Help !

Wiatrówki, ASG, paintball

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
cyber
Posty: 4
Rejestracja: 2 maja 2010, 19:55

Help !

#1 Post autor: cyber » 3 maja 2010, 17:42

Witam

Proszę o doradzenie :prosze:

Chciałbym zakupić wiatrówkę będzie to moja pierwsza wiatrówka długa ważne jest dla mnie aby była celna (gdyż jeżdżę na zawody szkolne),z dolnym naciągiem no i dobrze by było z dalekim zasięgiem :D

Jak by co rodzice wiedzą (kasa do 600zl)

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

Re: Help !

#2 Post autor: dexter 1990 » 3 maja 2010, 17:42

Tak, twój tata już został poinformowany. Poczytać nie łaska? Obawiam się że instrukcji tez możesz nie przeczytać i już nieszczęście gotowe...

Madrian
Posty: 885
Rejestracja: 22 sierpnia 2005, 15:44
Lokalizacja: W-wa

Re: Help !

#3 Post autor: Madrian » 4 maja 2010, 12:25

cyber pisze:Witam

Proszę o doradzenie :prosze:

Chciałbym zakupić wiatrówkę będzie to moja pierwsza wiatrówka długa ważne jest dla mnie aby była celna (gdyż jeżdżę na zawody szkolne),z dolnym naciągiem no i dobrze by było z dalekim zasięgiem :D

Jak by co rodzice wiedzą (kasa do 600zl)
Do 600zł, możesz zapomnieć o wiatrówce na zawody. W tej cenie to głównie rekreacja.
Najlepiej coś słabszego energetycznie, co by nie powodowało odrzutu. Zawody szkolne to góra 20m.
Osobiście radziłbym poszukać co najmniej 6-7 letniej (a nawet starszej) Słavi 631 lub 630, ważne, żeby nie była produkcji ze Słowackiego Brna. Nowsze poleciały z jakością na pysk, po przenosinach produkcji.
Równie dobrze może być stary IŻ-38 lub polski Łucznik 87. Raczej egzemplarza młodszego niż 20-cia lat nie kupisz, ale uwierz mi, że i następne 40-ci wytrzymają.
Może być też ostatecznie Slavia 634.
Osobiście radziłbym ci dołożyć jeszcze parę złotych i kupić coś Weihraucha, np. HW-30 (dla młodych, małowymiarowych osobników) lub HW-50 (dla większych chłopów).
Na upartego można jeszcze kupić jakiegoś Gamo, albo Hiszpańską Noricę (Nie mylić z chińską Norconią!!!!).
Generalnie wszystko to co, widzisz w gazetach i katalogach reklamowych, to totalny szmelc i odbiega w przedbiegach.

Z dolnym naciągiem nic w tej cenie nie dostaniesz. Poza tym, dobrej jakości łamanka nie będzie gorsza od kiepskiego dolnego naciągu, za to będzie tańsza.

Popularne są Hatsany, ale nie nadają się do walki w zawodach. Są za silne. Im silniejsza wiatrówka tym większy odrzut, tym mniejsza szansa na dobre wyniki. Jakościowo też średnie.

Można ewentualnie pokusić się o Crosmana 2100 lub 760 PCA. Jakość przyzwoita jak na cenę, cena niska, trzeba się za to namachać pompką przed strzałem. Za to celnością przewyższa większość sprężynówek, z wyjątkiem tych naprawdę dobrych.

Mówię przy tym o samej wiatrówce. Do tego konieczna będzie dobrej jakości optyka i na pewno nie z bazaru czy przygodnego sklepiku. Minimum na przyzwoitą optykę to co najmniej 300-400zł.
Wiatrówki (sprężynowe szczególnie) stawiają przed lunetami o wiele cięższe warunki pracy niż nawet myśliwska broń palna. Wibracje jakie powstają przy ruchu sprężyny, uderzeniach i naprężeniach wewnątrz systemu, są tak skomplikowane i "ciężkie", że precyzyjna mechanika lunet, bardzo źle to znosi. W efekcie, niektóre (a raczej, niektóre się NIE uszkodzą) lunety mogą się trwale uszkodzić po kilku strzałach. Do tego dochodzi wymóg precyzji ustawiania i celowania. Siatka musi być delikatna i trwała. A ta w tanich lunetach jest gruba i zasłania cel, a przy tym jest delikatna (blaszka lub drut). Najlepszą są siatki napylone na szkle, ale to już inna liga. :wink:

Jednak z dobrej wiatrówki, na szkolnych zawodach z 20m da się trafiać z kapsle z przyrządów otwartych. Unikaj jednak "bajerów" w stylu światłowodów itd. Tylko przeszkadzają w precyzyjnym strzelaniu.
IŻ38, Hatsan 55, CPS, Crosman 3576.
Kliknij, ja zarobię punkty, a tobie może się spodoba.
http://pl.desert-operations.com/?recruiter=e76b

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

Re: Help !

#4 Post autor: dexter 1990 » 4 maja 2010, 13:08

optyka na szkolne zawody? A co to za zawody? FT?

Madrian
Posty: 885
Rejestracja: 22 sierpnia 2005, 15:44
Lokalizacja: W-wa

Re: Help !

#5 Post autor: Madrian » 5 maja 2010, 16:17

dexter 1990 pisze:optyka na szkolne zawody? A co to za zawody? FT?
Nie wiesz? :wink: "Jak ni ma lupy, to nie je snajpirska, tylko badziw jaki". :twisted:
IŻ38, Hatsan 55, CPS, Crosman 3576.
Kliknij, ja zarobię punkty, a tobie może się spodoba.
http://pl.desert-operations.com/?recruiter=e76b

ODPOWIEDZ