Wyższość strzeleckiej nad I-webem ;)

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Wesley
Posty: 1924
Rejestracja: 14 sierpnia 2011, 04:56

Re: Wyższość strzeleckiej nad I-webem ;)

#16 Post autor: Wesley » 5 stycznia 2015, 23:57

O tak, slusznie prawisz.Czasem trzeba troche czasu by sie przekonac na wlasnej skorze. No coz czlowiek z natury jest egoista i trudno sie tego wyzbyc :)

ss100
Posty: 1890
Rejestracja: 7 marca 2006, 19:06

Re: Wyższość strzeleckiej nad I-webem ;)

#17 Post autor: ss100 » 6 stycznia 2015, 00:11

A mnie jakoś omineło, ( iweb oczywiście) cp mnie nie kręci, wiatrówki też nie bardzo, - trafiłem przypadkiem jak czegoś szukałem o oksydowaniu bodajże ale pisali tam ,,tak sobie,, i jakoś mentalnie zakwalifikowałem je jako takie sobie...
Myślę że zrazili mnie dyżurni mondrale wpierd....... śie w każdy temat. Na naszym też tacy byli, ale poobrażali się i poszli wpiździec, - jest spoko , aczkolwiek był czas dyskusji podnoszących ciśnienie i nie pozbawionych emocji moderatorów hehe.

Graffiti
Posty: 27
Rejestracja: 8 stycznia 2006, 00:13

Re: Wyższość strzeleckiej nad I-webem ;)

#18 Post autor: Graffiti » 6 stycznia 2015, 02:46

Jestem Tam od początku i Tu też. Tam czytam tylko WBP i Pozatematyczny, raczej nic nie piszę, bo są szybsi, więcej wiedzą, bardziej asertywni/chamscy, itp, nie mam czasu siedzieć cały czas na forum.
Tam WBP jest generalnie Ok, jak nie zaczną się przepychanki osobiste, albo z Removem - w sumie to samo :wink: Na szczęście jest 9x19 :)
Tu jest rodzinnie :) Ale też czytam tyko, bo co mam pisać jak wszystko napisane :lol:
"Lepiej milczeć i uchodzić za Idiotę, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości" :lol:
I Tu i Tam (znacznie więcej) sporo zawiści/złośliwości w stosunku do Kolegów zza Wielkiej Kałuży, co mnie strasznie w....ia (jedź, zacznij wszystko od nowa, odnieś sukces, potem się wyzwierzęcaj jeden z drugim :twisted: ).
Mam Wielki Szacunek dla ludzi co wybrali emigrację, i strasznie mnie w.....a jak jeden Palant z drugim się czepia polskich znaków, albo składni, się Polonista internetowy znalazł ze Wszawy :evil: .
Strasznie się rozpisałem, ja na mnie to normalnie orgia :wink:
Najlepszego wszystkim w Nowym Roku, tyle szczęścia ile sami sobie zapewnicie :D

Awatar użytkownika
Okruch
Posty: 1550
Rejestracja: 20 listopada 2009, 13:33
Lokalizacja: Tarnów, Małopolska

Re: Wyższość strzeleckiej nad I-webem ;)

#19 Post autor: Okruch » 6 stycznia 2015, 09:35

Nikt Wesleya się nie czepia, wszyscy Go szanują, nikt nie okazuje zawiści, a nutka lekkiej zazdrości o warunki do strzelania jest normalna.

Kolega, który prowadzi Skarżysko pytał ostatnio o strzelnicę Zakładów Mechanicznych, położoną w lasach koło autostrady - brakuje miejsc do strzelania, w całej Europie! Niestety, okazało się że oś ma około 100 metrów - w Europie Skarżysko jest bodaj jedynym miejscem, gdzie da się strzelać na ponad 300 m. Ponoć nawet w Niemczech nie ma takich strzelnic. Rozwiązaniem byłaby współpraca z wojskiem, ale ta się nie klei.

