Andrzej Turczyn vs Mariusz Sokołowski - w TVP

Broń współczesna

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
asasello
Posty: 4386
Rejestracja: 9 sierpnia 2004, 09:59
Kontakt:

Re: Andrzej Turczyn vs Mariusz Sokołowski - w TVP

#31 Post autor: asasello » 31 lipca 2014, 20:27

Czasy były inne.
Niechaj problemy naszych problemów będą naszymi radościami.

Desert Eagle
Posty: 30
Rejestracja: 1 sierpnia 2009, 12:00

Re: Andrzej Turczyn vs Mariusz Sokołowski - w TVP

#32 Post autor: Desert Eagle » 1 sierpnia 2014, 23:58

Dodam jeszcze raz- prawo im zezwalało, nikt nie robił z tego problemów że ktoś został spałowany. Ludzie bali się milicji. Zmieni się prawo- zmienią się metody policji. Dla tych którym nie przemawia siła argumentów przemówi argument siły. I też nie do końca bo niektórzy nie są reformowalni. Mamy takie czasy, bezrobocie, alkoholizm, patologie i to widać na ulicach.

Awatar użytkownika
maziek
Posty: 9186
Rejestracja: 9 września 2006, 22:46

Re: Andrzej Turczyn vs Mariusz Sokołowski - w TVP

#33 Post autor: maziek » 2 sierpnia 2014, 08:54

Desert Eagle pisze:Ludzie bali się milicji.
Ja się nie bałem, ale może nie jestem człowiekiem ;) ...
Mamy takie czasy, bezrobocie, alkoholizm, patologie i to widać na ulicach.
No i widzisz, niedługo będziesz piewcą PRL, skoro uważasz, że "za komuny" tego wszystkiego nie było... ;)
ukłony...

asasello
Posty: 4386
Rejestracja: 9 sierpnia 2004, 09:59
Kontakt:

Re: Andrzej Turczyn vs Mariusz Sokołowski - w TVP

#34 Post autor: asasello » 2 sierpnia 2014, 18:50

Niechaj problemy naszych problemów będą naszymi radościami.

permoss
Posty: 31
Rejestracja: 25 listopada 2014, 20:44
Lokalizacja: Kraków, Polska

Re: Andrzej Turczyn vs Mariusz Sokołowski - w TVP

#35 Post autor: permoss » 2 stycznia 2015, 17:21

Dziwie się że rzecznik policji opowiada takie głupoty!
Chodzi mi o użycie broni w stosunku do sąsiada który głośno słucha muzyki....po tym straciłem chęć o dalszego oglądania materiału filmowego.
Po pierwsze argument nie na miejscu,broń czarnoprochową można kupić na dowód,oznacza to że może ją kupić nawet osoba niepowołana która użyje broń w celu przestępczym,jednak wiemy że tak się nie dzieje!!!
Jakoś nie słychać przypadków żeby sąsiad zaatakował sąsiada siekierą dlatego że ten słucha za głośno muzyki,nie ma więc powodów by sądzić że sytuacja zmieni się po wprowadzeniu nowej kategorii broni-do obrony miru domowego.

Pan rzecznik jest totalnym ignorantem chyba nie słyszał że przed pozwoleniem na broń przechodzi się badania psychiatryczne by przypadkiem osoba chora nie dostała pozwolenia,jest przeprowadzany wywiad środowiskowy który wiele mówi o potencjalnym posiadaczu broni.Wiadomo że dzielnicowy pyta sąsiadów kandydata o to jaki on jest,jak wyjdzie że jakiś dres co siedzi pod sklepem i straszy starsze babcie to chyba nikła szansa że taki koleś dostanie pozytywną opinie?

Taka broń w rękach rozsądnych ludzi nie stanowi żadnego zagrożenia.
Dziwie się że pan Sokołowski opowiada bzdury na poziomie dziecka kilkuletniego,projekt zmiany w UOBIA nie zakładał powszechnego dostępu ale dalej z zachowaniem obecnych przepisów co do wydawania,czyli niekaralność,21 lat,brak uzależnień i wiele innych.

Jednak projekt upadł,myślę że kluczowe jest tu postrzeganie problemu,wielu ludzi z którymi mam styczność nie rozumie po co broń do celów sportowych czy kolekcjonerskich.Dlatego dobrze że pan Andrzej Turczyn wymyślił do obrony domu a nie jak pewna partia polityczna że chce wprowadzić powszechny dostęp do broni dla każdego obywatela i to jeszcze z możliwością noszenia.Zatem się potem nie dziwmy jak są dyskusje i np ja opowiadam się za liberalizacją przepisów a mój rozmówca już mnie atakuje że to nie Stany Zjednoczone Ameryki podczas gdy ja jeszcze nie wyjaśniłem co rozumiem pod terminem liberalizacji przepisów....Właśnie przez takich jak partia Korwina Mikke,Piotra Najzera z tej partii który twierdzi że AK 47 to najlepsza broń na lewackie odchyły taki mamy efekt tego że posiadaczy broni traktuje się jako potencjalnych terrorystów.Tacy robią tylko krecią robotę.

Dobrze ktoś mówił powyżej że najpierw można by było wyedukować społeczeństwo by broń traktować jako np niezbędny przedmiot do uprawiania hobby a potem sukcesywnie podejmować temat obrony.Ja jestem zwolennikiem powolnych reform,nie tak jak niektórzy że z całkowicie przykręconego kurka do zera chcą całkowicie poluzować,to się nie sprawdzi i wywoła złe emocje.

ODPOWIEDZ