Pistolet Wiatrówka do 300 zł

Wiatrówki, ASG, paintball

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
pawelk
Posty: 6
Rejestracja: 15 kwietnia 2011, 11:48

Pistolet Wiatrówka do 300 zł

#1 Post autor: pawelk » 15 kwietnia 2011, 11:56

Witam serdecznie wszystkich!
Poszukuję pistoletu wiatrówki w cenie do 300 zł.
Wiatrówki będę używał prawdopodobnie codziennie, musi być wykonana z metalu(a nie jakiś chiński plastik). Najchętniej kupię pistolet jednostrzałowy, nie lubię tych zasilanych CO2 bo moim zdaniem nie są zbyt celne a ich skupienie bywa różne. Kiedyś na zawodach strzelałem z pistoletu Łucznik wz. 1970 (i nie ukrywam strzeliłem 28/30 punktów z ok 10 metrów, broń była bardzo czuła na spust i bardzo celna) i z wielką chęcią bym taki kupił. Niestety na allegro wyprzedają je z magazynów wojskowych a więc ich stan jest niewiadomy.

W związku, że jestem nowym użytkownikiem, bardzo bym prosił o jakieś rady, może ktoś z Państwa strzelał lub strzela z dobrych pistoletów w tych cenach i może warto byłoby je polecić.
Wiem, że za tą cenę znajdę może kilka dobrych modeli ale niestety moje fundusze nie pozwalają mi na nic droższego.
Ewentualnie jak ktoś ma Łucznika wz. 1970 w dobrym stanie to z chęcią rozważę ofertę kupna oczywiście jeżeli będzie on w cenie do 300 zł.

Pozdrawiam wszystkich strzelców!

Awatar użytkownika
Apolinary Koniecpolski
Posty: 2179
Rejestracja: 19 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Smolanka

Re: Pistolet Wiatrówka do 300 zł

#2 Post autor: Apolinary Koniecpolski » 15 kwietnia 2011, 13:07

Z tym "walterkiem" jest drobny problem - sporo elementów jest wykonane z dosyć marnej jakości stopu (na szczęście lufa stalowa).

Przewrotnie namówię Cię na plastikowy pistolecik napędzany dwutlenkiem węgla, a mianowicie Lovenę LOV-21, na 100% zawstydzi skupieniem wspomnianego "walterka/łucznika".
Warto zapolować na egzemplarz przerobiony(za duże słowo) na zasilanie z gaśnicy(tańsza eksploatacja), kłopoty ze skupieniem wystąpią tylko przy dużym mrozie (a i to pod warunkiem że temperatura będzie skakała).

Jeśli jednak upierasz się przy sprężynie, to polecałbym wiatrówki takie jak Tex-3, Iż-40, ZVP lub inny Tex-086.
Przy odrobinie samozaparcia masz szansę na upolowanie w założonym budżecie RWS Diany mod. 5(a nawet starej wersji szóstki - tyle że zapewne mocno zdezelowanej...) czy Iża 53(koniecznie starej wersji - niestety "eMka" budzi obrzydzenie plastikowymi etc. elementami).


ps. uważaj przy dwóch ostatnich pistoletach (szczególnie dianie) - były dostępne w wersjach gładkolufowych(stara ustawa...).
Nie chcę mieć racji, w zupełności wystarczy że Was poróżnię lub choć rozdrażnię.
W sprawie prawdy proszę zgłaszać się do walizy Obrazek

Uriasz
Posty: 1482
Rejestracja: 29 grudnia 2008, 17:15
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Pistolet Wiatrówka do 300 zł

