Pomóżcie Niedoświadczonej

Wiatrówki, ASG, paintball

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
kruszyna93
Posty: 1
Rejestracja: 11 marca 2009, 16:05
Lokalizacja: Łódź

Pomóżcie Niedoświadczonej

#1 Post autor: kruszyna93 » 11 marca 2009, 16:08

Umiem strzelać, niczego więcej o tym sporcie niestety nie wiem.. :(
Sytuacja zmusza mnie do tego, by prosić Was o radę. :oops:

Kiedyś strzelałam, przyznaje się do tego w pełni.:)
Strzelać podobno umiem, i idzie mi to całkiem nieźle, oczywiście mowa o krótkim dystansie do tarczy (50m, 100m).
Nie robiłam nigdy tego profesjonalnie, choć jak najbardziej na strzelnicy.
Strzelałam z tzw. wiatrówki. Tarcze to ok.(56pkt/60pkt.)

W szkole szukają zespołu do konkursu strzeleckiego, jestem tym zainteresowana. Jedynym problemem jest zakup broni.
"Karabin Standard, kaliber 5.6mm, o zamkniętych przyrządach celowniczych, waga do 5 kg (ważony jako kompletny, gotowy do strzelania, z zamkiem, przyrządami celowniczymi i zaczepem pasa. Nie dozwolone przeróbki i ostrogi."

Powiecie mi co to jest tak dla laika?
Pozdrawiam,
Kruszyna

Madrian
Posty: 885
Rejestracja: 22 sierpnia 2005, 15:44
Lokalizacja: W-wa

#2 Post autor: Madrian » 11 marca 2009, 16:51

Tak dla laika - KBKS.
Na pozwolenie na broń sportową, które coś ostatnio Policja dawać nie chce, bo uważa, że w Polsce nie ma wystarczająco wybitnych zawodników, którzy umieliby strzelać. :wink:
Zamknięte przyrządy to tzw. diopter albo przeziernik. Zamiast szczerbinki masz płytkę z malutkim otworkiem. Coś tam robi z oczętami, ze cel wtedy widac bardzo wyraźnie.
Broń możesz spróbowac pożyczyc klubową, jesli jesteś jego członkiem. Nie musisz od razu kupowac.
IŻ38, Hatsan 55, CPS, Crosman 3576.
Kliknij, ja zarobię punkty, a tobie może się spodoba.
http://pl.desert-operations.com/?recruiter=e76b

TWE
Posty: 278
Rejestracja: 17 września 2006, 21:29
Lokalizacja: Warszawa

#3 Post autor: TWE » 12 marca 2009, 10:51

Witam,
jedyną i najbardziej rozsądną możliwością jest nawiązanie przez szkołę współpracy z klubem sportowym w Łodzi. Łatwiej znajdziesz taki klub sama. Tam udzielą Ci informacji dotyczących broni, a pewnie i pomogą.
Pozdrawiam,
Tomek

ODPOWIEDZ