Proch czarny do rewolwerów - Warszawa

Broń czarnoprochowa

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
ss100
Posty: 1609
Rejestracja: 7 marca 2006, 19:06

Re: Proch czarny do rewolwerów - Warszawa

#31 Post autor: ss100 » 3 marca 2011, 18:06

Polacy dzielą się na :
wieśniaków i cwaniaków z miasta
żydów, komuchów i prawdziwych polaków
szweji i trepów
hanysów, zagłębiaków, szwabów z opolskiego, lajkoników, krawaciarzy, pyrusów, krzyżaków,wagoników, rumunów, miedziaków i innych o których już zapomniałem...
..... i tak można bez końca udowadniać kto jest lepszym, bardziej prawdziwym polakiem-
dajcie już luz z tymi pierdołami,

Awatar użytkownika
Razorblade1967
Posty: 2409
Rejestracja: 2 sierpnia 2008, 21:32

Re: Proch czarny do rewolwerów - Warszawa

#32 Post autor: Razorblade1967 » 3 marca 2011, 18:10

rybak pisze:Ale to już inna polityka.Osobiście czuję się Polakiem,mój pradziadek służył w trzech powstaniach śląskich,był dowódcą zwiadu w stopniu podporucznika.Aresztowany w 1939 roku,zwolniony z aresztu z względu na to że był hutnikiem a tym samym bardzo potrzebny Niemcom,ale to inna i bardzo skomplikowana historia Ślązaków,którzy byli zawsze uwikłani w jakieś polityczne spory.Jestem Słowianinem i Polakiem,to jest mój kraj i moja ojczyzna oraz moje korzenie , za które walczyli moi przodkowie.[...]Otóż Słowianie to Polacy,a Polacy to Aryjczycy.Tylko Aryjczyk może być Polakiem,napisał bym ci więcej o badaniach naukowch w tym temacie,ale są niepoprawnie politycznie,a więc ci nie napiszę.
No, a mój dziadek był w WH i dorobił się Oberfeldfebla (dowódca plutonu amunicyjnego w artylerii) ... i co z tego? Dwa razy go robili Polakiem (1920 i 1945) i dwa razy Niemcem (po urodzeniu i w 1939 - w tym drugim przypadku ci "specjaliści" od Aryjczyków) :lol: . Walisz durnymi sloganami bez opamiętania ... Polak, Słowianin, Aryjczyk - tylko co to ma wspólnego z powszechnym, używanym potocznie i powszechnie słowem "klamka"? I w ogóle jaki to ma sens? :shock:
rybak pisze:Nienawidzę tego jak Słowianie skakają sobie do gardeł.
Wiesz co nikt tutaj nie skacze nikomu do gardła - tylko Ty uczepiłeś się gościa za użycie słowa "klamka". Lubisz się czepiać? To sobie poczytaj swoje posty. Mam Tobie dać kilka przykładów, tak na szybko?

Proszę bardzo w poście powyżej - nie "skakają" tylko "skaczą" - mam Tobie jeszcze trochę błędów tego typu poszukać? Trochę tego było np. ponoć Ciebie trafia "szlak", a resztę ludzi po prostu i zwyczajnie trafia szlag. Panie Polak - może zacznij od poprawnego pisania postów skoroś taki wrażliwy na narodową dumę.

Piszesz "Makarov" zamiast "Makarow", że niby tak mądrze "po hamerykansku", ale zamiast MacGyver piszesz Magaver (Wt mar 01, 2011 7:17 pm) czyli ten "hamerykanski" jednak kuleje. :lol:

Pojęcia też sobie przypomnij, bo rzucasz określeniami "lewak", "reżim" itd., wyraźnie nie mając pojęcia co oznaczają. Naucz się używać wreszcie w odpowiednim miejscu klawisza SPACJA (po znakach interpunkcyjnych!!!). Jak już opanujesz poprawną pisownię w swoim własnym języku, to dopiero wtedy ewentualnie zwracaj uwagę innym na niepoprawne słownictwo!