#3 Post autor: Uriasz » 15 kwietnia 2011, 14:32

Ja bym mimo wszystko brał tego łucznika ( co stara solidna produkcja z Radomia, to jednak z Radomia) znajomy to kupił na alegro wlaśnie z tego źrodła "powojskowego" i nie narzeka, pistolet nie jest ani zniszczony, ani nadmiernie wyeksploatowany, a nawet w sytuacji koniecznosci ewentualnej poźniejszej naprawy jest co ratować, czego o wiekszosci tańszych "nowosci" nie da sie powiedziec ( zwłaszcza tych from Czajna :twisted: )

pawelk
Posty: 6
Rejestracja: 15 kwietnia 2011, 11:48

Re: Pistolet Wiatrówka do 300 zł

#4 Post autor: pawelk » 15 kwietnia 2011, 18:10

No dziękuję bardzo, z głęboką uwagą przejrzę podane powyżej pistolety. Lecz na zakup zdecyduje się dopiero jak pistolet przestrzelę :)
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi !

pawelk
Posty: 6
Rejestracja: 15 kwietnia 2011, 11:48

Re: Pistolet Wiatrówka do 300 zł

#5 Post autor: pawelk » 15 kwietnia 2011, 18:21

Z drugiej strony jeszcze kilka Łuczników na allegro jest a te pozostałe bronie jak Iż czy ten czeski to nie mam pojęcia gdzie tego szukać. Jutro popytam na targu tam, handlarze sprowadzają wiatrówki i te z militaria.pl i inne to może natkną się na coś produkcji Czeskiej czy Radzieckiej :)

Awatar użytkownika
Apolinary Koniecpolski
Posty: 2179
Rejestracja: 19 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Smolanka

Re: Pistolet Wiatrówka do 300 zł

#6 Post autor: Apolinary Koniecpolski » 15 kwietnia 2011, 21:51

Lovenę 21 najlepiej kupować w działach kupię/sprzedam for strzeleckich ("niestety" najwięcej ogłoszeń to bron.iweb.pl, ale warto zajrzeć też na "dziki zachód" czy jakieś zrzeszające ludzi z twojej okolicy), podobnie z Iżem czterdziestym (także pięćdziesiątym trzecim bez M ;)) czy innymi TEXami.

Warto brać od forumowiczów z dużym stażem (coby przykrych niespodzianek uniknąć).

Na bazarku tylko w wypadku atrakcyjnej ceny (to samo tyczy się alledrogo).

ps. o ile nie możesz sobie pozwolić na odbiór osobisty(ew. przez kogoś zaufanego i obeznanego w temacie), to z zasady unikaj zakupów na eGun.de (ceny są tylko pozornie korzystne - niestety baaardzo często dostaje się mocno wyeksploatowany i/lub zaniedbany sprzęt).
Nie chcę mieć racji, w zupełności wystarczy że Was poróżnię lub choć rozdrażnię.
W sprawie prawdy proszę zgłaszać się do walizy Obrazek

TWE
Posty: 278
Rejestracja: 17 września 2006, 21:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pistolet Wiatrówka do 300 zł

#7 Post autor: TWE » 18 kwietnia 2011, 14:36

Witam,
LOV-21 kupisz tu: http://4i5mm.pl/Wiatrowka_pistolet_LOV21-320.html ale cena tak ze 30% za wysoka.
Pozdrawiam,
Tomek
Zapraszam do Warszawy na ZKS

Awatar użytkownika
Apolinary Koniecpolski
Posty: 2179
Rejestracja: 19 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Smolanka

Re: Pistolet Wiatrówka do 300 zł

#8 Post autor: Apolinary Koniecpolski » 18 kwietnia 2011, 20:56

Plus taki że to nówka na gwarancji - że o zasilaniu z 12 gramowych (zamiast 8g jak w starej wersji) "bombiczek" nie wspomnę.
Nie chcę mieć racji, w zupełności wystarczy że Was poróżnię lub choć rozdrażnię.
W sprawie prawdy proszę zgłaszać się do walizy Obrazek

Awatar użytkownika
Arnie
Posty: 2
Rejestracja: 29 kwietnia 2011, 11:16
Lokalizacja: Warszawa-Włochy
Kontakt:

