SIg Sauer P226 XFive Lightweight.

Broń współczesna

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
LARPAK
Posty: 817
Rejestracja: 29 sierpnia 2011, 16:44

Re: SIg Sauer P226 XFive Lightweight.

#16 Post autor: LARPAK » 18 stycznia 2013, 14:32

Nigdy się nie przyglądałem szczególnie, ale moja CZ75B też ma plastikową żerdź, WIST 94, Glocki też mają plastikową żerdź o ile mnie pamięć nie myli.
Jakoś nie wiem dlaczego to by miało nie współgrać czy coś.
Odciążyli w ten sposób pistolet, zmniejszyli koszty produkcji bo w imię czego dawać metalową żerdź sprężyny powrotnej to nie wiem.
.22 LR, .22 MAGNUM, .25 AUTO, .38 SPECIAL, 9 x 18 mm MAKAROW, 9 x 19 mm PARA, 7,62 x 25 mm, .222 REM, 7,62 x 39 mm, 7,62 x 54R, 12 GA

piotrekt1976
Posty: 15
Rejestracja: 22 listopada 2012, 12:30

Re: SIg Sauer P226 XFive Lightweight.

#17 Post autor: piotrekt1976 » 18 stycznia 2013, 15:13

Glock to aż dziwne ze lufy nie ma plastikowej :).
Pistolet fajny ale jakoś plastik osobiście do mnie nie przemawia.
Co do Vista nie mam pojęcia.
Ogólnie nie bardzo lubię plastikowe pistolety - może dlatego że w dzieciństwie wolałem lalki jak plastikowe miecze czy plastikowe pistolety :D, to pewnie dalej mi tak zostało :D:D:D
Co do przeszkadzania czy nie przeszkadzania, tutaj nie mam zdania ale jak w tym kawale niesmak pozostaje :wink:

LARPAK
Posty: 817
Rejestracja: 29 sierpnia 2011, 16:44

Re: SIg Sauer P226 XFive Lightweight.

#18 Post autor: LARPAK » 18 stycznia 2013, 17:30

Vista to jest Windows.
Jest pistolet VIS wz. 35 i WIST 94.

Nie jestem pewien czy Tanfoglio nie ma plastikowej żerdzi również chociaż tutaj może być różnie.
Z resztą Tanfoglio to tak na prawdę CZ75 dość mocno zmodyfikowana z tego co czytałem.
Osobiście strzelałem z tylko z Tanfolgio w kalibrze .40 S&W.
.22 LR, .22 MAGNUM, .25 AUTO, .38 SPECIAL, 9 x 18 mm MAKAROW, 9 x 19 mm PARA, 7,62 x 25 mm, .222 REM, 7,62 x 39 mm, 7,62 x 54R, 12 GA

piotrekt1976
Posty: 15
Rejestracja: 22 listopada 2012, 12:30

Re: SIg Sauer P226 XFive Lightweight.

#19 Post autor: piotrekt1976 » 18 stycznia 2013, 21:06

Bez przesady, naprawdę na tym forum trzeba mierzyć każdą literkę ?
W porządku nie VIST , tylko WIST mój błąd. W kwestii Tangfolio to jakby nie patrzeć rozbudowana CZ, tylko teraz następuje pytanie czy dalej ciągniemy ten poboczny temat czy może uda mi się przeczytać cokolwiek od ludzi związanych teraz lub poprzednio z Sigiem ;)


Pozdrawiam

LARPAK
Posty: 817
Rejestracja: 29 sierpnia 2011, 16:44

Re: SIg Sauer P226 XFive Lightweight.

#20 Post autor: LARPAK » 18 stycznia 2013, 22:23

Wydaje mi się, że jeżeli ktoś miałby coś do powiedzenia nt. tego pistoletu spośród jego użytkowników (jeżeli taki jest na forum) to już by to zrobił.
Czy trzeba mierzyć każdą literkę. Nie wiem, ale przypomina mi się taki tekst z obrazka "I said glass of juice not gas the jews".
Ewentualnie inaczej rzecz ujmując będzie różnica pomiędzy ZIG'iem a SIG'iem bo to mogą być dwie różne konstrukcje (ZIG to nazwa wymyślona) lub to tak jak z butami ADIDAS I ADIDAIS niby wyglądają i nazwy i towar podobnie, a jednak to zupełnie co innego.
.22 LR, .22 MAGNUM, .25 AUTO, .38 SPECIAL, 9 x 18 mm MAKAROW, 9 x 19 mm PARA, 7,62 x 25 mm, .222 REM, 7,62 x 39 mm, 7,62 x 54R, 12 GA

Wesley
Posty: 1924
Rejestracja: 14 sierpnia 2011, 04:56

Re: SIg Sauer P226 XFive Lightweight.

