Lider 23

Wiatrówki, ASG, paintball

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Lolek
Posty: 2
Rejestracja: 29 marca 2011, 16:49

Lider 23

#1 Post autor: Lolek » 29 marca 2011, 16:51

aktualnie posiadam model Lider 23 i jestem niezadowolony z niej ponieważ zaraz po rozpakowaniu i oddaniu paru strzałów celność jej nagle zmalała do minimum przyczyną był luz lufy w pionie i poziomie... Odesłałem wiatrówkę do sprzedawcy z gwarancją z prośbą o wymienienie towaru na model Lider 45. Lecz moje prośby zdały się na nic. Sprzedawca powiedział ze są za duże uszkodzenia wiatrówki i ze nie mogą jej wymienić na inny model i że wiatrówka podlega tylko serwisowi. Czy ktoś mógł by mi poradzić w tej sprawie?? :?:

Awatar użytkownika
Apolinary Koniecpolski
Posty: 2180
Rejestracja: 19 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Smolanka

Re: Lider 23

#2 Post autor: Apolinary Koniecpolski » 29 marca 2011, 18:02

Mają Ci za darmo zreperować, a jeśli to jest niemożliwe - to wymienić (nie jestem pewien czy gwarancja nie "leci" od zera po takim zabiegu).
O ile pamięć mnie nie myli, to ew. zwrot pieniędzy przysługuje Tobie dopiero po którymś z rzędu reklamowaniu produktu (wszystko wcześniej to dobra wola sprzedawcy).



Niestety sprzedawcy nie mają obowiązku* pokrywania kosztów przesyłki (co w wypadku tego strzeladła stawia pod znakiem zapytania zabawy z ciągłym wysyłaniem).




*choć Ci przyzwoici rzecz jasna sami to proponują!


ps. model 23 jest nędzny - model 45(zdaje się że to po prostu 44 po drobnych zmianach kosmetycznych) dodatkowo jest skrajnie niebezpieczny!!!
Nie chcę mieć racji, w zupełności wystarczy że Was poróżnię lub choć rozdrażnię.
W sprawie prawdy proszę zgłaszać się do walizy Obrazek

Lolek
Posty: 2
Rejestracja: 29 marca 2011, 16:49

Re: Lider 23

#3 Post autor: Lolek » 29 marca 2011, 20:42

Właśnie oddałem jeden strzał i lufa od drewna się porysowała podczas naciągu...
Również jak zakładałem lunetkę to niewielkie zadrapania powstały... norma... i przez to nie chcą wymienić na drugą... :cry:
Teraz nie wiem co robić bo jak przyślą do mnie tą wiatrówkę to myślę że znowu pojawią się luzy... :?

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

Re: Lider 23

#4 Post autor: dexter 1990 » 31 marca 2011, 14:34

Apolinary, oj chyba mają obowiązek zwrotu również za wysyłkę w obie strony. Oczywiście wtedy kiedy korzystasz z praw wynikających z ustawy a nie z gwarancji. Z resztą warto o tym poczytać- zazwyczaj gwarancja daje Ci mniej praw niż ustawa więc jest "picem na wodę" tylko mało komu chce się czytać ustawę i nie wiedzą jakie prawa im przysługują.

Jak odsyłasz- ani słowa o "gwarancji". Nazywaj to "reklamacją". Wtedy masz inne prawa.
Przerabiałem temat jak buty swego czasu mi się felerna trafiły i miałem przygody ze sprzedawcą.

ODPOWIEDZ