Mini recenzja VSR 10 G-spec TM oraz opis tuningu

Wiatrówki, ASG, paintball

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

Mini recenzja VSR 10 G-spec TM oraz opis tuningu

#1 Post autor: dexter 1990 » 30 sierpnia 2007, 18:50

Chciałem tu skrobnąć małą reckę tego, niewątpliwie godnego uwagi guna.


Od razu trzeba zaznaczyć że gun w stocku nie bardzo nadaje sie do czegkolwiek acz strona wizualna prezentuje sie nieźle. Najpierw kilka słów o gunie w wersji stock:

Prędkość (miezona Speederem 2000) wynisiła 305fps średnio zaraz po smarowaniu. W boju prędkośc utrzymuje sie około 295-300 FPS. Gun w zestawie ma tumik, bardzo dobry tłumik a nie atrapę. Wewnątrz znajdują się gąbki 4sztuki wraz z plastikowymi przegrodami 3 sztuki. Na tłoku z przodu, na głowicy znajduje sie precik który pod koniec pracy tłoka przytyka dysze głowicy cylindra przez co tłok chamuje na poduszce powietrznej. Powoduje to wytłumienie dodatkowe i zmnaiejsza zuzycie gwintu na cylindrze. Godny uwagi jest mechanizm spustowy. Ma 2 śruby do regulacji: jedną regulujemy droge spustu a drugą jego opór. Zakres regulacji jest dośc spory :D Najwieksza wadą jest krótka lufa wewnętrzna: 303mm. Przy tunningu wymusza to kupno lufy zewnetrznej wytłumionej 700mm dostępnej na asgshop.pl. Pasuje do niej lufa długosci 430-455mm, nawet 510 ale wtedy znajdujące się wewnątrz wytłumienie nie spełnia swojego zadania. Zasięg skuteczny w stocku jest zadowalający jak na 300fps. Jest bardzo celna, HU reguluje sie wygodnie bez rozbierania broni.

Opis tego co wymienilem i wykonałem:
1. Zamontowałem lunetę "Edenberg" 3-12 x 56 z podswietlanym krzyżem(200zł)
2. Lufa zewnętrzna wytłumiona 700mm(300zl)
3. Lufa wewnętrzna precyzyjna SRC 430mm (tzn 455 skrócona na 430 bo nie wiedzialem że można wpakowac dłuższą). (120zł)
4. bipod SRC (100zł)
5. Teflonowy tłok dorabiany na zamówienie u znajomego (2 browary)
6. Stalowa prowadnica sprężyny dorabiana u znajomego (1 browar)
z takim zestawem mam 330fps

Dodane po pomiarze predkości:
1. Teflon-Fix
2. smarowanie całości: silikon na tłok i cylinder, smar na mech. spustowy.
Teraz będzie około 340FPS

Gun w sumie jest teraz dwukrotnie wyciszony: tłumik zewnętrzny, orginalny od VSR oraz lufa wytłumiona. Do tego dłuższa lufa wew. i tłok z dłuższym "cyckiem" też wytłumiają. ZAsięg skuteczny około 50m. Z 15m nie do usłyszenia (dziś sprawdzane w boju :D).

Co jeszcze wymieniam:
1. SEARY 109zł
2. Lufę na KM head 1950 209zł
3. sprężynę na 150SP 60zł

Powinno to dac około 500FPS i zasięg skuteczny około 75m. Więcej mi nie potrzeba :) i na tym mój tunning VSR się zakończy prawdopodobnie.


Z zakupów jestem mega zadowolony. Gnat jest warty wydanych na niego pieniędzy. Bezawaryjny, niezawodny, cichy i celny, to jego główne atuty.

Obrazek


Stosowne zdjęcia dodam niedługo.


Dexter

ss100
Posty: 1890
Rejestracja: 7 marca 2006, 19:06

#2 Post autor: ss100 » 30 sierpnia 2007, 21:19

Się pytam bo się na takich karabinach nie znam; skuteczny nas 50m to co to oznacza? Jak ze skupieniem, i ile kosztuje i dlaczego tak drogo :wink:
Druga sprawa to akcesoria typu dwujnóg, czy to coś w miarę solidnego (dało by rady od biedy w normalnej broni), czy tylko taka pozoracja?
Andrzej

Awatar użytkownika
Foka
Moderator
Posty: 1202
Rejestracja: 9 marca 2006, 15:37
Lokalizacja: 3CT

#3 Post autor: Foka » 31 sierpnia 2007, 12:11

Zwykle w ASG skuteczny zasię oznacza trafienie w sylwetkę człowieka. Oczywiście przy bezwietrznej pogodzie.
Whoever said that the pen is mightier than the sword, has never seen the assault rifle.

The 2 loudest sounds in the world: A click when you expect a bang, and a bang when you expect a click.

jeremi
Posty: 40
Rejestracja: 3 marca 2007, 20:52
Kontakt:

#4 Post autor: jeremi » 31 sierpnia 2007, 14:28

A ja już widziałem twój sprzęt na innym forum :) ale w taki razie to z podstawowej wersji zostanie tylko kolba :?:

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

#5 Post autor: dexter 1990 » 31 sierpnia 2007, 18:03

Zasieg skuteczny to dystans na którym mozesz trafić w coś wielkosci kucajacego człowieka :D oczywiście bez wiatru.



