Rewolwer Keseru K10

Wiatrówki, ASG, paintball

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Delwin
Posty: 463
Rejestracja: 4 maja 2009, 14:27

Re: Rewolwer Keseru K10

#46 Post autor: Delwin » 9 stycznia 2011, 20:02

Próba była - w toku prac podkomisji do spraw nowelizacji ustawy o broni i amunicji zaproponowano, że broń palna do 17J miałaby być bez zezwolenia (tak jak limitowe wiatrówki). Dzielne i niezwyciężone siły dobra zaoponowały wystarczająco skutecznie...
You're gonna bob and weave out of the path of a bullet? That I'd like to see.

Madrian
Posty: 885
Rejestracja: 22 sierpnia 2005, 15:44
Lokalizacja: W-wa

Re: Rewolwer Keseru K10

#47 Post autor: Madrian » 10 stycznia 2011, 11:31

Najzabawniejsze jest to, że siły dobra są reprezentowane przez wszystkie opcje polityczne... :wink:
Ludzie... Idźcie w końcu na wybory. Jak będą głosować tylko członkowie partii, to nigdy w tym kraju nie będzie dobrze. :roll:
IŻ38, Hatsan 55, CPS, Crosman 3576.
Kliknij, ja zarobię punkty, a tobie może się spodoba.
http://pl.desert-operations.com/?recruiter=e76b

nietuzinkowy
Posty: 1
Rejestracja: 24 marca 2011, 13:02

Re: Rewolwer Keseru K10

#48 Post autor: nietuzinkowy » 24 marca 2011, 13:07

Na tą chwile jeszcze jest mało opisów i mało zdań co do tego rewolweru.
Widziałem go na targach wiatr i woda w wa-wie na stoisku Koltera i faktycznie wygląda dużo lepiej niż keseru.

Na tym forum też znalazłem opis tego rewolweru:
http://magazyn.hobby4men.com/recenzje/r ... -zoraki-r1

Awatar użytkownika
Apolinary Koniecpolski
Posty: 2180
Rejestracja: 19 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Smolanka

Re: Rewolwer Keseru K10

#49 Post autor: Apolinary Koniecpolski » 24 marca 2011, 16:16

Madrian pisze:Ludzie... Idźcie w końcu na wybory.

Na wybory iść trzeba, tyle że na chwilę obecną nie ma większego sensu oddawanie ważnego głosu...
Nie chcę mieć racji, w zupełności wystarczy że Was poróżnię lub choć rozdrażnię.
W sprawie prawdy proszę zgłaszać się do walizy Obrazek

Madrian
Posty: 885
Rejestracja: 22 sierpnia 2005, 15:44
Lokalizacja: W-wa

Re: Rewolwer Keseru K10

#50 Post autor: Madrian » 25 marca 2011, 08:54

Apolinary Koniecpolski pisze:
Madrian pisze:Ludzie... Idźcie w końcu na wybory.

Na wybory iść trzeba, tyle że na chwilę obecną nie ma większego sensu oddawanie ważnego głosu...
Głos zawsze jest ważny i ma sens. Nie oddając go godzisz się na wybór innych. Normalnie też pozwalasz sobie, żeby inni ci mówili jak ma być? ;)
A wybór władzy to trochę bardziej odpowiedzialne zadanie niż np. jaką koszulę masz dziś włożyć.
Nie podobają ci się kandydaci partyjni? Wybierz kogoś bezpartyjnego albo... Sam kandyduj.
IŻ38, Hatsan 55, CPS, Crosman 3576.
Kliknij, ja zarobię punkty, a tobie może się spodoba.
http://pl.desert-operations.com/?recruiter=e76b

asasello
Posty: 4378
Rejestracja: 9 sierpnia 2004, 09:59
Kontakt:

Re: Rewolwer Keseru K10

#51 Post autor: asasello » 25 marca 2011, 20:24

Chyba że ordynacja wykluczałby kandydatów którzy startowaliby w wyborach o niskiej frekwencji.Brak legitymacji.
Niechaj problemy naszych problemów będą naszymi radościami.