Awatar użytkownika
rybak
Posty: 150
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 21:55

Re: Proch czarny do rewolwerów - Warszawa

#33 Post autor: rybak » 3 marca 2011, 19:25

Razorblade1967-Pisałem długi post do ciebie,ale go skasowałem.Nie to forum.Naprawdę nie chce mi się wchodzić na tym forum w te tematy.Więc wykasowałem swoja wypowiedź,która by cię z pewnością zabolała.Ale myśl "ss100" dała mi do myślenia i się powstrzymam z moją wypowiedzią,dlatego ugryzę się w język i nic ci nie odpowiem.Nie rozumiem tylko dlaczego mnie tak krytykujesz.Ale nie ważne,nie dam się sprowokować do kolejnego off topu.Szanuję twoją wiedzę i na tym zakończę ten temat.Ja w każdym bądź razie nie mam się czego wstydzić w swoim życiorysie,bo swojego kraju nie zdradziłem i nie byłem przeciwko niemu,tak jak niektórzy Polacy.Nie chce mi się wchodzić w tematy polityczne,po prostu nie to forum.

Awatar użytkownika
Razorblade1967
Posty: 2409
Rejestracja: 2 sierpnia 2008, 21:32

Re: Proch czarny do rewolwerów - Warszawa

#34 Post autor: Razorblade1967 » 3 marca 2011, 20:24

rybak pisze:Nie rozumiem tylko dlaczego mnie tak krytykujesz.
Nie krytykuj zapamiętale innych, nie krytykuj wszystkiego bez opamiętania to sam nie będziesz krytykowany - chcąc aby tolerowano Twoje "słabości", bądź tolerancyjny dla innych. To daję Tobie pod rozwagę, bo to Ty rozpocząłeś "krucjatę o klamkę". Nie mam nic przeciwko Tobie, chętnie podyskutuje o różnej broni, ale po prostu nieco "wyhamuj" z psioczeniem na wszystko i wszystkich. I tyle ode mnie.

asasello
Posty: 4000
Rejestracja: 9 sierpnia 2004, 09:59
Kontakt:

Re: Proch czarny do rewolwerów - Warszawa

#35 Post autor: asasello » 3 marca 2011, 20:43

Razor "prawda może zabić najlepszą opowieść".On częściowo ma racje.
SS 100
Ja ze wsi jestem i się nie wyznaje.Kto to jest lajkonik, pyrus,wagoników, rumun, miedziak?
"Na wieczne wirowanie, na bezszelestną mękę
Na gniazda niezaznanie, na przeklinanie piękna."
Zaszczepimy posłów?

Awatar użytkownika
rybak
Posty: 150
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 21:55

Re: Proch czarny do rewolwerów - Warszawa

#36 Post autor: rybak » 3 marca 2011, 21:06

Razorblade1967-Jestem w swoim kraju i mam prawo do krytyki,choćby z tego względu że jestem rdzennym mieszkańcem tego kraju , za którego moi przodkowie walczyli.Zwróciłem mu uwagę,że "klamka" jest źle rozumiana.Tak samo jak mnie denerwuje wśród młodych nazywanie swoich rodziców "stary i stara".Po prostu mnie to denerwuje,bo jednoznacznie kojarzy mi się z brakiem szacunku do swoich rodziców.Ale widocznie za staroświecki jestem.Ale przede wszystkim nie chce dawać argumentów lewakom,którzy są za zaostrzeniem przepisów.Dodam że lewaki już wyciągali wpisy z "Iwebu" i podawali je jako swój argument przeciwko broni.Dokładnie do był taka stopka,cytuję: "Nam strzelać nie kazano,my to po prostu lubimy". Taka wypowiedź została wyciągnięta przez lewaków,aby przepisy co do broni palnej zaostrzyć,a ja nie chce dawać lewakom argumentów na ich nielogiczne tezy.

ss100
Posty: 1609
Rejestracja: 7 marca 2006, 19:06

Re: Proch czarny do rewolwerów - Warszawa

#37 Post autor: ss100 » 3 marca 2011, 21:26

asasello pisze:Razor "prawda może zabić najlepszą opowieść".On częściowo ma racje.
SS 100
Ja ze wsi jestem i się nie wyznaje.Kto to jest lajkonik, pyrus,wagoników, rumun, miedziak?
Hehe - w wojsku nie byłeś :D
lajkonik - krakus
pyrus -wielkopolanin
wagonik ew budyń-dolny śląśk wrocławianin
miedziak- mieszkaniec zagłębia miedziowego
rumun-mieszkaniec zachodnich kresów dolnośląskiego (okolice poligonów -żagań itp)
i jeszcze kupe określeń, czasami innych w różnych jednostkach - tam też dowiedziałem się że istnieje podział na zagłębiaków i aldraichów (fonetycznie)

