Hatsan 70 - luzna sprezyna (?)

Wiatrówki, ASG, paintball

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
piotrek
Posty: 1
Rejestracja: 3 lipca 2008, 22:19
Lokalizacja: mazury
Kontakt:

Hatsan 70 - luzna sprezyna (?)

#1 Post autor: piotrek » 3 lipca 2008, 22:34

witam wszystkich!
jestem nowy na forum i z wiatrowkami rowniez nie mam zbyt duzego obycia. Kilka dni temu kupilem na allegro uzywanego Hatsana s70 i po odebraniu paczki tak sie nakrecilem ze wystrzelalem w jeden wieczor paczke srutu... :D wszystko ladnie pieknie ale zauwazylem ze gdy sprezyna nie jest naciagnieta(np. zaraz po strzale), cos w srodku luzno "smiga" gdy poruszam calym karabinkiem gora-dol. Najprawdopodobniej jest to jakas sprezyna bo slychac jak sie odbija i drza zwoje, rowniez w momencie nacisniecia spustu slychac jakby dzwiek luzno poruszajacej sie po czyms sprezyny. pytanie: o co w tym chodzi ?? przez pierwsze strzaly nie bylo slychac zadnych luznych elementow z wewnatrz. i czy to sie da naprawic ? aha...dzialanie wiatrowki sie nie zmienilo...przynajmniej ja tego nie odczulem.

z gory dzieki za wszelka pomoc

Madrian
Posty: 885
Rejestracja: 22 sierpnia 2005, 15:44
Lokalizacja: W-wa

#2 Post autor: Madrian » 3 lipca 2008, 22:59

Rozebranie Hatsana jest proste jak budowa cepa.
Jeśli Hatsan był Używany, to można założyć, że sprężyna swoje przeżyła i można ją wymienić. To jak z kupnem samochodu - coby ci nie mówił sprzedawca, wszystkie płyny i filtry oraz paski z zasady się wymienia.
http://www.airgunservice.pl/
Zajrzyj tutaj. To fachowcy i mają wszystko co ci potrzeba.
Optymalnie było by, gdybyś tam do nowej sprężyny zamówił spasowaną prowadnicę wewnętrzną.
Sprezyna nie koniecznie może być za krótka, może po prostu latać na boki. Ale mogło się też coś urwać.
Niemniej radzę wymienić sprężynę, uszelkę tłoka oraz lufy i nasmarować wiatrówkę na nowo.
Opisy jak prawidłowo przesmarować wiatrówkę bez problemu znajdziesz tu lub na "Tawernie Strzelców Tureckich" - największym polskim forum miłośników hatsanów.
IŻ38, Hatsan 55, CPS, Crosman 3576.
Kliknij, ja zarobię punkty, a tobie może się spodoba.
http://pl.desert-operations.com/?recruiter=e76b

ODPOWIEDZ