Forum Broni Strzeleckiej
http://strzelecka.net/

Zaraza się rozszerza
http://strzelecka.net/viewtopic.php?f=7&t=5135
Strona 1 z 1

Autor:  waliza [ 28 grudnia 2017, 00:04 ]
Tytuł:  Zaraza się rozszerza

https://www.gov.uk/government/news/home ... regulation


Hyhyhy. Przygotujcie się na bardzo tanie wiatrówki i optykę z Anglii :mrgreen:

Autor:  Okruch [ 28 grudnia 2017, 13:30 ]
Tytuł:  Re: Zaraza się rozszerza

Pobaw się w pośrednika ;)

Autor:  waliza [ 28 grudnia 2017, 16:11 ]
Tytuł:  Re: Zaraza się rozszerza

Na razie to o wiele za wcześnie. Szkocję walnęło , kurz opadł, angole się pośmiali z wieśniaków z północnego zadupia ( w końcu tu mniej niż 10% ludności UK) a tu nagle pierdut. Środowiskiem nieźle zatelepało. Opór oczywiście będzie większy, więc nawet jeśli coś to ta impreza do smutnego finału zajmie z 3-5 lat. Jak nie więcej.

Autor:  Brat [ 28 grudnia 2017, 22:03 ]
Tytuł:  Re: Zaraza się rozszerza

Brytoli porypało kompletnie ... Będą chyba - pomimo starań kom. Bieńkowskiej ;) - wyspą, także w regulacjach dot. broni ... :(
Przynajmniej na razie.

Autor:  waliza [ 29 grudnia 2017, 00:56 ]
Tytuł:  Re: Zaraza się rozszerza

No oni są inni :mrgreen: Jak już wspominałem w Szkocji łatwiej teraz o kwit na śrutówkę niż wiatrówkę. Teraz im chodzi o to, że z wiatrówki można zrobić kuku a nie podlega żadnym regulacjom. A brytole nie lubią czegoś robić co wymaga jaj ( np ukarać porządnie jakiegoś gnojka co odwala z wiatrówką) więc po prostu czegoś zakazują i sprawa załatwiona bo przecież jak czegoś nie wolno to nikt nie będzie zakazu łamać :mrgreen: . W najlepszym wypadku wprowadzą jakieś trzymanie jej w szafie i jakąś łagodniejszą wersje licencjonowania niż FAC jak w Szkocji ale coś chyba wprowadzą.

Autor:  Mr. Pete [ 10 stycznia 2018, 13:00 ]
Tytuł:  Re: Zaraza się rozszerza

@Waliza - a właśnie, powiedz Ty mi chłopaku, jak to jest z tą bronią w UK dla cywili? Tak pokrótce. Bo Ty chyba już tam mieszkasz dość długo i zakładam, że broń masz (miałeś?). Z tego co słyszałem, to chyba tylko jako tako myśliwi coś tam mogą mieć - jakąś śrutówkę, ale tzw. sportowcy i ochrona osobista to chyba niczego nie może mieć - ani boczny ani centralny. Prawda to?

Autor:  Apolinary Koniecpolski [ 11 stycznia 2018, 01:03 ]
Tytuł:  Re: Zaraza się rozszerza

Redaktor siem już rozpisywał na ten ten temat(więcej jak raz?), ale nie musisz szukać, pewnie bez zbytniego proszenia zaserwuje rekapitulację ;)

ps. a właśnie, szanownen waliza pamięta może jak to jest ze szkłami powyżej 4x(?), obostrzenia są co do wwozu czy wywozu?

Autor:  waliza [ 11 stycznia 2018, 19:22 ]
Tytuł:  Re: Zaraza się rozszerza

Ano pisałem kilka razy. W pigułce jest tu. https://en.wikipedia.org/wiki/Firearms_ ... ed_Kingdom
Co do celowników nic nie wiem, handel kwitnie, szczególnie dużo kupowanych z USA tu wjeżdża i to o powiększeniach 6-24. Jedyny problem to tłuką cłem aż huczy. Czego nie kupiłem , nawet za jakieś 50-60 dolców i sklep wysłał jako "prezent" to zawsze SRU! z 10-20 funtów mi dofasolili jukejowe celniki :mrgreen:

Autor:  Mr. Pete [ 12 stycznia 2018, 09:10 ]
Tytuł:  Re: Zaraza się rozszerza

Ehhhh Panowie, chciałem w 3 zdaniach, to mi link do jebutnego artykułu na wiki wysłaliście. :/ To już bym wolał jakiś starszy wątek tu na forum, gdzie Pan Szanowny Redaktor się rozpisywał na ten temat. :)

Autor:  waliza [ 12 stycznia 2018, 14:08 ]
Tytuł:  Re: Zaraza się rozszerza

W 3 zdaniach to masz- zero broni krótkiej ( chociaż pozwolenie na nią jest, section 5 się to zwie ale nie wiem kto to dostaje i chyba nie wolno strzelać) z wyjątkiem czarnoprochowej. Wszystko na kwit. Broń samopowtarzalna tylko śrutówki i gwintowana do kal 22. Jakieś tam karabiny i podobne na kwit tak samo jak wiatrówki powyżej 17J w Anglii i wszystkie w Szkocji. W Irlandii Płn najluźniej bo broń krótka jest nadal. Tłumiki legalne i dostępne do wszystkiego- do wiatrówek i śrutówek bez żadnych ograniczeń, do broni kulowej są wpisywane w pozwolenie tak jak broń.

Autor:  Apolinary Koniecpolski [ 13 stycznia 2018, 08:47 ]
Tytuł:  Re: Zaraza się rozszerza

Już znalazłem, obostrzenia są co do wywozu lunet od 10x wzwyż i dwójnogów/trójnogów(sic!), a wypadku państw "specjalnej troski"(na liście których nas jeszcze nie ma) nawet takich o mniejszym powiększeniu.

Autor:  waliza [ 13 stycznia 2018, 12:45 ]
Tytuł:  Re: Zaraza się rozszerza

A to ja nic o tym nie wiedziałem. Jeśli już to ja mam tylko z wwozem do czynienia.

Autor:  Mr. Pete [ 15 stycznia 2018, 09:19 ]
Tytuł:  Re: Zaraza się rozszerza

@waliza - dzięki, o takie właśnie wyjaśnienie mi chodziło. :)

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/