Pytanie o wiatrowke.

Wiatrówki, ASG, paintball

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
CrashRed
Posty: 4
Rejestracja: 28 października 2007, 01:24

Pytanie o wiatrowke.

#1 Post autor: CrashRed » 28 października 2007, 01:35

Witam
Ostatnio nosze sie z zamiarem kupienia sobie jakiejs wiatrowki na co2, przegladalem kilka ofert i zaczolem sie zastanawiac nad modelem
1. WALTHER CP99 compact http://allegro.pl/item257823028_hit_pis ... atki_.html
i
2. DESERT EAGLE Compact http://allegro.pl/item257719771_desert_ ... kazji.html

Walther ma byc dlamnie zalezy mi na:
- niezawodnosc i solidnosc wykonania
- komfort strzelania
- moc i celnosc

W tej kolejnoci, czytalem kilka recenzji Walthera i prawie wszystkei byly pozytywne , moze ktos z was mial go w reku albo jest jego posiadaczem i moze opisac jakies jego slabe i mocne strony. Zastanawiam sie tez czy moc Walthera jest mniejsza przez ruchomy zamek czy jest to moze nie zaowazalna roznica?? Pistolety maja byc do uzytku tzw "dzialkowego" zeby sobie postrzelac komfortowo, ten pistolet bardzo mi sie podoba ale wiadomo wyglad to nie wszystko dlatego wole sie spytac czy jest warty swojej ceny czy lepiej szukac czegos innego w podobnej cenie.

Natomiast DESERT EAGLE ma byc dla mojego ojca tutaj prawie wylacznie chodzi o komfortowe i celne strzelanie, wyglad nie ma juz tak duzego znaczenia ale powiem ze jak za ta cene pistolecik prezentuje sie calkiem fajnie, wielu recenzji nie znalazlem ale te co czytalem byly bardzo pozytywne, kazdy pisal ze pod wzgledem cena/jakosc pistolet ten tez jest bardzo dobry do dzialkowego uzytkowania i ze jest calkiem celny. Wiec to samo tytanie moze ktos z was z niego strzelal i moglby trzasnac jakas mala recenzje bylbym bardzo wdzieczny.

Tak to wyglada bede wdzieczny za wszystkie opinie na temat tych 2 pistoletow lub ewentualne nakierowanie na ajkies inne modele.

Ps. Czy ktos ma doswiadczenie ze sklepem bron.pl bo z tego co widze oni daja 2 lata gwarancji natomiast na allegro kazdy daje tylko rok gwarancji a to dosyc wazna sprawa.

Madrian
Posty: 885
Rejestracja: 22 sierpnia 2005, 15:44
Lokalizacja: W-wa

#2 Post autor: Madrian » 28 października 2007, 12:13

CP-99 C, to typowy puszkobijca. Mało celny, ale z pojemnym magazynkiem. Atrakcyjny z powodu ruchomego zamka, w miare niezawodny, żre mnóstwo gazu. Amunicja BB jest tańsza od zwykłego śrutu. Sprawdza się i daje mnóstwo frajdy.

DE to natomiast porażka. Bardzo nie udana konstrukcja. Jedynym walorem jest pseudopodobieństwo do Oryginału, zresztą mało udane.
O celności zapomnij.

Alternatywą dla CP-99C, jest Walther PPK oraz Makarov. Z tym, że Makarov wygrywa jeśli chodzi o autentyzm. 80% części jest identycznych z oryginalną wersją (ten sam producent). I do tego jest dość tani. Nieźle radzi sobie także Beretta 92 oraz Colt 1911.

Jeśli zalezy ci na celności, to CP-88, CP-99. Obie te konstrucje spełniają wymogi i twoje i twojego taty. Bardzo dobrze sprawdza się też Crosman 3576 z długą lufą (6 lub 8 cali). Droższą alternatywą jest S&W 586, oraz Twinmaster.

"Moc" (zapewne masz na mysli energię kinetyczną), niestety nie idzie w parze z napędem CO2. Nie wiem, czy istnieje konstrukcja wiatrówki krótkiej CO2, która przekracza 6J. Tyle ma mniej więcej IŻ-38. Również celność jest sprawą umowną. Ten rodzaj napędu jest zbyt kapryśny, by zapewnić niezbędną powtarzalność strzałów. Sama wrażliwość na temperaturę otoczenia jest poważnym problemem.
Również koszty strzelania są spore. Wywalenie w godzinkę 8 naboi CO2 nie jest utopią. Śrut również znika jak zaczarowany. Zaletą tego napedu jest to, że nie trzeba ładować śrutu tak często jak w PCA i sprężynach. A to sprzyja szybkiemu strzelaniu. W tym, CO2 się sprawdza najlepiej.

