Wtam!

Broń czarnoprochowa

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
dawiduch12
Posty: 11
Rejestracja: 10 maja 2015, 13:55

Wtam!

#1 Post autor: dawiduch12 » 11 maja 2015, 17:41

Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów! Jestem tu nowy i czytając strzelecką postanowiłem sprawić sobie Remingtona 1858 .44 NA Pietty i tu moje pierwsze pytanie czy ktoś miał doczynienie z tym rewolwerem tej firmy i co może o niej ciekawego powiedzieć (czy jakość porównywalna do innych?). A drugie moje pytanie czy ktoś z was jest z kujawsko pomorskiego a najlepiej z Bydgoszczy?
Pozdrawiam serdecznie!

Awatar użytkownika
Razorblade1967
Posty: 2409
Rejestracja: 2 sierpnia 2008, 21:32

Re: Wtam!

#2 Post autor: Razorblade1967 » 12 maja 2015, 09:43

dawiduch12 pisze:Jestem tu nowy i czytając strzelecką postanowiłem sprawić sobie Remingtona 1858 .44 NA Pietty i tu moje pierwsze pytanie czy ktoś miał doczynienie z tym rewolwerem tej firmy i co może o niej ciekawego powiedzieć (czy jakość porównywalna do innych?). A drugie moje pytanie czy ktoś z was jest z kujawsko pomorskiego a najlepiej z Bydgoszczy?
Witam! Co do tego konkretnego modelu rewolweru to nie pomogę... choć mam doświadczenia i z Piettą, i z Uberti (choć obecnie kupuje już tylko rewolwery Uberti) to jednak jestem zdeklarowanym miłośnikiem rewolwerów Colta (subiektywnie - po prostu podoba mi się ta "linia"). Natomiast jakby co to jestem z Bydgoszczy.

dawiduch12
Posty: 11
Rejestracja: 10 maja 2015, 13:55

Re: Wtam!

#3 Post autor: dawiduch12 » 13 maja 2015, 03:09

A co sądzisz o Piettcie? Będzie to mój pierwszy rewolwer także nie mam punktu odniesienia a będę go używał w celach czysto rekreacyjnych . Jak z Bdg to super ;) Jest Was strzelajacych tutaj z CP więcej? Gdzie strzelacie?
Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
Razorblade1967
Posty: 2409
Rejestracja: 2 sierpnia 2008, 21:32

Re: Wtam!

#4 Post autor: Razorblade1967 » 13 maja 2015, 15:56

Jeśli chodzi o Piettę, to miałem kiedyś Colta Navy... ale niehistoryczny kaliber tej broni czyli .44 skłonił mnie do pozbycia się go (kolega do dzisiaj go używa i nie narzeka) i zakupu tego samego modelu Uberti i w kalibrze .36. Wykonanie moim zdaniem nieco gorsze ma jed,nak Pietta... ale to jak się trafi. Żadnen kapiszonowiec Uberti mnie nie zawiódł (aktualnie mam 4), ale Peacemaker Uberti choć niby kaliber .357 Magnum to na dłuższą metę nie wytrzymuje i 357... śruby się sypią - odpuściłem sobie i strzelam z niego już tylko ze słabszej .38 Spl. Ale kolega znowu ma Peacemakera Pietty i wali tylko 357 i nic się mu nie dzieje. Ot zależy jak się trafi.

Ilu jest nie wiem... paru znam, ale też nie szukamy tłumów, bawimy się w kameralnym gronie. Gdzie strzelamy? Głównie na Zawiszy... bo nasz kolega prowadzący strzelnicę na Śniadeckich ma aktualnie problem z wentylacją (schrzanili mu przy remoncie) i na razie z CP tam nie strzelamy, tylko z "nitro". Czasem jeździmy też do Godawy, albo Łącka, na otwarte i na większe dystanse.

Przeraszam, że krótko ale poza domem z telefonu "nadaję".

dawiduch12
Posty: 11
Rejestracja: 10 maja 2015, 13:55

Re: Wtam!

#5 Post autor: dawiduch12 » 15 maja 2015, 10:51

Kilka razy u p. Grzegorza z zawiszy z chlopakami ze studiow bylismy postrzelac takze mila atmosfera tam i zero jakichkolwiek problemow. Nie jestem dokladnie z BDG a kolo domu mam tez otwarta strzelnice kolo Wawelna takze bede musial sie tam zakrecic ;)
Dzieki za informacje ;)

dawiduch12
Posty: 11
Rejestracja: 10 maja 2015, 13:55

Re: Wtam!

#6 Post autor: dawiduch12 » 15 maja 2015, 22:05

A jak wygląda sprawa z strzelaniem ? Musicie być członkami Zawiszy? Bawi się ktoś od Was w odlewanie kul / pocisków?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Razorblade1967
Posty: 2409
Rejestracja: 2 sierpnia 2008, 21:32

Re: Wtam!

#7 Post autor: Razorblade1967 » 16 maja 2015, 23:00

dawiduch12 pisze:A jak wygląda sprawa z strzelaniem ? Musicie być członkami Zawiszy?
Akurat większość z nas jest członkami dwóch bydgoskich klubów strzeleckich czyli zarówno typowo prywatnego BTS "Kaliber" (kuuupa fajnego sprzętu, łącznie z ckm-ami), jak i zrzeszonego w PZSS WKS "Zawisza" (no wiesz... te licencje itd.). W grupie moich znajomych "po lufie" po prostu poza bronią bezpozwoleniową to większość ma po przynajmniej kilka takiej gdzie wymagane jest pozwolenie (zwykle dłużej niż bawimy się w CP, bo to dopiero przecież od 2004, a broń na "scalaki" to już od początku lat 90-tych mamy).

Natomiast czy musielibyśmy być by strzelać na Zawiszy? Nie mam pojęcia... ale mogę się dowiedzieć jednym telefonem - chyba jest opcja "klienta z zewnątrz". Na większości strzelnic tak jest... po prostu się płaci za wykorzystanie stanowiska i tyle.
dawiduch12 pisze:Bawi się ktoś od Was w odlewanie kul / pocisków?
Ano mamy taki układzik... swego czasu zainwestowaliśmy w odpowiedni sprzęt do odlewania, a jeden z kolegów (trochę mniej zamożny, ale bardzo pracowity) włożył w nasz mały "deal" robociznę i odlewa nam i kule i pociski.

smith
Posty: 25
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 12:01

Re: Wtam!

#8 Post autor: smith » 1 czerwca 2015, 08:18

No tak .
Nie ma kasy to niech się ołowiem truje ...

ODPOWIEDZ