Wzorowanie czy rżnięcie? Oskarżony - M. Kałasznikow

Broń współczesna

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Peter
Posty: 335
Rejestracja: 18 kwietnia 2006, 22:14

Wzorowanie czy rżnięcie? Oskarżony - M. Kałasznikow

#1 Post autor: Peter » 12 września 2006, 00:22

WJ-Polish Guy pisze:
Czy ty mislisz ze Michail Kalasznikow policzyl rygle w swoim AK? Nie wiem czy on w ogole umial liczyc :lol:
Ja nigdy nie moglem zrozumiec geniusza Kalasznikowa :?:
Ten facet niczego nie zrobil, po za skopiowaniem niemieckiej broni, kto wie czy to nie byla jedna z wersji ktora Niemcy chcieli zastosowac?

Jakby wojna potoczyla sie inaczej, kto wie z czego by strzelano w Afryce czy Middle East?

Dla mnie pan Kalasznikow to czolgista nie gun designer, tak jak Browning, Stoner czy bracia Mauser.

Dla mnie jako urzytkownika bardziej wazne jak sa te rygle wykonane, i czy nie trzeba ich poprawiac, gdyz z mojego doswiadczenia wiem, ze w broni dwuryglowej, ktora uwazam, za najlepsza, zawsze jeden rygiel pracuje wiecej niz drugi.

Awatar użytkownika
Królik
Moderator
Posty: 1055
Rejestracja: 27 lutego 2006, 08:03

#2 Post autor: Królik » 12 września 2006, 00:25

Peter pisze: Ten facet niczego nie zrobil, po za skopiowaniem niemieckiej broni, kto wie czy to nie byla jedna z wersji ktora Niemcy chcieli zastosowac?
Bardzo przepraszam, ale jakąż to broń skopiował Pan Michaił?

trurl&klapaucjusz
Posty: 28
Rejestracja: 11 marca 2005, 20:50

#3 Post autor: trurl&klapaucjusz » 12 września 2006, 00:26

Peter pisze:Dla mnie pan Kalasznikow to czolgista nie gun designer, tak jak Browning, Stoner czy bracia Mauser.
Przepraszam ale nie mogę się powstrzymać.

http://www.vierpanzersoldatenundeinhund ... /P1_01.mp3

Peter
Posty: 335
Rejestracja: 18 kwietnia 2006, 22:14

#4 Post autor: Peter » 12 września 2006, 00:32

Królik pisze:
Peter pisze: Ten facet niczego nie zrobil, po za skopiowaniem niemieckiej broni, kto wie czy to nie byla jedna z wersji ktora Niemcy chcieli zastosowac?
Bardzo przepraszam, ale jakąż to broń skopiował Pan Michaił?
Sturmgewehr 44

rowniez kto wie jak to bylo na prawde. Sowieci mieli w tym czasi najlepszy wywiad na swiecie i kto wie czy czasem nie mieli planow prototypow tej broni. Po za drobnymi kosmetycznymi zmianami moze nic takiego nie zrobili.
Pocisk do tej broni 7.62x39 to kopia 7.92x33 czy sie nam podoba czy nie.

Moje pytanie jest czym tak wielki konstruktor jakim jest pan Michail sie popisal pozniej, co takiego zrobil?

Awatar użytkownika
Królik
Moderator
Posty: 1055
Rejestracja: 27 lutego 2006, 08:03

#5 Post autor: Królik » 12 września 2006, 00:36

JEZUSIE...
Ryglowanie też zerżnął? Cały mechanizm wewnętrzny? Technologię wykonania? Chłopie, LITOŚCI!