Wesowi gratulujemy sprzętu i warunków - może kiedyś wsiądziemy w Dreamlinera i urządzimy mały desant na Stany ;)
Dziesiątek
Okruch

Awatar użytkownika
AKMSN
Posty: 2469
Rejestracja: 29 maja 2007, 21:35
Kontakt:

Re: Wyższość strzeleckiej nad I-webem ;)

#20 Post autor: AKMSN » 6 stycznia 2015, 11:46

To może ja się wyłamię :)

Otóż iweb ma jak dla mnie pewną cechę, która może zostać uznana za sporą zaletę. Jest po prostu większy. To znaczy, ma więcej użytkowników. Co prawda kameralność strzeleckiej też jest fajna, ale jednak to że na iwebie nie ma takich "przestojów" w dyskusjach to spora zaleta w moich oczach. Aha, co do strzeleckiej, jak dla mnie strzelecka jest nieco bardziej "militarystyczna". Dyskusje o czołgach, armatach, no i na strzeleckiej udzielają się użytkownicy którzy kojarzą mi się bardziej z dyskusjami o sprzęcie wojskowym, również tym potężniejszym (czołgi, samoloty), niż tylko z dyskusjami o broni strzeleckiej. Mam na myśli Speediego i Botrasa (choć Botras kiedyś na iwebie się udzielał, jakiś Speedy też jest, ale to chyba nie ten znany wszystkim Speedy, tylko ktoś o takim samym nicku ;) )
Jeśli interesujesz się uzbrojeniem wejdź na Milimoto

asasello
Posty: 4378
Rejestracja: 9 sierpnia 2004, 09:59
Kontakt:

Re: Wyższość strzeleckiej nad I-webem ;)

#21 Post autor: asasello » 6 stycznia 2015, 20:51

Podwójny agencie - dobrze by było.Agentom przynajmniej płacą.
Po nosie biorę od ludzi małego ducha intelektu i czegoś jeszcze innego ale też małego nawet po wyjęciu z ula.Więc spływa to po mnie jak deszcz po kaczce.
Ja to widzę następująco - czasy się zmieniły.Kiedyś właściciel forum prosił o datki na serwer a teraz sądząc po ilości reklam iweb (to największe forum w Polsce) to dochodowe przedsięwzięcie.Siedzę na tyle długo w IRL że mu nie zazdroszcze przeciwnie niech mu się darzy.Ale biznes ma swoje prawa i oprócz szołbiznesu nie lubi hałasu.Reklamodawcy tego nie lubią a i dyżurny czytacz może życie uprzykrzyć.To się przekłada na moderowanie starzy moderatorzy wymarli a nowi nie wszyscy ale jednak są bardziej ambitni niż zdolni (choroba naszych czasów).Tematy zahaczające o kontrowersje są cięte co odpędziło dużo ludzi którzy robili za lokomotywy forum.Wytworzyło się towarzystwo wzajemnej adoracji niestety złożone z BMW.Na CP widoczne to jest chyba najbardziej.
WBP to w istocie najlepsza część.Miło poczytać Montrale 9x19 czy pooglądać filmiki Regulusa.Ale ilu takich?
I tu dochodzimy do polityki.Nie jęczcie inaczej się nie da - mało promes mało ludzi. Mało ludzi - chów wsobny.Ale zapodajcie śmielszą myśl iwebowym modom bez dystansu do siebie i świata? Rynsztok w momencie pierwszego przeczytania przez moda.To nie wina forum ale ciężkiej ręki władzy ale z drugiej strony czymże jest forum?

Permoss dosięgła cie klątwa markiza Pareto.Ze swej strony radze dokopać ci się do starych tematów z początku iwebu.Wtedy jeszcze ludzie pisali z sensem i na temat.W przypadku CP to rok jakieś 2004-2006.Tam jest wszystko.
Niechaj problemy naszych problemów będą naszymi radościami.