Na rynku jest wiele konstrukcji. Ale poza kilkoma naprawdę udanymi, które wymieniłem, reszta ma niemal identyczne (i dość żałosne) osiągi, a ceny są wygórowane z powodu zewnetrznego podobieństwa do oryginału. Które zresztą często jest bardzo odległe i poza nazwą niewiele ma wspólnego. Wszystkie Anicsy, Skify, Red Hawki itd, to jednakowe g... Wykonane często z bardzo kiepskich stopów lekkich metali, lub plastików (tu akurat wiele zalezy od ich jakości). Bardzo często producenci oferują niemal identyczną konstrukcję w różnych obudowach, za to w różnych cenach.

A może połączcie siły i kupcie np. HW-40 lub HW-45 - PCA, jednostrzałowe. Nie są szybkie, ale bardzo celne, mają sporą energię. Niezawodne. Niestety raczej nie pozwolą na wywalenie serii. :wink:
Ciekawą konstrukcją był "Drozd" firmy Bajkał - Wiatrówka automatyczna (przypominająca UZI). W sklepie kosztowała 1200zł, ale dawno już nie widzę jej w ofertach. Może da się kupić używaną, znacznie taniej. Celność nieistnieje, ale jaka frajda wywalić cały magazynek do puszki... :twisted:

Inną opcją jest ASG. Kupcie sobie jakiegoś elektryka, za 500zł, można dostać już coś sensownego, szczególnie z drugiej ręki (używane jest tańsze). Na działkę jak znalazł, zasięg do 40m. Celność... no w puszkę na 20m można próbowac trafić. Szybkość, tanie koszty użytkowania, amunicja tańsza i mniej niebezpieczna od śrutu. Szczególnie ważne, jesli masz sąsiadów za płotem. tylko nie kupuj chińszczyzny Alledrogo.
Pamiętaj, że jak płacisz mało, to mało dostajesz. Ekonomi nikt nie oszuka.
IŻ38, Hatsan 55, CPS, Crosman 3576.
Kliknij, ja zarobię punkty, a tobie może się spodoba.
http://pl.desert-operations.com/?recruiter=e76b

Awatar użytkownika
maziek
Posty: 9186
Rejestracja: 9 września 2006, 22:46

#3 Post autor: maziek » 28 października 2007, 14:52

Jak do uzytku działkowego to uważam, że propozycja Madriana ASG jest bardzo sensowna. Ze wzgledu na bezpieczeństwo. Kulka plastikowa po przeleceniu 20m na pewno nikomu nie zrobi krzywdy. Chyba, że macie b. dużą działkę ;).
ukłony...

CrashRed
Posty: 4
Rejestracja: 28 października 2007, 01:24

#4 Post autor: CrashRed » 28 października 2007, 16:31

Dzieki Madrian za pouczajacy tekst, co do ASG to kiedys strzelalem ale raczej kojarzy mi sie to bardziej z zabawka, dla siebie chce cos porzadnego (ale w granicach rozsadku cenowego :)). Wiem ze pistolety co2 nie maja az tak duzej mocy ale mi wystarczy "mordowanie puszek" albo butelek.
Widze ze nie zrypal;es tego Walthera to wstepnie ejstem na niego zdecydowany poszukam jeszcze na necie jakis dodatkowych recenzji, bo ten pistolet mi sie wizualnie podoba.

Natomiast dla taty poszukam moze czegos jeszcze innego moze tego makarowa skoro mowicie ze jest dobry, jeszcze pomysle.

Jakby ktos jeszcze mial jakies uwagi na temat tych 2 pistoletow co wymienilem to niech smialo napisze kazda opinia sie liczy :)

A mial ktos kontak ze sklepem bron.pl ?? Tak jak napisalem w pierwszym posiec tam daja 2 lata gwarancji antomiast na alegro tylko rok, ale chcialbym sie dowiedziec czy ten sklep jest solidny, coprawda moglbym kupic umnie w sklepie tego walthera ale cena to 400 zl wiec sporo wieksza niz przez internet zawsze mozna to przeznaczyc na zakup gazu albo kulek.

Edit:

Skoro mowisz ze DE jest do bani to chyba sobie go daruje, poczytalem inne komentarze i zaowazylem ze polecacie Crosman 3576 4,5 mm rozumiem ze ta wiatrowka juz jest rozsadniejszym zakupem ?? Cena nie ejst duzo wieksza wiec moze ten model ?

