Taurus Ranging Judge

Broń współczesna

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
TOMEK.44
Posty: 102
Rejestracja: 29 listopada 2005, 13:10

Taurus Ranging Judge

#1 Post autor: TOMEK.44 » 1 marca 2011, 19:49

Ktokolwiek widział,ktokolwiek wie. :-)
http://www.taurususa.com/product-detail ... umbseries=
http://www.youtube.com/results?search_q ... judge&aq=0

Podoba mi się ten rewolwer ale oprócz filmików na YT nie znalazłem zbyt wielu informacji.

Awatar użytkownika
Apolinary Koniecpolski
Posty: 2180
Rejestracja: 19 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Smolanka

Re: Taurus Ranging Judge

#2 Post autor: Apolinary Koniecpolski » 1 marca 2011, 20:19

Pełno tego tałatajstwa reklam (nawet po kilka na numer) w gazetkach pokroju G&A było swego czasu (mówię o podstawowej wersji - tzn. z "krótszą" komorą nabojową, o tej powinienem nawet gdzieś mieć jakiś artykulik).
Nie chcę mieć racji, w zupełności wystarczy że Was poróżnię lub choć rozdrażnię.
W sprawie prawdy proszę zgłaszać się do walizy Obrazek

Phouty
Posty: 5468
Rejestracja: 25 sierpnia 2008, 05:05
Lokalizacja: Terytorium Pod Obcą Okupacją

Re: Taurus Ranging Judge

#3 Post autor: Phouty » 2 marca 2011, 01:14

Niestety, ale Kalifornijska Republika Ludowa uznała wszystkie odmiany "Judge" za....krótkolufowe strzelby i nie są one tu dostępne w sprzedaży. Ale właśnie będąc w Reno, mogłem im się nareszcie przyjrzeć z bliska.
Oni też mieli w tym roku Judge w kal. 28, ale też go musieli szybko wycofać s SHOT SHOW, bo był nielegalny według federalnych przepisów.
Właśnie w Reno w sklepie widziałem specjalną amunicję w kal. .410 przeznaczoną dla rewolwerów. Ale jaka różnica była między tą amunicją, a "regularną", to "zapomniałem" się zapytać.
(Marmot zamieścił chyba jej zdjęcie na innym wątku o Reno).
No good deed goes unpunished.
Μολων λαβε
"Przykro mi ale demokracja daje tylko złudzenie udziału we władzy." [bartos061]

Awatar użytkownika
Old Cadet
Posty: 939
Rejestracja: 24 marca 2006, 09:57
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Taurus Ranging Judge

#4 Post autor: Old Cadet » 2 marca 2011, 08:27

Phouty pisze:Niestety, ale Kalifornijska Republika Ludowa uznała wszystkie odmiany "Judge" za....krótkolufowe strzelby i nie są one tu dostępne w sprzedaży.
Wreszcie w czymś będziemy lepsi od Kaliforni!
Od przyszłego czwartku coś takiego będzie można u nas zrejestrować na pozwolenie do obrony!

TWE
Posty: 278
Rejestracja: 17 września 2006, 21:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Taurus Ranging Judge

#5 Post autor: TWE » 2 marca 2011, 08:44

Old Cadet pisze:
Phouty pisze:Niestety, ale Kalifornijska Republika Ludowa uznała wszystkie odmiany "Judge" za....krótkolufowe strzelby i nie są one tu dostępne w sprzedaży.
Wreszcie w czymś będziemy lepsi od Kaliforni!
Od przyszłego czwartku coś takiego będzie można u nas zrejestrować na pozwolenie do obrony!
Witam,
ale wtedy pewnie nie wpiszą .410 do kwitów tylko 45 i 454 - żeby nie było za prosto :D .
Pozdrawiam,
Tomek
Zapraszam do Warszawy na ZKS

Phouty
Posty: 5468
Rejestracja: 25 sierpnia 2008, 05:05
Lokalizacja: Terytorium Pod Obcą Okupacją

Re: Taurus Ranging Judge

#6 Post autor: Phouty » 2 marca 2011, 09:40

Czyli nawet jakt ten rewolwer jest w "podwójnym" kalibrze, to nie można wpisać obu? Dobrze to zrozumiałem? Czyli jak wpiszą n.p. w kal. .454, to już .410 ammo nie da rady kupić w Polsce, bo nie jest wpisane w papier. :shock: Ale przecież cała frajda jest z tym .410!
A może TWE tylko straszysz ludzi? :wink: :lol:
No good deed goes unpunished.
Μολων λαβε
"Przykro mi ale demokracja daje tylko złudzenie udziału we władzy." [bartos061]

Awatar użytkownika
Razorblade1967
Posty: 2409
Rejestracja: 2 sierpnia 2008, 21:32