Uriasz
Posty: 1482
Rejestracja: 29 grudnia 2008, 17:15
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wyższość strzeleckiej nad I-webem ;)

#22 Post autor: Uriasz » 6 stycznia 2015, 20:58

Asasello , dawno nie byłes w kraju to i nie wiesz, sporo ludzi ma juz promesy , znacznie wiecej niz kiedys, rynek broni sie rozwija wiecej strzelcow, wiecej tematow, wiecej ofert, wiecej pytan o bron i sensownych odpowiedzi czy porad ............. poza tym mam mocno subiektywne wrażenie, ze za nitro biora sie jak gdyby ludzie bardziej powazni niz za CP ( moze to kwestia badan na glowe przy ubieganiu sie o pozwolenie :wink: ) .... oczywiscie uogólniam wiec mi sie tu nie oburzac jakby co .... bo wytlumacz mi ze jak to jest, ze na WBP wchodze niemal z przyjemnoscia, porady czy opinie tam zawarte uwazam za pozyteczne, a CP staram sie omijac szerokim łukiem bo userzy tego podforum potrafia kazda sprawe doprowadzic do absurdu a modowie tego działu sie temu przygladaja jakby z tego mieli radoche ...prawie jak przy zapasach w kisielu ?

asasello
Posty: 4378
Rejestracja: 9 sierpnia 2004, 09:59
Kontakt:

Re: Wyższość strzeleckiej nad I-webem ;)

#23 Post autor: asasello » 10 stycznia 2015, 13:33

Sporo to ile?
Niechaj problemy naszych problemów będą naszymi radościami.

Uriasz
Posty: 1482
Rejestracja: 29 grudnia 2008, 17:15
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wyższość strzeleckiej nad I-webem ;)

#24 Post autor: Uriasz » 10 stycznia 2015, 19:40

Spytaj KGP :lol: , a poważnie nie wiem bo nie prowadze statystyk, ale jak rozmawiam ze znajomymi to przybylo posiadaczy co widac w sklepach ( amunicja schodzi szybciej niz kiedys) i na strzelnicach ( wiekszy ruch w interesie)

Awatar użytkownika
bartos061
Posty: 2186
Rejestracja: 23 października 2005, 16:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Wyższość strzeleckiej nad I-webem ;)

#25 Post autor: bartos061 » 10 stycznia 2015, 19:58

Ja tam statystyk też nie znam. Jednak ilość posiadaczy broni rośnie lawinowo :D
Wystarczy zerknąć na nasze forum. Jak się logowałem raz w 2005 to właścicieli broni było nas dosłownie kilku - teraz jest odwrotnie - tylko kilku tej broni nie ma.
Kto naprawdę chce mieć broń to nie ma problemu w tej chwili z jej zdobyciem.
Ostatnio zmieniony 10 stycznia 2015, 20:11 przez bartos061, łącznie zmieniany 2 razy.
"I GOT MY GLOCK, COCKED, READY TO ROCK"
http://WWW.061.COM.PL

asasello
Posty: 4378
Rejestracja: 9 sierpnia 2004, 09:59
Kontakt:

Re: Wyższość strzeleckiej nad I-webem ;)

#26 Post autor: asasello » 10 stycznia 2015, 20:01

Błądzisz cny Uriaszu.Z tymi promesami jest jak średnią krajową.Każdy słyszał ale nieliczni doświadczają.Może ktoś ma dużo promes ale nie ma ich zbyt wielu.Dla małego żuczka to jakiś rok kosztownego i upokarzającego szarpania.Bez gwarancji sukcesu.
Kiedy broni w rękach społeczeństwa będzie więcej niż w państwach ościennych (zakładam że nie będzie tam banu) to wtedy będzie nieźle.
Niechaj problemy naszych problemów będą naszymi radościami.