Ile kosztuje to zdaje sie napisalem w recenzji. A sam gun nowy kosztuje 900zł. Tak drogo bo za firme sie płaci , możesz kupic chińską kopię tego guna za 250zł :D która ponadto ma 400fps ale... taki sam zasieg skuteczny jak VSR w stocku i brzydkie wykonanie, mała trwałość, jak to chinol.


Ten konkretnie bi pod raczej nie polecam to czegoś pożadniejszego bo nóżki po około 2 miesiącach uzytkowania jak sie je złoży równolegle do guna same opadają jakieś 20 stopni. Osobiscie polecam taki dwójnóg http://taiwangun.com/?str=product&prId=91
żadna pozoracja:D wszystko tzn np lunete, szyne montazową, dwójnóg itepe mozesz wpakować do guna.

Własnie czekam na paczkę ze sprężyną po zainstalowaniu której predkość powinna podskoczyć do około 430fps :) To dalej mało jak na karabin snajperski (docelowo około 520fps) ale juz mi wstyd nie bedzie na strzelance :D

Dziś własnie byłem na kolejnym takim spotkaniu. Z 10-15m w ogniu walki jestem absolutnie nie do usłyszenia, słychac tylko kulke przebijajacą się przez krzaki :D


Z podstawowej wersji zostały dokładnie te elementy:
kolba
mechanizm spustowy
osłona spustu
cylinder
głowica cylindra
"cooking handle"
komora zamkowa wraz z szyną
stopka kolby
Komora HU

ss100
Posty: 1890
Rejestracja: 7 marca 2006, 19:06

#6 Post autor: ss100 » 1 września 2007, 00:13

Dzięki za info, w temacie ASG to nie jestem zorientowany prawie nic, tyle co z gadki kolegi a doswiadczenie to mam jedynie z MP38-42 co na allegro kupiłem za nie całe dwie dychy. Etap ASG to chyba mnie raczej minie (lubie teraz samemu chodzić na polowania - kiedyś to było nie do pomyślenia, a ASG to raczej zabawa zespołowa jest).
O akcesoria dodatkowe to pytam bo lubię czasami pokombinować, (ostatnio na plastikowy sztucer sl8 założyłem lunetę na aluminiowy montaż i jest ok), uprzedzeń raczej nie mam, a zawsze człowiek mondrzejszy jak coś nowego się dowie 8) .
Co do cen ASG to powiem tyle: za te forsę (1000-2000zł) mozna kupic już w miarę strzelający sztucer (mosin, mauser, cz,brno ,rusiny i inne ) ale kazdy prawie dąży do lepszego i nie dziwię sie też tuningowi takich niby zabawek, ważne żeby zadowolenie było, udanej eksploatacji i zabawy życzę.
Andrzej

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

#7 Post autor: dexter 1990 » 1 września 2007, 18:33

łee, nie nazywaj tych zabawek z allego ASG :D No fakt, niektóre repliki są droższe od orginałów hehehe

Awatar użytkownika
Foka
Moderator
Posty: 1202
Rejestracja: 9 marca 2006, 15:37
Lokalizacja: 3CT

#8 Post autor: Foka » 1 września 2007, 20:34

ss100 pisze:Co do cen ASG to powiem tyle: za te forsę (1000-2000zł) mozna kupic już w miarę strzelający sztucer (mosin, mauser, cz,brno ,rusiny i inne )
Nie można. Ytzeba mieć pozwolenie, badania, należeć do kołałowieckiego itd. A to kosztuje dużo więcej i nie każdy ma możliwość. Replka - idziesz do sklepu, wykładasz kasę i masz. Więć nie porównuj tych dwóch spraw.
Whoever said that the pen is mightier than the sword, has never seen the assault rifle.

The 2 loudest sounds in the world: A click when you expect a bang, and a bang when you expect a click.

ss100
Posty: 1890
Rejestracja: 7 marca 2006, 19:06

#9 Post autor: ss100 » 1 września 2007, 21:09

No fakt, nie trzeba się srać z załatwianiem kwitów - i tu jest chyba sedno popularności.

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

#10 Post autor: dexter 1990 » 1 września 2007, 21:13

Sedno popularności? hmmm a ja mysle że ze sztucerów nie ponakaszaniasz do siebie nawzajem. Niw zrobisz z kumplami wypadu na forcik gdzie zginiesz 15 razy a potem wrocisz do domu na obiad.

Awatar użytkownika
Foka
Moderator
Posty: 1202
Rejestracja: 9 marca 2006, 15:37
Lokalizacja: 3CT

#11 Post autor: Foka » 3 września 2007, 10:53

Powodów zabawy w ASG jest tyle ile ludzi w to się bawiących.
Dla mnie to możliwość posiadania czegoś co wygląda jak broń, dla samego mania, jak również do treningów manualnej obsługi broni. Możliwość bezpiecznego postrzelania do kolegów. Możliwość treningów taktyki.
Whoever said that the pen is mightier than the sword, has never seen the assault rifle.

The 2 loudest sounds in the world: A click when you expect a bang, and a bang when you expect a click.

ODPOWIEDZ