Smith&Wesson 39-2 - opinie

Broń współczesna

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
lehu
Posty: 4
Rejestracja: 20 stycznia 2012, 10:04

Smith&Wesson 39-2 - opinie

#1 Post autor: lehu » 8 lutego 2012, 09:28

Cześć,

Czy ma ktoś z Was jakieś doświadczenia z tym pistoletem? Historię mniej więcej już znam, szukam informacji praktycznych.

Przeznaczenie bardziej kolekcjonerskie, lub dla "mania" niż sportowe ze względu na małą pojemność magazynka...

Rattlesnake
Posty: 81
Rejestracja: 4 stycznia 2012, 12:05
Lokalizacja: Łódź

Re: Smith&Wesson 39-2 - opinie

#2 Post autor: Rattlesnake » 8 lutego 2012, 22:37

Właśnie kupiłem sobie ten pistolet i w niedzielę mam zamiar go przestrzelać.
Na sucho wygląda bardzo porządnie, zamek chodzi ładnie, tryb DA pozwala na oddanie pierwszego strzału z opuszczonym kurkiem.
Dobrze wyprofilowane, moletowane okładki dają pewny chwyt a i optycznie wygląda bardzo fajnie.
Jedyne do czego można mieć zastrzeżenia (na sucho) to bardzo długa droga spustu przy odciągniętym kurku.

Dla mnie również kłopotem jest to, że mam tylko jeden magazynek, a pewnie dostać taki w w Polsce będzie ciężko...

Po strzelaniu opiszę wrażenia.

Wesley
Posty: 1924
Rejestracja: 14 sierpnia 2011, 04:56

Re: Smith&Wesson 39-2 - opinie

#3 Post autor: Wesley » 9 lutego 2012, 00:10

Patrzylem, latwiej jest kupic pistolet, jak magazynek do niego, tu za kaluza oczywiscie.
Moze jakies picture, jezeli mozesz, jaka motywacja do zakupu wlasnie tego pistoletu?

Frey
Posty: 22
Rejestracja: 8 maja 2011, 00:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Smith&Wesson 39-2 - opinie

#4 Post autor: Frey » 9 lutego 2012, 02:39

Mam małe pytanko na jakiej podstawie kupujecie broń krótką? Być może to jest jest śmieszne pytanie ale nie mogę doczytać się w ustawach z jakiego powodu możecie zakupić sobie taką broń. Do ochrony osobistej to jest niemożliwe, każdy mieszka w niebezpiecznej dzielnicy, napadają go itd? To nie możliwe, druga opcja myśliwi ale takowego Smitha nie kupisz ze względu na magazynek który może pomieścić 8 sztuk nabojów. Sportowe wiadomo odpada bo to nie jest broń sportowa. Zostaje ostatnia opcja kolekcjonerskie, ale tutaj też jest problem, bynajmniej moim zdaniem(być może nie przeczytałem w stopniu dostatecznym ustawy) takiej broni nie można nosić załadowanej i z niej strzelać. Jeżeli się mylę proszę skorygujcie mnie, będzie mi znacznie łatwiej jeżeli wytłumaczycie mi to łopatologicznie.

Za wszelakie odpowiedzi dziękuje i przepraszam że robię lekkiego off top-a ale zakładanie nowego tematu i zaśmiecanie forum też nie było najlepszym pomysłem.

Awatar użytkownika
Apolinary Koniecpolski
Posty: 2180
Rejestracja: 19 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Smolanka

Re: Smith&Wesson 39-2 - opinie

#5 Post autor: Apolinary Koniecpolski » 9 lutego 2012, 06:38

Frey pisze:druga opcja myśliwi ale takowego Smitha nie kupisz ze względu na magazynek który może pomieścić 8 sztuk nabojów.
Jeżeli masz taką fantazję, to możesz sobie do wykonywania polowania używać np. radom huntera z podpiętym 40sto nabojowym magazynkiem, a nadal wszystko będzie w porządku(co najwyżej koledzy z koła będą krzywo na to patrzeć ;)).
Liczy się tylko to, ile masz tam nabojów (choć bodaj u naszych zachodnich sąsiadów faktycznie musisz na czas polowania mieć założony mniejszy magaznek, a w razie niewymiennego jakiś ogranicznik - np. kawałek "patyka" w wypadku pompki).

Inna sprawa że krótka na myśliwskie to już niestety(?) przeszłość - choć nieodległa.

Frey pisze:Sportowe wiadomo odpada bo to nie jest broń sportowa.
Na sportowe możesz sobie bez najmniejszego problemu sprawić np. klocka czy nawet tetetkę - to czemu akurat nie tego szmita? ;)
Zdaje się że ten pistolecik miał nawet stricte sportową(tarczową) odmianę (bodaj model 52 się to nazywało).