To o wywiadzie to mi trąci spiskową teorią dziejów raczej...
Ostatnio zmieniony 12 września 2006, 00:37 przez Królik, łącznie zmieniany 2 razy.

trurl&klapaucjusz
Posty: 28
Rejestracja: 11 marca 2005, 20:50

#6 Post autor: trurl&klapaucjusz » 12 września 2006, 00:36

Peter pisze:Dla mnie jako urzytkownika bardziej wazne jak sa te rygle wykonane, i czy nie trzeba ich poprawiac, gdyz z mojego doswiadczenia wiem, ze w broni dwuryglowej, ktora uwazam, za najlepsza, zawsze jeden rygiel pracuje wiecej niz drugi.
Dla mnie jako teoretyka i fantasty, liczą się tabelki wzorki: i książki.
Bardzo lubię także rysunki techniczne oraz przekroje.
Miałem taką cichą nadzieje, że ktoś TU ma: podręcznik z WATu gdzie coś o tym jest.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
WJ-Polish Guy
Posty: 243
Rejestracja: 5 maja 2006, 00:44
Lokalizacja: Miami

#7 Post autor: WJ-Polish Guy » 12 września 2006, 00:45

Królik pisze:
Peter pisze: Ten facet niczego nie zrobil, po za skopiowaniem niemieckiej broni, kto wie czy to nie byla jedna z wersji ktora Niemcy chcieli zastosowac?
Bardzo przepraszam, ale jakąż to broń skopiował Pan Michaił?
Ogolna koncepcja broni to napewno Stg44 tak jak i amunicja posrednia i magazynek.
AK nie jest jednak kopia konstrukcji Hugo Schmaisera.

AK w obrebie zamka jest rozwinieciem M1 Garanda, ukladu spustowego srutowki A5 Browninga, bezpiecznik jest z innej konstrukcji Browninga, karabinka Remingtona.... AK, perfekcyjne rozwiniecie i kompilacja
Uwaga: "Robi zla robote dla Poloni..."

Awatar użytkownika
REMOV
Posty: 717
Rejestracja: 14 grudnia 2004, 17:47
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#8 Post autor: REMOV » 12 września 2006, 01:51

Peter pisze:Sturmgewehr 44
Ani trochę. Poza ogólną koncepcją StG.44 nie ma nic wspólnego z kbk AK.
rowniez kto wie jak to bylo na prawde.
Ja ;)
Sowieci mieli w tym czasi najlepszy wywiad na swiecie i kto wie czy czasem nie mieli planow prototypow tej broni.
Mieli zdobyczne MKb.42(H), MKb.42(W) czy MP.43, ale co z tego?
Po za drobnymi kosmetycznymi zmianami moze nic takiego nie zrobili.
Bzdury. Rozłóż sobie kbk AK i kbk StG.44.
Pocisk do tej broni 7.62x39 to kopia 7.92x33 czy sie nam podoba czy nie.
Mnie się nie podoba, mało tego, nabój 7,62 mm x 39 bynajmniej kopią 7,92 mm x 33 nie przypomina. Nie ma z nim nic wspólnego.
Moje pytanie jest czym tak wielki konstruktor jakim jest pan Michail sie popisal pozniej, co takiego zrobil?
Mam wrażenie, że nie masz zielonego pojęcia o konstrukcjach Kałasznikowa. To w kolejności - RPK, PK, AK-74, AKS-74. Starczy czy nie bardzo? Gość (wraz z zespołem) stworzył najbardziej popularny karabinek automatyczny, dodał do tego karabinek maszynowy, a do tego wszystkiego stworzył jeden z najlepszych o ile nie najlepszy karabin maszynowy.

Straszne herezje wypisujesz, wynikające, jak mniemam z braku wiedzy.
WJ-Polish Guy pisze:AK w obrebie zamka jest rozwinieciem M1 Garanda, ukladu spustowego srutowki A5 Browninga, bezpiecznik jest z innej konstrukcji Browninga, karabinka Remingtona.... AK, perfekcyjne rozwiniecie i kompilacja
W której konstrukcji wcześniejszej suwadło było połączone na stałe z tłoczyskiem? ;)
Whatever happens we have got / the Maxim Gun, and they have not.

