SIg Sauer P226 XFive Lightweight.

Broń współczesna

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
piotrekt1976
Posty: 15
Rejestracja: 22 listopada 2012, 12:30

SIg Sauer P226 XFive Lightweight.

#1 Post autor: piotrekt1976 » 17 stycznia 2013, 13:35

Witam,

Mam pytanie jak wyżej w temacie.
Ma ktoś z forum osobiste doświadczenia z tym modelem broni?.
Zastanawiam się nad zakupem z kilku powodów :
1. Jako tako przygotowany do IPSC
2. Wcześniej chwilkę strzelałem z innego Siga i było w miarę w porządku
3.W pełni regulowany spust SA.
4. Wygląd :)
Co sądzicie o Sigu w tej wersji ?
Proszę o w miarę merytoryczne wypowiedzi i jeśli ktoś się orientuje w przyblizonych cenach uzywek będe wdzięczny za podpowiedzi, wujek google skąpi informacji.
Może małe porównanie z HK USP expert lub innym podobnym modelem ?

Awatar użytkownika
Brat
Posty: 205
Rejestracja: 5 grudnia 2006, 21:32
Lokalizacja: Rzeczpospolita Obojga Narodów

Re: SIg Sauer P226 XFive Lightweight.

#2 Post autor: Brat » 17 stycznia 2013, 14:15

Żartujesz czy nie chce Ci się szukać ?
http://www.google.com/search?q=SIg+Saue ... tartPage=1
Jeśli szukasz broni do IPSC i jesteś beginer to zacząłbym od czegoś 3-4 krotnie tańszego w 9 para (CZ np.) Sam strzelam od lat z SIG-a 226 X-presse, jestem bardzo zadowolony z trwałości i niezawodności. I z tego powodu - jeśli oczywiście koszt zakupu nie jest przeszkodą - życzę powodzenia z tym modelem.

piotrekt1976
Posty: 15
Rejestracja: 22 listopada 2012, 12:30

Re: SIg Sauer P226 XFive Lightweight.

#3 Post autor: piotrekt1976 » 17 stycznia 2013, 16:46

Rozumiem ze pisząc o Google poruszyłem temat tabu:), link jaki wstawiłeś oczywiście znalazłemjuż wcześniej tylko że dalej nie pokazuje cen używanych Sigów w Polsce. Oczywiście tow dalszym ciągu to ciekawy link ale nie obrazuje naszej Polskiej rzeczywistości.
Z jednej strony zgadzam się że zakup CZ lub innego tańszego pistoletu ma głębszy sens, ale w swoim przypadku wolę mieć pewność ze to ja a nie broń " daje ciała", np CZ Tactical Sport jest świetną bronią ( to moje osobiste odczucia), ale z pewnych względów nie do końca spełnia oczekiwania, to samo w przypadku oslawionej Shadowki. Mówiąc o Sigu miałem styczność jedynie z Sigiem w " cywilnej" wersji dlatego pytam o różnice pomiędzy X five a zwykłym P226.
Możesz coś więcej napisać o trwałości, celności po xxxK strzałów, słabe punkty ?
Na rynku jest sporo różnorodnej broni Tangfolgio, HK, dla sporej rzeszy ludzi Glock (nie trawię całkowicie), CZ etc...
Za życzenia serdecznie dziękuję :), mam nadzieję że nie będę zawiedziony.

LARPAK
Posty: 817
Rejestracja: 29 sierpnia 2011, 16:44

Re: SIg Sauer P226 XFive Lightweight.

#4 Post autor: LARPAK » 17 stycznia 2013, 21:43

W temacie "szybkie pytania, szybkie odpowiedzi" było kilka słów ostatnio odnośnie SIG'ów - pękające zamki itp.
Za wiele ich nie uświadczysz używanych - widziałem kilka P228 za ok. 3000 zł, jedną nówkę sprzedawaną jako używkę w podobnej cenie.
Jest ich po prostu mało na rynku wtórnym ponieważ nie jest to tani pistolet i relatywnie mało jest go na naszym rynku.