Madrian
Posty: 885
Rejestracja: 22 sierpnia 2005, 15:44
Lokalizacja: W-wa

#5 Post autor: Madrian » 28 października 2007, 21:02

Crosik jest calkiem fajny. Wady to obudowa z tworzywa, trochę kiepsko zaprojekowana rekojeść, i gazożernośc - 60 strzałów to maks (6 magazynków). I śrutożerność.
Zalety, to dość silny i stabilny strzał, szyna na optykę. Można bez problemu założyć standardowe montaże. Podobieństwo do spluwy Brudnego Harrego. Możliwość napęcia kurka przed strzałem - wtedy spust jest delikatny jak... dopowiedz sobie. Lub strzelanie raz za razem z samonapinaniem. Ale wtedy tracimy na celności, kosztem szybkości. Da się nawet strzelać z "wachlowania" jak kowboje na westernach.
Z długą lufą 6 lub 8 cali, jest cholernie celny.
Jak wszystkie CO2 wymaga co dziesięc zwykłych naboi, zastosowania naboju smarującego.
IŻ38, Hatsan 55, CPS, Crosman 3576.
Kliknij, ja zarobię punkty, a tobie może się spodoba.
http://pl.desert-operations.com/?recruiter=e76b

CrashRed
Posty: 4
Rejestracja: 28 października 2007, 01:24

#6 Post autor: CrashRed » 28 października 2007, 21:29

Dzieki za wszystkie wyjasnienia juz mi sie klaruje w co sie zaopatrzyc :)

Jeszcze tylko 2 pytanka.

1. Czy moglbys jeszcze opisac w 2 zdanaich konserwacje wiatrowki o ktorej wspomniales bo jestem calkowicie zielony w tej kwesti. znaczy sie co i kiedy uzywac jakiej marki, i czy do obu tych wiatrowek konserwacja jest identyczna(naboj smarujacy)

2. I jeszcze jedna kwestia ktora przyszla mi do glowy orientuje sie ktos na temat prawa UE w przewozeniu takich wiatrowek?? Mam w planie w przyszlym roku wybrac sie za granice i nie wiem czy bede mial problemy jesli wezme wiatrowke ze soba, rozumiem ze podruzujac samolotem to chyba mam male sznase zeby zabrac ja ze soba ale moze jest mozliwosc zgloszenia przewozu wczesniej i jakos da sie to zabrac,wole uniknac sytuacje ze na granicy celnicy rzucaja mnie na glebe :) ogolnie czy sa jakies restrykcje w innych krajach na temat przewozenia i posiadania takich wiatrowek??

I jeszcze raz dzieki za wczesniejsze wyjasnienia

CrashRed
Posty: 4
Rejestracja: 28 października 2007, 01:24

#7 Post autor: CrashRed » 3 listopada 2007, 00:28

Naprawde nikt nie zna odpowiedzi na powyzsze pytanka?? Moze chociaz wiecie gdzie szukac lub gdzie pytac bo naszukalem sie troche ale nie znalazlem nic konkretnego, a jak juz to jakies nie pelne stare wypowiedzi z przed paru lat.

Probowalem sie zarejestrowac na stronie http://bron.iweb.pl/ bo tam wydaje sie byc wiekszy ruch i tam moz eby mi odpowiedzieli ale za chiny nie moge sie zarejestrowac na forum mail potwierdzajacy nie dochodzi a probowalem jzu na 5 roznych poczt :/

Madrian
Posty: 885
Rejestracja: 22 sierpnia 2005, 15:44
Lokalizacja: W-wa

#8 Post autor: Madrian » 4 listopada 2007, 16:13

Jesli chodzi o przewożenie wiatrówki przez granicę, to o ile nie jest to sprzęt wyczynowy, super podtuningowany, niezbedny na zawody itp. To lepiej jest nabyć wiatrówkę w kraju docelowym, a przed powrotem sprzedać. Można też spróbować wysyłki pocztą, ale trzeba dokładnie określić co to jest i wysłać pocztą bezpośrednią. Inaczej możemy zostać wezwani na komendę i oskarżeni o próbę przemytu broni.
Niektóre kraje UE mają jeszcze bardziej restrykcyjne przepisy co do wiatrówek niż Polska. Choć trudno w to uwierzyć, nasze przepisy są może przestarzale i nieżyciowe, ale dość liberalne. To co u nas jest wiatrówką, w np. Niemczech jest już bronią. Co za tym idzie, musiałbyś spełnić Niemieckie warunki jak dla wwozu broni. A potem są jeszcze inne granice i nowe warunki.
IŻ38, Hatsan 55, CPS, Crosman 3576.
Kliknij, ja zarobię punkty, a tobie może się spodoba.
http://pl.desert-operations.com/?recruiter=e76b

ODPOWIEDZ