Tego nie znalem - dobry opis i wnioski.

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor

LARPAK
Posty: 817
Rejestracja: 29 sierpnia 2011, 16:44

Re: Tego nie znalem - dobry opis i wnioski.

#2 Post autor: LARPAK » 31 sierpnia 2015, 21:13

Nakręcono nawet film fabularny na podstawie tych wydarzeń. Był to film z serii "in the line of duty".
Stanisław Kochański w ks. pt. operacje antyterrorystyczne: akcje i uzbrojenie opisuje m.in. ten przypadek.

Z podobnych akcji to poczytaj sobie jeszcze o North Hoollywood Bank shotout.
.22 LR, .22 MAGNUM, .25 AUTO, .38 SPECIAL, 9 x 18 mm MAKAROW, 9 x 19 mm PARA, 7,62 x 25 mm, .222 REM, 7,62 x 39 mm, 7,62 x 54R, 12 GA

Awatar użytkownika
357
Posty: 133
Rejestracja: 15 sierpnia 2015, 21:32

Re: Tego nie znalem - dobry opis i wnioski.

#3 Post autor: 357 » 31 sierpnia 2015, 21:56

Masz moze jakis link do tego ?
in the line of duty

mnie sie pokazuja jakies chinskie i angielskie :^(

Awatar użytkownika
bartos061
Posty: 2186
Rejestracja: 23 października 2005, 16:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Tego nie znalem - dobry opis i wnioski.

#4 Post autor: bartos061 » 31 sierpnia 2015, 22:07

Masz tutaj:
http://www.strzelecka.net/viewtopic.php ... i&start=30

EDIT:
ten napad na bank z 97 też jest super udokumentowany a fabularny film ma tytuł "44 minuty". Nie wspomnę już, że film "SWAT" zaczyna się od podobnej akcji
"I GOT MY GLOCK, COCKED, READY TO ROCK"
http://WWW.061.COM.PL

LARPAK
Posty: 817
Rejestracja: 29 sierpnia 2011, 16:44

Re: Tego nie znalem - dobry opis i wnioski.

#5 Post autor: LARPAK » 31 sierpnia 2015, 22:26

Zapomniałem dopisać właśnie tytułu fabularnej wersji o strzelaninie w Banku Hollywood.

Tutaj masz link do wikipedii:
https://en.wikipedia.org/wiki/North_Hollywood_shootout

Co Ciekawe i o tym się przestało wspominać, a oglądałem akcję nie powiem, że na żywo ale na jednym z programów na kablówce krótko po akcji i tam wspomniano o tym, że policjanci byli w sklepie z bronią, aby się dozbroić - w filmie jest to pokazane, ale we wszelkich późniejszych materiałach jest co najwyżej krótka wzmianka lub jest to pominięte.

Na jednym z amerykańskich for zapytałem dlaczego nie strzelano od razu w głowę zwłaszcza jak żadne strzały nie dawały efektu.
Odpowiedź jaką uzyskałem to: polityka policji w tamtych czasach była, aby obezwładnić i aresztować. Zmieniło się to podobno właśnie po tej akcji. Podobnie też z wyposażeniem wozów patrolowych.
Obecnie jak można poczytać czy obejrzeć różne filmy/wywiady z policjantami to poza bronią krótką i strzelbą wożą w bagażnikach nawet karabinki AR15 w wersji samopowtarzalnej czy samoczynnej nawet.
.22 LR, .22 MAGNUM, .25 AUTO, .38 SPECIAL, 9 x 18 mm MAKAROW, 9 x 19 mm PARA, 7,62 x 25 mm, .222 REM, 7,62 x 39 mm, 7,62 x 54R, 12 GA

Awatar użytkownika
357
Posty: 133
Rejestracja: 15 sierpnia 2015, 21:32

Re: Tego nie znalem - dobry opis i wnioski.

#6 Post autor: 357 » 31 sierpnia 2015, 22:29

Mam
In the Line of Duty: The F.B.I. Murders

telewizyjny nie fabularny
znajde
dzieki

LARPAK
Posty: 817
Rejestracja: 29 sierpnia 2011, 16:44

Re: Tego nie znalem - dobry opis i wnioski.

