Zgranie optyki

Wiatrówki, ASG, paintball

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Chomik
Posty: 3
Rejestracja: 3 sierpnia 2008, 19:02
Lokalizacja: Czechowice - Dziedzice
Kontakt:

Zgranie optyki

#1 Post autor: Chomik » 2 stycznia 2009, 17:09

Witam !!

Mam wiatrówkę, zwykła sprężynówe. Strzelam z ok 20 m i szlo mi całkiem dobrze 8)

Jakiś czas temu kupiłem sobie lunetkę, też mała, prostą tak dla zabawy. Podoba mi się bardzo dokładne strzelanie z dużych odległości, ale nie mogę zgrać broni z lupką.

Rozumiem że to wymaga dużo czasu, ale raz trafiam w ok 1cm cele a raz schodzi strzał po kilka centów, a to mnie już denerwuje :twisted:

Zdaje sobie sprawę że sprężyna nie jest najlepsza do takich strzelań, ale jak się nie ma co się lubi...... :D

Poszukuje jakiś pomysłów by to osiągnąć :D

Dzięki za wszelkie podpowiedzi !!

Awatar użytkownika
Apolinary Koniecpolski
Posty: 2180
Rejestracja: 19 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Smolanka

#2 Post autor: Apolinary Koniecpolski » 2 stycznia 2009, 17:21

99% lunet poniżej paruset złotych zdecydowanie nie nadaje się na wiatrówki sprężynowe (w szczególności dotyczy to tzw. "ołówków" po kilkanaście zł, np. 4x15, 4x20 czy co gorsza ich wersji z regulowanym powiększeniem - te nie mają prawa trzymać zera, a nie jest to ich największa wada...).
Jak chcesz tanio (do stówki) a w miarę dobrze, to kup coś "ruskiego" (będziesz musiał tylko paralaksę przestawić ze 100m na mniejszą odległość - inaczej najmniejszy ruch głową - i punkt trafienia będzię "tańczył").
Nie chcę mieć racji, w zupełności wystarczy że Was poróżnię lub choć rozdrażnię.
W sprawie prawdy proszę zgłaszać się do walizy Obrazek

hitman87
Posty: 9
Rejestracja: 27 grudnia 2008, 16:19

#3 Post autor: hitman87 » 10 stycznia 2009, 01:53

kuzyn kupił narkonie do zabawy:wink: mamy ten sam problem kiedy ustawimy przez jakiś czas jest dobrze później znowu złe....
[img]http://www.wiatrowki.w8w.pl/image/wiatr.jpg[/img] :D

Awatar użytkownika
Apolinary Koniecpolski
Posty: 2180
Rejestracja: 19 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Smolanka

#4 Post autor: Apolinary Koniecpolski » 10 stycznia 2009, 02:59

Niezbyt podchodzi mi Twoja ksywka, ale może to tylko ponury/ironiczny żart, więc co mi tam...

Do "narkomanii dzierganych"*, sa dodawane najpodlejsze z możliwych lunetki.
Dla czystej zabawy postrzelajcie z "otwartych")czy jak kto woli z "żelaza"), uzyskacie najprawdopodobniej sporo lepsze skupienie.

Oczywiście możecie pokleić tą lupę, dać pod wieżyczkami paski gumy etc., ale nakład pracy (o materiałach nawet nie wspomnę) wielokrotnie przekroczy wartość tej optyki (jak nie całego karabinka...).

Jak macie skłonnosci masochistyczne to podam Wam linki z opisem co i jak, ale z całego serca odradzam.




*"omyłkowo" opisywanych bez producenta jako norconia germany...
Nie chcę mieć racji, w zupełności wystarczy że Was poróżnię lub choć rozdrażnię.
W sprawie prawdy proszę zgłaszać się do walizy Obrazek

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

#5 Post autor: dexter 1990 » 10 stycznia 2009, 22:20

Dla czystej zabawy postrzelajcie z "otwartych")czy jak kto woli z "żelaza"), uzyskacie najprawdopodobniej sporo lepsze skupienie.
Nie był bym taki pewien. Strzelałem kiedyś z chinki z otwartych... szczerbina miała takie luzy że latała z prawa na lewo i w górę i dół. Generalnie słabo to widzę...

Krzyk
Posty: 13
Rejestracja: 3 stycznia 2009, 19:26
Lokalizacja: Częstochowa

#6 Post autor: Krzyk » 22 lutego 2009, 00:19

Mam między innymi qb78 i na nią zamontowałem lunetkę która była w zestawie z wiatrówką na której się uczyłem czyli chińską norconią germany ;d lunetka 4x20 poważne badziewie. Obsługi tych lunet trzeba się nauczyć po pierwsze primo
1* głowa nieruchomo
2* co każde strzelanie musisz na nowo ustawiać krzyż...
qb to akurat wyjątek gdzie chinka nie jest bardziewiem. Znajomy miał lunektę ZSRR wojskową ponoć idealna i za psie pieniądze może warto poszukać na necie czegoś w tym stylu :wink:

ODPOWIEDZ