Pytanko

Wiatrówki, ASG, paintball

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
jamadera
Posty: 11
Rejestracja: 17 lutego 2010, 19:31

Pytanko

#1 Post autor: jamadera » 17 lutego 2010, 19:37

Witam jestem nowy i mam pytanie czy do tej wiatrowki i lunety beda pasowac te mocowania konkretnie chodzi mi o to czy dobrze zlapia szyny
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=909552979
http://allegro.pl/item925764361_montaz_ ... zedaz.html
http://allegro.pl/item912939873_luneta_ ... ownik.html

Phouty
Posty: 5468
Rejestracja: 25 sierpnia 2008, 05:05
Lokalizacja: Terytorium Pod Obcą Okupacją

#2 Post autor: Phouty » 17 lutego 2010, 20:06

Wygląda na to, że tak. 11mm, to jest odpowiednik 7/16 cala (lub 3/8 cala, w zależności jak się mierzy). Pochodzi to od jednego z najstarszych systemów montowania optyki. Bodajże w latach 50-tych ub. wieku powstał system Weaver. Był on właśnie bazowany na "klinowatym" przekroju kształtu szyny montażowej. Dlatego też są dwa wymiary 7/16 cala jako "zewnętrzny" i 3/8 jako "wewnętrzny". (Odpowiednio 11 i 9,5 mm). Jeżeli producent tej wiatrówki nie ustanowił "własnego standardu", to wszystko powinno pasować jak ulał. 8)
No good deed goes unpunished.
Μολων λαβε
"Przykro mi ale demokracja daje tylko złudzenie udziału we władzy." [bartos061]

jamadera
Posty: 11
Rejestracja: 17 lutego 2010, 19:31

#3 Post autor: jamadera » 17 lutego 2010, 20:57

Czyli to co nachodzi na szyne nie zeslizgnie sie z niej jak bede dokrecał

Awatar użytkownika
Kajor
Posty: 512
Rejestracja: 1 września 2007, 14:29
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#4 Post autor: Kajor » 17 lutego 2010, 21:17

Przede wszystkim - nie kupuj tego szajsu.
A nawet jeśli kupisz, to ta luneta się nie przyda - rozreguluję się po 2 strzałach, jeśli w ogóle da się ją przystrzelać. Strata kasy - więcej zabawy będziesz miał, jak tą kasę wydasz na flaszkę z kolegami.
"A co to ku*wa?! IPSC?!"

jamadera
Posty: 11
Rejestracja: 17 lutego 2010, 19:31

#5 Post autor: jamadera » 18 lutego 2010, 08:42

ale ja ja mam tylko ze pekly mi te stelaże i muszę nowe kupić i chodzi mi czy te "szczęki" od tego stelazu dobrze złapią szyne

Awatar użytkownika
Okruch
Posty: 1550
Rejestracja: 20 listopada 2009, 13:33
Lokalizacja: Tarnów, Małopolska

#6 Post autor: Okruch » 18 lutego 2010, 11:18

Do jakiej wiatrówki?
Wiatrówki czeskie (Slavia) mają szynę "jaskółczy ogon" o szerokości 13 mm.
Dziesiątek
Okruch

jamadera
Posty: 11
Rejestracja: 17 lutego 2010, 19:31

#7 Post autor: jamadera » 18 lutego 2010, 11:29

Do tej wiatrówki co jest w lnku

Awatar użytkownika
Apolinary Koniecpolski
Posty: 2180
Rejestracja: 19 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Smolanka

#8 Post autor: Apolinary Koniecpolski » 18 lutego 2010, 13:22

Ale jakiej wiatrówki?

Bo tam w odnośnikach nie widzę żadnej.

Jest tylko kitajskie* coś, które szybko wyzionie ducha (jeśli wpadniesz na chybiony pomysł i kupisz to coś), a przedtem może zmiażdżyć palce w trakcie ładowania (kostka i korpus pięknie to robią...) ew. wybije zęby (a z lufy zrobi przy okazji banana).

W miarę sensowne chinki można kupić już kilkanaście-kilkadziesiąt złotych drożej.


Co do montażu, to lepiej kupić tzw. "jednoczęściowy", na dodatek sporo niższy.

A tą niby-lunetkę omijaj szerokim łukiem (na wiatrówce sprężynowej nie wytrzyma nawet pół paczki śrutu).
Inna sprawa że do niej takiego montażu nie założysz - bo jest pod tubus 1", a ta "lunetka" ma tubus 3/4" (ale za to ma już założony fabrycznie montaż - tyle że z aluminium o konsystencji plasteliny...).
Montażu pod 3/4" (takiego co to się nie połamie) raczej nie kupisz (od dawien dawna nie są produkowane).

Za te same pieniądze można kupić np. używaną lunetkę Biełomo 4x24 (wytrzymuje nawet na bardzo mocnych wiatrówkach sprężynowych).



ps. a jeżeli przypadkiem wylicytowałeś to coś z pierwszego odnośnika, to czym prędzej to zwracaj sprzedawcy (na szczęście masz na to parę dni po zakupie).



*co same w sobie nie jest problemem - jest wiele całkiem przyzwoitych (i w bardzo atrakcyjnej cenie) chińskich karabinków (z pistoletami już trochę gorzej).
Nie chcę mieć racji, w zupełności wystarczy że Was poróżnię lub choć rozdrażnię.
W sprawie prawdy proszę zgłaszać się do walizy Obrazek

jamadera
Posty: 11
Rejestracja: 17 lutego 2010, 19:31

#9 Post autor: jamadera » 18 lutego 2010, 13:46

Czyli to mocowanie nie bedzie pasowac?

jamadera
Posty: 11
Rejestracja: 17 lutego 2010, 19:31

#10 Post autor: jamadera » 18 lutego 2010, 13:47

to co byscie mi za montaz doradzili dajcie linki

Awatar użytkownika
Apolinary Koniecpolski
Posty: 2180
Rejestracja: 19 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Smolanka

#11 Post autor: Apolinary Koniecpolski » 18 lutego 2010, 13:53

Zapomnij - sama przesyłka z SZA (tam takie były popularne - gdzieś tak w latach 30-40 ;)) będzie parę razy droższa od tej "lunetki".


