Co sądzicie?

Wiatrówki, ASG, paintball

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
franc
Posty: 14
Rejestracja: 18 października 2007, 13:05

Co sądzicie?

#1 Post autor: franc » 31 października 2007, 22:42


Madrian
Posty: 885
Rejestracja: 22 sierpnia 2005, 15:44
Lokalizacja: W-wa

#2 Post autor: Madrian » 1 listopada 2007, 00:50

Fajna zabawa, o ile przebolejesz upierdliwe przygotowania do strzału. Kartridże trzeba napompować i załadować śrutem. mnóstwo roboty, a strzelania parę sekund.
Celność... cóż, są celniejsze konstrukcje. Ale jeżeli wolisz autentyzm, to brocok jest chyba najbliższy broni palnej z wiatrówek. Co ważniejsze, jest w pełni legalny, w przeciwnieństwie do szemranych "hukowców" z przygranicznego pasa prawa.
IŻ38, Hatsan 55, CPS, Crosman 3576.
Kliknij, ja zarobię punkty, a tobie może się spodoba.
http://pl.desert-operations.com/?recruiter=e76b

franc
Posty: 14
Rejestracja: 18 października 2007, 13:05

#3 Post autor: franc » 1 listopada 2007, 23:12

tez tak myślę, ja osobiście wole szybkie strzelanie.

Madrian
Posty: 885
Rejestracja: 22 sierpnia 2005, 15:44
Lokalizacja: W-wa

#4 Post autor: Madrian » 2 listopada 2007, 15:07

franc pisze:tez tak myślę, ja osobiście wole szybkie strzelanie.
Pamiętaj jednak, że w szybkim strzelaniu, liczy się nie tylko to jak szybko wypuszczasz pociski w niebo, ale także, jak szybko jesteś w stanie przygotować sprzęt do ponownego strzelania. Dla przykładu, na dłuższym torze do PPP (praktyczny Pistolet Pneumatyczny), przynajmniej raz musisz załadować magazynek. Jesli zajmuje ci to 5 min, to nie ważne, że bijesz rekord świata i wywalasz cały magazynek w 2.5 sek. I tak przegrasz.
Nawet w rekreacji trudno mówić o szybkim strzelaniu, jeśli co 5 sekund, musisz zrobić parominutową przerwę na załadowanie.
Pewnym rozwiazaniem są zapasowe magazynki (lub kartridże), ale to podnosi koszty. Musisz uwzglednić koszt nowych magazynków, które do tanich nie należą. Np. koszyczek Umarexa na 8 szt, to wydatek ok. 40zł. A magazynek z dodatkowym nabojem CO2 to ponad 300zl. Zaś przed strzelaniem musisz wszystkie nabić. To też trwa.
IŻ38, Hatsan 55, CPS, Crosman 3576.
Kliknij, ja zarobię punkty, a tobie może się spodoba.
http://pl.desert-operations.com/?recruiter=e76b

franc
Posty: 14
Rejestracja: 18 października 2007, 13:05

#5 Post autor: franc » 4 listopada 2007, 14:18

jeśli masz np. makarova i zapasowy magazynek, to zmienienie magazynka zajmuje sekundy a podczas strzelania rekreacyjnego nawet jeśli jest brana pod uwagę szybkość strzelania to i tak znajdziesz czas na naładowanie magazynka i przebicie naboju co2. poza tym nie wiem co masz namyśli pisząc szybkie strzelanie.

ODPOWIEDZ