Re: Taurus Ranging Judge

#7 Post autor: Razorblade1967 » 2 marca 2011, 09:47

Phouty pisze:Czyli jak wpiszą n.p. w kal. .454, to już .410 ammo nie da rady kupić w Polsce, bo nie jest wpisane w papier. :shock:
Tak jest - masz prawo do zakupu amunicji tylko takiej jaka jest wpisana do legitymacji posiadacza broni przy danej broni. Dlatego tak ważne jest zadbanie o taki wpis podczas rejestrowania broni w przypadku broni przystosowanej do różnej amunicji.
UoBiA pisze:Art. 14. Amunicję można nabywać na podstawie legitymacji posiadacza broni lub świadectwa broni, wyłącznie dla tej broni, która jest określona w legitymacji albo na podstawie świadectwa broni i pisemnego zamówienia podmiotu uprawnionego do nabycia amunicji
Inna sprawa, że mając pozwolenie sportowe lub myśliwskie możesz swobodnie pożyczać broni i amunicję od osób również posiadających broń w tych kategoriach i do tego nie potrzeba żadnego pisemnego potwierdzenia. Czyli tak naprawdę możesz taką amunicje posiadać, ale jej nie kupisz.
UoBiA pisze:Art. 28. Broni odpowiadającej celom łowieckim i broni odpowiadającej celom sportowym oraz amunicji do takiej broni można użyczać osobom posiadającym pozwolenie na broń wydane w celach łowieckich lub sportowych.

ss100
Posty: 1890
Rejestracja: 7 marca 2006, 19:06

Re: Taurus Ranging Judge

#8 Post autor: ss100 » 2 marca 2011, 13:47

Ciekawe jak będzie z rejestracją na łowieckie pozwolenie kalibru 410, w sumie taka mała strzelba... :wink:

TOMEK.44
Posty: 102
Rejestracja: 29 listopada 2005, 13:10

Re: Taurus Ranging Judge

#9 Post autor: TOMEK.44 » 2 marca 2011, 13:58

Old Cadet pisze: Od przyszłego czwartku coś takiego będzie można u nas zrejestrować na pozwolenie do obrony!
nie tylko do obrony, z tego co 9x19 na iwebie pisał to na mysliwskie tez :-)

bedę to wkrótce testował dlatego właśnie interesują mnie informacje o tym rewolwerze.

najlepiej jakieś testy,skupienie,pokrycie itp

Awatar użytkownika
Brat
Posty: 205
Rejestracja: 5 grudnia 2006, 21:32
Lokalizacja: Rzeczpospolita Obojga Narodów

Re: Taurus Ranging Judge

#10 Post autor: Brat » 2 marca 2011, 14:47

TOMEK.44 pisze:bedę to wkrótce testował dlatego właśnie interesują mnie informacje o tym rewolwerze. najlepiej jakieś testy,skupienie,pokrycie itp
W Polszcze będziesz testował ? Jeśli tak - ktoś to już sprowadza ??

TOMEK.44
Posty: 102
Rejestracja: 29 listopada 2005, 13:10

Re: Taurus Ranging Judge

#11 Post autor: TOMEK.44 » 2 marca 2011, 15:53

testował bede zakup broni krotkiej do celów łowieckich.
Rewolwer w niemczech planuje kupic

Awatar użytkownika
Brat
Posty: 205
Rejestracja: 5 grudnia 2006, 21:32
Lokalizacja: Rzeczpospolita Obojga Narodów

Re: Taurus Ranging Judge

#12 Post autor: Brat » 2 marca 2011, 17:03

TOMEK.44 pisze:testował bede zakup broni krotkiej do celów łowieckich.
Rewolwer w niemczech planuje kupic
Daj znać jak było ... Do Germanii nie tak znowu daleko przecież. Mnie interesuje model z szyną "pikantną", http://www.taurususa.com/product-detail ... 10TKR-3SSR
Toto wydaje się być lepszym rozwiązaniem do domu niż "normalny" pistolet/rewolwer.

Awatar użytkownika
maziek
Posty: 9186
Rejestracja: 9 września 2006, 22:46

Re: Taurus Ranging Judge

#13 Post autor: maziek » 2 marca 2011, 17:09

Zadam pewnie naiwne pytanie - a czy w wolno strzelać (w Polsce) do człowieka śrutem (nie będąc służbą)?
ukłony...

Awatar użytkownika
Apolinary Koniecpolski
Posty: 2180
Rejestracja: 19 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Smolanka

Re: Taurus Ranging Judge

#14 Post autor: Apolinary Koniecpolski » 2 marca 2011, 17:15

Bronić się możesz absolutnie wszystkim co masz pod ręką (bo chyba o to Ci chodziło?).
Nie chcę mieć racji, w zupełności wystarczy że Was poróżnię lub choć rozdrażnię.
W sprawie prawdy proszę zgłaszać się do walizy Obrazek

Awatar użytkownika
maziek
Posty: 9186
Rejestracja: 9 września 2006, 22:46

Re: Taurus Ranging Judge

#15 Post autor: maziek » 2 marca 2011, 17:43

Tak. Ale w sensie takim, że można, czy że sąd uzna okoliczności i odpuści?
ukłony...

ODPOWIEDZ