Frey pisze:Do ochrony osobistej to jest niemożliwe, każdy mieszka w niebezpiecznej dzielnicy, napadają go itd? To nie możliwe
Tutaj kłania się uznaniowość organu wydającego pozwolenie, ale też się da - choć to zdecydowanie najupierdliwszy sposób.

Frey pisze:Zostaje ostatnia opcja kolekcjonerskie, ale tutaj też jest problem, bynajmniej moim zdaniem(być może nie przeczytałem w stopniu dostatecznym ustawy) takiej broni nie można nosić załadowanej i z niej strzelać.
Możesz przenosić dokładnie na tych samych zasadach co broń sportową(czyli będzie rozładowana etc.).
Amunicję jak najbardziej możesz nabywać, choćbyś nawet miał bzdurny zapis w papiórach że nie możesz - po prostu zgodnie z obowiązującym prawem ignorujesz go i tyle.
Nie chcę mieć racji, w zupełności wystarczy że Was poróżnię lub choć rozdrażnię.
W sprawie prawdy proszę zgłaszać się do walizy Obrazek

lehu
Posty: 4
Rejestracja: 20 stycznia 2012, 10:04

Re: Smith&Wesson 39-2 - opinie

#6 Post autor: lehu » 9 lutego 2012, 07:52

ad Rattlesnake, dzięki za opinię i czekam na niedzielną relację :)

ad Frey, co do celowości zakupu Smitha - do tarczy lepszym wyborem będzie kaliber 0.32, lub 0.38 niż jakakolwiek 9-tka Para, ale sport to też strzelectwo dynamiczne - IPSC, czy też IDPA. W IPSC szanse niewielkie w porównaniu do kombajnów z 16-20 nabojowymi magazynkami, ale w IDPA wygląda na to, że pistolet mógłby dać radę ; )
Ze względu na swoją historię wart w mojej ocenie posiadania zwłaszcza w celu kolekcjonerskim.

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

Re: Smith&Wesson 39-2 - opinie

#7 Post autor: dexter 1990 » 9 lutego 2012, 08:57

bynajmniej moim zdaniem

Skreślamy jedyneczkę z przodu!!

http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej

Frey
Posty: 22
Rejestracja: 8 maja 2011, 00:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Smith&Wesson 39-2 - opinie

#8 Post autor: Frey » 9 lutego 2012, 12:52

A można być członkiem klubu sportowego i jednocześnie mieć koło kolekcjonerskie ? :P
Ja i tak będę uderzał w promesę myśliwego z tego prostego względu że interesuje się łowiectwem, tylko sprawa z bronią krótką będzie problemem.
A co jeżeli takowej broni użyję do obrony osobistej? Prosta sytuacja jestem w domu i chcą mnie obrabować czy mogę użyć broni do obezwładnienia napastników(żeby nie było dziwnych propozycji :P mam na myśli postrzelenie w nogę) ?

Awatar użytkownika
Apolinary Koniecpolski
Posty: 2180
Rejestracja: 19 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Smolanka

Re: Smith&Wesson 39-2 - opinie

#9 Post autor: Apolinary Koniecpolski » 9 lutego 2012, 12:56

Możesz bronić się tym co masz pod ręka - teoretycznie nawet bronią nielegalnie posiadaną.
"Zabawy" typu strzelnie w przysłowiowy "mały palec u stopy" napastnika to proszenie się o kłopoty (choćby stworzenie poważnego zagrożenia osób postronnych - nie mówiąc już o drastycznym zmniejszeniu szans na skuteczną obronę).
Nie chcę mieć racji, w zupełności wystarczy że Was poróżnię lub choć rozdrażnię.
W sprawie prawdy proszę zgłaszać się do walizy Obrazek

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

Re: Smith&Wesson 39-2 - opinie

#10 Post autor: dexter 1990 » 9 lutego 2012, 13:58

Strzela się w klatę bo najłatwiej trafić. Masz prawo bronić się w zasadzie wszystkim co masz pod ręką.