Osobiście radziłbym Ci zakupić CZ SP-01 Shadow - masz już trzy magazynki na starcie w komplecie - oszczędność od 100 do 200 zł co możesz przeznaczyć na amunicję.
Chyba, że masz rzeczywiście niemalże nieograniczony budżet i chcesz mieć coś "drogiego".
.22 LR, .22 MAGNUM, .25 AUTO, .38 SPECIAL, 9 x 18 mm MAKAROW, 9 x 19 mm PARA, 7,62 x 25 mm, .222 REM, 7,62 x 39 mm, 7,62 x 54R, 12 GA

Awatar użytkownika
Old Cadet
Posty: 939
Rejestracja: 24 marca 2006, 09:57
Lokalizacja: Mazowsze

Re: SIg Sauer P226 XFive Lightweight.

#5 Post autor: Old Cadet » 17 stycznia 2013, 21:50

piotrekt1976 pisze: CZ Tactical Sport jest świetną bronią ( to moje osobiste odczucia), ale z pewnych względów nie do końca spełnia oczekiwania, to samo w przypadku oslawionej Shadowki.
A jakich to Twoich oczekiwań nie spełnia CZ Tactical Sport lub Shadow?

LARPAK
Posty: 817
Rejestracja: 29 sierpnia 2011, 16:44

Re: SIg Sauer P226 XFive Lightweight.

#6 Post autor: LARPAK » 17 stycznia 2013, 21:57

Nie chcę być złośliwy, ale to mogą być odczucia odnośnie "mania" i tego, że niewielu ma SIG'a.
.22 LR, .22 MAGNUM, .25 AUTO, .38 SPECIAL, 9 x 18 mm MAKAROW, 9 x 19 mm PARA, 7,62 x 25 mm, .222 REM, 7,62 x 39 mm, 7,62 x 54R, 12 GA

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

Re: SIg Sauer P226 XFive Lightweight.

#7 Post autor: dexter 1990 » 17 stycznia 2013, 22:38

Panowie, traktujmy się poważnie, czuję się jak na wmasgu:
Przychodzi użytkownik jakiś i prosi o jakieś tam porady w sprawie snajperki ersoftowej (2-5000zł). Nikt nie odpowiada na pytania tylko rzucają się doradzać coś zupełnie innego: kup elektryka, gup G36 od Aresa, kup mp5sd3 od JG, milion rad, żadna nie na temat.

Chce SIGa bo mu się podoba i dlatego, że chce.

LARPAK
Posty: 817
Rejestracja: 29 sierpnia 2011, 16:44

Re: SIg Sauer P226 XFive Lightweight.

#8 Post autor: LARPAK » 17 stycznia 2013, 22:46

Spokojnie, bez nerw.
Kupi sobie SIG'a czy co tam będzie chciał, nie przypasuje mu i będzie zdziwiony, że nikt go nie chce kupić na rynku wtórnym.
Równie dobrze może dojść do wniosku, że strzelanie dynamiczne mu jednak nie pasuje.

Napisałem mu, że w danym temacie była wzmianka nt. SIG'ów i mają one problemy z pękającymi zamkami.
Dla mnie w tym momencie za broń w tej cenie to już jest wada bardzo znacząca i przemawiająca za tym, aby kupić coś innego.
I właśnie tutaj mamy szeroki wybór fabrycznie przystosowanych i wyposażonych pistoletów pod kątem danej konkurencji.
.22 LR, .22 MAGNUM, .25 AUTO, .38 SPECIAL, 9 x 18 mm MAKAROW, 9 x 19 mm PARA, 7,62 x 25 mm, .222 REM, 7,62 x 39 mm, 7,62 x 54R, 12 GA

piotrekt1976
Posty: 15
Rejestracja: 22 listopada 2012, 12:30

Re: SIg Sauer P226 XFive Lightweight.