#7 Post autor: LARPAK » 31 sierpnia 2015, 22:35

Fabularny nie oznacza kinowy.
Film fabularny może być nakręcony bezpośrednio dla telewizji.
In the line of duty to cała seria filmów odnosząca się to rzeczywistych wydarzeń i pokazująca jest od każdej ze stron w sposób właśnie fabularny, ale w oparciu o fakty.
Ciekawe z tej serii jest jeszcze: In the line of duty: Waco, In the line of duty: Ruby Ridge.
Pewnie jest jeszcze coś, ale teraz pewnie nie pamiętam, że nawet widziałem.
Lata temu RTL7, a później TVN7 emitowały całą serię, podobnie też chyba TV Puls czy Tele5.
.22 LR, .22 MAGNUM, .25 AUTO, .38 SPECIAL, 9 x 18 mm MAKAROW, 9 x 19 mm PARA, 7,62 x 25 mm, .222 REM, 7,62 x 39 mm, 7,62 x 54R, 12 GA

Awatar użytkownika
357
Posty: 133
Rejestracja: 15 sierpnia 2015, 21:32

Re: Tego nie znalem - dobry opis i wnioski.

#8 Post autor: 357 » 31 sierpnia 2015, 23:03

To temar rzeka a podtematow to caly Ocean !

W tym filmiku o 1986 - jakis oberzniety kawalek obejrzalem - ktos strzela z broni automatycznej ???
Przekret filmowy tylko.

O tym z 1997 czytalem i ogladalem juz dawno.
Poliyka aresztowania byla i jest nadal.
Chyba teraz jeszcze duzo ostrzejsza.

A ze nie mogli trafic kolesi - nie mieli takiej mozliwsci.
Bo chciec to chcieli.
Po wojskowemu przykryli ich ogniem i policjanci sie pochowali.
Ze sluzbowego rewolweru czy pistoletu z stalymi przyrzadami celowniczymi ustawionymi na 25m to mozna sobie popukac.
I to sobie robili - pukali po okolicy.
Zbrojny napad na sklep z bronia dopiero wyrownal szanse !

A ze 9x19 mimo, ze doskonaly to, ze jednak za slaby to wiadomo juz bardzo dawno.
Mam 9mm w VISie ale Glocka to juz kupilem w 357 SIG - dokladnie z tego powodu.
Aternatywa bylo 10mm

Ruscy o tym wiedzieli juz prawie 100 lat temu
Po to wlasnie wymyslono 7.62x25
Z nieznanych powodow naboj jakby zapomniany
Wymyslaja nowe i nowe.
No ale za wymyslanie jest kasa i to duza.
A za robienie tego co jest dobre nie ma nic.

Ech ...
LARPAK pisze:Zapomniałem dopisać właśnie tytułu fabularnej wersji o strzelaninie w Banku Hollywood.

Tutaj masz link do wikipedii:
https://en.wikipedia.org/wiki/North_Hollywood_shootout

Co Ciekawe i o tym się przestało wspominać, a oglądałem akcję nie powiem, że na żywo ale na jednym z programów na kablówce krótko po akcji i tam wspomniano o tym, że policjanci byli w sklepie z bronią, aby się dozbroić - w filmie jest to pokazane, ale we wszelkich późniejszych materiałach jest co najwyżej krótka wzmianka lub jest to pominięte.

Na jednym z amerykańskich for zapytałem dlaczego nie strzelano od razu w głowę zwłaszcza jak żadne strzały nie dawały efektu.
Odpowiedź jaką uzyskałem to: polityka policji w tamtych czasach była, aby obezwładnić i aresztować. Zmieniło się to podobno właśnie po tej akcji. Podobnie też z wyposażeniem wozów patrolowych.
Obecnie jak można poczytać czy obejrzeć różne filmy/wywiady z policjantami to poza bronią krótką i strzelbą wożą w bagażnikach nawet karabinki AR15 w wersji samopowtarzalnej czy samoczynnej nawet.