Awatar użytkownika
Razorblade1967
Posty: 2409
Rejestracja: 2 sierpnia 2008, 21:32

Re: Proch czarny do rewolwerów - Warszawa

#38 Post autor: Razorblade1967 » 3 marca 2011, 21:30

Rybak - wiesz co ... zmieniam zdanie. Twojego bełkotu (o Polakach, Słowianach, Aryjczykach, "rdzennych mieszkańcach", lewakach, reżimach, przodkach etc.) nie da się już strawić, a więc baw się dobrze, bo ja sobie odpuszczam. Po prostu nie chce mi się z kimś taki jak Ty gadać. Chyba czas od tego Forum trochę odpocząć i poczekać aż kolejny "kosmita" po prostu zniknie jak i poprzedni, co spowoduje powrót do normy. Przyjmuję zasadę Phouty'ego i idę do schronu - tutaj jest potrzeby jakiś specjalista z pewnej dziedziny medycyny. Zatem bez obioru.

Phouty
Posty: 5468
Rejestracja: 25 sierpnia 2008, 05:05
Lokalizacja: Terytorium Pod Obcą Okupacją

Re: Proch czarny do rewolwerów - Warszawa

#39 Post autor: Phouty » 3 marca 2011, 22:12

Ja już zauważyłem, że jak rybak pisze posty to......cały czas przeprasza za offtopy, co jest bardzo miłe i grzeczne z jego strony.
Dowiedziałem się także, że Słowianie to Aryjczycy, lewacy wyciągają stopki, czarni bezkarnie biją białych, reżim panuje okrutny, skazują za przekonania, biali muszą płacić za studia i wogóle, że Słowianie sobie skaczą do gardła. Oprócz tego, środowisko strzeleckie potępia dresiarzy, bo oni używają bardzo nieprzyzwoitych wyrazów, takich choćby (przepraszam, ale też go użyję) jak klamka!
Sam już teraz nie wiem, czy jak czarni biją białych to biją Aryjczyków, czy też tylko studenów płacących za studia, którzy oczywiście nic nie mają wspólnego z dresiarzami, no chyba że używają brzydkich wyrazów takich choćby jak klamka, a poza tym, to skazujący reżimowi lewacy (ci od wyciągania stopek), skaczą innym Aryjczykom do gardeł....oj...chyba coś tu pokręciłem....już wiem.....skaczą innym Słowianom do gardeł, bo Aryjczycy to już dawno wszyscy siedzą, za przekonania zresztą, bo ich reżim niekonstytucyjnymi prawami traktuje w sposób nieprzyzwoity.
No i wszyscy oczywiście robią badania, tylko już nie pamiętam, czy nad Aryjczykami, czy też nad socjalnym rozkładem społeczeństwa wyrażającym się poprzez nazywanie starych zgredów (takich choćby jak ja) starymi zgredami.
Aż się kląć chce....klamka jego mać!
Toż ta IV, V a może już nawet i VI RP to istna Sodoma i Gomora....trza chyba będzie złożyć petycję u Obamy...ażeby posłać parę "nukes"....niech on zrobi porządek z tą jaskinią zła i rozkładu społecznego.
Aj zapomniałem, bo Obama to też lewak i z pewnością, jako czarny nie płacił za studia i musiał bić Słowian, no bo przecież żył w Chicago, co oczywiście każdy wie, że to rzeczone Chicago jest ostoją Słowiańszczyzny, Aryjszczyzny i niepłacenia za studia, szczególnie gdy biją aryjczyków....poprawka....gdy biją Słowian....(ja tego chyba nigdy nie zapamiętam)...nie....gdy biją studentów, którzy płacą za studia.
Wszystkie te informacje są równiusieńko rozłożone na najprzeróżniejsze wątki i to w kilku działach. Ale to dobrze, bo łatwo jest się dowiedzieć, oraz znaleźć te tak bardzo każdego interesujące rzeczy, którymi rybak tak chętnie z nami się tutaj dzieli.