Rattlesnake
Posty: 81
Rejestracja: 4 stycznia 2012, 12:05
Lokalizacja: Łódź

Re: Smith&Wesson 39-2 - opinie

#11 Post autor: Rattlesnake » 9 lutego 2012, 17:51

Frey pisze:Mam małe pytanko na jakiej podstawie kupujecie broń krótką? Być może to jest jest śmieszne pytanie ale nie mogę doczytać się w ustawach z jakiego powodu możecie zakupić sobie taką broń. Do ochrony osobistej to jest niemożliwe, każdy mieszka w niebezpiecznej dzielnicy, napadają go itd? To nie możliwe, druga opcja myśliwi ale takowego Smitha nie kupisz ze względu na magazynek który może pomieścić 8 sztuk nabojów. Sportowe wiadomo odpada bo to nie jest broń sportowa. Zostaje ostatnia opcja kolekcjonerskie, ale tutaj też jest problem, bynajmniej moim zdaniem(być może nie przeczytałem w stopniu dostatecznym ustawy) takiej broni nie można nosić załadowanej i z niej strzelać. Jeżeli się mylę proszę skorygujcie mnie, będzie mi znacznie łatwiej jeżeli wytłumaczycie mi to łopatologicznie.
Posiadam dwa pozwolenia na broń:
Sportową do celów sportowych i sportową do celów kolekcjonerskich.
Nie wiem na jakiej podstawie uważasz że ten pistolet nie jest bronią sportową...
Kłania się ustawa:
4. Pozwolenie na broń, wydane w celach, o których mowa w ust. 2, uprawnia do posiadania następujących rodzajów broni i amunicji do niej:
[....]
4) do celów sportowych – broni palnej:
a) bocznego zapłonu z lufami gwintowanymi, o kalibrze do 6 mm,
b) centralnego zapłonu z lufami gwintowanymi, o kalibrze do 12 mm,
c) gładkolufowej,
d) przystosowanej do strzelania wyłącznie przy pomocy prochu czarnego (dymnego);

Ten pistolet (jak i wiele innych) mieści się w tych ramach.
Mam do celów sportowych zarówno peacemakery, mausera98 jak i colta 1911 (.45ACP).
Myśliwym się ukróciło - to fakt, ale widocznie im nie zależało skoro nie naciskali.
ochrona osobista to nadal uznaniowa decyzja "organu" więc o tym póki co nie myślę.

To prawda, nie mogę "NOSIĆ" broni kolekcjonerskiej (a w rozumieniu ustawy jest to przemieszczanie broni załadowanej) ale mogę z nią normalnie iść na strzelnicę i strzelać z legalnie posiadanej do niej amunicji.

Rattlesnake
Posty: 81
Rejestracja: 4 stycznia 2012, 12:05
Lokalizacja: Łódź

Re: Smith&Wesson 39-2 - opinie

#12 Post autor: Rattlesnake » 9 lutego 2012, 17:53

Wesley pisze:Patrzylem, latwiej jest kupic pistolet, jak magazynek do niego, tu za kaluza oczywiscie.
Moze jakies picture, jezeli mozesz, jaka motywacja do zakupu wlasnie tego pistoletu?
Wesley, kupiłem ten pistolet bo mi się podobał z wyglądu, poczytałem jego historię i pomyślałem że chcę mieć.
kupiłem go na niemieckim portalu aukcyjnym, a żeby nie przepłacać na transporcie, u tego samego sprzedawcy kupiłem też kilka innych rzeczy... m.in. mojego pierwszego VISa... ale jego póki co wstydzę Ci się go pokazać, żebyś nie zabił mnie śmiechem.

Frey
Posty: 22
Rejestracja: 8 maja 2011, 00:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Smith&Wesson 39-2 - opinie

#13 Post autor: Frey » 9 lutego 2012, 18:42

Rattlesnake pisze: To prawda, nie mogę "NOSIĆ" broni kolekcjonerskiej (a w rozumieniu ustawy jest to przemieszczanie broni załadowanej) ale mogę z nią normalnie iść na strzelnicę i strzelać z legalnie posiadanej do niej amunicji.
A amunicje możesz nabywać legalnie ?

I jeszcze jedno czy w wieku 20 lat mam prawo założyć koło kolekcjonerskie ?

Rattlesnake
Posty: 81
Rejestracja: 4 stycznia 2012, 12:05
Lokalizacja: Łódź

Re: Smith&Wesson 39-2 - opinie

#14 Post autor: Rattlesnake » 9 lutego 2012, 21:03

Frey pisze:czy w wieku 20 lat mam prawo założyć koło kolekcjonerskie ?
Nie wiem co rozumiesz przez "koło".
Możesz założyć stowarzyszenie.
Nie możesz jedynie wystąpić o pozwolenie na posiadanie broni ;)

asasello
Posty: 4378
Rejestracja: 9 sierpnia 2004, 09:59
Kontakt:

Re: Smith&Wesson 39-2 - opinie

#15 Post autor: asasello » 9 lutego 2012, 22:18

Rattlesnake pisze: Posiadam dwa pozwolenia na broń:
Sportową do celów sportowych i sportową do celów kolekcjonerskich.
Czy to oznacza że kolekcjonujesz tylko sportową?
Niechaj problemy naszych problemów będą naszymi radościami.

ODPOWIEDZ