Wiatrówka b1 4,5mm

Wiatrówki, ASG, paintball

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
adrian444
Posty: 14
Rejestracja: 12 maja 2007, 12:52

Wiatrówka b1 4,5mm

#1 Post autor: adrian444 » 12 maja 2007, 13:04

Witam mam takie pytanie od dawna przymierzam sie do kupna wiatrówki. Strzelałem juz kiedyś i bylem w tym całkiem niezly, mialem kilka wiatrówke tyle ze wuja od którego zawsze dostawalem do postrzelania do tarczy w w lesie. Chcialem kupic magnuma 4,5 mm byla promocja za 79zł. Niestety nie zdazylem bo na nastepny dzien kosztoowala ona 149zł. Znalazlem jeszcze nowsza promocje ktora bededzie trwala (sprawdzilem bo sie upewnialem zeby nie bylo jak z magnumem 4,5mm) bedzie trwala do poczatrku czerwca 5-10. Znalazlem Wiatrówke b1 4,5mm. W zestawie luneta firmy Lider 4x20.Luneta posiada montaż, obiektyw o średnicy 20 mm oraz stałe powiększenie 4 razy. Do tego 500sztuk srutu i 10tarcz. Sama luneta patrzylem kosztuje okolo 50zł z groszami. A caly zestaw wiartówka luneta srut i tarcze 99zł!!! Chce ja kupic bo kiedys strzelalem z owilee mocnieszych i starczych wiatrówek nie które mialy po 15 lat poniewaz mój wuja byl lesnikiem. Nie stety wyjechal i teraz szukam czegos na poczatek. Mysle ze b1 powinien byc odpowiedi za ta cene wiecej nie wydam jak 110zł zprzesylka. W koncu trzeba cos zostawic na bene do moto:D

Madrian
Posty: 885
Rejestracja: 22 sierpnia 2005, 15:44
Lokalizacja: W-wa

#2 Post autor: Madrian » 12 maja 2007, 13:23

Dobra rada... te 79 złotych wydaj w całości na benzynkę.
To nie jest wiatrówka, tylko złom zmieszany z drzazgami.
W hurcie, u producenta sztuka kosztuje ok 10-15$ = 50zł. Kawałek samego drewna, w jakości i gatunku odpowiednim na osadę do wiatrówki, to koszt ponad 80zł. A gdzie stal? Dobra stal kosztuje. Jak sądzisz, co dostaniesz jeśli koszt wytworzenia (materiał i robocizna chińskiego robotnika) wyniósł 50zł i producent jeszcze na tym zarobił?

Poświęc 2 zł i kup chiński śrubokręt z marketu, a potem odkręc nim zapieczoną śrubę. Te "wiatrówki" robi się z podobnej plasteliny imitującej metal.

Te 15-letnie wiatrówki twojego wujka, to 100 razy lepszy wyrób. Odkup lub dostań w prezencie. Najwyżej wyremontujesz za kilka złotych, wymieniając sprężynę i uszczelki.

I na przyszłośc nie wierz reklamom. Na zdjęciu wszystko wygląda ładniej niż w rzeczywistości. Parametry podane w reklamach są i tak dużo przesadzone. Rzeczywistej wartości wiatrówki nie ocenia się na podstawie ich "mocy" czy prędkości wylotowej.

Jeżeli masz mało kasy, poszukaj wiatrówki używanej:
Slavia seria 600
IŻ 38 lub 22
Łucznik
Z nowszych konstrukcji:
Uzywane Hatsany (lub Reck Ranger 5 - omijac coś co się pisze Matsan lub Diamond).
Bajkały (M512, IŻH-60/61)

