Samozapłon naboju od temperatury

Broń współczesna

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
AKMSN
Posty: 2472
Rejestracja: 29 maja 2007, 21:35
Kontakt:

Samozapłon naboju od temperatury

#1 Post autor: AKMSN » 23 listopada 2014, 14:37

Nie wiedziałem gdzie to wrzucić, postanowiłem założyć więc oddzielny temat. Link. Przy czym mimo tego że od wielu lat podoba mi się karabinek AK, nie uważam aby ten film świadczył o tym że M16 jest "be", a raczej świadczy o tym że karabinek automatyczny to nie karabin maszynowy. Trochę zdziwiło mnie w tym filmie jedynie że strzały od samozapłonu padały po dość długim czasie od zakończeniu strzelania
Jeśli interesujesz się uzbrojeniem wejdź na Milimoto

Awatar użytkownika
bartos061
Posty: 2186
Rejestracja: 23 października 2005, 16:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Samozapłon naboju od temperatury

#2 Post autor: bartos061 » 23 listopada 2014, 15:03

Chyba po prostu trzeba czasu, żeby temperatura się "przeniosła" na ... No właśnie na co? Na proch czy na masę zapłonową w spłonce?
Dzięki za filmik !
BTW - wystrzelałem jakiś czas temu 10 magazynków ciągiem (tak jak tu tylko że próbując coś celować) z Kanadyjskiego C7. Pewnie jak by zostawić po tym nabój w komorze też by strzelił. Będę miał kiedyś jeszcze taką okazję - nie omieszkam wypróbować 8)
Fakt jest taki, że po jakimś 6 magazynku już się nie dało trzymać za nakładki bez rękawiczki. Kanadole używają cały czas nakładek z tworzywa. Te w hamerykańskich M16/M4 (firmy Knight's Armament) grzeją się jeszcze szybciej. W berylu widziałem też samozapłon łoża :shock:
Tak jak wspomniałeś kbk to nie km.
"I GOT MY GLOCK, COCKED, READY TO ROCK"
http://WWW.061.COM.PL

ODPOWIEDZ