Pistolet blow-back asg

Wiatrówki, ASG, paintball

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

#16 Post autor: dexter 1990 » 11 maja 2007, 06:53

Obserwacje są takie, że 30 kulek w magu to może być za dużo jak na zuzycie gazu, i przy ostatnich strzałach zamek nie cofa się do samego końca, więc albo po ostatnim strzale nie zatrzymuje się w tylnym położeniu, albo w ogóle nie repetuje ostatnich kulek. Ładujemy więc po 20 i jest OK.
Dziwne, ja z hi-capy wywalałem 1,5-2magi na jednym nabicu gazem i śmigało... Może przeczyść cały mechanizm BB?
Jesli chodzi o celność, to przyrządy wymagały całkiem solidnej regulacji
Może to byc też kwestia przekrzywionej gumki HU!!


Są też strzały złe, raz na 5-6 kulek wyraźne znoszenie na lewo czy prawo, albo wyraźnie słabszy strzał. Nie wiem, czy każdy tak ma, kulki mam wysokiej jakości, replika jest wyczyszczona i przesmarowana...
Niestety: to jest gaziaczek. Po kazdym strzale gaz sie chłodzi i ma mniejsze cisnienie. Gdybyś oddawał strzały w odstepach 1 minutowych to osiągi były by o niebo lepsze. Ponadto zimny gaz w lufie chłodzi gumkę HU przez co ta twardnieje. Polecam kupić gumkę silikonową co zdecydowanie poprawi osiągi tzn celność i zmniejszy ilość odskoków.

Warto też pamiętać aby samarować guna tylko snarem silikonowym. Nie smarować kulek a po czyszczeniu i smarowaniu wytrzeć gumkę HU ze smaru. Gumka MUSI być sucha. Wystrzelić jednego maga i powinno działać :) prawidłowo. Jakiego gazu używasz? Mniemam że zielonego tzn green gazu w zielonej butli. Jesli mam rację: przesiądź się na green gaz w białej butli. TOP gaz konkretnie. Jest odrobinke silniejszy, specjalnie do gnatów z blowbackiem.


Pozdrawiam Jacek R.

Awatar użytkownika
maziek
Posty: 9186
Rejestracja: 9 września 2006, 22:46

#17 Post autor: maziek » 12 maja 2007, 15:32

Co do ilości strzałów to być może chodzi wciąż jeszcze o temp. otoczenia. Co do smaru i gazu to tak, używam top green power gazu i smaru silikonowego do replik asg. Gdzie można nabyć taką silikonowa gumkę?
ukłony...

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

#18 Post autor: dexter 1990 » 12 maja 2007, 20:10

Po pierwsze to na wgcshop.com ale to jest Hong Kong :D I jednej gumki nie opłaca się sprowadzać. Jesli mozesz to wymontuj lufę i HU chamber obfotografuj i wklej to Ci powiem czy pasuje standardowa gumka od elektryków czy nie :) bo pewnosci nie mam. Koszt takowej gumki to (dobrej jakosci) około 35zł + wysyłka, może troszke mniej.

Awatar użytkownika
maziek
Posty: 9186
Rejestracja: 9 września 2006, 22:46

#19 Post autor: maziek » 14 maja 2007, 20:37

Przyjrzałem si.ę przy czyszczeniu, wydobycie tej gumki to kwestia 3 wkrętów, tak że zrobię to w wolnej chwili. Optycznie kanał lufy jest gładki i czysty a gumka jest symetryczna. Sprzedawca kazał smarować, zastrzegając się że z rzadka i skąpo, ale weź tu skąpo posmaruj ze spreja... Czyli powiadasz w ogóle nie smarować? Ale na dźwignię przekaszająca lufę przy ryglowaniu to wypada kapnąć? A na ten plastikowy lejek wchodzący w lufę doprowadzający gaz? A coś słyszałem gdzieś, że należy tez od czasu do czasu śrubokrętem delikatnie otworzyć zaworek na pustym magu i tam do tego zaworka kapnąć? A czy lufe to należy jakimś wyciorem, czy broń Panie Boże?

Co do te sztuczki z zamrażaniem magazynków to ekwiwalentne jest napełnienie zimnego maga zaraz po jego opróznieniu i poczekanie aż sie ogrzeje. Zaobserwowałem ten fakt, ponieważ napełniłem mag, wystrzelałem 20 kulek (było zimno tego dnia). Na drugi dzień (było z kolei ciepło) załadowałem kulki i chciałem dobić gazu - a tu niespodzianka, pełny. Mało ze pełny, to przy pierwszych strzałach wywalał skroplony gaz.
ukłony...

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

#20 Post autor: dexter 1990 » 15 maja 2007, 06:49

:) Po prostu musisz uważać żeby gumka HU a własciwie jej część dociskająca kulkę była sucha. Inaczej kulka się ślizga i nie łapie przyczepnosci na gumce a co za tym idzie jest słabiej podkrecona. Jesli lufa jest czysta to nic z nią nie rób. Od czasu do czasu rozbież guna i wyczyść lufę za pomocą sznurka i kawałka chusteczki i smaru. Tzn na końcu sznurka przywiązujesz wałeczek z chusteczki o wymiarach dł 40mm średnica 3mm w połowie długości. Dajesz na to kapke smaru i przeciagasz przez lufę kilkakrotnie. Smaruj wszystko oprocz gumki HU, zawory też. Górny po prostu naciszkasz palcem i dajesz kapkę smaru przez to okienko u góry którym gaz wyłazi :) Dolnego generalnie nie trzeba smarować bo odpowiada tylko za nabijanie a nie za strzelanie (np nie jest zamrażany nigdy raczej :D) ale zaszkodzić mu nie powinno. Smaruj też mechanizm BB: w cylinderku z dysza jest tłoczek (mosiężny zdaje sie) z uszczelką. To musi być idealnie czyste i nasmarowane :D ale też żadko się brudzi.

Obrazek Ta gumka POWINNA pasować tzn pasuje do wersji TM, do Twojej tez powinna ale mozna się zapytać :D

Pozdrawiam Jacek R.

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

#21 Post autor: dexter 1990 » 16 maja 2007, 20:14

Kilka postów wcześnej krytykowałem na czym świat stoi na KJW. Teraz przykład z zycia: Kolega kupil niedawno (3 tygodnie temu) glocka 23 KJW. Po tygodniu poszedł dolny zawór a teraz tzn dziś poszedł mechanizm zbijajacy górny zawór :d przez co podaje taką odrobinę gazu że kulka nie chce z lufy wypaść :D Tak wiec drugi raz do serwisu :) Tak to jest gdy chce sie kupic gaziaka za 235 zł :D

ODPOWIEDZ