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

Re: Rewolwer Keseru K10

#52 Post autor: dexter 1990 » 31 marca 2011, 14:28

Z tego co wiem substancja zawarta w spłonce według norm nie jest materiałem miotającym. A śrut lub gumowa kula jest "wyrzucana" przez fale wysokiego ciśnienia, taką fale uderzeniową, a nie gazy powstałe w wyniku spalania materiału miotającego. I dlatego nie podlega "definicji broni". Dodatkowo keseru, albo jego następca Zoraki R1 k-10 są rozdzielnego ładowania. Przynajmniej tyle udało mi się kiedyś dowiedzieć.
Po pierwsze- jakich norm? Gdzie masz te normy? Oczywiście takie normy na które powołuje się ustawa? Materiałem miotającym może być nawet dezodorant rozpylony (patrz- działka na ziemniaki :D). Służy do miotania więc jest w tym danym przypadku- miotający.

Po drugie: a fala wysokiego ciśnienia to czym się różni od ciśnienia gazów prochowych które de facto rozchodzi się jak fala? To jest obdzieranie skóry z gówna w celu odwrócenia kota ogonem. Dwie nazwy tego samego, żeby jakiś urzędas się nie połapał o co chodzi.

Na mój ścisły pożal się boże umysł keseru spełnia wszelkie definicje broni palnej. W związku z tym nie dotyczą go limity z broni pneumatycznej. Bez względu na to czy ma 1J czy 1000J- z zasady spełnia definicję broni palnej i jako taki- powinien byc dostępny normalnie, na pozwolenie.

To czy takie prawo jakie jest/było u nas ostatnio jest sensowne- to inna sprawa i ja sobie doskonale zdaję sprawę, że sensowne nie jest. Floberty powinny być dostępne tak jak wiatrówki. Ale popatrzmy na to z innej strony. Z czterodżulowego Floberta zrobienie studżulowego nie jest problemem (pomijam czy wytrzyma i ile strzałów). Dosypujesz czegoś wyciągniętego z nabojów do kołkownicy. Zrób 100J z takiej przykładowo typowej wiatrówki (dobra, wiem, da się ale trudniej). Popieram, jak wszyscy tu chyba, powszechniejszy choć trochę dostęp do broni. Ale musimy też pamiętać, że każdy kij ma dwa końce.

kerad
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2011, 17:54

Re: Rewolwer Keseru K10

#53 Post autor: kerad » 29 maja 2011, 19:03

Prawdopodobnie posłowie coś wymyślą, żeby ten sprzęt "zakoncesjonować". Już teraz można go kupić jedynie w licencjonowanym sklepie, z odbiorem osobistym , po spisaniu z dowodu. Co do mocy : przebija 7 kartonów z odległości ok 5 metrów. Na marginesie : "mądrzy inaczej" wypróbowali go na sobie ( yt-be). Z głośnej i chyba nieudawanej reakcji "tarczy" widać, że uderzenie gumową kulką boli.








wszysto co polskie jest moje ... RD

Awatar użytkownika
Apolinary Koniecpolski
Posty: 2180
Rejestracja: 19 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Smolanka

Re: Rewolwer Keseru K10

#54 Post autor: Apolinary Koniecpolski » 29 maja 2011, 19:34

-->kerad, nic wymyślać nie muszą, bo obrót keseru nigdy się nie odbywał w legalny sposób.


ps. ciekawe czy marmot1 mógłby napisać cóś więcej o tym co ostatnimi czasy przydarzyło się importerowi keseru.
Nie chcę mieć racji, w zupełności wystarczy że Was poróżnię lub choć rozdrażnię.
W sprawie prawdy proszę zgłaszać się do walizy Obrazek

ODPOWIEDZ