Najtańszą NOWĄ, wiatrówką, jaką jest sens kupic bez straty pieniędzy (czyli że nie rozpadnie się wcześniej niż zużyjesz gratisową paczkę śrutu) jest Hatsan 70 - ok. 300zł.
Wszystko co nazywa się B-cośtam, XS-cośtam, QB-cośtam, Magnum, Perfecta, Norconia, to produkty tego samego producenta zza Wielkiego Muru (od 15 - 30$ za sztukę w hurcie). Modele z dolnym naciągiem, są cholernie niebezpieczne:
http://airguns.pl/188,.html
Nie daj się zmylic różnym nazwom - to tylko numer, by usprawiedliwic dużą rozpiętośc cenową tych samych konstrukcji. Jakośc ta sama, i za 79zł i za 400zł.
Co do dodatków, to 15zł kosztuje doskonały śrut Tomitex - 500szt, 4.5mm, tarcze za 100 szt - ok 10zł (ale można samemu je wydrukowac z internetu), Lunetocośtam, w bonusie ma jakośc podobną jak dziecięce lornetki ze skelpu papierniczego. Rozpada się szybciej, niż zdążysz przeczytac instrukcję obsługi. Nikt tego nie chce za darmo.
IŻ38, Hatsan 55, CPS, Crosman 3576.
Kliknij, ja zarobię punkty, a tobie może się spodoba.
http://pl.desert-operations.com/?recruiter=e76b

adrian444
Posty: 14
Rejestracja: 12 maja 2007, 12:52

B1

#3 Post autor: adrian444 » 12 maja 2007, 14:52

No tak na pewno troche racji jest ze nie jest to wiatrówka z I pólki górnej ale pamietaj ze za ta cene ludzie sobie chwlaa to tak jak magnum 4,5 przczytelm 950komenatrzy i wszysckie byly pozytywne czyli chyba nie jest az tak zla. Ja nie chce wiesz brac z nia udzial w zawodów po porostu dla rozrywaki do tarczy lub butelek puszek na wolnym terenie na podwórku. Komentarze do tego sa pozytywne ale sa rowniez takie ze po okolo 100-200 strzalach trzeba dokrecic wszystkie srubki po prostu trzeba bo odleca a jak juz przykrecisz to bedzie ok. Tak mi pisza ludzie ktorzy ih maja. Wiekszosc pisze ze ma dobrego cela ale nie kotrzy nie poniewaz sami sie przyznaja nie nie potrfaia ustawic zera i dobrego celownika, z reszta ja tez nie za bardzo umiem ale poprosze kogos kto sie zna lub w sklepie. A z tym bepieczenstwem wiadomo ze to chinczyk ale temu co palec odcielo podobno to byla wina tez troche jego poniewaz nie zauwazyl ze nie ma srubki od blokady po prpstu gdzie ssie zgubiła i przez to lufa sie zamknela i wystrzeliła ponoc nie wiadomo czy dostanie odszkowodawnie za palce tak ale czy za wiatrówke nie wiem bo słyszalem ze brakowalo srubki a to tak jak by nie dbal i nie patrzyl na to. Wiem wiem myslisz ze moge kupic lepsza jaks za 300 ale ja moge przeznanczyc maksymalnie 110zł bo durga kupke pieniedzy mam odlozonee na nowe moto i paliwo. TAK WIEC MA BYC TO WLASCIWIE WIATRÓWKA REKREACYJNA NIE DO ZADNYCH ŁÓWÓW. Sprzedawca mowil ze jesli raz na rok zrobie przeglad i naleje olejków do lufy mam strone z tym jak to robic to musi chodzic. Wiadomo ze wszystko kiedys sie konczy samochód motor wiatrówka za pewne tez. Rozumiem tez ze masz niechecc bo masz lepsza wiatrówe która pewnie z 80metrów zddejmiesz kruka z drzewa:D Taka mial wuja tyle ze wyjechal i raczej juz go nie zobacze wczesnie moge kiedys predzej na pogrzebnie(jest stary juz wlasiciwe na emeryturze) ale wiatrówki mial drogie i dobre. Ja chce po porsotu cos do postrzelania za nie wielka kase. Wiem ze moze nie jest ona zbyt piekna ze lunete tez moze taki sobie bo kosztuje 80zł w sklepie taki a lunety ponoć dobre zaczynaja sie od 300zł w góre wuja mial bez i tez fajnie sie strzelało. Wiem ze nie jest to z takiego materiału jak pewnie te za 500i powyzej zł ale w koncu cos musi miec bo jakos strzela i pozotywne komentarze sa tez o niej i o innych najmniej jest o b4 ale to cos innego ponoc mocniejsza spreczna nie wytrzymuej naciagu. A o magnumie 4,5mm tego co byl za 79zł a juz jest za 149zł nie kupie a komenty tez sa dobre a Wiatrówka b1 to to samo co magnum 4,5mm tak powiedzial mi jeden znawca w militaria.pl sztucer.pl

