Dobra wiatrówka do 1000 złotych + celownik laserowy

Wiatrówki, ASG, paintball

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
gregkrak
Posty: 2
Rejestracja: 2 lipca 2011, 17:53

Dobra wiatrówka do 1000 złotych + celownik laserowy

#1 Post autor: gregkrak » 2 lipca 2011, 18:47

Witam,
Mam zamiar kupić swoją pierwszą wiatrówkę ( pistolet ) do kwoty 1000 złotych i nie wiem co wybrać gdyż jestem laikiem w tej dziedzinie.
Z tego co już wyczytałem to znaczenie ma jak największa prędkość początkową oraz lepsze pistolety są z lufą gwintowaną – możecie polecić mi jakiś model ?
Lepsza będzie napędzana CO2 czy może PCP ?

Zależy mi na jakości pistoletu do którego chciałbym dokupić celownik laserowy.
Z góry WIELKI dzięki za wszelkie porady i pomoc w wyborze !!

Awatar użytkownika
Apolinary Koniecpolski
Posty: 2180
Rejestracja: 19 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Smolanka

Re: Dobra wiatrówka do 1000 złotych + celownik laserowy

#2 Post autor: Apolinary Koniecpolski » 2 lipca 2011, 20:55

Nie ma czegoś takiego jak "celownik laserowy"*, zapewne chodzilo o tzw. "laserowy wskaźnik celu".

Ten akurat w wiatrówkach jest tylko i wyłącznie wątpliwą ozdobą (wiele osób twierdzi że na wszelakim strzeladłe - może za wyjątkiem niektórych strzelb - nie ma jakiegokolwiek praktycznego zastosowania).


Prędkość początkowa jest prawie bez znaczenia w wypadku pistoletów pneumatycznych (są wyjątki - ale w nielicznych zastosowaniach).

Znaczenie może mieć (o ile masz jakieś ambicje tarczowe) skupienie i ergonomia.

Natomiast jeżeli pociąga Cię np. ciekawy wygląd, solidne wykonanie etc., to może zainteresuje Cię bardzo popularna "murka", czyli bajkał MR-654k(czy jak kto woli Иж МР-654к)?

Jeśli nadal to nie to, to warto przyjrzeć się ofercie crosmana (tak i pompowanym pokroju modelu 1377, jak i na "bombiczki" - jak choćby 2240), naprawdę ciekawi "puszkobijcy", na dodatek z możliwością założenia optyki(ew. kolimatora - jeśli tak się lubujesz w widoku świetlnej plamki na tle celu) i dostawienia kolby.




*tzn. jest - ale nie w broni strzeleckiej.
Nie chcę mieć racji, w zupełności wystarczy że Was poróżnię lub choć rozdrażnię.
W sprawie prawdy proszę zgłaszać się do walizy Obrazek

gregkrak
Posty: 2
Rejestracja: 2 lipca 2011, 17:53

Re: Dobra wiatrówka do 1000 złotych + celownik laserowy

#3 Post autor: gregkrak » 3 lipca 2011, 11:06

Dzięki za odpowiedz i mam kilka kolejnych pytań.
Jeśli chodzi o jakość to zależy mi na jakości wykonania ( aby po pół roku pistolet dalej działał a nie nadawał się do kosza ) oraz celności.
Proszę o poradę jaki kupić pistolet - zalezy mi na wskazaniu konkretnego modelu i napisaniu kilku zdań dlaczego ten a nie inny model.
Proszę również o wskazanie jaki najlepszy śrut do danej wiatrówki oraz jaki ewentualnie kolimator ??

Tak jak napisałem w pierwszym poście jestem laikiem w tej dziedzinie i chcę kupić swoją pierwszą wiatrówkę z której będę zadowolony przez kilka lat i tu liczę na Waszą pomoc.

Za każdą sugestię będę bardzo wdzieczny.

i jeszcze jedno lepiej pistolet na CO2 czy PCA ? - pistolet ma służyć do zabawy i nie ukrywam że zależy mi szczególnie na celności oraz sile uderzenia śrutu.

Awatar użytkownika
SP7
Posty: 355
Rejestracja: 23 maja 2011, 19:23
Lokalizacja: Łódź

Re: Dobra wiatrówka do 1000 złotych + celownik laserowy

#4 Post autor: SP7 » 3 lipca 2011, 12:54

Co Marysia woli - oba spełniają twoje kryteria:
Crosman 1377 - tzw. PCA, kaliber 4,5 mm
Crosman 2240 - CO2, kaliber 5,5 mm
motto tak mądre, że aż ukraść je musiałem:
"Jeśli broń zabija, to długopisy robią błędy ortograficzne"

Awatar użytkownika
Apolinary Koniecpolski
Posty: 2180
Rejestracja: 19 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Smolanka

Re: Dobra wiatrówka do 1000 złotych + celownik laserowy

#5 Post autor: Apolinary Koniecpolski » 4 lipca 2011, 19:01

O - mój błąd, chodziło mi o 4.5mm wersję crosmana 2240 (tyle że numeru modelu nie pamiętam).
Nie chcę mieć racji, w zupełności wystarczy że Was poróżnię lub choć rozdrażnię.
W sprawie prawdy proszę zgłaszać się do walizy Obrazek

Awatar użytkownika
SP7
Posty: 355
Rejestracja: 23 maja 2011, 19:23
Lokalizacja: Łódź

Re: Dobra wiatrówka do 1000 złotych + celownik laserowy

#6 Post autor: SP7 » 4 lipca 2011, 19:10

Byłby to 1740, ale obecnie nie ma go Crosman w ofercie.
Ma za to prawie to samo, lepiej wykonane z metalowym korpusem zamka i lufką nieco dłuższą w kalibrze 0,177 - czyli 4,5mm.
Jest to Crosman 2300
Niestety cena też jest ciut wyższa - w prostej wersji (nie pamiętam liry po numerze) kosztuje u jedynego dystrybutora na kraj 599 zł.
I jest to promocja.
motto tak mądre, że aż ukraść je musiałem:
"Jeśli broń zabija, to długopisy robią błędy ortograficzne"

ODPOWIEDZ