Przedmuchy gazów prochowych w broni

Broń współczesna

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
ss100
Posty: 1890
Rejestracja: 7 marca 2006, 19:06

Re: Przedmuchy gazów prochowych w broni

#16 Post autor: ss100 » 20 grudnia 2014, 00:07

w sl8 tłok ma krótki skok i pierścienie uczczelniające, powiedzmy że podobne do tłokowych - całość w miarę ciasno spasowana - ale tłok ma też w czołowej części szpic który współpracuje z otworem w komorze gazowej i razem tworzą zawór upustowy - róznica do AK jest taka że tłok ma krótki skok no i syfu w komorze nie ma bo nadmiar gazów wylatuje do przodu, może kiedyś dorobie tłok z rowkami zamiast rowków na pierścienie to zobaczy się czy jest róznica.
Ps: w ak mnie to wkurw... szczególnie po kilku magazynkach ślepaków że syf był wszędzie, ale tak naprawdę to nie przeszkadzał w strzelaniu tylko był upierdliwy do likwidacji.

Awatar użytkownika
bartos061
Posty: 2186
Rejestracja: 23 października 2005, 16:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Przedmuchy gazów prochowych w broni

#17 Post autor: bartos061 » 20 grudnia 2014, 10:51

AK cie wku.... - Rodzina M16 to dopiero ma syf po strzelaniu :D
"I GOT MY GLOCK, COCKED, READY TO ROCK"
http://WWW.061.COM.PL

Awatar użytkownika
Okruch
Posty: 1550
Rejestracja: 20 listopada 2009, 13:33
Lokalizacja: Tarnów, Małopolska

Re: Przedmuchy gazów prochowych w broni

#18 Post autor: Okruch » 20 grudnia 2014, 19:11

Ostatnio oglądałem zmagania Jerry'ego Miculka z trzema bull-pupami i zauważył on osmalenie lewego kciuka przez uciekające z asymetrycznie położonej komory gazy prochowe (FN FS2000).
Dziesiątek
Okruch

Awatar użytkownika
Apolinary Koniecpolski
Posty: 2180
Rejestracja: 19 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Smolanka

Re: Przedmuchy gazów prochowych w broni

#19 Post autor: Apolinary Koniecpolski » 22 grudnia 2014, 15:29

waliza pisze:Bodajze to sie nazywa pulapka gazowa.
Tak chyba się nazywał ten smieszny przyczłap na koncu lufy wczesnych garandów, a te rowki na tłoku to będzie jakaś forma uszczelnienia szczelinowego(na dobrą sprawę pod labiryntowe się łapie).


-->ss100,bartos061, podejrzewam że ten z flimiku poniżej nawet bardziej niż po ślepakach był umorusany ;)

http://smg.photobucket.com/user/Burner1 ... 9.mp4.html
Nie chcę mieć racji, w zupełności wystarczy że Was poróżnię lub choć rozdrażnię.
W sprawie prawdy proszę zgłaszać się do walizy Obrazek

ODPOWIEDZ