jaki pistolet makarow czy colt

Wiatrówki, ASG, paintball

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
snajper
Posty: 5
Rejestracja: 7 września 2007, 21:57
Kontakt:

jaki pistolet makarow czy colt

#1 Post autor: snajper » 8 września 2007, 02:13

Chciałbym kupić jakiś pistolet podoba mi się makarow jak i colt 1911A który radzilibyście mi kupić a może inny :?: . Prosze szanownych kolegów o pomoc

Madrian
Posty: 885
Rejestracja: 22 sierpnia 2005, 15:44
Lokalizacja: W-wa

#2 Post autor: Madrian » 8 września 2007, 03:38

Wszystko zależy od twoich preferencji i od tego, do czego chcesz używac pistoletu.
Makarov, ma ok. 80% części identycznych z "ostrym" oryginałem (jest produkowany w tej samej fabryce). Gdyby nie śruba dociskowa kapsłuły z gazem pod rękojeścią, byłby kłopot z odróżnieniem.
Niestety, jest na kulki BB co ma zasadniczy wpływ na celnośc.
Colt nie ma złych recenzji, ale nie jest też szczytem techniki. Ot taka deczko lepsza replika od innych. I za deczko "lepszą" cenę. :wink:
Rozejrzyj się jeszcze za liderem rynku - CP-88.
Jest jeszcze CP-99 Compact, który reprezentuje podobną klasę jak Makarov.
Wszystkie te konstrukcje nadają się głównie do strącania puszek z 10m.
Poza CP-88 nie warto nawet próbowac strzelectwa tarczowego. Do tego nadaje się raczej tylko "Twinmaster". Wadą wspólną są ogromne koszty eksploatacji. Kapsuły CO2 są dośc drogie, a wystarczają na oddanie od 50-100 strzałów (zalezy od konstrukcji i modelu). Wydaje się to dużo, ale to przeważnie ok 4-6 magazynków. Pieniądze uciekają błyskawicznie z kieszeni.
Jeśli zależy ci na precyzji za małe pieniądze, a nie wyglądzie rozejrzyj się za jakimś jednostrzałowym PCA. Np. HW-40 czy HW-45. Hw-40 ma chińską podróbkę za ok 250zł.
Ciekawe konstrukcje, ma też Crosman, ale jego produkty mają często dziwne kształy, które nie każdemu pasują. Za to "Crosy" są wdzięcznym obiektem tuningu.
Czyli wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od swojej "zabaweczki".
IŻ38, Hatsan 55, CPS, Crosman 3576.
Kliknij, ja zarobię punkty, a tobie może się spodoba.
http://pl.desert-operations.com/?recruiter=e76b

SnAjPeR000
Posty: 9
Rejestracja: 19 lutego 2008, 21:10
Lokalizacja: Czaplinek
Kontakt:

#3 Post autor: SnAjPeR000 » 19 lutego 2008, 21:32

zdecydowanie macarov
SnAjPeR000

asasello
Posty: 4382
Rejestracja: 9 sierpnia 2004, 09:59
Kontakt:

#4 Post autor: asasello » 19 lutego 2008, 23:10

A jeszcze lepiej Makarow.

ODPOWIEDZ