Kojot
Posty: 155
Rejestracja: 8 lutego 2007, 16:52

#4 Post autor: Kojot » 12 maja 2007, 15:18

No tak, zaraza gwałtownie się rozszerza. Szkoda, że ten sprzedawca nie doradził Ci, abyś co jakiś czas dolewał do lufy np. eteru.
Te wszystkie B, QB, XS i reszta nie nadają się nie tylko do zawodów, ale też do rozrywki i rekreacji. Nie ma sensu kupować szajsu, a później tracić nerwów gdy w żaden cel nie będziesz mógł trafić.

adrian444
Posty: 14
Rejestracja: 12 maja 2007, 12:52

w

#5 Post autor: adrian444 » 12 maja 2007, 15:23

A co powiesz o magnum 4,5mm to niby to samo co b1? Na komentach twierdza ci którzy kupili ze im dobrze chodzi nie wiem juz sam ale same pozytywy sa na www.militaria.pl i sztufce.pl

Kojot
Posty: 155
Rejestracja: 8 lutego 2007, 16:52

#6 Post autor: Kojot » 12 maja 2007, 20:10

Przeczytaj jeszcze raz uważnie to, co napisał Madrian, a następnie popytaj na bron.iweb.pl

adrian444
Posty: 14
Rejestracja: 12 maja 2007, 12:52

Przeczytelm

#7 Post autor: adrian444 » 13 maja 2007, 00:27

PRzeczytalem to co napisał madrian ale głosy sa różne pan z militari.pl powiedział tak nie jest to sprzet z najwyzej półki ogólnie radziłby kupic cos drozszego i nie chijnskiego ale za ta cene lepszej sie nie kupi jak b1. Gwarancja jest na wszystko jak cos peknie w srodku po pierwszym strzale takze jesli kupie i cos sie bedzie rabac to bedzie odsyłana tak długo na gwarancje az wreszcie zrobia pozadnie lub mozliwe ze wogule nie trafie na model pechowy ze tak powiem bo niekórym wytrzymuje 2 lata i nic nie narzekaja a nie którym po 3 miesiac dlatego jest gwarancja 2 lata. A zrozumcie ze nie wydam wiecej niz 110zł bo tyle tylko mam a ten zestaw b1 99zl kosztuje +przesylka ze srutem i luneta,tarcza. POzatym to co napisał madrian nie ma takich wiartówek saviola za taka cene do 150zł takie wiatrówki kkosztuje gruba 400zł tak jak iz czy łucznik!!!

adrian444
Posty: 14
Rejestracja: 12 maja 2007, 12:52

.

#8 Post autor: adrian444 » 13 maja 2007, 01:58

Mam nowa nowine ogladalem b1 4,5mm i magnuma 4,5mm hmmm srednio najgorzej z tym celowaniem ale dzsiaj na allegro znalazlem narconie germany 4,5mm komentrze sa swietne o niej ze nie zaden badziew jak b1 czy inne chinki produkowany w niemczech na allegro mozna dostac za 80zł a na militaria.pl za 149zł zestaw tak jak na szutecer.pl Mysle ze jest to lepszy sprzet od b1 bo ponoc tam wszystko peka. Jak myslicie lepiej kupic narconie germany?? Jakas firma juz jest

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

#9 Post autor: dexter 1990 » 13 maja 2007, 10:46

Po kiego chuja pytasz co masz kupic skoro i tak wiesz najlepiej? A kup se to gówno, wystaw komentarz że jest rewela i ciesz sie... pół roku. Nie rozumiem takich ludzi...

