Strzelanie z broni palnej poza strzelnicą.

Broń czarnoprochowa

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
syntezator
Posty: 26
Rejestracja: 12 lutego 2012, 20:32

Strzelanie z broni palnej poza strzelnicą.

#1 Post autor: syntezator » 25 lutego 2012, 17:40

Wiem, że to jest nielegalne. Co za to grozi (ile pieniędzy lub ile lat w więzieniu)? To przestępstwo, czy tylko wykroczenie :?:
Mam na myśli jednoznaczną sytuację, bez "dodatków" typu strzelanie do ludzi/zwierząt, lub strzelanie 20m od piaskownicy z bawiącymi się dziećmi...

Proszę jakiś paragraf, przepis... pytam czysto teoretycznie, bo podobno nieznajomość prawa szkodzi... a tak zawsze np. można kogoś podkablować... :lol:

Awatar użytkownika
variag
Posty: 1004
Rejestracja: 31 marca 2004, 08:34

Re: Strzelanie z broni palnej poza strzelnicą.

#2 Post autor: variag » 27 lutego 2012, 16:41

Proszę bardzo, cytat z ustawy o broni:

Art. 51. 1. Kto bez wymaganej rejestracji posiada broń pneumatyczną albo zbywa osobie nieuprawnionej broń pneumatyczną albo miotacz gazu obezwładniającego lub narzędzie albo urządzenie, którego używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu, podlega karze aresztu albo grzywny.

2. Tej samej karze podlega, kto:

(...)
11) używa w celach szkoleniowych lub sportowych broni zdolnej do rażenia celów na odległość poza strzelnicami,
Strzelam bo lubię!
I strzelał będę do końca życia.
No, chyba że wcześniej umrę...

Rattlesnake
Posty: 81
Rejestracja: 4 stycznia 2012, 12:05
Lokalizacja: Łódź

Re: Strzelanie z broni palnej poza strzelnicą.

#3 Post autor: Rattlesnake » 27 lutego 2012, 17:04

A jeżeli używa ich w innych celach niż sportowy lub szkoleniowy?;)
Ot tak, dla przyjemności....

Awatar użytkownika
variag
Posty: 1004
Rejestracja: 31 marca 2004, 08:34

Re: Strzelanie z broni palnej poza strzelnicą.

#4 Post autor: variag » 27 lutego 2012, 17:35

Rattlesnake pisze:A jeżeli używa ich w innych celach niż sportowy lub szkoleniowy?;)
Ot tak, dla przyjemności....
Ustawa nie przewiduje "przyjemności" z bronią :mrgreen:

A na poważnie, wolno poza strzelnicami używać broni palnej do wykonywania polowania lub odstrzału szkodników. Do ochrony osobistej też.
Strzelam bo lubię!
I strzelał będę do końca życia.
No, chyba że wcześniej umrę...

Awatar użytkownika
waliza
Site Admin
Posty: 8558
Rejestracja: 30 marca 2004, 21:28
Lokalizacja: Teneryfa, albo inna wyspa z taka samą flagą
Kontakt:

Re: Strzelanie z broni palnej poza strzelnicą.

#5 Post autor: waliza » 27 lutego 2012, 18:23

Znaczy jak Policja przyjedzie a ktos strzela sobie z walkera to ma mowic,że go napadli ale juz uciekli :mrgreen:
nie chcę mieć racji, szukam prawdy/ Baikal 27/ Weatherby PA08/ Hatsan Escort Magnum.

Awatar użytkownika
syntezator
Posty: 26
Rejestracja: 12 lutego 2012, 20:32

Re: Strzelanie z broni palnej poza strzelnicą.

#6 Post autor: syntezator » 27 lutego 2012, 19:36

@variag: Dziękuję.
variag pisze:podlega karze aresztu albo grzywny
Czyli można dostać dożywocie, 25lat aresztu lub 1 000 000 000zł grzywny :?:
Jest to gdzieś indziej sprecyzowane, jakieś od ... do, jakiś przedział kary :?:

Awatar użytkownika
variag
Posty: 1004
Rejestracja: 31 marca 2004, 08:34

Re: Strzelanie z broni palnej poza strzelnicą.

#7 Post autor: variag » 27 lutego 2012, 19:37

Każe się tak jak za wykroczenie.
Do wykroczeń należą czyny zagrożone karą aresztu ( od 5 do 30 dni ),ograniczenia wolności ( 1 miesiąc ) grzywny od 20 do 5000 zł.
Strzelam bo lubię!
I strzelał będę do końca życia.
No, chyba że wcześniej umrę...

Awatar użytkownika
syntezator
Posty: 26
Rejestracja: 12 lutego 2012, 20:32

Re: Strzelanie z broni palnej poza strzelnicą.