#9 Post autor: piotrekt1976 » 18 stycznia 2013, 09:09

W CZ TS nie podoba mi się że suwadło jest płytkie, to pierwszy zarzut.
Kolejny to jakość wykonania- jest delikatnie mówiąc średnia, dla przykładu w środku plastikowa żerdź sprężyny czy plastikowy spust, dziadowskie okładki i plastikowy lejek. Odczucia biorąc do ręki powiedzmy że mocno średnie i zliczając wszystkie modyfikacje wychodzi nam cena Tangfoligo które wg mnie strzela szybciej, jest zdecydowanie lepiej spasowane i wykonane i wszystkie w/w elementy ma takie jak powinny być od początku. Do tego CZ w zapasie od razu ma 4 czy 5 sztuk łączników które jak widać dalej pękają.na forach są sprzeczne opinie o Sigach dlatego pytam o poradę, bo odnoszę wrażenie że większość niepochlebnych opinii napisały osoby które kupiły używany "z przebiegiem 200 no może max 300 kulek" sprzęt i po krótkiej chwili zaczęło się sypać bo sprzedający zapomniał dodac ze te 200 czy 300 to dzisiaj przepuścił a tak ogólnie to pistolet właśnie wchodzi w 50 czy 60k sztuk. Te 200-300 kulek to tak samo realne jak w Passacie dieslu b5 z Niemiec od dziadka 2000r i 100k przebiegu bo dziadek tylko do kościoła jeździł. Pytanie było zadane do osób które faktycznie posiadały ten model od początku" funkiel nówka nie śmigana". Opinie ludzi którzy kupili sprzęt mający 5 czy 8 lat i z czwartej czy 5 ręki mogą się znacznie różnić od opinii ludzi używających od początku.
A manie dla samego mania to też jest powód :), nie ma co rozgrzeszenie na forum to też jakaś forma odkupienia :), a i serce mniej boli :D.
W każdym razie dalej czekam na opinie ;) , i pozdrawiam wszystkich strzelających bo dla mnie nie ma znaczenia czy strzelasz z glocka, siga, tt-ki czy po prostu lubisz popykać z wiatru- jest w sumie tak mało ludzi w Polsce którzy w miarę regularnie oddają się swemu hobby że powinniśmy się szanować bez względu na preferencje :)

Awatar użytkownika
Old Cadet
Posty: 939
Rejestracja: 24 marca 2006, 09:57
Lokalizacja: Mazowsze

Re: SIg Sauer P226 XFive Lightweight.

#10 Post autor: Old Cadet » 18 stycznia 2013, 10:21

piotrekt1976 pisze:W CZ TS nie podoba mi się że suwadło jest płytkie, to pierwszy zarzut.
Ten pistolet nie ma suwadła.
A gdyby miał i gdyby było ono "płytkie" (co by to nie znaczyło)to według Ciebie obiektywnym argumentem byłoby to, że Tobie się nie podoba?
piotrekt1976 pisze: Tangfoligo które wg mnie strzela szybciej,
Możesz to wyjaśnić. Jak pistolet może strzelać szybciej lub wolniej?

piotrekt1976
Posty: 15
Rejestracja: 22 listopada 2012, 12:30

Re: SIg Sauer P226 XFive Lightweight.

#11 Post autor: piotrekt1976 » 18 stycznia 2013, 10:49

OK:) pisząc suwadło miałem na myśli górną część zamka którą przeładowujesz pistolet.
Wolny: reset wg mnie jest dość długi ,ale to może to tylko ta sztuka z której strzelałem- to raczej subiektywne odczucia.
Jedna z fajnych rzeczy to spust SA i za to tylko pochwały dla Tacticala- oczywiście to moje kolejne subiektywne odczucie.
Za jakość wykonania- powiedzmy ze dałbym 3- bo pistolet ma potencjał tylko fizycznie wg mnie potrzebuje zbyt wiele dogładzania i wymian. jakieś plastikowe wstawki w konstrukcji i nie mówię o okładkach to jakaś porażka w metalowym pistolecie.
Sumarycznie jak doliczyć wymiany :spustu, żerdzi, przyrządów celowniczych, jet funnela, okładek + regulacje to wychodzi mniej więcej cena Tangfolio Custom Limited a to już według mnie jakieś nieporozumienie bo dalej masz stuningowaną CZ.
Porównując CZ do Tango to jednak w tym przypadku uważam że za CZ się przepłaca biorąc pod uwagę że cena wyjściowa CZ to kolo 4600 zł a Tango około 6800 zł.
Oczywiście to dalej tylko moje hipotetyczne rozważania :), zapewne znajdzie się na forum ze 100 osób z większym od mojego doświadczeniem i storpeduje mnie merytorycznymi uwagami udowadniając raz na zawsze że się mylę :D.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Old Cadet
Posty: 939
Rejestracja: 24 marca 2006, 09:57
Lokalizacja: Mazowsze