A tak swoją drogą, to czemu nie reklamujesz tej "lunetki"?

Drobna rada/podpowiedź - nie ważne jak mocno ją przykręcisz (choćby tak że się połamie montaż ;)), to i tak będzie jeździć po szynie (w domyśle wiatrówki sprężynowej), czyli w razie wymiany na nową stanie się dokładnie to samo (a po 2-3 z rzędu wymianie sprzedawca sam zaproponuje Ci zwrot pieniędzy ;)).
Nie chcę mieć racji, w zupełności wystarczy że Was poróżnię lub choć rozdrażnię.
W sprawie prawdy proszę zgłaszać się do walizy Obrazek

jamadera
Posty: 11
Rejestracja: 17 lutego 2010, 19:31

#12 Post autor: jamadera » 18 lutego 2010, 15:58

Mój kolega ma ta lunete i wiatrówke i nic mu nie jeżdzi wiec kupowac to mocowanie czy nie? bo wymiary sie zgadzają

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

#13 Post autor: dexter 1990 » 18 lutego 2010, 17:40

KUR**!. Tak, kup sobie! Tylko już nie pytaj pińcet razy o to samo zwłaszcza jak dostajesz odpowiedź.

Awatar użytkownika
Apolinary Koniecpolski
Posty: 2180
Rejestracja: 19 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Smolanka

#14 Post autor: Apolinary Koniecpolski » 19 lutego 2010, 13:08

-->dexter 1990, spokojnie, człowiek pyta, wypada odpowiedzieć.


-->jamadera, niech kolega się cieszy że ta "lunetka" padła, oszczędzi sobie wzrok, nerwy, a na "otwartych" będzie miał dużo lepsze skupienie.
Nie chcę mieć racji, w zupełności wystarczy że Was poróżnię lub choć rozdrażnię.
W sprawie prawdy proszę zgłaszać się do walizy Obrazek

Madrian
Posty: 885
Rejestracja: 22 sierpnia 2005, 15:44
Lokalizacja: W-wa

#15 Post autor: Madrian » 20 lutego 2010, 20:38

jamadera pisze:Mój kolega ma ta lunete i wiatrówke i nic mu nie jeżdzi wiec kupowac to mocowanie czy nie? bo wymiary sie zgadzają
Nie, nie ma. :twisted: Ma wielkie g... a nie wiatrówkę. :lol:

Po pierwsze, to z linku to nie jest wiatrówka, tylko urządzenie dmuchające, przypominające wiatrówkę. NIKT ci tego nie poleci.
Trwałość w najlepszym wypadku ok roku, pod warunkiem, ze chińczyk zjadł swoją miskę ryżu. Przeważnie 3 miesiące. :)

Dla porównania mam IŻ-38 produkcji socjalstycznego ZSRR, który to IŻ ma... 30 lat! I strąca kapsle z 15m, bez lunety. A kosztuje ok. 200zł.

To co pokazałeś, to najgorszy śmieć na rynku. Chcesz się przekonać? Poproś kumpla, żeby odkręcił żelazo od drewna i zobacz jak wygląda to pod spodem. Tylko się nie porzygaj. :twisted:

To co pokazałeś, to równie piękna jakość "optyki". Tunel kolejowy z siatką celownika szerokości autostrady.
Naprawdę szkoda twojego wzroku, dla samego szpanu przed kumplem.
Chcesz zaszpanować? Kup Slavię 630/631 (już tylko używki) lub Slavię 634, ostatecznie Hatsana 55 - 95. To będą WIATRÓWKI, a nie emulgatory.

Poza tym, widzę że jesteś bogaty, bo za miesiąc kupisz nową lunetę w takim zestawie jak zaprezentowałeś. Tak przy okazji, to ta pseudoluneta ma już własny montaż. :wink:

Wiatrówki sprężynowe bardzo źle działają na optykę. Pod tym względem są gorsze nawet od broni palnej! Tak. Luneta, która wytrzymałby na M-82, może "paść" w kilka minut na chińskiej wiatrówce, lub mocniejszej sprężynówce. Wiąże się to z bardzo skomplikowanym cyklem strzału i wibracjami jakie przy tym powstają.

Bardzo niewiele jest lunet, które są w stanie to wytrzymać. I zapewniam cię, że żadna nie kosztuje 40zł... 400zł... może byś coś dostał. :roll:

Poza tym, biorąc pod uwagę jakość i celność tej "pożalsięboże wiatrówki", to nie istnieje luneta, która zapewniłaby celne strzelanie. ;) Na krzywej, rozklekotanej maszyneri, nie ma mowy o utrzymaniu linii celowniczej.

Zresztą, po co co luneta, do strzelania do puszek z 15m, bo na więcej nie licz? Do tego wystarczy muszka i szczerbinka. No chyba, że chcesz wyłącznie pokazać kumplowi "Że ty też masz to g..." :wink:

PS - Tubus lunety ma 19mm. Montaż jest do lunet z calowym tubusem... policz sobie ile to mm. :wink: Jeśli nie zwróciłeś uwagi na ten "nieistotny" parametr. :D
IŻ38, Hatsan 55, CPS, Crosman 3576.
Kliknij, ja zarobię punkty, a tobie może się spodoba.
http://pl.desert-operations.com/?recruiter=e76b

ODPOWIEDZ