ASG a konkretnie mp5sd3 UHC

Wiatrówki, ASG, paintball

Moderator: Moderatorzy

czy bawisz sie w ASG??

tak
3
27%
niet
8
73%
 
Liczba głosów: 11

Wiadomość
Autor
dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

ASG a konkretnie mp5sd3 UHC

#1 Post autor: dexter 1990 » 19 listopada 2005, 20:49

Witam państwa, chcialem zrobic liste przeróbek w tej bardzo dobrej (z punktu widzenia maniaka ASG) replice. Wiec ja zrobilem nastepujace: wyciecie w szkielecie w taki sposob zeby rączkę zamka mozna bylo w tylnej pozycji przekrecic w góre i zablokować oraz przerobienie magazynka na dwurzędowy przez wyłamanie malutkiego kawałka plastiku w środku. Zna ktos inne ciekawe modyfkacje do tego guna?

AK_fan
Posty: 56
Rejestracja: 13 listopada 2005, 15:10
Lokalizacja: Freeland

#2 Post autor: AK_fan » 19 listopada 2005, 22:27

bardzo dobrej (z punktu widzenia maniaka ASG) replice
IMHO ta replika MP5 jest bardzo slabo wykonana, ma duzo uproszczen i bardzo slabo odtwarza ostry oryginal! Powiedzialbym, ze jest to NAJGORSZA replika MP5ki jaka widzialem! Jedyna zaleta, to ze w miare daleko strzela.

Sugeruje zainteresowac sie modelami elektrykow, ktore sa zdecydowanie lepiej zrobione, o tym ze lepiej strzelaja nie wspominajac.

Zreszta temacie airsoftu to raczej mozesz wiecej podyskutowac tu: http://forum.wmasg.pl/index.php

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

#3 Post autor: dexter 1990 » 20 listopada 2005, 10:54

no moja zrobiona jakoś tragicznie nie była (kupilem uzywaną) a strzela daleko i celnie. Pozatym w niej jest masa szczegółów jakby dosłownie przygotowanych do przerobienia :D Aha mam pytanie: widzialem tu i tam ze montowali kolimatory i lunety do tych gnatów. I tu moje pytanie: JAK??

Catch22

#4 Post autor: Catch22 » 20 listopada 2005, 13:53

Czy chodzi ci o obecne czy starsze sposoby montażu? Obecnie standardem jest szyna montażowa Picatinny (szerokości 20mm). Istnieją różne wysokości montażu tej szyny zależnie od zastosowań - np. tego czy chcesz mieć możliwość wykorzystania opcjonalnie przyrządów mechanicznych i optoelektronicznych (nie mylić z tzw. "co-witness" bo do tego bęben celowniczy HK nadaje się słabo) Obecnie częściej pojawia się nisko montowana szyna a wysokość montażu celownika bojowego ustalana jest doborem odpowiedniego pierścienia montażowego przykręcanego do tejże szyny.

Starsze modele montaży do broni HK takiej jak MP5 czy HK21 są z reguły montowane do górnej części komory zamkowej na stosunkowo wyskokich zaciskach szczękowych, obecnie raczej są to niskie szyny przykręcane. nowsze konstrukcje jak G36 czy UMP (i ich sportowe odpowiedniki czyli SL8 i USC)mają szyny zintegrowane z obudową, z możliwością ich modułowej wymiany zależnie od wymaganych zastosowań.

Exemplum: niska szyna montażowa i różnej wysokości pierścienie montażowe do celownika kolimatorowego Aimpoint CompM2 na MP5.
Obrazek

Starszego typu wysoki montaż szczękowy umożliwiający niezależne celowanie poprzez przyrządy mechaniczne. Na górnej szynie Picatinny celownik holograficzny EOTech 551.
Obrazek


PS. Jak masz jakieś konkretniejsze pytania to zapraszam, co do ASG to sugerowałbym nabycie raczej którejś z metalowych wesji tego PM produkowanych przez Classic Army - zwłaszcza serie SD są godne uwagi a ich cena znacząco spadła. W podstawowym zakresie umożliwają one trening obsługi broni ostrej.

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

#5 Post autor: dexter 1990 » 22 listopada 2005, 06:39

ooo dzięki :D to ja mam pytanie: gdzie moge dorwać taki montaż?! Bo juz nudna sie robi moja mp5 i trzeba coś urozmaicic hehe. A jakies przerobki do starej wersii H&K P* firmy HFC? ale do starej wersii bez hop upa?? wiem tylko ze ma szyne pod lufą ale nie RIS...

AK_fan
Posty: 56
Rejestracja: 13 listopada 2005, 15:10
Lokalizacja: Freeland

#6 Post autor: AK_fan » 22 listopada 2005, 19:21

gdzie moge dorwać taki montaż?!
Np tu: http://www.machinegun.pl/sklep/product_ ... cts_id=149

Choc obawiam sie, ze ten montaz bedzie zbyt drogi do takiej zabawki jak UHC... :?

Zamiast wydawac na zbedne gadgety, lepiej pomysl o czyms takim: http://www.taiwangun.com/index.php?str= ... duct_id=41

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

#7 Post autor: dexter 1990 » 23 listopada 2005, 17:44


Cena: 458,00 zł
Kpisz :D a co do tego montarzu to takiego właśnie szukam ale ta cena... Ech... :( jak ma ktos do sprzedania to kupuje :D tylko tanio!

AK_fan
Posty: 56
Rejestracja: 13 listopada 2005, 15:10
Lokalizacja: Freeland

#8 Post autor: AK_fan » 23 listopada 2005, 23:37

Hehe, jesli ta cena cie przeraza, to sugeruje abys przegladnal kategorie ASG na allegro... Za ok 100 pln kupisz tam chinskie repliki replik, z montazami, szynami, risami, nawet z kolimatorami i latarkami taktycznymi. Tylko, ze jakosc z grubsza odpowiada cenie, tak wiec nie licz, ze gun bedzie strzelal dalej niz 10 metrow... :? O ile w ogole bedzie strzelal! :lol:

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

#9 Post autor: dexter 1990 » 24 listopada 2005, 05:37

heh no jak na elektryka to niby tanio ale ja wolal bym sobie jednak przerobić własna mp5 przez dokupienie montarzu...

ODPOWIEDZ