Mossberg wprowadza nowy system.

Broń współczesna

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Phouty
Posty: 5468
Rejestracja: 25 sierpnia 2008, 05:05
Lokalizacja: Terytorium Pod Obcą Okupacją

Mossberg wprowadza nowy system.

#1 Post autor: Phouty » 2 lutego 2012, 09:09

Przy cenie tylko nieznacznie przekraczającej 200 dolarów, "pompki" Mossberga, czyli Modele 500 i 590, są chyba najbardziej popularnymi strzelbami gładkolufowymi w USA.
Plusami tych systemów jest prostota konstrukcji i olbrzymia łatwość wymiany całej gamy bardzo tanich ale wysokiej jakości luf, bez użycia jakichkolwiek narzędzi.
W tym roku Mossberg zaprezentował na SHOTSHOW nowy koncept zwany Flex, pozwalający na łatwą wymianę akcesoriów bez użycia jakichkolwiek narzędzi.
Jeżeli działa to tak jak na reklamowym filmiku i co ważniejsze jest trwałe (co wyjdzie po pewnym czasie) gdy będzie ten system poddany "testowi wytrzymałości" przez strzelców, to jest to autentycznie świetny pomysł.
http://www.gunsamerica.com/blog/mossber ... un-system/
Osobiście, to bardzo mi się podoba bardzo sprytnie rozwiązany problem mocowania kolby.
Ciekaw jestem, jak to będzie "sztywne" po oddaniu kilku tysięcy strzałów!

Innymi słowy, za mniej niż 500 dolarów będzie można mieć "platformę", którą w ciągu sekund można przerobić w zależności od potrzeb/upodobań strzelca. Jedna strzelba pozwalająca na "manie" aż 3, czy też nawet 4 "innych" strzelb przeznaczonych do różnych zadań, to jest autentycznie nowy koncept!
No good deed goes unpunished.
Μολων λαβε
"Przykro mi ale demokracja daje tylko złudzenie udziału we władzy." [bartos061]

asasello
Posty: 4387
Rejestracja: 9 sierpnia 2004, 09:59
Kontakt:

Re: Mossberg wprowadza nowy system.

#2 Post autor: asasello » 2 lutego 2012, 21:46

A DA jakoś przeszło bez echa.Szkoda bo to nie głupie rozwiązanie do obrony miru domowego.Magazynek na 9 naboi włożyć 5 i 6-ty do komory i może sobie leżeć latami.
Niechaj problemy naszych problemów będą naszymi radościami.

wodnik
Posty: 123
Rejestracja: 6 maja 2007, 21:00
Kontakt:

Re: Mossberg wprowadza nowy system.

#3 Post autor: wodnik » 9 października 2012, 21:39

Jakiś czas temu kopiłem Mossberga 500 ,strzelałem z niego nie zbyt często ,od pewnego czasu coraz więcej organizowanych jest zawodów z gładkiej lufy i mnie wzięło :D
Zacząłem elaborować brenekę i jak zaczęła latać tam gdzie chcę przyszła kolej na udoskonalenie mojej strzelby .
Szukam jakiś sklepów gdzie mógłbym kopić akcesoria do Mossberga i żeby chcieli wysłać to do Polski .

ODPOWIEDZ