Awatar użytkownika
WJ-Polish Guy
Posty: 243
Rejestracja: 5 maja 2006, 00:44
Lokalizacja: Miami

#9 Post autor: WJ-Polish Guy » 12 września 2006, 01:54

REMOV pisze:....
...]No bez przesady, podobna jest, ale zaraz taka sama? W M16 pokrywa jest płaska, a w StG.44 to - o ile dobrze pamiętam - dosyć pogięta.
Dong!

Obrazek
Uwaga: "Robi zla robote dla Poloni..."

Awatar użytkownika
REMOV
Posty: 717
Rejestracja: 14 grudnia 2004, 17:47
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#10 Post autor: REMOV » 12 września 2006, 01:57

WJ-Polish Guy pisze:Obrazek
No właśnie, przyjrzyj się jej z boku. Powyginana jak paragraf wytłoczka, w przypadku M4 masz płaski prostokąt.

Obrazek
Obrazek

Tutaj to świetnie widać. I jak tam dostępne na podorędziu wyrazy dźwiękonaśladowcze? :wink:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 12 września 2006, 01:59 przez REMOV, łącznie zmieniany 1 raz.
Whatever happens we have got / the Maxim Gun, and they have not.

Awatar użytkownika
WJ-Polish Guy
Posty: 243
Rejestracja: 5 maja 2006, 00:44
Lokalizacja: Miami

#11 Post autor: WJ-Polish Guy » 12 września 2006, 01:58

REMOV pisze:
WJ-Polish Guy pisze:AK w obrebie zamka jest rozwinieciem M1 Garanda, ukladu spustowego srutowki A5 Browninga, bezpiecznik jest z innej konstrukcji Browninga, karabinka Remingtona.... AK, perfekcyjne rozwiniecie i kompilacja
W której konstrukcji wcześniejszej suwadło było połączone na stałe z tłoczyskiem? ;)
No jak to w ktorej Remov, w STG44 :lol: Obudz sie!

Przeniesienie rury gazowej nad lufe umozliwilo to polaczenie zamka z tloczyskiem i lepsze wykorzystanie masy tego ukladu w mechanice broni
REMOV pisze:
WJ-Polish Guy pisze:Obrazek
No właśnie, przyjrzyj się jej z boku. Powyginana jak paragraf wytłoczka, w przypadku M4 masz płaski prostokąt.
Jak mloteczkiem klepniesz dwa razy to jaka bedzie? Plaska nie? Wyrazy dzwiekonasladowcze: Bang! Bang! Bang! i po krzyku! :lol:
Uwaga: "Robi zla robote dla Poloni..."

Awatar użytkownika
REMOV
Posty: 717
Rejestracja: 14 grudnia 2004, 17:47
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#12 Post autor: REMOV » 12 września 2006, 02:02

WJ-Polish Guy pisze:No jak to w ktorej Remov, w STG44 :lol: Obudz sie!
Chłopie, rozłóż sobie kiedyś StG.44, ok? Sugerujesz, że coś takiego jest podobne do rozwiązań kbk AK? :)

Obrazek
Przeniesienie rury gazowej nad lufe umozliwilo to polaczenie zamka z tloczyskiem i lepsze wykorzystanie masy tego ukladu w mechanice broni
Połączenie zamka z tłoczyskiem?! W StG.44?? Zerknij na zdjęcie proszę i pokaż mi połączenie stałe zamka z tłoczyskiem, dobrze?
Whatever happens we have got / the Maxim Gun, and they have not.

Awatar użytkownika
WJ-Polish Guy
Posty: 243
Rejestracja: 5 maja 2006, 00:44
Lokalizacja: Miami

#13 Post autor: WJ-Polish Guy » 12 września 2006, 02:06

Moj blad. A wlasciwie niedomowienie. powinno byc: "polaczenie masy zamka suwadla i tloczyska w jedna calosc".
Nie zmienia to faktu ze suwadlo jest polaczone na stale z tloczyskiem i rura gazowa znajduje sie nad lufa w obu typach broni i znowu postrzeliles sie w palec u nogi. Zgoda?

