Tokariew 'Sportowy'

Broń współczesna

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Peter
Posty: 335
Rejestracja: 18 kwietnia 2006, 22:14

Tokariew 'Sportowy'

#1 Post autor: Peter » 18 kwietnia 2006, 22:24

Witam,
jestem nowym na tym forum. Mam na imie Piotrek i kocham strzelanie z jakiejkolwiek broni. Mam troche roznych jednostek broni dlugiej i krotkiej po za tym zajmuje sie elaborowaniem do kazdej mojej jednostki .

Na jednym z forums ktorym jestem jeden z chlopakow ma mozliwosc zakupu tego pistoletu.
Jak zadki jest to egzemplarz i czy jest dobra bron, oraz co wiecej mozna na jej temat powiedziec?

Obrazek

Dzieki z gory za komentarze,

Peter

Tytus de ZOO
Posty: 735
Rejestracja: 30 sierpnia 2005, 14:37
Lokalizacja: Mazowsze

#2 Post autor: Tytus de ZOO » 18 kwietnia 2006, 22:55

Witaj Peter,
żeby uniknąć pytań, czy aby na pewno legalnie posiadasz swoje jednostki :) , powinieneś podkreślić, że (o czym świadczy avatar)mieszkasz sobie w kraju innym niż nasza (piękna skądinąd) Ojczyzna. Może nie aż tak liberalnym, jak niektóre stany USA, ale jednak dośc liberalnym ...
TdZ
PS. Od dawna na obczyźnie?
Ostatnio zmieniony 18 kwietnia 2006, 23:04 przez Tytus de ZOO, łącznie zmieniany 1 raz.

Peter
Posty: 335
Rejestracja: 18 kwietnia 2006, 22:14

#3 Post autor: Peter » 18 kwietnia 2006, 23:03

:D :D :D
Oczywiscie, ze legalnie.

Ya, kraj jest bardzo liberalny, az za bardzo, ale mam nadzieje, ze sie to zmieni, mamy rzad mniejszosciowy Conserwatystow i mam nadzieje, ze przekonaja do siebie ludzi zeby wygrac nastepne wybory.

Ja osobiscie pracuje teraz nad dwoma prjektami. Jeden to poprawa mojej .45tki, juz zalozylem mag well, ale jeszcze chce zalozyc tungsten guide rod (brownell#296-405-000) i swenson thumb shield (brownell136-102-002) z Katalogu www.brownells.com

Rowniez pracuje nad kalibrem 6.5x55. Wlasnie co go odebralem ze sklepu.

Pozdrawiam

Tytus de ZOO
Posty: 735
Rejestracja: 30 sierpnia 2005, 14:37
Lokalizacja: Mazowsze

#4 Post autor: Tytus de ZOO » 18 kwietnia 2006, 23:06

Jeśli chodzi o dostęp do broni, to już chyba nie ma krajów "za bardzo liberalnych" :wink: Chyba, że masz na myśli liberalizm obyczajowy, ale tu już inna historia (z pewnością nie na to forum).

Peter
Posty: 335
Rejestracja: 18 kwietnia 2006, 22:14

#5 Post autor: Peter » 18 kwietnia 2006, 23:32

Tez mamy swoje restrykcje.
Nie ma problemu z bronią długą. Można ja praktycznie kupować na 'wagę', z tym, ze lufa nie może być krótsza niż 18 cali i magazynek nie może zawierać w pól-automatach więcej naboi niż 5.

Co do broni krótkiej, to po uzyskaniu miliona pozwoleń możemy mieć każdy model, który spełnia następujące warunki:
-lufa nie krótsza niż 4cale, czyli 104mm
-ilość naboi nie więcej niż 10 w magazynku
- niektóre kalibry jak .25 i .32 zabronione

Bron jest zarejestrowana, a rejestr broni istnieje od 1935roku. Prawo tez jest inne w różnych częściach kraju. Zachód Kanady ma najlepiej, a my w Ontario wraz z Quebeckiem największe restrykcje, co wiąże sie z tym, ze u władzy waśnie jest za dużo liberałów, którzy chcą całkowicie zakazać posiadanie broni krótkiej, która wg nich zabija ludzi. Nie kryminaliści są winni, którzy maja luksusowe wiezienia i mogą dzięki idiotycznym liberałom głosować, a wlasnie bron jest winna i Ci, którzy ja legalnie posiadają.
Większej głupoty nie znam!

Pozdrawiam

Peter

Awatar użytkownika
Vis
Posty: 1437
Rejestracja: 3 czerwca 2005, 02:17
Lokalizacja: seattle

#6 Post autor: Vis » 19 kwietnia 2006, 06:03

Peter pisze: a my w Ontario wraz z Quebeckiem największe restrykcje, co wiąże sie z tym, ze u władzy waśnie jest za dużo liberałów, którzy chcą całkowicie zakazać posiadanie broni krótkiej, która wg nich zabija ludzi.
Podejrzewam ze wprowadzenie zakazu posiadania broni krotkiej to dla nich tylko pierwszy krok. :(

ObrazekPeter
"Remember kids, if there's a loaded gun in the room, be sure that you're the one holding it"
Prosze nie pytaj jak zrobic "prawdziwnego" AK, nie mam najmiejszego zamiaru pomagac Ci w dostaniu sie do pierdla. Nie pytaj tez o czesci.