#8 Post autor: syntezator » 27 lutego 2012, 19:49

Masz jeszcze jakieś źródło do stronki rządowej :?:

Awatar użytkownika
variag
Posty: 1004
Rejestracja: 31 marca 2004, 08:34

Re: Strzelanie z broni palnej poza strzelnicą.

#9 Post autor: variag » 27 lutego 2012, 19:54

Do czego?
I pytanie czemu ten topik jest w tym dziale?
Ktoś Ci strzela pod domem z CP?
Strzelam bo lubię!
I strzelał będę do końca życia.
No, chyba że wcześniej umrę...

Awatar użytkownika
syntezator
Posty: 26
Rejestracja: 12 lutego 2012, 20:32

Re: Strzelanie z broni palnej poza strzelnicą.

#10 Post autor: syntezator » 27 lutego 2012, 20:01

variag pisze:Do czego?
Jakieś źródło na jakiej podstawie to napisałeś - dociekliwy jestem.
variag pisze: Ktoś Ci strzela pod domem z CP?
Pisałem już, że dociekliwy jestem, że nieznajomość prawa szkodzi... musi sprawa od razu dotyczyć mnie (czyli mi mają strzelać)?, musi być tak osobiście?
Strzelają pod domem znajomemu (mojego) znajomego córce... i się zastanawia czy podkablować na sąsiada...
variag pisze:I pytanie czemu ten topik jest w tym dziale?
A w jakim dziele według Ciebie powinien być ten temat umieszczony :?:

Zresztą jeszcze tylko źródło i temat już skończony...

EDIT: Mam źródło: http://sklep.wsip.pl/uploads/tx_evosenk ... 54-166.pdf , temat do zamknięcia (jeżeli Wy tak chcecie) z mojej strony to już wszystko, co chciałem dowiedziałem się... Szczególe podziękowania dla: variag


Dziękuję.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
variag
Posty: 1004
Rejestracja: 31 marca 2004, 08:34

Re: Strzelanie z broni palnej poza strzelnicą.

#11 Post autor: variag » 27 lutego 2012, 20:17

Choćby tu:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wykroczenie
Na dole strony masz wymienione stosowne ustawy.
Strzelam bo lubię!
I strzelał będę do końca życia.
No, chyba że wcześniej umrę...

Awatar użytkownika
syntezator
Posty: 26
Rejestracja: 12 lutego 2012, 20:32

Re: Strzelanie z broni palnej poza strzelnicą.

#12 Post autor: syntezator » 27 lutego 2012, 21:30

Dobra, póki co tyle z mojej strony.

Rattlesnake
Posty: 81
Rejestracja: 4 stycznia 2012, 12:05
Lokalizacja: Łódź

Re: Strzelanie z broni palnej poza strzelnicą.

#13 Post autor: Rattlesnake » 27 lutego 2012, 22:52

variag pisze:
Rattlesnake pisze:A jeżeli używa ich w innych celach niż sportowy lub szkoleniowy?;)
Ot tak, dla przyjemności....
Ustawa nie przewiduje "przyjemności" z bronią :mrgreen:

A na poważnie, wolno poza strzelnicami używać broni palnej do wykonywania polowania lub odstrzału szkodników. Do ochrony osobistej też.
Eeee...
Skoro można mieć broń do celów:
Ochrony osobistej, sportowych, myśliwskich, szkoleniowych, kolekcjonerskich i jeszcze jakichś a zakazane jest strzelanie poza strzelnicami tylko w celach sportowych lub szkoleniowych to może można strzelać kolekcjonersko ;)

Awatar użytkownika
variag
Posty: 1004
Rejestracja: 31 marca 2004, 08:34

Re: Strzelanie z broni palnej poza strzelnicą.

#14 Post autor: variag » 28 lutego 2012, 00:38

Niech więc i tak będzie.
Strzelam bo lubię!
I strzelał będę do końca życia.
No, chyba że wcześniej umrę...

Kościesza
Posty: 7
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 21:24

Re: Strzelanie z broni palnej poza strzelnicą.

#15 Post autor: Kościesza » 29 lutego 2012, 21:03

Poza strzelnicami wolno strzelać na rekonstrukcjach, pogrzebach i uroczystościach (salwa honorowa :) ) i jeszcze w innych przypadkach, ale na pewno nie zaryzykowałbym twierdzenia, że można kolekcjonersko... No chyba, że ktoś jest członkiem stowarzyszenia kolekcjonujacego śśśwwwwiiiiisssssttttttt...... kul i pocisków :P :lol: :lol: :lol:

ODPOWIEDZ