Dodatkowo, widziales kiedys AK46 Kalasznikowa model Nr2 Remov? Znajduje ze nie, ten prototyp mial taki sam uklad dzielonej komory zamkowej. Tloczysko jest jeszcze osobne, oddzielone od suwadla tak jak w jego karabinku z roku 44.
Chop jeszcze pracowal nad koncepcja i uznal ze polaczenie obu elementow ala STG44 ma swoje zalety.
Tak powstaje AK46 model Nr3, tloczysko i suwadlo razem oraz jednoczesciowa komora zamkowa. Pierwowzor AK47.
Uwaga: "Robi zla robote dla Poloni..."

Awatar użytkownika
Królik
Moderator
Posty: 1055
Rejestracja: 27 lutego 2006, 08:03

#14 Post autor: Królik » 12 września 2006, 08:05

WJ-Polish Guy pisze:Dodatkowo, widziales kiedys AK46 Kalasznikowa model Nr2 Remov? Znajduje ze nie, ten prototyp mial taki sam uklad dzielonej komory zamkowej.
I to podkreślenie chyba wszystko wyjaśnia.
PROTOTYP, zaś Peter mówił raczej o karabinku seryjnym, który - jak Remov napisał - nie ma nic wspólnego z niemiecką konstrukcją. To, że w czasie konstruowania broni rozważano to czy siamto i robiono takie, a nie inne prototypy w niczym nie zmieni faktu, że seryjny karabinek nie wzoruje się na StG, prawda? Zresztą sam o tym napisałeś troszkę wcześniej:
AK nie jest jednak kopia konstrukcji Hugo Schmaisera.
Jak tam palec?

PS. A taki właśnie sposób dzielenia komory zamkowej coś mi cholernie przypomina. Chyba którąś z konstrukcji pana Stonera...
Zaś co do AK46 No.2, to zarówno on, jak i No.1 miały ryglowanie przez obrót zamka - ni cholery niepodobne do StG44.
Coś jeszcze. AK46 No.3 nie miał suwadła na stałe połączonego z tłoczyskiem. Coś takiego pojawiło się dopiero w AK47 No.1
No.3 od No.2 odróżniał się składaną kolbą.

Awatar użytkownika
REMOV
Posty: 717
Rejestracja: 14 grudnia 2004, 17:47
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#15 Post autor: REMOV » 12 września 2006, 12:18

WJ-Polish Guy pisze:Nie zmienia to faktu ze suwadlo jest polaczone na stale z tloczyskiem i rura gazowa znajduje sie nad lufa w obu typach broni
Znowu pudło. Niemcy skopiowali rozwiązanie Tokariewa z SWT-40, wcześniej po prostu bali się dziurawić lufy. Teraz grzecznie sprawdź gdzie się znajduje w tym przypadku rura gazowa. A następnie chciałbym usłyszeć, co to ma wspólnego z kopowaniem StG w AK, skoro Rosjanie używali takiego rozwiązania w broni automatycznej wcześniej.
Dodatkowo, widziales kiedys AK46 Kalasznikowa model Nr2 Remov?
Zadam Ci inne pytanie, bo widzę, że masz pewien problem - widziałeś poza kbk AK choć jeden z prototypów wystawionych do konkursu na nowy rosyski karabinek automatyczny. Podpowiedź, było ich niemal 20. Nie widziałeś, prawda? :)
Znajduje ze nie, ten prototyp mial taki sam uklad dzielonej komory zamkowej.
A co to ma za znaczenie? Mowa nie o prototypie, ale o AK, który wszedł do uzbrojenia. Wcześniej M. Kałasznikow bawił się wariacjami Garanda no i co z tego dla Ciebie wynika?
Tak powstaje AK46 model Nr3, tloczysko i suwadlo razem oraz jednoczesciowa komora zamkowa. Pierwowzor AK47.
Nadal nie ma nic wspólnego z StG. Przejdziemy do ryglowania może i tutaj pogubisz się znowu w szczegółach? :)
Whatever happens we have got / the Maxim Gun, and they have not.

ODPOWIEDZ