Tytus de ZOO
Posty: 735
Rejestracja: 30 sierpnia 2005, 14:37
Lokalizacja: Mazowsze

#7 Post autor: Tytus de ZOO » 19 kwietnia 2006, 09:27

Peter,
mamy to samo na myśli. Jak mówię "liberał", to mam na myśli kogoś, kto na dużo pozwala. Ale masz rację, nadużyłem tego słowa, bo akurat jeśli chodzi o posiadanie broni, to z reguły na więcej pozwala konserwatysta. Chociaż akurat w Polsce wszystko to jest bardziej skomplikowane. A może i nie: u nas tak naprawdę żadna opcja nie jest za posiadaniem broni przez obywateli. :( To tyle na ten temat, mocno odbiegający od głównego wątku.
Natomiast w kwestii głównej, hmmm.... Myślałem, że trochę radzę sobie z angielskim, ale ni w ząb nie zrozumiałem, co chcesz zrobić ze swoją czterdziestką piątką (no, prawie). Sam nie wiem, jaki emotikon najbardziej tu pasuje :oops: czy :P

Awatar użytkownika
REMOV
Posty: 717
Rejestracja: 14 grudnia 2004, 17:47
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#8 Post autor: REMOV » 19 kwietnia 2006, 12:53

Tytus de ZOO pisze:Myślałem, że trochę radzę sobie z angielskim, ale ni w ząb nie zrozumiałem, co chcesz zrobić ze swoją czterdziestką piątką
O ile dobrze zrozumiałem - wolframową żerdź sprężyny powrotnej oraz osłonę na kciuk.

Obrazek
Whatever happens we have got / the Maxim Gun, and they have not.

Peter
Posty: 335
Rejestracja: 18 kwietnia 2006, 22:14

#9 Post autor: Peter » 19 kwietnia 2006, 13:12

Remov ma racje,
wlasnie taka oslona na palec jest pomocna, gdyz chroni duzy palec przed szarpnieciem 'slide-u'.

Pozdrawiam

Tytus de ZOO
Posty: 735
Rejestracja: 30 sierpnia 2005, 14:37
Lokalizacja: Mazowsze

#10 Post autor: Tytus de ZOO » 19 kwietnia 2006, 13:29

Ja zrozumiałem tylko tyle, że Peter kombinuje coś z żerdzią i kciukiem. Co kombinuje, to już nie :cry: Z zamkiem poszło oczywiście lepiej, ale coś mi się wydaje, że przy Peterze będzie można (trzeba?) trochę specjalistyczne słownictwo doszlifować.

Awatar użytkownika
REMOV
Posty: 717
Rejestracja: 14 grudnia 2004, 17:47
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#11 Post autor: REMOV » 19 kwietnia 2006, 13:44

Peter pisze:wlasnie taka oslona na palec jest pomocna, gdyz chroni duzy palec przed szarpnieciem 'slide-u'.
W starym kraju nazywamy to zamkiem (w przypadku pistoletów) :wink:
Whatever happens we have got / the Maxim Gun, and they have not.

Peter
Posty: 335
Rejestracja: 18 kwietnia 2006, 22:14

#12 Post autor: Peter » 19 kwietnia 2006, 13:47

Panowie, sorry za slownictwo, ale ja nie za bardzo znam nazewnictwo broni krotkiej bo sie dopiero co ucze. Jednak jestem bardzo uparty i chce robic to szybko i skutecznie.

Jestem tutaj, zeby sie czegos nowego nauczyc.
:shock:

Tytus de ZOO
Posty: 735
Rejestracja: 30 sierpnia 2005, 14:37
Lokalizacja: Mazowsze

#13 Post autor: Tytus de ZOO » 19 kwietnia 2006, 13:56

BTW :wink: , co z Tokariewem?

Botras
Posty: 1037
Rejestracja: 8 października 2005, 22:46

#14 Post autor: Botras » 19 kwietnia 2006, 14:20

A prócz tego, co Peter chce w swojej .45, ma już 'mag well', czyli jak się zdaje powiększony, lejkowaty wlot gniazda magazynka :)

Awatar użytkownika
Old Cadet
Posty: 939
Rejestracja: 24 marca 2006, 09:57
Lokalizacja: Mazowsze

#15 Post autor: Old Cadet » 19 kwietnia 2006, 15:15

Peter napisał:
Jeden to poprawa mojej .45tki, juz zalozylem mag well, ale jeszcze chce zalozyc tungsten guide rod (brownell#296-405-000) i swenson thumb shield (brownell136-102-002) z Katalogu www.brownells.com
Przydatność lejka magazynkowego doceniam.
Przydatność osłony kciuka też, choć moja Jedenastka nigdy nie zrobiła kuku mojemu kciuowi, ale może jest to kwestia tego jaki kto ma kciuk.
Na wolframowe żerdzie sprężyny powrotnej natknąłem sie tłumacząc kilka lat temu przepisy IDPA (są tam zakazane) i troche mnie to rozbawiło i bawi do dziś. Domyślam się, że jedyną przewagą z takiej żerdzi jest dodatkowa masa powodująca, że pistolet jest bardziej ciężki "na lufę" a to niektórzy lubią. Ale zastanawiam się jak wysoki poziom trzeba reprezentować, by z takiej przewagi skorzystać. No chyba, że ktos strzela Test IDPA w 70 sekund i chce się poprawić o kolejną sekundę.
Choć oczywiście oddaje honory i nie mam nic przeciwko tym wszystkim, którzy spełniaja się w doposażaniu swej broni w kolejne części lepsze od poprzednich.
Swoją drogą sporo o IDPA wiem, ale nigdzie nie natknąłem się na informację jakie są "rekordy świata" w Teście IDPA w poszczególnych klasach. Bo nieoficjalny najlepszy wynik w Polsce to 91,80 sek. strzelony w klasie Fabrycznej.
Old Cadet

ODPOWIEDZ