bojowego z broni kró

#33 Post autor: kibic » 17 stycznia 2012, 23:55

Strzelanie z dwóch pistoletów - metoda macedońska umożliwiała dużą (jak na owe czasy) szybkostrzelność - nie ma sensu przy obecnej broni automatycznej.
Cenne opisy podstaw - sposób uchwycenia broni (nacisk poszczególnych palców), praca na spuście (ściąganie języka stawem między członami palca wskazującego, a nie opuszką).
Strzelanie z bliskiej odległości (poziome położenie pistoletu).
Fikołki - kto chce niech próbuje...
Taktyka - na pewno ciekawe dla ludzi pracujących w realizacjach.
Jeżeli znajdę coś ciekawego - na pewno powieszę tu. Miło, że się może przydać w poważnej praktyce.
Off topic (po wizycie u sąsiadów) :
To forum tym się różni od innych, że ludzie starają się rozszerzać i wzbogacać tematy, a nie (jak gdzie indziej) popisywać się kto czym może.
:)
kibic

p75
Posty: 204
Rejestracja: 3 listopada 2010, 15:06

Re: Film instruktarzowy dot. strzelania bojowego z broni kró

#34 Post autor: p75 » 18 stycznia 2012, 21:49

A co powiecie o takich metodach szkolenia?
http://www.youtube.com/watch?v=5Gr9k_Ez ... re=related
Zajęcia organizowane przez Konstantina Komarova (następny przedstawiciel rosyjskiej szkoły z fikołkami)

Awatar użytkownika
npv8
Posty: 57
Rejestracja: 15 listopada 2011, 13:16
Lokalizacja: Warszawa Bielany

Re: Film instruktarzowy dot. strzelania bojowego z broni kró

#35 Post autor: npv8 » 18 stycznia 2012, 22:01

Gdybym miał taką salę do ćwiczeń też bym tak ćwiczył...bardzo realne a nikogo się nie zabija:)))...moim zdaniem łatwo wyrobić sobie właściwe odruchy
Zycie jest jak szachy,albo posuwasz królową, albo bijesz konia:)))

Phouty
Posty: 5468
Rejestracja: 25 sierpnia 2008, 05:05
Lokalizacja: Terytorium Pod Obcą Okupacją

Re: Film instruktarzowy dot. strzelania bojowego z broni kró

#36 Post autor: Phouty » 18 stycznia 2012, 23:05

W sumie, to co jest pokazane na tym ostatnim filmiku, to jest mi to boleśnie znajome, bo te blisko 25 lat temu tak się ochoczo trenowałem. (Uczęszczałem na kursy przeznaczone dla zawodowych policjantów, SWAT i służb specjalnych, chociaż na każdym kursie było zawsze kilka osób robiących to dla przyjemności, tak jak ja. Były też kobiety.....ładne! :wink: ).
Tylko że nasi instruktorzy nie rzucali w nas piłkami tenisowymi....używali za to maszyny wykorzystywanej do serwowania piłek w tenisie.....działało to jak karabin maszynowy i było bardzo bolesne, gdy się dostało taką piłką.
Umiejętności dobywania broni w każdej pozycji, gdy się jest okładanym pięściami, albo kopanym, są podstawą, ale (przynajmniej tutaj) kładzie się jeszcze większą wagę na umiejeątność niepozwolenia zabrania sobie broni przez napastnika.
No good deed goes unpunished.
Μολων λαβε
"Przykro mi ale demokracja daje tylko złudzenie udziału we władzy." [bartos061]

Awatar użytkownika
marmot1
Posty: 2879
Rejestracja: 27 listopada 2004, 17:54
Lokalizacja: Homeless
Kontakt:

Re: Film instruktarzowy dot. strzelania bojowego z broni kró

#37 Post autor: marmot1 » 22 stycznia 2012, 15:27

Walther Mod.9/S&W M&P9/S&W 686/S&W 360SC/SIG P228/Rossi .38SPC/ Beretta 87 Cheetah/CZ-555/CZ ZKK-600/Mauser 98k/Remington 1903A3/Mossberg 590A1/Suhl kal16/ Suhl kal12/ Fortuna Suhl kal 12/Merkel kal12/kbk wz.96 Beryl/Maxim wz.1910/PPSz wz41/PPS wz.43/AKMŁ/Brunszwik P-1837

ODPOWIEDZ