Optyka Do Wiatrówki

Wiatrówki, ASG, paintball

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Apolinary Koniecpolski
Posty: 2180
Rejestracja: 19 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Smolanka

#16 Post autor: Apolinary Koniecpolski » 20 listopada 2008, 20:56

Żeby zniechęcić Cię do zakupu, a przymusić do poszukania jakiejś innej lupy - na tą chwilę 8 dyszek ;)
Jeżeli za to poświęcisz trochę czasu (minimum z trzy-cztery tygodnie) na poszukanie przyzwoitej lupy, ale nic ciekawego w tym czasie nie znajdziesz, to wtedy 7 dyszek i pokrywam koszt przesyłki - co nie zmienia faktu że odradzam ;)

Przykład że takie lupy często się pojawiają na np. alledrogo (choć ta akurat jest ciut "przyduża" na taki zgrabny karabinek)

http://www.allegro.pl/item486189972_lun ... _8x56.html
Nie chcę mieć racji, w zupełności wystarczy że Was poróżnię lub choć rozdrażnię.
W sprawie prawdy proszę zgłaszać się do walizy Obrazek

Herr_Otto_Flick
Posty: 51
Rejestracja: 10 października 2008, 14:57
Lokalizacja: Swiętokrzyskie
Kontakt:

#17 Post autor: Herr_Otto_Flick » 21 listopada 2008, 16:59

możliwe ze pojade w niedziele na giełde do kielc to tam maja tego , jesli znajde cos z tych symboli co napisałes to kupie .

Kojot
Posty: 155
Rejestracja: 8 lutego 2007, 16:52

#18 Post autor: Kojot » 21 listopada 2008, 18:09

To może ja dodam jeszcze jeden symbol, za którym warto się rozejrzeć: stary, dobry PU 3,5x21.

Awatar użytkownika
Apolinary Koniecpolski
Posty: 2180
Rejestracja: 19 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Smolanka

#19 Post autor: Apolinary Koniecpolski » 21 listopada 2008, 18:23

O, i to jest bardzo dobra myśl ;)
Tyle że możesz się przejechać na tych oznaczeniach.

Przykadowo, ПО 4x24(PO 4x24) możesz znaleźć gołe, a jedyny napis jaki będzie miało to wytłoczone WATERPROOF (i ew. numer seryjny na "konsolce"), a równie dobrze możesz znaleźć egzemplarz ze skajową saszetką/futerałem, instrukcjo/gwarancją i wytłoczonym 4x24 (wypełnione czerwoną farbą) a do tego zakrywkami na obiektyw i okular.

Wiec zawczasu pooglądaj te lupki na sieci, żebyć się oswoił z ich wyglądem ;)

ps. tego ПО 4x24 tak uporczywie polecam z kilku powodów, ma w miarę zwarta budowę (a to się czasem przekłada na większą wytrzymałość), możesz naprawdę nisko ją zamocować (mniejsze błędy przy ew. bocznym skręceniu karabinka - nie musisz montować poziomniczki, a dodatkowo się to przydaje przy D26 której kolba ma tylko symboliczną "bakę"), jest leciutka (a taki np. Bełomo/ALBAR 8x56 potrafi nawet sporo cięższym karabinkiem na boki "majtać" ;) ), no i na koniec - jest to chyba najtańsza "ruska" lupa.

ps2. warto poszukać egzemplarza który zamiast krzyża nr 1 ma siatkę podobną jak ta poniżej (dobrze się sprawdza przy ogródkowym "sciąganiu" puszek), choć akurat w odmianie M1 celownika ПО 4x24 bardzo rzadko on występuje (w innych - "wyższych" i niestety droższych... - częsciej)

Obrazek
Kojot pisze:To może ja dodam jeszcze jeden symbol, za którym warto się rozejrzeć: stary, dobry PU 3,5x21.
Rada bardzo dobra, ale chyba zauważyłeś za ile one ostatnio schodzą (ponad dwa tysiące rubli) ;)
Acha jakiś czas wstecz pojawiła się nowa wersja tej lupki, ukraińskiej produkcji ПД-2 (PD-2) ze zintegrowanym montażem pod szynę jedenastkę, ponoć idzie je za grosze kupić.

http://www.ipz.com.ua/html/product/pricely/pd2.htm

Obrazek
Obrazek
Obrazek
zdjęcia autorstwa Grześka z iwebu
Ostatnio zmieniony 21 listopada 2008, 18:55 przez Apolinary Koniecpolski, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie chcę mieć racji, w zupełności wystarczy że Was poróżnię lub choć rozdrażnię.
W sprawie prawdy proszę zgłaszać się do walizy Obrazek

Kojot
Posty: 155
Rejestracja: 8 lutego 2007, 16:52

#20 Post autor: Kojot » 21 listopada 2008, 18:53

Kilkanaście lat temu, można je było kupić, zwłaszcza na niezbyt odległych od granicy bazarach, za 100 000 zł (oczywiście na "stare" pieniądze).

Awatar użytkownika
Apolinary Koniecpolski
Posty: 2180
Rejestracja: 19 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Smolanka

#21 Post autor: Apolinary Koniecpolski » 21 listopada 2008, 18:56

A teraz na alledrogo nawet bardzo sfatygowane egzemplarze schodzą czestokroć po ponad 300zł, paranoja...


ps. tak tą lupę zachwalałem, że aż sam sobie uwierzyłem ;)
Skonczyło się to tym że 2 dni wstecz za 4 dyszki z alledrogo ją sprzątnąłem ;)
Nie chcę mieć racji, w zupełności wystarczy że Was poróżnię lub choć rozdrażnię.
W sprawie prawdy proszę zgłaszać się do walizy Obrazek

ODPOWIEDZ