#21 Post autor: Wesley » 18 stycznia 2013, 22:24

Widac nieobecny wsrod forumowiczow to i o czym pisac. Jak "spikasz", to jest troche informacji i opinii uzytkownikow. Z tego co przeczytalem wynika, ze jest celna bronia,ciezki, ale jak rozumiem to nie przeszkoda. Jedyna jak sie wydaje jego wada jest cena,wedlug forumowiczow hamerykanskich nieco zawyzona :)
Ktos napisal ze miesci sie w 2 MOA na 50 jardow. Czy jest to rewelacja....nie wiem. Moim zdaniem na wyniki, przy zblizonych parametrach broni, decydujacy wplyw ma strzelec. Nie jestem fachowcem w wyczynowym strzelaniu, to takie moje male przemyslenie.

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

Re: SIg Sauer P226 XFive Lightweight.

#22 Post autor: dexter 1990 » 19 stycznia 2013, 14:22

Gwena ma Tanfoglio, można ja wypytać na pewno. Strzelałem ale z czego ma żerdź... nie pamiętam:D.

Awatar użytkownika
MarcinWSS
Posty: 410
Rejestracja: 1 lutego 2009, 03:21

Re: SIg Sauer P226 XFive Lightweight.

#23 Post autor: MarcinWSS » 19 stycznia 2013, 15:01

Miałem SIG"a P226 AL SO. Kupiłem "nówkę". I tak, jak bardzo chciałem mieć SIG"a, tak też bardzo chciałem go później sprzedać. Moim zdaniem ta broń nie jest warta swojej katalogowej ceny. Wykonanie oceniam jako przeciętne : ot, zwykły pistolet ze stalowym pokrytym brunirą zamkiem i szkieletem ze stopów metali lekkich ze spustem o skandalicznym resecie. Przyznam nieco mnie śmieszą dywagacje na temat broni bojowej w tematyce jej "celności". Charakterystyka spustu tego typu wynalazków z gruntu determinuje jej zastosowanie. To nie są precyzyjne pistolety tarczowe. Jedna pierdylionowa MOA na dystansie 25m, w tym wypadku, to czysta abstrakcja i zanim kolega, tak zauroczony marką SIG, swoimi umiejętnościami dorówna możliwościom choćby P83 , minie spory kawał czasu. Jeśli miałbym coś poradzić : kolego, kup sobie używkę z zakresu CZ, Glock, i trenuj. I kiedy już mniej więcej będziesz się orientował w tej problematyce staraj się pożyczać inne modele różnych producentów. Postrzelaj, popytaj. I później podejmij decyzję o finalnym zakupie.
Podpowiem : zacząłem zabawę z G17. Później były m.in. ParaOrd, Tanfoglio, STI, SIG , HK - różne modele wspomnianych wcześniej, w sumie 11 szt. Obecnie mam G19 i nie zamierzam niczego zmieniać ;)
"God gave you a soul. Your parents, a body. Your country, a rifle. Keep all of them clean"

Wesley
Posty: 1924
Rejestracja: 14 sierpnia 2011, 04:56

Re: SIg Sauer P226 XFive Lightweight.

#24 Post autor: Wesley » 19 stycznia 2013, 15:30

Prosze bardzo, powyzsza opinia bedzie cenna wskazowka, ja wstrzymalem sie z dosadnym wyrazeniem istoty sprawy. Tak na marginesie to kolega piotrekt wspominal cos o plastikowych pistoletach w dziecinstwie, wiec ja zaczynalem od drewnianych, wykonanych samodzielnie :mrgreen:

piotrekt1976
Posty: 15
Rejestracja: 22 listopada 2012, 12:30

Re: SIg Sauer P226 XFive Lightweight.

#25 Post autor: piotrekt1976 » 19 stycznia 2013, 18:50

Odnoszę jednakże wrażenie ze SIG 226 AL SO ma inny spust jak SIG 226 X Five.
Sig 226 AL to faktycznie stricte bojowy pistolet ale 226 X five to zdecydowanie zmieniona konstrukcja dedykowana do IPSC. Na szczególną uwagę zasługuje w pełni regulowany spust SA( kompletnie inna bajka jak w 226 AL), powiększony zrzut maga, decocker, lejek, w pełni regulowane przyrządy celownicze. Strzelałem z 226 AL i aktualnie strzelałem z Siga 226 X five i jedyne co mogę powiedzieć to uważam że opinia na podstawie klasycznego Siga 226 jest krzywdząca w stosunku do 226 X five.
Co do trwałości nie będę się wypowiadał, pożyjemy zobaczymy...

Awatar użytkownika
MarcinWSS
Posty: 410
Rejestracja: 1 lutego 2009, 03:21

Re: SIg Sauer P226 XFive Lightweight.