Re: SIg Sauer P226 XFive Lightweight.

#12 Post autor: Old Cadet » 18 stycznia 2013, 13:27

piotrekt1976 pisze: Jedna z fajnych rzeczy to spust SA i za to tylko pochwały dla Tacticala- oczywiście to moje kolejne subiektywne odczucie.
Typ spustu w broni sportowej to nie jest kwestia subiektywnego odczucia, tylko jak najlepszego dostosowania broni do przepisów sprzętowych obowiązujących w konkurencji/klasie, do której broń jest specjalizowana.
CZ TS jest przystosowany do wymagań IPSC Stanard, a w tej klasie za optymalny uchodzi spust SA.
piotrekt1976 pisze: Sumarycznie jak doliczyć wymiany : żerdzi
Dlaczego uważasz, że plastikowa żerdź sprężyny powrotnej źle spełni swoje zadanie? Czy ona przenosi jakieś znaczne obciążenia, że plastik ich nie wytrzyma? Masz jakieś dane na temat zawodności/złej pracy oryginalnych żerdzi?

Prośba pozatematyczna. Zwracaj proszę uwagę na interpunkcję, bo Twoje teksty czyta się z trudnością.

piotrekt1976
Posty: 15
Rejestracja: 22 listopada 2012, 12:30

Re: SIg Sauer P226 XFive Lightweight.

#13 Post autor: piotrekt1976 » 18 stycznia 2013, 13:44

Nie uważam że są problematyczne, niemniej jednak dla mnie jest to co najmniej dziwne ;).
Rozumiem że może ktoś chciał odciążyć ten element,ale w dalszym ciągu wg mnie to trochę krzakówa.
Równie dobrze można było zrobić polimerowy szkielet. CZ TS to bardzo miła zabawka, ale porównując z Tangfolio to jednak nie do końca to samo, a cenowo jakby nie patrzeć wygląda to podobnie po uwzględnieniu wszystkich dodatkowych (trwalszych) elementów, i oczywiście jakość wykończenia zdecydowanie przemawia za Tango.

Awatar użytkownika
Old Cadet
Posty: 939
Rejestracja: 24 marca 2006, 09:57
Lokalizacja: Mazowsze

Re: SIg Sauer P226 XFive Lightweight.

#14 Post autor: Old Cadet » 18 stycznia 2013, 14:00

Ale czy mógłbyś odpowiedzieć na moje pytania dotyczące żerdzi z poprzedniego wpisu?

piotrekt1976
Posty: 15
Rejestracja: 22 listopada 2012, 12:30

Re: SIg Sauer P226 XFive Lightweight.

#15 Post autor: piotrekt1976 » 18 stycznia 2013, 14:28

Odpowiedz w kwestii żerdzi , cytuje sam siebie :)
piotrekt1976 pisze:Nie uważam że są problematyczne, niemniej jednak dla mnie jest to co najmniej dziwne ;).
Rozumiem że może ktoś chciał odciążyć ten element,ale w dalszym ciągu wg mnie to trochę krzakówa.

Równie dobrze można było zrobić polimerowy szkielet. CZ TS to bardzo miła zabawka, ale porównując z Tangfolio to jednak nie do końca to samo, a cenowo jakby nie patrzeć wygląda to podobnie po uwzględnieniu wszystkich dodatkowych (trwalszych) elementów, i oczywiście jakość wykończenia zdecydowanie przemawia za Tango.

ODPOWIEDZ