Jezusmariajózef!

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Królik
Moderator
Posty: 1055
Rejestracja: 27 lutego 2006, 08:03

Jezusmariajózef!

#1 Post autor: Królik » 20 września 2006, 13:54

Przeczytałem na innym Forum wypowiedź pewnego młodego człowieka na temat sposobów legalnego i nielagalnego zdobycia broni.
Powiem szczerze, że włos mi się na głowie zjerzył, zwłaszcza, że gros userów tamtgo forum to młodzi (czasem bardzo) ludzie.
Jako, że mam tam moderkę, wywaliłem jego posta w kosmos, zaś autorowi sypnąłem warna.
Pozwolę sobie wlepić ten bełkot tutaj, abyście mogli się z nim zapoznać.
Moim zdaniem faceta należy izolować d zdrowej części społeczeństwa, bo jak dorośnie, to cholera wie co jeszcze wymyśli...
jakiś kretyn na innym forum pisze:
Chociaż z drugiej strony to czyta się nieraz w gazetach ze pismaki zrobili prowokację z zakupem takiej giwery -sam mam artykuł we Wproście że
pismaki powołali się na stadionie na kontakt i na drugi dzień byli umuwieni ze sprzedawcą MP 5 miał podobno kosztować 8000 a rewolwer S&W coś około 2500 -No to jak to z tym jest
Pismaki w gazetach piszą różne bzdury! Akurat nie wierze że byli w stanie zdobyc mp5. Co do rewolweru, byłbym w stanie uwierzyć, bo mogli go gdzieś w Niemczech czy gdzieś ukraść komuś z domu i przez kogoś przemycić akurat do PL. Zaś mp5 jest używany przez głównie wojsko i policje krajów zachodnich i za bardzo nie wyobrażam sobie jak mógłby to ktos wynieść i przywieźć własnie do PL. I pytanie w jaki to niby cudowny sposób ci pismaki zdobyli ten kontakt???? Co tak poszli , spytali i już ich umawiali, tak? To fakt, że na stadionie podobno można kupić każdy towar, ale jezeli nie ma sie znajomości tam bądź nie jest sie polecony z zewnątrz od kogoś z półświadka , to NIC SIE NIE DOSTANIE!
Jedyne co jest możliwe to broń która została przeznaczona na zezłomowanie i przetop.
Tak, właśnie to jest ewentualnie do dostania + starocie, wykopki, jakieś graty po II wojnie światowej. ale i tak o to wszystko jest BARDZO TRUDNO a to już mówi samo przez się!
Jedyne co się dowiedziałem to, w "zaufaniu" ktoś ze sprzedawców powiedział mi, że kilka lat przed tym jak przyszedłem byli na prawdę na targu Rosjanie tudzież inni Bułgarzy i mieli podobno jakieś uzbrojenie, ale dzisiaj już więcej nie przyjeżdzają. Podobną wersję usłyszałem od jeszcze jednego handlarza śmkeciami na tym targu - nie wiem na ile mnie bajerowali, ale sądze że mówili prawdę.
Nie bajerowali Cie. Na początku lat 90tych Polska była wręcz zalana nielegalną bronią. Co tragiczne to juz przeszłość. Broń pochodziła głownie od wycofujących sie z PL wojsk radzieckich, które sprzedawały broń właśnie takim bazarowym handlarzom. Nieraz słyszałem, historie ż e ruscy sami sie prosili żeby to kupić , czasem wciskali ludziom to na siłe zamiast innych towarów. Mieli głownie AK, makarovy i granaty F1. Zarówno gangom jak i zwyczajnym kolekcjonerom policja kasowała całe arsenały i to nie tylko jakiegoś ruskiego złomu ale także zachodniej broni jak S&W czy nawet UZI, bywały też MP5 i karabiny snajperskie z tłumikami. Na ulicach nie rzadko wybuchały bomby i strzelaniny będące wynikiem porachunków gangsterskich. Zdjęcia nielegalnych arsenałów, całych stołów z bronią należały wtedy w tv do bardzo ćzęstych. Byłem wtedy dzieckiem i właśnie wtedy zrodziła sie we mnie wiara, że jak dorosne to zdobycie broni na lewo nie bedzie stanowiło specjalnego problemu i bardzo sie na tym zawiodłem bo dopiero niedawno sie obudziłem ze snu i dotarło do mnie że te czasy juz dawno za nami. Niestety bezpowrotnie :(
Znaczy to że jeżeli spełniamy wymagania to MUSIMY dostać pozwolenie - a jeżeli ktoś to blokuje dla własnego widzimisie to łamie prawo.
Jeżeli ktoś łamie prawo to popełnia przestępstwo,a przętępstwo sie karze , a najpierw kieruje do sądu i tak nalezy w takich przypadkach czynić! I zdaje sie że ludzie sie wzięli na sposób i robią tak i raczej wygrywają . Czytałem o tym chyba , w któryms z czasopism o broni.
a ja dalej obstaje przy swoim ze wszystko kupic mozna na wlasne oczy dzialko od samolotu widzialem wiec to nie jest jakas kicha ..nie wiem byc moze trzeba odpowiednio jakos wygladac w kazdym badz razie widzialem i wiem ze kupic mozna ....
ja tez widziałem m.in PPSH. Tylko że to są wszystko zaspawane atrapy!!!!! I nie porównuj mi tu jakiegoś starego złomu wykopanego po 50 latch leżeniu w ziemi do w pełni funkcjonalnej nowoczesnej broni , bo to niebo a ziemia!!!!
Musi zmienic się mentalnośc ludzi - musza dojżeć i dorosnąć do zrozumienia prawa powszechnej samoobrony lub hobby jaką jest broń palna.
Nie łudziłbym sie , że my tych lat dożyjemy.
chyba nie widzicie podstawowego problemu w tej kwestii- amunicji. Trzeba na nią tak samo papierów, a dostać ją jest trudniej niż samą broń.
a kończy się szybko
Jeżeli chodzisz na strzlnice to raczej nie powinien byc problem. Bierzesz np. 100szt 9mm, 50szt strzelasz, 50 do kieszeni. Następny raz to samo.
no bez przesady amunicja do ak jest dostępna
No niby jest i jest tańsza od np. 9mm bo ruska...
znajomy znajomego mojego koleszki pieze jak najbardziej poważnie miał/ma? 5szt ak w tym 3 ze składaną kolbą i 2 z drewnianą w stanie niemalże idealnym po 250zł szt i przy komplecie tych 5 szt za 1000 dawał blaszane wiadro pełne amunicji standardowej
A kumpel mówił,że kumpel jego kumpla ma w domu karabin laserowy, działko plazmowe i RPG. Te 2 pierwsze znlazł w rozbitym UFO. RPG dostał w prezencie od Talibów jak przylecieli do Polski śmigłowcem z narkotykami ukrytymi w kamieniach szlachetnych (pomagało im SLD, Lepper o tym mówił kilka lat temu :))Chce sprzedać po 1000zł za szt a jak bierzesz wszystko to za 1500zł i może jak pogada z Talibami to Ci jeszcze jednego RPG dorzuci gratis :) chce sie widzisz tego pozbyć bo za działko plazmowe i karabin laserowy to go ściga CIA bo to UFO to tajna sprawa jest i chca dowody zatrzeć...
oczywiście wiecie pisze bzdury wymyślone przeze mnie pod wpływem alkoholu
Serio? No to dobrze , że powiedziałeś bo jeszcze by ktoś uwierzył i sprawe na policje zgłosił...