#26 Post autor: MarcinWSS » 19 stycznia 2013, 20:11

Zgadza się. AL SO ma inny moduł spustowy niż x-five. Tyle, że w konkurencjach dynamicznych droga spustu, reset jest jedną z kilku predyspozycji danego modelu broni. Zwróć np. uwagę na geometrię układu lufa/odległość od górnej krawędzi chwytu. Zobacz jak to wygląda w CZ a jak w SIG"u. Itd. itp. Sprawdź dostępność części zamiennych. Tu proponuję eksperyment : załóżmy, pada sprężyna powrotna. Do Glocka masz ją "na jutro". Do SIG"a na "zobaczymy : może tydzień a może za dwa miesiące". Zresztą, masz kasę - kup. Najwyżej za jakoś czas kupisz inny, choć ja mając do wydania 2-2,5 tys. euro kupiłbym Sphinx"a. ;)
"God gave you a soul. Your parents, a body. Your country, a rifle. Keep all of them clean"

Awatar użytkownika
Old Cadet
Posty: 939
Rejestracja: 24 marca 2006, 09:57
Lokalizacja: Mazowsze

Re: SIg Sauer P226 XFive Lightweight.

#27 Post autor: Old Cadet » 20 stycznia 2013, 10:36

piotrekt1976 pisze: 226 X five to zdecydowanie zmieniona konstrukcja dedykowana do IPSC.
Konstruowano go rzeczywiście z myślą o klasie standard IPSC, ale sukcesu się nie doczekał. Poczas zawodów tę konstrukcję widuje się niezwykle rzadko, zawodnicy go jakoś nie cenią.
(pistoletu dedykować do czegoś nie można, słowo dedykować w języku polskim ma inne znaczenie)

Awatar użytkownika
Okruch
Posty: 1550
Rejestracja: 20 listopada 2009, 13:33
Lokalizacja: Tarnów, Małopolska

Re: SIg Sauer P226 XFive Lightweight.

#28 Post autor: Okruch » 20 stycznia 2013, 15:43

"Wymienionym jubilatom dedykujemy piosenkę Mirelle Mathieu" - Koncert Życzeń mi się przypomniał.
Dziesiątek
Okruch

piotrekt1976
Posty: 15
Rejestracja: 22 listopada 2012, 12:30

Re: SIg Sauer P226 XFive Lightweight.

#29 Post autor: piotrekt1976 » 20 stycznia 2013, 19:36

Odnoszę wrażenie ze pomyliłem fora :shock:
Sami poloniści którzy większą wagę przykładają do pojedynczych wyrazów jak do merytorycznej treści posta.
W porządku, nie " dedykowany" tylko zbudowany/zmodernizowany do IPSC. Mam nadzieję że to drobne sprostowanie będzie balsamem na dusze niektórych użytkowników tego forum.
Najmocniej przepraszam każdego kto poczuł się urażony mym niedbałym językiem :roll:
Faktem jest że Sig Sauer 226 X-five nie jest zbyt często używanym pistoletem i wielkiej kariery przynajmniej w polskim światku IPSC nie zrobił, ale zastanawiam się jakby te proporcje wyglądały jakby cena była w okolicach 4,5-5 tys złotych.
Aktualnie jedyne co mogę powiedzieć ze swojej strony to pistolet ładnie trzyma skupienie, strzela dublety jak szalony( bez dodatkowego piłowania i szlifowania), ma świetną regulację przyrządów, i naprawdę rewelacyjny spust( w pełni regulowany opór od 1.7lbs do 9lbs i dodatkowo możliwość regulacji w płaszczyźnie poziomej).
Tanio nie jest ale coś za coś. Na pewno za chwilę usłyszę głosy o STI, Sphinxie itd... i oczywiście to super pistolety ale jednak droższe jak Sig Sauer 226 X five. Aktualnie jestem po szybkich 2 dniach testów X-five i jedyne co moge powiedzieć to na pewno jest równie szybki i celny jak Tangfolio, Beretta, Glock 34, CZ Tactical Sport, etc.., ale biorąc do reki Siga i porównując z np Glockiem wiesz czemu jest droższy i cena mniej boli :lol:

Awatar użytkownika
Old Cadet
Posty: 939
Rejestracja: 24 marca 2006, 09:57
Lokalizacja: Mazowsze

Re: SIg Sauer P226 XFive Lightweight.

#30 Post autor: Old Cadet » 20 stycznia 2013, 19:51

piotrekt1976 pisze: Faktem jest że Sig Sauer 226 X-five nie jest zbyt często używanym pistoletem i wielkiej kariery przynajmniej w polskim światku IPSC nie zrobił
W światowym też nie.
piotrekt1976 pisze: ale zastanawiam się jakby te proporcje wyglądały jakby cena była w okolicach 4,5-5 tys złotych.
A gdyby tu Wasza matka, staruszka przechodziła, a tych domów by nie było, to wy byście ją przejechali ...
piotrekt1976 pisze: biorąc do reki Siga i porównując z np Glockiem wiesz czemu jest droższy i cena mniej boli
Glock to typowy pistolet użytkowy, w klasach fabrycznych IPSC i IDPA (w których modyfikacje są zakazane) sprawdza się bardzo dobrze. Nie ma większego sensu porównywanie go z typowo "wyścigowym" Sigiem specjalnie przystosowanym do klasy standard IPSC.

ODPOWIEDZ