Awatar użytkownika
357
Posty: 133
Rejestracja: 15 sierpnia 2015, 21:32

Re: Tego nie znalem - dobry opis i wnioski.

#9 Post autor: 357 » 31 sierpnia 2015, 23:10

Jasne, ze moze byc fabularny telewizyjny.
Ale taki wyrob jest klasyfikowany jako film telewizyjny.

To niby pozornie jest malo wazne, ale to tylko bardzo cienki pozor.

Filmy telewizyjne trafiaja do telewizji, to jakby jasne.
Ale nie trafiaja do kin, na festiwale filmowe, do nagrod i slawy i wielkiej kasy, do Oskarow ...
I to sie nagle robi ogromna roznica.

LARPAK pisze:Fabularny nie oznacza kinowy.
Film fabularny może być nakręcony bezpośrednio dla telewizji.
In the line of duty to cała seria filmów odnosząca się to rzeczywistych wydarzeń i pokazująca jest od każdej ze stron w sposób właśnie fabularny, ale w oparciu o fakty.
Ciekawe z tej serii jest jeszcze: In the line of duty: Waco, In the line of duty: Ruby Ridge.
Pewnie jest jeszcze coś, ale teraz pewnie nie pamiętam, że nawet widziałem.
Lata temu RTL7, a później TVN7 emitowały całą serię, podobnie też chyba TV Puls czy Tele5.

LARPAK
Posty: 817
Rejestracja: 29 sierpnia 2011, 16:44

Re: Tego nie znalem - dobry opis i wnioski.

#10 Post autor: LARPAK » 31 sierpnia 2015, 23:20

Przed ruskimi to był 7,63 x 25 mm.
I tak samo jak później FBI stwierdziło, że 10 mm jest za mocny w kontroli i mieli 10 mm Lite/10 mm FBI, a później .40 S&W, aby ponownie wrócić do 9 mm PARA...

Czy strzelali z broni automatycznej/samoczynnej ciężko powiedzieć. Nie mam teraz książki Kochańskiego, a tam było to opisane na 90%. W artykule wikipedii nie jest to chyba stwierdzonego (sprawdziłem pobieżnie).

Mieli, nie mieli możliwości trafienia tych z Hollywood - ciężko stwierdzić. Bardziej bym tutaj się doszukiwał tego czy mogli/chcieli trafić skutecznie i śmiertelnie.

Tak, tylko film telewizyjny to ogólne pojęcie bo telewizyjny może oznaczać fabularny, dokumentalny, s-f, rozrywkowy itd. itd.
In the line of duty to telewizyjny film fabularny bo dokumentalnym nie można go nazwać.
.22 LR, .22 MAGNUM, .25 AUTO, .38 SPECIAL, 9 x 18 mm MAKAROW, 9 x 19 mm PARA, 7,62 x 25 mm, .222 REM, 7,62 x 39 mm, 7,62 x 54R, 12 GA

Awatar użytkownika
357
Posty: 133
Rejestracja: 15 sierpnia 2015, 21:32

Re: Tego nie znalem - dobry opis i wnioski.

#11 Post autor: 357 » 31 sierpnia 2015, 23:46

Telewizyjny to nie tylko znaczy gdzie sie oglada.
Bardziej wazne kto wyprodukowal, dla kogo i na jakim nosniku.

Nie strzelali z automatycznej, bo nie mieli.
Obie strony nie mialy.
A w filmiku sprzelaja. Czyli PIC, jak w sejmie :^D

Oj chcieli, nawet bardzo.
Policjanci bardzo nie lubia, jak bandyci do nich strzelaja.
Dziwne
Tak, jakby bandyci lubili gdy policja do nich strzela ...
LARPAK pisze:Przed ruskimi to był 7,63 x 25 mm.
I tak samo jak później FBI stwierdziło, że 10 mm jest za mocny w kontroli i mieli 10 mm Lite/10 mm FBI, a później .40 S&W, aby ponownie wrócić do 9 mm PARA...

