co to

Broń współczesna

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
waliza
Site Admin
Posty: 9664
Rejestracja: 30 marca 2004, 21:28
Lokalizacja: Teneryfa, albo inna wyspa z taka samą flagą
Kontakt:

co to

#1 Post autor: waliza » 2 stycznia 2005, 03:03

http://img70.exs.cx/img70/3476/577og.jpg


dwa srodkowe niezbyt znam,a dokladnie to wcale

Awatar użytkownika
Herrmannek
Posty: 656
Rejestracja: 30 marca 2004, 14:43
Lokalizacja: Here lays Butch, We planted him raw. He was quick on the trigger, But slow on the draw.
Kontakt:

#2 Post autor: Herrmannek » 2 stycznia 2005, 14:58

Nietety nie mam czasu tłumaczyć...
Scaar.at pisze:Its the Weztlar Volkssturmgewehr. In the late 1944 and 1945 the germans started to produce cheap and simple weapons for the Volkssturm. They needed lots of cheap guns and fast. There are also some other Volkssturm gun models, like the Volksgewehr.

Obrazek

Volkssturm: Effectively, it meant the conscription of all males between the ages of 16 to 60 years of age who did not already serve in some military unit or part of Wachdienst.

the number 463 in your picture is pobably a Mauser G. 44(M), a G43 with sheet metal parts.

Awatar użytkownika
REMOV
Posty: 717
Rejestracja: 14 grudnia 2004, 17:47
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#3 Post autor: REMOV » 2 stycznia 2005, 22:34

Herrmannek pisze:Nietety nie mam czasu tłumaczyć...
To dobrze, bo Twoja odpowiedź jest błędna. Przy wszystkich zdjęciach widnieje podpis: "Mehrladegewehr", czyli karabin powtarzalny, a Ty wrzucasz zdjęcie broni samopowtarzalnej (jednego z "Volkssturmgewehr" (Gustloff-Werke)). Nie jestem do końca pewny, nie mam teraz jak sprawdzić, ale ten "Volkssturmgewehr" na zdjęciu to może być bodaj G.40k (Mauser/Oberndorf). Ot, ciekawostki, nic produkowanego masowo.
Whatever happens we have got / the Maxim Gun, and they have not.

Awatar użytkownika
Herrmannek
Posty: 656
Rejestracja: 30 marca 2004, 14:43
Lokalizacja: Here lays Butch, We planted him raw. He was quick on the trigger, But slow on the draw.
Kontakt:

#4 Post autor: Herrmannek » 2 stycznia 2005, 23:00

:? ja tylko przekopiowałem odpowiedź z mp.net, głownie dla ryciny ..sam jestem ciekaw co to za karabiny i jak działaly.. a niemieckiego wcale nie znam....

BTW ale że to nie jest żaden z karabinów z postu walizy to zauważyłem...

Awatar użytkownika
Herrmannek
Posty: 656
Rejestracja: 30 marca 2004, 14:43
Lokalizacja: Here lays Butch, We planted him raw. He was quick on the trigger, But slow on the draw.
Kontakt:

#5 Post autor: Herrmannek » 3 stycznia 2005, 01:15


Awatar użytkownika
REMOV
Posty: 717
Rejestracja: 14 grudnia 2004, 17:47
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#6 Post autor: REMOV » 3 stycznia 2005, 14:05

Herrmannek pisze:gdzieś w środku strony....
http://wilk.wpk.p.lodz.pl/~whatfor/waffen_2.htm
Nadal nie na temat, ponownie opisujesz VG1-5 Gustloff-Werke.

A tak naprawdę, to jeden to:
Obrazek
Volks(sturm)gewehr 2

Zaś drugi:
Obrazek
Obrazek
Volks(sturm)gewehr 1 (Walthera)
Whatever happens we have got / the Maxim Gun, and they have not.

Awatar użytkownika
variag
Posty: 1004
Rejestracja: 31 marca 2004, 08:34

#7 Post autor: variag » 3 stycznia 2005, 17:36

witam
Wychodzi na to że słowo "ludowy" było modne w tym okresie.
A na jaki nabój były te "cudeńka", chyba karabinowy?
http://www.vvm.com/~histpart/volkssturm.htm
pzdr

Awatar użytkownika
waliza
Site Admin
Posty: 9664
Rejestracja: 30 marca 2004, 21:28
Lokalizacja: Teneryfa, albo inna wyspa z taka samą flagą
Kontakt:

#8 Post autor: waliza » 3 stycznia 2005, 18:59

nie wiem po co hermannek sie wysilasz.Jak g43 wyglada to ja wiem bo to popularna bron.A ze wkleisz cos byle wkleic nie do tematu to zadna chwala dla Ciebie.
Ad Variag.
Faktycznie slowo ludowy bylo popularne,i podejrzewam ze projektow bylo mnostwo pod koniec wojny.Z tym ze tych na oczy nawet nie widzialem i pytam czy wyszlo to poza stadium prototypu.Pod koniec wojny wiele firm dostalo zlecenie na produkcje czegokolwiek byle duzo i szybko,czasem z projektem czasem mieli cos sami "wymłodzic".Z takich "volksow" to w maire powszcheny byl chyba tylko volksgewehr na bazie mausera98.Stenopodobnych wyrobow tez bylo pare oraz ich wierne kopie.Mialem gdzies fotki pistoletow,ktore niemiaszki mieli zamiar wypuscic na rok 45 w wiekszej ilosci(zasaddda dzialania prosta,na zasadzie dzialania tego pistoletu wzorowano sie w HKp7 z tego co wiem)

bylem ciekaw tylko czy bylo tego wiecej?REMOV masz cos o tym wiecej?
PS-fotka pochodzi z ksiazki handfeuerwaffen z 1956,i ma błedy tym bardziej wolalem spytac,np nasza sliczna błyskawica jest opisana jako jedna z wersji niemieckiego stena!!!skandal :evil:

ODPOWIEDZ