Cichy
Posty: 49
Rejestracja: 28 marca 2007, 19:18
Lokalizacja: Z za siedmiogórogrodu

#10 Post autor: Cichy » 13 maja 2007, 11:05

Co stoi na przeszkodzie kupna tego?

http://allegro.pl/item194702042_wiatrow ... a_630.html

Pomyśleć, że używana prezentuje się lepiej na fotce niż Sragnum czy Duponia Paymany.

Na sąsiednim forum też taki temat stworzyłeś i co? Co Ci powiedzieli? To samo. Zrozum, kup sobie Slavię czy Iż'a a nie ten złom.
Pozdro. Cichy

Hatsan 90S

adrian444
Posty: 14
Rejestracja: 12 maja 2007, 12:52

NOO tez wole taka co wytrzymna

#11 Post autor: adrian444 » 13 maja 2007, 12:43

Powiedzili mi dokladie to samo o norconi germany a wszystko przez to wszystko idzie sie zmylic najbadziej bo na stronie www.militaria.pl pracownicy sami pisza koemntarze do wiatrówek bo maja tak spaprana reputacje. Tylko ze na taka wiatrówke nie starczy 150zł na ta z aukcji i nie ma tych papierów ze ponizej 17J, A jesli policja mnie złapie to co zrobie? a PO ZA TYM watpie ze za 150zł odda ten sprzet iz patrzyłem jeszcze drozsze

Awatar użytkownika
Herrmannek
Posty: 656
Rejestracja: 30 marca 2004, 14:43
Lokalizacja: Here lays Butch, We planted him raw. He was quick on the trigger, But slow on the draw.
Kontakt:

#12 Post autor: Herrmannek » 13 maja 2007, 14:25

Papiery są ci niepotrzebne... to policja ma ci udowodnić, że wiatrówka przekracza dozwoloną moc... Sławki mają duży zapas :)

@dexter
Syty głodnego.... :) Jeśli mu się zabawa spodoba to za pół roku i tak sobie kupi prawdziwą wiatrówkę. A jeśli po 4 paczkach śrutu mu się znudzi to przynajmniej nie będzie żałował... ja swojej wyjątkowo dupnej Chinki nie żałuje, przynajmniej jest o czym opowiadać :)
Chinka B1, Łucznik wz. 70, Hatsan 70S... Otwarte-Stojąc
Quemadmodum gladius neminem occidit, occidentis telum est

adrian444
Posty: 14
Rejestracja: 12 maja 2007, 12:52

#13 Post autor: adrian444 » 13 maja 2007, 14:37

A co powiedz o iż 38 chce kupic ale tamta z allegro ma uszkodza kobge wola byl saviol 630 ma ktos na sprzedaz za przystepna cene moze ty kogos znasz hermanek?

Awatar użytkownika
Herrmannek
Posty: 656
Rejestracja: 30 marca 2004, 14:43
Lokalizacja: Here lays Butch, We planted him raw. He was quick on the trigger, But slow on the draw.
Kontakt:

#14 Post autor: Herrmannek » 13 maja 2007, 14:47

Nikogo nie znam... Ale szukaj i czekaj.. Używana wiatrówka to dobra droga. Oprócz allegro, szukaj też okazji na forach. Tam naprawdę dobry interes można ubić, szczególnie, że zazwyczaj ma się do czynienia z ludźmi którzy sprzęt szanują... Możesz też polskiego łucznika kupić, nie tak dawno ktoś na allegro sprzedawał kilkanaście sztuk tej wiatrówki, może pojawi się znowu...
Chinka B1, Łucznik wz. 70, Hatsan 70S... Otwarte-Stojąc
Quemadmodum gladius neminem occidit, occidentis telum est

adrian444
Posty: 14
Rejestracja: 12 maja 2007, 12:52

#15 Post autor: adrian444 » 13 maja 2007, 14:49

Ok rozumiem łuczniki na allegro drogie hmmm iz 38 jest jeden i peknieta kolba;/ ale iza kupiłbym z forum od kogos patrze ale nikogo nie widze;/ dalem ogloszenie ze kupie iż lub saviol 630. Jesli bys wiedzial kto ma w przytepnej cenie iż czy cos innego byłbym wdzieczny za powiadomienie w koncu jestem tu nowy:)

ODPOWIEDZ