Poszukuję kabury.......

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
npv8
Posty: 57
Rejestracja: 15 listopada 2011, 13:16
Lokalizacja: Warszawa Bielany

Poszukuję kabury.......

#1 Post autor: npv8 » 13 lutego 2013, 17:07

Z racji tego .że głównie czytam a niewiele piszę, nie mogłem umieścić tego posta w dziale kupię/sprzedam .Użyłem więc takiej formy<poszukuję....> Mam nadzieję że Waliza wybaczy mi tę formę wypowiedzi.

Dla mnie sprawa jest poważna, gdyż szukam kabury do pistoletu Springfield XDM-40, która ma być używana do strzelania dynamicznego.Preferuję aby nie miała blokad zatrzaskowych i ma być odkryta.
Na krajowych stronach sklepów jest dużo kabur dostępnych do tego modelu ,ale głównie z blokadami zatrzaskowymi.Jedyna która nie miała zatrzasku, była firmy Fobus i niestety nie pasowała do pistoletu mimo dedykacji do niego,podczas gdy Blackhawk również dedykowany "leżał jak ulał" na szkielecie(niestety miał blokadę).
Wniosek z tego, że ryzykowne byłoby zamówienie bez mierzenia np.z zagranicy-może nie pasować i co ja z tym zrobię:)))

Może ktoś z szanownych forumowiczów zupełnie przypadkiem ma takową kaburę i zupełnie przypadkiem zbyteczną:))
A może ktoś coś podpowie jak zdobyć...każda podpowiedź mile widziana:))
Zycie jest jak szachy,albo posuwasz królową, albo bijesz konia:)))

Awatar użytkownika
Okruch
Posty: 1550
Rejestracja: 20 listopada 2009, 13:33
Lokalizacja: Tarnów, Małopolska

Re: Poszukuję kabury.......

#2 Post autor: Okruch » 13 lutego 2013, 17:37

Czy rozważałeś usunięcie blokady z Blackhawka?
Dziesiątek
Okruch

Awatar użytkownika
npv8
Posty: 57
Rejestracja: 15 listopada 2011, 13:16
Lokalizacja: Warszawa Bielany

Re: Poszukuję kabury.......

#3 Post autor: npv8 » 13 lutego 2013, 17:47

Jest niestety przepis w regulaminie IPSC, który mówi że jeśli kabura fabrycznie miała zamontowane blokady lub zapięcia, to muszą być one sprawne w czasie zawodów.Usunięcie blokady równa się ewentualnej dyskwalifikacji :)) Nie wchodzi więc w grę:)).
Zycie jest jak szachy,albo posuwasz królową, albo bijesz konia:)))

LARPAK
Posty: 817
Rejestracja: 29 sierpnia 2011, 16:44

Re: Poszukuję kabury.......

#4 Post autor: LARPAK » 13 lutego 2013, 18:38

Weź tego Fobusa. Pozbądź się nitów. Pomiędzy dwie części kabury włóż odpowiednio docięty i gruby kawałek twardej gumy lub innego materiału. Kup odpowiednie śrubki i nakrętki lub nity i złóż wszystko w całość.

Ewentualnie zakup kydex i spróbuj pobawić się w samodzielne zrobienie kabury.

Inna opcja to kabura zrobiona na zamówienie - nie z kydexu, ale z cordury lub podobnego materiału w firmie Holster - tylko, że najlepiej musiałbyś jechać z pistoletem, a z Warszawy to będziesz miał kawałek...
.22 LR, .22 MAGNUM, .25 AUTO, .38 SPECIAL, 9 x 18 mm MAKAROW, 9 x 19 mm PARA, 7,62 x 25 mm, .222 REM, 7,62 x 39 mm, 7,62 x 54R, 12 GA

Awatar użytkownika
noel01
Posty: 219
Rejestracja: 5 maja 2009, 15:11
Lokalizacja: Zachód

Re: Poszukuję kabury.......

#5 Post autor: noel01 » 13 lutego 2013, 20:08

Spójrz na to: http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=4806
tanio nie jest, ale to bardzo solidne kabury.
noel01

Awatar użytkownika
npv8
Posty: 57
Rejestracja: 15 listopada 2011, 13:16
Lokalizacja: Warszawa Bielany

Re: Poszukuję kabury.......

#6 Post autor: npv8 » 13 lutego 2013, 21:28

No fakt tanio nie jest...poszukam może coś jeszcze:))
Zycie jest jak szachy,albo posuwasz królową, albo bijesz konia:)))

Awatar użytkownika
noel01
Posty: 219
Rejestracja: 5 maja 2009, 15:11
Lokalizacja: Zachód

Re: Poszukuję kabury.......

#7 Post autor: noel01 » 15 lutego 2013, 09:37

Ja, do zadań o których napisałeś, używam kabury Uncle Mike. Sprawdza się doskonale. Jest nieco gorzej wykonana od Bladetecha, ale nie jest to jakaś tandeta. Kupiłem ją za jakieś grosze jako używaną.
Spójrz na to http://www.ebay.com/itm/Uncle-Mikes-742 ... 4850cf6764

Mój model to wcześniejsza produkcja, posiada dwie śrubki, których dokręcenie reguluje "siłę trzymania" pistoletu. Niemniej jednak rozejrzyj się w produktach Uncle Mike.
noel01

Awatar użytkownika
npv8
Posty: 57
Rejestracja: 15 listopada 2011, 13:16
Lokalizacja: Warszawa Bielany

Re: Poszukuję kabury.......

#8 Post autor: npv8 » 18 lutego 2013, 08:33

OOOOOO właśnie o to chodzi:))).....piękne dzięki Noel01. Mój kolega ma konto na ebay więc to będzie dobre rozwiązanie i w miarę tanie. Dzieki
Zycie jest jak szachy,albo posuwasz królową, albo bijesz konia:)))

ODPOWIEDZ