A tak całkiem na poważnie, to sorry Achtung, ale ja w tej chwili nie reaguje zbyt przyjemnie gdy ktoś mi wciska co to ktoś tam nie miał do sprzedania, albo czego to w PL nie kupisz na lewo, bo to są wszystko debilne plotki dziecinnych naiwniaków, którzy nigdy w życiu nie zetknęli sie z problemem zdobycia broni w obecnych polskich realiach, a ja realnie mysle o zdobyciu klamy a nie o głupim gadaniu o tym. Od małego słysze podobne opowiastki od moich rówieśników, którzy to nie raz sie przechwalali że ktoś tam miał coś do sprzedania, tylko jak przyszło co do czego , jak chciałem cos kupic to jakoś nigdy nic nie wychodziło z oczywistych powodów.

Jezeli ktoś w PL chce zdobyć broń na lewo to widze 2 sposoby. Albo iść na siłke dobrze sie wyćwiczyć, opanowac jakąś sztuke walki, np. krav maga I GDY JEST SIE W MIARE PEWNYM SWYCH UMIEJĘTNOŚCI to zjumać broń konwojentowi albo gliniarzowi. Problem em jest że oni raczej nigdy nie łarzą w pojedynkę, za to mają dobre gnaty: glocki i walthery p99. Najlepeij zrobić to we 2 jeden musi zajśc takiego od produ i z zaskoczenia zajebąc porządnym gazem w ryj a drugi od tyłu i wtym samym momencie wyjąć klame i w nogi w przeciwnych kierunkach. Gośc jest kompletnie zdezorientowany. aMUNICJE mozna zdobywać jak wyżej napisałem, a magazynki bez problemu sie na targu staroci dostanie. [TO TYLKO POMYSŁ ZACZERPNIĘTY Z GŁUPIEGO FILMU PRZEZ KUMPLA I NIKOGO NIE NAMAWIAM DO POPEŁNIANIA TAKIEGO PRZESTEPSTWA]

Drugi sposób to iśc na strzelnice i strzelać. Tam gromadzą sie miłośnicy broni, którzy rozumieją sytuacje jak trudno w PL zdobyc pozwolenie i mają czasem zanjaomości za granica gdzie broń jest dużo łatwiej dostępna nalewo. I oni ją sprowadaja tutaj i można od takich kupić. Oczywiście cena dużo wyższa od legalu, a gwarancji nie ma żadnej że kpgpś takiego sie uda poznać.