Wszystko natomiast jest pisane na klawiaturze, w której nie działa klawisz "spacja".
No good deed goes unpunished.
Μολων λαβε
"Przykro mi ale demokracja daje tylko złudzenie udziału we władzy." [bartos061]

Awatar użytkownika
Apolinary Koniecpolski
Posty: 2104
Rejestracja: 19 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Smolanka

Re: Proch czarny do rewolwerów - Warszawa

#40 Post autor: Apolinary Koniecpolski » 3 marca 2011, 23:19

-->Phouty, nie jest jeszcze tak źle, nie dosyć że nie zdążył wspomnieć o Żydach, cyklistach ew. masonach - to na dodatek nie ma "zaciętego" capslocka ;)
Jest jeszcze dla Niego szansa ;)
Nie chcę mieć racji, w zupełności wystarczy że Was poróżnię lub choć rozdrażnię.
W sprawie prawdy proszę zgłaszać się do walizy Obrazek

Phouty
Posty: 5468
Rejestracja: 25 sierpnia 2008, 05:05
Lokalizacja: Terytorium Pod Obcą Okupacją

Re: Proch czarny do rewolwerów - Warszawa

#41 Post autor: Phouty » 4 marca 2011, 00:22

To cykliści do Polski już też dotarli? :shock:
Oj, to już Polska jest zgubiona! :roll:
No good deed goes unpunished.
Μολων λαβε
"Przykro mi ale demokracja daje tylko złudzenie udziału we władzy." [bartos061]

Awatar użytkownika
rybak
Posty: 150
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 21:55

Re: Proch czarny do rewolwerów - Warszawa

#42 Post autor: rybak » 4 marca 2011, 08:36

I znów dałem się wczoraj sprowokować.Panowie,naprawdę to nie to forum,dlatego nie wdam się z wami w waszą zabawę.Możecie sobie robić z mnie jaja ile tylko chcecie.

Flinsh
Posty: 4
Rejestracja: 28 lutego 2011, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Proch czarny do rewolwerów - Warszawa

#43 Post autor: Flinsh » 4 marca 2011, 10:17

Ja się odrobine pogubiłem w rozmowie :) Pomijając zaistniałą dyskusje jeszcze raz dzięki za informacje i pomoc.
Razorblade1967 pisze:Wstrzymaj się, ale nie rezygnuj - rewolwery kapiszonowe to fajna zabawa. Wybierz się na strzelnicę, pogadaj z ludźmi i poczekaj trochę na to co się będzie działo po wejściu w życie nowelizacji ustawy. Może sprawa prochu się jakoś "ułoży". A przy okazji jak spodobał się Tobie Colt Navy to może będziesz mógł nabyć Colta Navy 1861 (zamiast 1851) - moim zdaniem to najładniejszy rewolwer kapiszonowy (podobnie jak Colt Army 1860), choć oczywiście o gustach się nie dyskutuje.
Tak też zrobie, w wolnej chwili podjade na strzelnice, może będzie ktoś z CP i się wdrąże w temat. Najbardziej podoba mi się własnie Colt Navy 1851, ta kanciasta lufa to jest to.

Pozdrawiam

ra_sti
Posty: 18
Rejestracja: 30 września 2011, 18:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Proch czarny do rewolwerów - Warszawa

#44 Post autor: ra_sti » 11 października 2011, 18:52

Witam udało mi się dziś kupić proch czarny z pionek 0,56-0,9 po 110zł za kilogram cena dość ciekawa patrząc na te warszawskie , ale też jest druga strona medalu musiałem jechać po niego 220 km za łódź z tym że jestem kierowcą w firmie transportowej i oblukałem na swojej trasie kilka myśliwskich ale żaden nie miał prochu i nie był w stanie zamówić a tam pogadałem zostawiłem kontakt i po 2 tygodniach dostałem cynk że jest i nawet nie wymagano papieru tylko ciekawią mnie jego osiągi , rozważałem też wypad do Czech tam ponoć jest po 60 zł ale udało mi sie kupić w Polsce w metalowej beczułce w wekend lecę do domu więc sprawdzę jakiego ma kopa pozdrawiam wszystkich miłośników broni czarnoprochowej

ODPOWIEDZ