Czy strzelali z broni automatycznej/samoczynnej ciężko powiedzieć. Nie mam teraz książki Kochańskiego, a tam było to opisane na 90%. W artykule wikipedii nie jest to chyba stwierdzonego (sprawdziłem pobieżnie).

Mieli, nie mieli możliwości trafienia tych z Hollywood - ciężko stwierdzić. Bardziej bym tutaj się doszukiwał tego czy mogli/chcieli trafić skutecznie i śmiertelnie.

Tak, tylko film telewizyjny to ogólne pojęcie bo telewizyjny może oznaczać fabularny, dokumentalny, s-f, rozrywkowy itd. itd.
In the line of duty to telewizyjny film fabularny bo dokumentalnym nie można go nazwać.

LARPAK
Posty: 817
Rejestracja: 29 sierpnia 2011, 16:44

Re: Tego nie znalem - dobry opis i wnioski.

#12 Post autor: LARPAK » 1 września 2015, 00:29

Akurat nośnik w tym przypadku to telewizor ;)
.22 LR, .22 MAGNUM, .25 AUTO, .38 SPECIAL, 9 x 18 mm MAKAROW, 9 x 19 mm PARA, 7,62 x 25 mm, .222 REM, 7,62 x 39 mm, 7,62 x 54R, 12 GA

Awatar użytkownika
357
Posty: 133
Rejestracja: 15 sierpnia 2015, 21:32

Re: Tego nie znalem - dobry opis i wnioski.

#13 Post autor: 357 » 1 września 2015, 01:01

To jest odbiornik :roll:

LARPAK
Posty: 817
Rejestracja: 29 sierpnia 2011, 16:44

Re: Tego nie znalem - dobry opis i wnioski.

#14 Post autor: LARPAK » 1 września 2015, 01:07

To taki żart był.

Chociaż jakbyś się upierał to jest to nośnik bez możliwości zapisu z odtwarzaniem czasowym, jednorazowym chyba, że jest to Kevin sam w domu to wtedy odtwarzanie jest możliwe co roku w okolicach końcówki grudnia... ;)
.22 LR, .22 MAGNUM, .25 AUTO, .38 SPECIAL, 9 x 18 mm MAKAROW, 9 x 19 mm PARA, 7,62 x 25 mm, .222 REM, 7,62 x 39 mm, 7,62 x 54R, 12 GA

Awatar użytkownika
Razorblade1967
Posty: 2409
Rejestracja: 2 sierpnia 2008, 21:32

Re: Tego nie znalem - dobry opis i wnioski.

#15 Post autor: Razorblade1967 » 1 września 2015, 08:58

357 pisze: Po wojskowemu przykryli ich ogniem i policjanci sie pochowali.
Ze sluzbowego rewolweru czy pistoletu z stalymi przyrzadami celowniczymi ustawionymi na 25m to mozna sobie popukac.
I to sobie robili - pukali po okolicy.
Można nie tylko "popukać"... można strzelać skutecznie. Problem w tym, że pomimo przewagi liczebnej okazało się, że wyszkolenie strzeleckie funkcjonariuszy nie było na odpowiednim poziomie. To nie pistolet jest problemem... szkolenie funkcjonariuszy policji znacznie skraca dystans na jakim potrafią strzelać, owszem z zasady faktycznie muszą używać broni na bardzo bliskich dystansach. No ale czasem mści się "z zasady"... trafia się sytuacja, że przydała by się umiejętność trafienia w głowę z 25-30m (która to umiejętność nie jest wcale czymś trudnym do osiągnięcia, nawet w niewygodnej sytuacji), a tutaj klapa... nikt nie potrafi, bo ćwiczą tylko na 10-15m.

Akurat akcja pod tym bankiem (podobnie jak ta "strzelanina w Miami") dowiodła najbardziej jednego... braków w wyszkoleniu policjantów i braku przygotowania do "gorących sytuacji", które zdarzają się na tyle rzadko (dlatego są tak znane), ze "nie warto" do nich przygotowywać. W obu przypadkach straty policjantów były wynikiem chaosu "w akcji" i braku przygotowania do skutecznego użycia broni w takich sytuacjach.

ODPOWIEDZ