Awatar użytkownika
bartos061
Posty: 2186
Rejestracja: 23 października 2005, 16:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Wyższość strzeleckiej nad I-webem ;)

#27 Post autor: bartos061 » 10 stycznia 2015, 20:08

Naprawdę właścicieli nowych pozwoleń przybywa jak grzybów po deszczu. W WPA rzadko bywam, ale Żandarmeria dostaje teraz miesięcznie tyle wniosków o pozwolenia co kiedyś przez rok.
Jak spełnisz wszystkie wymogi to pozwolenie dostaniesz na 100%.
Jedyna kategoria gdzie została uznaniowość to -A- czyli "do ochrony osobistej"

Dodam jeszcze,że w zeszłym roku była taka sytuacja w Krakowie, że prawie na miesiąc zabrakło amunicji 9mm PARA. A na strzelnicy Pasternik praktycznie zawsze ktoś jest i strzela a kiedyś były tam pustki.
"I GOT MY GLOCK, COCKED, READY TO ROCK"
http://WWW.061.COM.PL

asasello
Posty: 4378
Rejestracja: 9 sierpnia 2004, 09:59
Kontakt:

Re: Wyższość strzeleckiej nad I-webem ;)

#28 Post autor: asasello » 10 stycznia 2015, 20:16

To załatw mi z pięć :wink: :mrgreen:
Mogą być z Żandarmerii.Wybredny nie jestem.
Ostatnio zmieniony 10 stycznia 2015, 20:50 przez asasello, łącznie zmieniany 1 raz.
Niechaj problemy naszych problemów będą naszymi radościami.

Awatar użytkownika
bartos061
Posty: 2186
Rejestracja: 23 października 2005, 16:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Wyższość strzeleckiej nad I-webem ;)

#29 Post autor: bartos061 » 10 stycznia 2015, 20:21

Od razu załatw :roll: :mrgreen:
Po prostu weź się za to i złóż wniosek.
To co piszę - to moje osobiste spostrzeżenia - pozwoleń przybywa w bardzo szybkim tempie. Zresztą przy okazji wizyt w WPA (bo akurat oni mi wystawiają uprzednią zgodę przywozową) to jeszcze nie było tak - żeby kogoś tam nie było i nie czekał.
"I GOT MY GLOCK, COCKED, READY TO ROCK"
http://WWW.061.COM.PL

Awatar użytkownika
bike
Posty: 302
Rejestracja: 2 lipca 2014, 15:39
Lokalizacja: okręg siódmy

Re: Wyższość strzeleckiej nad I-webem ;)

#30 Post autor: bike » 10 stycznia 2015, 20:34

Jeśli ktoś chce mieć broń to faktycznie będzie ją miał (jeśli tylko spełni wymogi formalne). Mówie oczywiście o broni do celów sportowych, myśliwskich czy kolekcjonerskich. Dla wielu największą zaporą mogą być jedynie finanse. Do ochrony osobistej pozostała uznaniowość i tu przecietny spokojny człowiek który nie jest ze świecznika, lub którego jeszcze nie napadnięto albo przynajmniej mu nie grożono ma małe szanse. Broń CP i wiatrówki to też znaczne ułatwienie by "coś" mieć. Pod tym względem Ustawa jest spoko. Ale poza tym nie mogę o niej powiedzieć dobrego słowa. Broni faktycznie przybyło (szczegolnie kolekcjonerskiej), a odkąd z kolekcjonerki można legalnie strzelać to i amunicji schodzi więcej. Jednak statystyki mogą sie nawet pogorszyć. Jeśli wierzyć danym opublikowanym w chyba ARSENALE to polska jest trzecim od końca krajem w europie co do liczby legalnie posiadanej broni i jest jej coś (o ile dobrze pamiętam) 1,3 szt na 100 mieszkańców. Gorsza jest chyba tylko Litwa i Rumunia. Jęśli w danych tych zawarta była broń gazowa, z której przez zmiane przepisów obecnie masowo wszyscy rezygnują to może sie zdarzyć że w tej statystyce jeszcze spadniemy.

ODPOWIEDZ