Re: Pistolet Wiatrówka do 300 zł

#9 Post autor: Arnie » 29 kwietnia 2011, 11:42

sgs.waw.pl

Awatar użytkownika
Guliwer
Posty: 497
Rejestracja: 7 kwietnia 2006, 21:03

Re: Pistolet Wiatrówka do 300 zł

#10 Post autor: Guliwer » 1 maja 2011, 16:50

Miałem kiedyś czeski, sprężynowy pistolet Slavia ZVP, ale był niecelny.
Dopiero TAU-7 na CO2 pokazał co potrafię. :lol:
Dlatego jeśli masz ambicje sportowe trafiania w 10ki to polecam TAUa.
Żaden sportowiec nie strzela ze sprężynówki.
Najlepiej oczywiście mieć pistolet PCP, ale cena jest wysoka.
"Wtedy wydawało nam się, że jak się ma dwa rewolwery, to ma się wszystko".
Marek Edelman- "Zdążyć przed Panem Bogiem"

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

Re: Pistolet Wiatrówka do 300 zł

#11 Post autor: dexter 1990 » 2 maja 2011, 19:54

Guliwer, żaden sportowiec nie strzela ze sprężynki prócz tych strzelających z FWB 300 czy FWB 60. A jest ich sporo.

Awatar użytkownika
Apolinary Koniecpolski
Posty: 2179
Rejestracja: 19 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Smolanka

Re: Pistolet Wiatrówka do 300 zł

#12 Post autor: Apolinary Koniecpolski » 2 maja 2011, 22:11

Jeszcze RWSowskie Diany z przeciwbieżnymi tłokami można w to wliczyć* (ale podobnie jak te wspomniane przez Ciebie - tylko i wyłącznie do treningu wstępnego "świeżych" zawodników).

*jeszcze cóś by się znalazło - ale raczej wśród już nieprodukowanych strzeladeł


Niestety trzeba doliczyć koszt wihajstra pod dwunastogramowe naboje (ale i tak jest się jakieś 7 dych do przodu).
Nie chcę mieć racji, w zupełności wystarczy że Was poróżnię lub choć rozdrażnię.
W sprawie prawdy proszę zgłaszać się do walizy Obrazek

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

Re: Pistolet Wiatrówka do 300 zł

#13 Post autor: dexter 1990 » 2 maja 2011, 22:28

Apolinary, nie nazwał bym FWB 60 sprzetem tylko do wstepnego treningu. To jednak jest pełnoprawny pistolet wyczynowy. Sprzed iluś tam lat ale nadal da się nim bez bólu zrobić wynik czy wygrać zawody. Jest jedynie mniej wygodny w użyciu itp. Na 10m jednak zapewnia te same osiągi co współczesne konstrukcje.

Awatar użytkownika
Apolinary Koniecpolski
Posty: 2179
Rejestracja: 19 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Smolanka

Re: Pistolet Wiatrówka do 300 zł

#14 Post autor: Apolinary Koniecpolski » 6 maja 2011, 01:25

Wygrać zawody i owszem - ale raczej takie o randze powiedzmy regionalnej ;)
Nie chcę mieć racji, w zupełności wystarczy że Was poróżnię lub choć rozdrażnię.
W sprawie prawdy proszę zgłaszać się do walizy Obrazek

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

Re: Pistolet Wiatrówka do 300 zł

#15 Post autor: dexter 1990 » 6 maja 2011, 12:13

Kiedyś w WKS (dawno) przy okazji generalnego czyszczenia sprzętu strzelaliśmy z uchwytu z każdego egzemplarza. Skupienie na 10m (bo o tym mowa) FWB zarówno 60 jak i 300 dawały w zasadzie identyczne jak konstrukcje współczesne. Oczywiście trzeba to naciągać co dekoncentruje, wymaga fatygi a na zawodach lepiej żeby nic nie przeszkadzało- stąd różnica w wynikach. Nie jest to wina samego sprzętu.

Natomiast na puszkobijcę się słabo nadaje- malutka moc, delikatny sprzęcik.

ODPOWIEDZ