Albo jeszcze coś poskaładać jak ci pismaki...

PS> Wie ktoś czy to prawda, że we Włoszech nie trzeba broni po zakupie rejestrować i dlatego jest łatwy wyciek na czarny rynek?
I jak Wam się podoba?

Awatar użytkownika
jac-t
Posty: 2133
Rejestracja: 23 kwietnia 2005, 16:59
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2 Post autor: jac-t » 20 września 2006, 16:43

:lol: :lol: :lol: niezły młotek ! Powiedz mu, że ja załtwiam głowice nuklearne za flache :D
A ochroniarzy to regularnie trzaskam żeby klamiki zdobyć ! :D Więc mam dla niego do wyboru do koloru!
Kto płodzi takich ludzi ?
"Nie dający spokoju problem jest jak piękna kobieta. Jeżeli nie wiesz jak go rozwiązać, to należy się z nim przespać." - moje
"Dalekosiężne plany mają to do siebie, że są jak króliki - często się walą." - moje

Awatar użytkownika
W.Zajcev
Posty: 65
Rejestracja: 8 sierpnia 2006, 14:21

#3 Post autor: W.Zajcev » 20 września 2006, 17:53

znajomy znajomego mojego koleszki pieze jak najbardziej poważnie miał/ma? 5szt ak w tym 3 ze składaną kolbą i 2 z drewnianą w stanie niemalże idealnym po 250zł szt i przy komplecie tych 5 szt za 1000 dawał blaszane wiadro pełne amunicji standardowej
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/AK-47
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
"Nie idzie o to, aby podczas wojny ginąć za ojczyznę. Należy działać tak, aby tamtym głupim sk...synom dać zginąć za ich ojczyznę."

Generał George S. Patton.

Awatar użytkownika
Guliwer
Posty: 497
Rejestracja: 7 kwietnia 2006, 21:03

#4 Post autor: Guliwer » 20 września 2006, 23:28

Niewątpliwie ciekawy temat.
Wg policji Polacy posiadają ok. 200 tys. sztuk nielegalnej broni.
Jak to oszacowano, nie wiadomo.
http://www.gazeta.policja.pl/archiwum/0804/s12a2.html
"Wtedy wydawało nam się, że jak się ma dwa rewolwery, to ma się wszystko".
Marek Edelman- "Zdążyć przed Panem Bogiem"

Martinez
Posty: 307
Rejestracja: 22 lipca 2005, 23:23

#5 Post autor: Martinez » 27 września 2006, 15:05

Jak to go Królik określił "jakiś kretyn na innym forum" znowu dał popis. Nawet mi się tego cytować nie chce. Ogólnie narzeka na to, że ciężko mu w tym kraju kupić nielegalnie klamkę na bazarze, razem z bułkami i mleczkiem do kawy...
Masz Króliku cierpliwość do gościa, wyrazy podziwu.

Catch22
Moderator
Posty: 154
Rejestracja: 24 lutego 2006, 17:35
Lokalizacja: Warszawa

#6 Post autor: Catch22 » 28 września 2006, 03:36

Cierpliwość to Królik ma na drugie :lol:
Jedźmy. Życie stygnie.

rybek
Posty: 27
Rejestracja: 7 października 2005, 14:39
Lokalizacja: Poznań

#7 Post autor: rybek » 29 września 2006, 15:45

Ciekawe skąd Pan Mariusz Michalski wziął liczbę 1070 zabitych osób z broni palnej, jak w roku 2002 wg statystyk KGP zabójstw wg art. 148 było 1188. 90 procent zabójstw w Polsce dokonuje się z broni palnej ? A Pan Mariusz pisze, że na szczęście polacy nie przejawiają zamiłowania do broni palnej. Kurde nie wiedziałem, że więźniowie nie przejawiają zainteresowania wolnością. Siedzą w tym więzieniu i im dobrze. :evil:

Awatar użytkownika
Rob de Guardio
Posty: 29
Rejestracja: 19 grudnia 2004, 21:28

#8 Post autor: Rob de Guardio » 29 września 2006, 22:30

Bzdury pisze.Kto szuka gazowej ??? Samobójca ?
No comments. :evil:

Awatar użytkownika
marmot1
Posty: 2879
Rejestracja: 27 listopada 2004, 17:54
Lokalizacja: Homeless
Kontakt:

#9 Post autor: marmot1 » 2 października 2006, 00:25

rybek pisze:Ciekawe skąd Pan Mariusz Michalski wziął liczbę 1070 zabitych osób z broni palnej, jak w roku 2002 wg statystyk KGP zabójstw wg art. 148 było 1188. 90 procent zabójstw w Polsce dokonuje się z broni palnej ? A Pan Mariusz pisze, że na szczęście polacy nie przejawiają zamiłowania do broni palnej. Kurde nie wiedziałem, że więźniowie nie przejawiają zainteresowania wolnością. Siedzą w tym więzieniu i im dobrze. :evil:
1070 moze dotyczyc incydentów z bronia palną, bo mniej wiecej tyle sie notuje w ciągu roku z tendencją malejącą. Większość używanej broni to pistolety a najpopularniejszym kalibrm do robienia sobie krzywdy jest (o dziwo!!!) 6.35mm Browning, a przynajmniej to najczęściej trafia do CLK

Co do spoosobu z napadaniem na policjanta...
26-letni Chwedczuk podejrzany jest o to, że w 1998 r. w Białej Podlaskiej napadł na policjanta i zabrał mu broń. Po dwóch tygodniach został zatrzymany; broń odzyskano. Trzy miesiące przebywał w areszcie, a potem został zwolniony. Miał odpowiadać przed sądem z wolnej stopy, ale uciekł. Wydano za nim krajowy list gończy i europejski nakaz aresztowania.
...potem uciekł do USA i wiódł spokojny żywot, nawet rydzykmobila mial...
Chwedczuka opisał w sobotnim wydaniu nowojorski "Nowy Dziennik". Założył on w Nowym Jorku firmę zajmującą się wynajmowaniem luksusowych limuzyn. Gazeta zmieściła jego zdjęcie z Tomem Cruise'm, którego wiózł swoim maybachem na premierę filmu "Mission" Impossible 3".
.... i impossible stało sie possible... :twisted: amerykański sen sie skończył a zaczął sie turnus w ośrodku wczasowym "Rakowiecka"
Walther Mod.9/S&W M&P9/S&W 686/S&W 360SC/SIG P228/Rossi .38SPC/ Beretta 87 Cheetah/CZ-555/CZ ZKK-600/Mauser 98k/Remington 1903A3/Mossberg 590A1/Suhl kal16/ Suhl kal12/ Fortuna Suhl kal 12/Merkel kal12/kbk wz.96 Beryl/Maxim wz.1910/PPSz wz41/PPS wz.43/AKMŁ/Brunszwik P-1837

rybek
Posty: 27
Rejestracja: 7 października 2005, 14:39
Lokalizacja: Poznań

#10 Post autor: rybek » 2 października 2006, 13:36

marmot1 pisze:1070 moze dotyczyc incydentów z bronia palną, bo mniej wiecej tyle sie notuje w ciągu roku z tendencją malejącą.
Coś jednak jest chyba nie tak z tymi liczbami. W 2000 roku, jak podano w artykule, zabójstw z broni palnej było 166. Załóżmy zę w 2002 było około 200 osób. To daje ponad 800 osób postrzelonych śmiertelnie, którzy sami się postrzelili śmiertelnie lub samobójców ze skutkiem śmiertelnym,. Nie wiem co jeszcze można dodać do tych kategorii. Czyli średnio statystycznie, codziennnie od kul ginie około 2.3 ludzia - w kategoriach postrzeleń innych niż zabójstwo. Jakoś o tych przypadkach nie bardzo słychać. Czasami media coś doniosą o postrzeleniu na polowaniu lub jakimś samobójstwie, ale te zdarzenia, przynajmniej w mediach, występują rzadko. Poza tym jak to statystyka, np. w tygodniu nic się nie dzieje a na weekend mamy 14 trupów. Chyba by było o tym głośno ?

Awatar użytkownika
W.Zajcev
Posty: 65
Rejestracja: 8 sierpnia 2006, 14:21

#11 Post autor: W.Zajcev » 2 października 2006, 13:58

Samobójstwa przez zastrzelenie:
Rok 2005: 52
Rok 2004: 58
Rok 2003: 44
Rok 2002: 64
Rok 2001: 58
Rok 2000: 50
"Nie idzie o to, aby podczas wojny ginąć za ojczyznę. Należy działać tak, aby tamtym głupim sk...synom dać zginąć za ich ojczyznę."

Generał George S. Patton.

ODPOWIEDZ